Kvalifikace ME U21 -  ONLINE PŘENOS -  Polsko : Lotyšsko - 16. listopadu 2021   17:30

Polsko
Polsko
32' Benedyczak  • 45' Bejger  • 45+2' Śpiewak  • 51' Kozlowski  • 63' Śpiewak
5:0
(3:0)
Lotyšsko
Lotyšsko
Polsko
Miszta – Bejger, Gruszkowski (58. Żukowski), Kiwior, Skóras (72. Sitek) – Bogusz (58. Starzyński), Kowlowski, Poręba – Zalewski, Benedyczak (43. Śpiewak), Kamiński (C) (72. Marchwiński)
Valikonis – Bučinskas, Kazlauskas
Cracovia Stadium, Krakow
Lotyšsko
Soloha – Zeņģis (56. Zelenkovs), Ozolinš (75. Meļņiks), Korotkovs, Birka – Uldriķis, Veips, Toņiševs (C) – Dašķevičs (75. Dusalijevs), Lūsiņš (56. Kokins), Ļotčikovs (56. Ivanovs)

To je z mé strany vše, přeji hezký večer.
Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 11:1. Střely mimo: 6:0. Rohy: 17:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 8:12.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nakonec skončil tak, jak se očekávalo. Domácí Polsko rozdrtilo Lotyšsko jasně 5:0. Domácí mladíci byli ve všem lepší a konečný výsledek to jasně dokazuje.
90+3'
90+2'
Utkání se už pouze dohrává, nic se nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Roh zahrávali také hosté, ale ani z něho nic nebylo.
88'
Domácí zahrávali už svůj sedmnáctý rohový kop v tomto utkání! Jenže ani tentokrát se žádný z hráčů nedostal do zakončení.
87'
Rohový kop pro Polsko.
85'
Ani domácí mladíci nic nevymysleli, tedy kromě další nepřesné přihrávky.
83'
Po dlouhé době se hosté vydali dopředu. Nakonec vybojovali standardní situace, ale ani z tohoto centru nic nebylo.
81'
Rozeběhla se poslední desetiminutovka. Domácí mají velký tlak, ale šestou branku se jim zatím vstřelit nepodařilo.
79'
A stále se hraje na hostující polovině. Hosté bojují, ale domácí hráči hráči mají ve všem navrch, což stav utkání zcela dokazuje.
77'
Domácí celek zahrával několik rohových kopů, ale ani z jednoho nic nebylo. Už se hraje pouze na polovině Lotyšska, které je pod velkým tlakem.
75'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Ozolinš, přichází Meļņiks.
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Dašķevičs, přichází Dusalijevs.
73'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Kamiński, přichází Marchwiński.
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Skóras, přichází Sitek.
71'
Je před námi posledních dvacet minutek. O vítězi je už dávno rozhodnuto, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
69'
Polští mladíci nyní dlouho kombinovali, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal.
67'
Obraz hry je stále stejný. Domácí se tlačí dopředu a hosté se brání.
65'
Domácí jsou stále při chuti a opět se tlačí dopředu. Hostující celek je pod neustálým tlakem.
63'
Polsko právě vstřelilo branku!
A je to 5:0! KACPER ŚPIEWAK dostal přihrávku na hranici velkého vápna, udělal si prostor a poté míč zkušeně uklidil za bezmocného brankáře.
62'
Žlutou kartu dostává Kozlowski (Polsko).
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Domácí vedou o čtyři branky, tak uvidíme, čeho se ještě dočkáme.
59'
A z tohoto rohu nic nebylo, takže se stav utkání nemění. Domácí i nadále zůstávají u míče a snaží se něco vymyslet na polovině soupeře.
59'
Hostující brankář si s další střelou poradil, ovšem následuje roh pro domácí.
57'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Zeņģis, přichází Zelenkovs.
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Ļotčikovs, přichází Ivanovs.
55'
Domácí dlouho kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se nakonec žádný z hráčů nedostal.
53'
Ze svého prvního rohu v tomto utkání ale Lotyšsko nic nevytěžilo a dopředu už znovu pospíchají domácí mladíci.
52'
Hostující celek se vydal dopředu a nakonec vybojoval rohový kop.
51'
Jenže o minutku později už to neplatí, protože KACPER KOZLOWSKI dostal přihrávku do vápna, poradil si s obráncem a prostřelil Solohu, 4:0!
50'
Ale z prvních akcí ve druhém poločase nic nebylo, takže hosté se ubránili, ovšem stále prohrávají o tři branky.
49'
Domácí se opět tlačí dopředu.
47'
Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na konci prvního dějství.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:35 hodin.
První poločas je za námi. Domácí dominovali, byli jasně lepším týmem a stále se tlačili do zakončení. V zakončení se jim příliš nedařilo, ovšem v závěru poločasu se dvakrát prosadil střídající Śpiewak a vzhledem k tomu, že předtím se z penalty trefil Benedyczak, tak domácí vedou 3:0. A vedou zcela zaslouženě.
45+3'
45+2'
Tak to bylo fantastické střídání, protože po dalších dvou minutách střílí KACPER ŚPIEWAK další branku a Polsko jde do vedení 3:0!
45'
A je to 2:0! Po centru se k hlavičce dostal LUKASZ BEJGER a Soloha byl bez šance!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
43'
Střídání v týmu Polsko: ze hřiště odchází Benedyczak, přichází Śpiewak.
42'
Žlutou kartu dostává Birka (Lotyšsko).
40'
Domácí zahrávali už sedmý rohový kop, ale ani z jednoho nedokázali cokoliv gólového vymyslet.
39'
Po snažení domácích je tu další rohový kop.
37'
Po dlouhé době se dopředu vydali i hostující mladíci, ale nakonec je zastavil útočný faul a hrát budou opět domácí.
35'
Po rohu se jeden z hráčů dostal do zakončení, ale to nebylo přesné a Soloha byl tedy bez práce.
34'
Domácí se i nadále tlačí dopředu. Vybojovali další rohový kop.
32'
K míči se postavil ADRIAN BENEDYCZAK, který to udělal zkušeně, překonal Solohu a poslal svůj celek do vedení 1:0!
31'
Po faulu je tu pokutový kop pro Polsko!
30'
Polsko zahrávalo už pátý rohový kop v tomto utkání, ale ani z něco nic nebylo. Obrana Lotyšska opět zafungovala na výbornou.
29'
Domácí vybojovali další rohový kop.
28'
Žlutou kartu dostává Poręba (Polsko).
27'
Žlutou kartu dostává Ļotčikovs (Lotyšsko).
25'
Nyní to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale ani ten se neujal. Míč doputoval do zámezí a rozehrávat tak bude od své branky Soloha.
23'
Ale ani z tohoto rohu nic nebylo. Lotyšsko to i tentokrát zvládlo, ale u míče jsou stále domácí mladíci, kteří se tlačí dopředu.
22'
Domácí zatlačil svého soupeře a nakonec vybojoval další rohový kop.
20'
Je za námi úvodních dvacet minutek. Polsko hraje s Lotyšskem stále bez branek, tak uvidíme, čeho se v prvním dějství ještě dočkáme.
18'
Ale ani z jednoho rohu nic nakonec nebylo. Hosté se tedy opět ubránili. Od své branky bude rozehrávat Soloha, který ovšem nikam nepospíchá.
17'
Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro domácí mladíky.
17'
16'
Opět se hraje na polovině hostujícího celku, který se pouze brání. Směrem dopředu zatím nic nevymyslel.
14'
Další nepřesná přihrávka, míč skončil v zámezí a od své branky bude rozehrávat Soloha.
13'
Jenže hosté zatím velmi dobře brání a nutno dodat, že v úvodu utkání měli také několikrát štěstí.
11'
Domácí jsou stále aktivnější, neustále se tlačí dopředu a snaží se vstřelit důležitou úvodní branku.
9'
Nyní domácí hráč postupoval sám na brankáře, ale Soloha předvedl dobrý zákrok a stav se nemění!
7'
Po rohu se jeden z hráčů dostal do zakončení, usměrnil míč do branky, ale z brankové čáry ho vykopl Birka!
6'
Domácí celek vybojoval rohový kop.
4'
Zatím je k vidění hodně nepřesných přihrávek. Teď navíc přišel ostrý zákrok domácího hráče a Veips je ošetřován.
2'
Hosté se ale ubránili, získali míč a hned se vydali dopředu, ovšem zastavila je nepřesná přihrávka.
1'
Domácí mladíci vstoupili do utkání aktivně a hned se tlačí před branku Lotyšska.
1'

Polsko: Miszta – Bejger, Gruszkowski, Kiwior, Skóras – Bogusz, Kowlowski, Poręba – Zalewski, Benedyczak, Kamiński (C)
Náhradníci: Majchrowicz – Kruk, Marchwiński, Żukowski, Śpiewak, Kubica, Lederman, Sitek, Starzyński

Lotyšsko: Soloha – Zeņģis, Ozolinš, Korotkovs, Birka – Uldriķis, Veips, Korotkovs, Toņiševs (C) – Dašķevičs, Lūsiņš, Ļotčikovs
Náhradníci: Orols – Zelenkovs, Dusalijevs, Samoilovs, Lagūns, Meļņiks, Kramēns, Ivanovs, Kokins

Rozhodčí: Valikonis – Bučinskas, Kazlauskas.

LOTYŠSKO

Hostující mladíci jsou společně se San Marinem outsiderem této skupiny a tuto roli zatím potvrzují. Lotyšsko odehrálo také pět utkání a vyhrát dokázalo pouze jednou, a to právě nad San Marinem, které doma porazilo 2:0. Hosté mají tedy tři body a patří jim předposlední místo v této skupině, která ještě bude hodně zajímavá.
POLSKO

Domácí mladíci zatím ve skupině B odehráli pět utkání a vybojovali v nich 10 bodů, což stačí na průběžné třetí místo v tabulce. V posledním zápase se Poláci postarali o senzaci, když na hřišti dosud suverénního a stoprocentního Německa vyhráli 4:0. Na druhý Izrael ztrácí Polsko dva body a na první Německo taktéž. Dnes to je tedy pro domácí velice důležité utkání, které potřebují zvládnout.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Kvalifikace na evropský šampionát hráčů do 21 let má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Polskem a Lotyšskem. Jasným favoritem je domácí celek, tak uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.