Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Arménie : Rumunsko - 31. března 2021   18:00

Arménie
Arménie
56' Spercjan (Bajramjan) • 86' Harojan (Barseghjan) • 89' Barseghjan
3:2
(0:0)
Rumunsko
Rumunsko
62' Cicâldău  (Bancu) • 72' Cicâldău
Arménie
D. Jurčenko – Hambardzumjan, Calisir, Harojan (C), Hovhannisjan – Barseghjan (90+3. Udo), Grigorjan, Muradjan (46. Spercjan), Bajramjan – Karapeťan (46. Šagojan), Briasco-Balekian (46. Adamjan).
Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs
Vazgen Sargsyan Republican Stadium
Rumunsko
Nita – Mogoş, Chiricheş (C), Toșca, Bancu – Stanciu (73. F. Tanase), Marin – Man (81. Mihăilă), Cicâldău (81. Crețu), Maxim (73. Keșerü) – Puşcaş.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Arménie poměrem 3:2. Domácí reprezentace vstoupila do druhého poločasu ukázkově, neboť se dokázala dostat do vedení. Rumunsko ovšem rychle přidalo a záhy se mu povedlo srovnat krok. Hostující celek dokonce utkání zvrátil výsledek ve svůj vlastní prospěch, nicméně to nebylo zdaleka všechno. Puscas totiž oslabil svůj celek, Arménie se v závěru dostala k náporu, který jí zajistil hned dva přesné zásahy.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 10:15.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Tigran Barseghjan, přichází Solomon Udo.
90+2'
Bancu se na levém křídle dostal k centru do pokutového území, jenomže našel pouze hlavu připraveného Calisira, který prodlužoval za sebe.
90'
Nastavují se tři minuty.
89'
Arménie právě vstřelila branku!
To je koncovka zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se postavil TIGRAN BARSEGHJAN, kterému se povedlo poslat míč k pravé tyči, zatímco se brankář Nita vydal k opačné konstrukci.
89'
Penalta pro Arménii!
87'
Adamjan se v pokutovém území dostal k volnému míči, jenomže trefil obětavého protihráče, od kterého se míč odrazil vysoko nad branku.
86'
Domácí celek se přeci jenom dočkal! Po autovém vhazování se k centrované nabídce dostal Barsehgjan, kterému se na hranici malého vápna povedlo najít VARAZDATA HAROJANA, jenž v letu dopravil míč za brankáře Nitu.
85'
Na levém křídle si o nahrávku řekl osamocený Bajramjan, který to zkoušel příhrou směrem na Adamjana, jenž zakončoval kousek nad branku.
84'
Nita po delší době musel zasahovat a výrazně tak podržel svůj celek. Domácí celek se v závěru dostává k náporu, nyní bude moci vhazovat.
83'
Jurčenko tak v tomto případě nemusel zasahovat, naopak mohl rozehrávat od své branky. V tomto případě zvolil rozehrávku po zemi na Calisira.
82'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Před malým momentem jsme sledovali hezkou souhru, Tanase ale mířil vedle branky.
81'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Cicâldău, přichází Alexandru Crețu.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Dennis Man, přichází Valentin Mihăilă.
78'
Tak pozor! Příliš agresivně šel do souboje o míč hostující Puscas, který vyfasoval přímou červenou kartu a tento duel pro něj končí!
78'
Arménie se rychle dostala k hranici pokutového území, kde se ovšem nacházel také pozorný Chiriches, který odkopával míč k postranní lajně.
77'
Míč se znovu snesl pouze do zámezí, z čehož se vyklubalo autové vhazování pro Rumunsko. Bancuovi se navíc povedlo najít volného Keserua.
75'
Arménie to bude mít najednou hodně složité, vůbec poprvé v tomto utkání musí dotahovat, na což nemá zrovna moc času do konce zápasu.
73'
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Nicolae Stanciu, přichází Florin Tanase.
Střídání v týmu Rumunsko: ze hřiště odchází Alexandru Maxim, přichází Claudiu Keșerü.
72'
Rumunsko právě vstřelilo branku!
Hostující celek jde poprvé v utkání do vedení! Rumunsko se znovu nadechlo k náporu, přičemž z levého křídla přiletěl do pokutového území centr, na který si dokázal naskočit ALEXANDRU CICALDAU, kterému k překonání brankáře pomohla i lehká teč soupeře.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Stav je i nadále nerozhodný, avšak nyní mají více ze hry hráči rumunské reprezentace.
70'
Do kombinace se na pravém křídle zapojil také křídelník Man, který v souboji narazil pouze do protihráče, kterému se povedlo míč odkopnout.
69'
Hra se rychle přesunula na domácí polovinu, kde operoval s míčem Maxim. Tomu na pomoc přispěchal Bancu, který poté vyprodukoval zpětnou nahrávku.
68'
Na pořadu dne byla další standardní situace, která se zakroutila zhruba k hranici malého vápna, kde se ovšem nacházel pouze hostující Chiriches.
67'
Do volného prostoru si poté nabíhal hostující Puscas, kterého v souboji o míč dokázal předskočit Calisir, který ho odkopával pouze do zámezí.
66'
Žlutou kartu dostává Nicusor Bancu (Rumunsko).
65'
Najednou tu tedy máme pořádnou zápletku. Arménie se málem dostala do vedení o dvě branky, avšak nakonec je z toho vyrovnávací branka.
62'
Na opačné straně máme ovšem srovnáno! Rumunsko to vzalo po levém křídle, kde Maxim nabíjel pod sebe na volného Bancua. Do dráhy letu míče ještě vložil kopačku naběhnuvší ALEXANDRU CICALDAU, který tak dokázal zmást brankřáe Jurčenka.
62'
Domácí celek zahrával standardní situaci, při které se do hlavičky dokázal natlačit Adamjan, s jehož hlavičkou si ovšem Nita dokázal poradit.
61'
Do zakončení se před malým momentem po rohovém kopu dostal hostující Puscas, který hlavičku poslal přímo do rukavic připraveného Jurčenka.
59'
Žlutou kartu dostává Alexandru Maxim (Rumunsko).
58'
Rumunsko to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Přesto do konce zápasu zbývá hodně času, výsledek se může otočit.
57'
Rumunsko znovu přišlo o míč a sledovali jsme tak rychlý protiútok. Adamjan zadovkou hledal Hambardzumjana, který se nedostal přes protihráče.
56'
Aktivita domácího celku nakonec končí brankou! Domácí celek se totiž dostal do dalšího rychlého protiútoku, při kterém to na sebe vzal střídající EDUARD SPERCJAN. Jeho rána pravou nohou byla tečována, Nita si sice na míč sáhl, jenomže od tyče se odrazil do branky.
56'
Tam ovšem dost nepřesně zkoušel nahrát Stanciu, který se pokoušel oslovit kolegu Puscase, jenž měl na nahrávku hodně daleko k zisku.
55'
Následovalo autové vhazování z levé strany, o které se postaral hostující Bancu. Rumunsku se poté povedlo přenést hru na pravou stranu.
54'
Nakonec se k rozehrávce postavil Barsegjan, který to zkoušel centrem do malého vápna, kde v ofsajdové pozici zakončoval vedle branky Harojan.
53'
Do protiútoku se navíc poté dostával Barsegjan, kterého zezadu nakonec poslal k zemi protihráč a domácí tak budou zahrávat standardní situaci.
52'
Před malým momentem to na sebe vzal domácí Šagojan, který si hodil míč do střelecké pozice, jenomže nakonec mířil vedle pravé tyče.
51'
K oné rozehrávce se nakonec nepostavil Stanciu, nýbrž Marin. Jeho rána pravou nohou putovala vysoko nad branku, Jurčenko nemusel zasahovat.
50'
Hodně ostrým způsobem vletěl do souboje o míč domácí Adamjan, který nakonec poslal k zemi Cicaldaua. Rumunsko bude zahrávat standardku.
49'
Na dlouhou nohu to měl ve středu hrací plochy Stanciu, kterému se přesto povedlo vrátit míč na Chirichese, jenž roztáhl hru do volného prostoru.
48'
Poprvé si s míčem zahrál hostující brankář Nita, kterému se povedlo rozehrát po zemi do strany, odkud to pasem na druhou stranu zkoušel Bancu.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Norberto Briasco-Balekian, přichází Sargis Adamjan.
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Alexandr Karapeťan, přichází Žirajr Šagojan.
Střídání v týmu Arménie: ze hřiště odchází Karen Muradjan, přichází Eduard Spercjan.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme ovšem poměrně dost ofenzivní podívanou, zejména v úvodu zápasu. Směrem dopředu bylo přesto o něco aktivnější Rumunsko, jehož střelecké pokusy nebyly zrovna nejpřesnější. Také hostující brankář Nita měl práci, avšak ani on žádnou branku nepustil a oba celky tak odcházejí do kabin za bezbrankového stavu.
45'
43'
Hodně nepřesně poté zkoušel nahrát domácí Grigorjan, od jehož nohy míč směřoval pouze ven z hrací plochy. Vhazování se tak ujme hostující zadák Mogos.
40'
Za strkanici tu máme žluté karty pro Harojana a Puscase.
40'
Stanciu si musel dát pozor, na zádech mu visela hned dvojice protihráčů. Rumunsko se kombinačně dostalo vpřed, kde špatně centroval Mogos.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
37'
A snadná práce pro rumunského brankáře Nitu, který si v poklidu stáhl centrovanou nabídku z pravé strany, jenž mu nadělala menší problémy.
36'
Hodně místa měl kolem sebe domácí Calisir, který si přesto nevěřil na výpad po pravém křídle, místo kterého zkoušel najít Bajramjana.
35'
Na opačné straně se Man dostal k půlící čáře, kam to totiž vytlačil napadající Hovhannisjan. Rumunsko přesto zůstalo s míčem na kopačkách.
33'
Ven z branky poté musel domácí brankář Jurčenko, kterému se povedlo zachytit míč, který následně výhozem dokázal poslat na kopačku Barsegjana.
31'
Naopak se po delší době postavil k rozehrávce od své branky Nita. Po jeho nahrávce jsme sledovali pas na Maxima, který si počínal nedovoleně.
30'
V pokutovém území se poroučel k zemi domácí Bajramjan, který to provedl hodně ochotně a pokutový kop pro domácí celek z toho nebude.
29'
Marin se chopil rozehrávky standardní situace z pravé strany, kterou se snažil tlačit k hranici malého vápna, kde na míč ovšem nikdo nedosáhl.
28'
Žlutou kartu dostává Choren Bajramjan (Arménie).
27'
Následovalo autové vhazování z pravé strany, po kterém se povedlo dobře zapracovat Stanciuovi, kterého nakonec na zem poslal Muradjan.
26'
Jurčenko tak mohl rozehrávat od své branky, nicméně jeho celek se daleko nedostal, což vedlo k hodně nepřesnému zakončení v podání Maxima.
25'
Na levém křídle si o nahrávku řekl hostující Maxim, který si hledal prostor pro centr do pokutového území, jenomže trefil pouze nohu soupeře.
24'
Žlutou kartu dostává Vasile Mogoş (Rumunsko).
23'
Hezkou nahrávku vyprodukoval hostující Maxim, kterému se za sebou povedlo najít kolegu Bancua, jenž si v souboji o míč počínal nedovoleně.
22'
Žlutou kartu dostává Tigran Barseghjan (Arménie).
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka tohoto zápasu, která nám sice přináší hodně ofenzivní podívanou, avšak na první branku stále čekáme.
20'
Následoval další rychlý protiútok domácího celku, při kterém to na sebe vzal Hambardzumjan. Jeho nahrávka vzduchem směřovala k Toscovi.
19'
Hostující celek se znovu probojoval až k hranici pokutového území, kde si dost možná nedovoleně počínal Puscas, avšak sudí nechává pokračovat.
18'
Rumunsko poté pokračovalo v kombinaci na polovině soupeře. Tosca si několikrát vyměnil míč s Marinem, který do kombinace zapojil také Nitu.
17'
Barsegjan si za pokutovým územím našel střeleckou pozici, přičemž to zkoušel k přední tyči, kde se ovšem povedlo zakročit pozornému Nitovi.
16'
Arménie si tak vybojovala rohový kop z pravé strany, který se snášel k hranici malého vápna. Tam se ovšem nenacházel nikdo z fotbalistů.
15'
Do nadějné šance se dostával domácí Karapeťan, který se nakonec dostal do zakončení, které bylo sraženo za zády Nity, jenž přeci jenom zakročil!
14'
Jurčenko poté na jistotu rozehrával po zemi nakrátko směrem na volného Harojana, jehož vysoké přenesení hry nedokázal zpracovat Hambardzumjan.
13'
Střeleckým pokusem se poté prezentoval hostující Man, jehož rána se ovšem snesl výrazně nad branku. Jurčenko tak nemusel zasahovat.
12'
Rumunsko si poté zajistilo rohový kop z levé strany. Rozehrávka nakonec putovala na Stancia, který za pokutovým územím neobhodil protihráče.
11'
K rozehrávce volného kopu se nakonec postavil sám faulovaný, tedy Stanciu. Jeho kroucená rána ovšem skončila na pozorném Jurčenkovi.
11'
Hlavní sudí si všiml nedovoleného zákroku v podání Harojana, který poslal k zemi Stancia. Rumunsko tak bude moci zahrávat standardní situaci.
10'
Znovu se do rozehrávky zapojil také hostující brankář Nita, který na jistotu rozehrával po zemi na Chirichese, jenž na pravém křídle hledal Mogose.
9'
Domácí celek se poté dostal k pokutovému území, kde si míč potáhl na pravou nohu Hovhannisjan, který následným centrem našel pouze protihráče.
8'
Stanciu se na levém křídle pokoušel najít svého kolegu Bancua, jenomže tento úmysl přečetl také pozorný Calisir, jenž odvracel pouze k soupeři.
7'
Arménie se s míčem dostala na polovinu soupeře, kde se po kombinaci dostal do pokutového území Puscas, který ovšem narazil pouze do soupeře.
6'
Na pořadu dne poté bylo autové vhazování z levé strany, které si vzal na starost domácí Karapeťan, který na nahrávku od soupeře nedosáhl.
5'
Nita si tak zatím první zákrok nepřipsal, naopak se poté postavil k rozehrávce od své branky, kterou znovu po zemi poslal na nohu Chirichese.
4'
Na pořadu dne byla standardní situace pro domácí celek. K rozehrávce se nakonec postavil Bajramjan, jehož nabídka propadla až vedle branky.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se poprvé k míči dostal také hostující brankář Nita, kterému se povedlo roztáhnout hru na Toscu, jenž hledal Bancua.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Arménie: D. Jurčenko – Hambardzumjan, Calisir, Harojan (C), Hovhannisjan – Barseghjan, Grigorjan, Muradjan, Bajramjan – Karapeťan, Briasco-Balekian.
Náhradníci: Ajvazov, Beglarjan – Adamjan, Wbeymar, Udo, T. Voskanjan, Spercjan, Šagojan, A. Grigorjan, Hakobjan, Bičachčjan, Babajan.

Rumunsko: Nita – Mogoş, Chiricheş (C), Toșca, Bancu – Stanciu, Marin – Man, Cicâldău, Maxim – Puşcaş.
Náhradníci: Lazar, I. Radu – Bicfalvi, Burcă, Crețu, Camora, Keșerü, Hagi, Mihăilă, Nedelcearu, O. Popescu, F. Tanase..
Arménie

Na opačné straně stojí papírový favorit tohoto zápasu, kterým je Arménie. Ta zatím zvládla oba kvalifikační zápasy a momentálně okupuje druhou pozici, což by v konečném důsledku znamenalo baráž o postup. Arménii se nejprve povedlo zvládnout těžký souboj na půdě Lichtenštejnska, kde se dlouhou dobu nemohla prosadit, avšak přesto nakonec zvítězila díky jediné brance. Arménie poté na domácím stadionu přivítala nevyzpytatelný Island, který šel do souboje v roli mírného favorita zápasu, avšak si nakonec odvezl porážku poměrem 0:2.
Rumunsko

Fotbalisté Rumunska mají za sebou dva kvalifikační zápasy, během kterých se jim povedlo získat tři body, což momentálně stačí na čtvrtou pozici skupiny. Rumuni zatím bodovali v prvním duelu, a sice proti Severní Makedonii. Proti ní dokonce vedli už o dvě branky, avšak soupeři se nakonec povedlo srovnat krok. Poslední slovo si přesto vzalo Rumunsko, které vyhrálo výsledkem 3:2. Následovalo další domácí střetnutí, tentokráte proti favorizovanému Německu, jenž se poměrně rychle dostalo do jednobrankového vedení, což udrželo až do konce.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Kvalifikace na MS je v plném proudu, my budeme společně sledovat souboj mezi Arménií a Rumunskem.