Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Ázerbajdžán : Portugalsko - 7. září 2021   18:00

Ukončeno
Ázerbajdžán
Ázerbajdžán
0:3
(0:2)
Portugalsko
Portugalsko
26' B. Silva  (B. Fernandes) • 31' André Silva  (Diogo Jota) • 75' Diogo Jota  (Cancelo)
Ázerbajdžán
Sestavy:
Mahammadalijev – Badalov, Haqqverdi, Salahli (76. Sadychov), A. Husejnov, E. Mahmudov, Garajev (C) (46. Nurijev), Chalilzade (46. Ghorbani), Alaskarov, Emreli (63. Bajramov), Ozobić (62. Mustafajev).
Náhradníci:
Bajramov, Dženetov – Alijev, Bajramov, Ghorbani, Ibrahimli, Mustafajev, Mustafazade, Nurijev, Sadychov, Šejdajev, Taškin.
Rozhodčí
Guida M. (ITA)
Portugalsko
Sestavy:
Patrício – Cancelo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro (71. N. Mendes), Moutinho (C) (78. Mário), Palhinha (46. Neves), B. Fernandes, Diogo Jota (78. Guedes), André Silva, B. Silva (78. Otávio).
Náhradníci:
D. Costa, A. Lopes – Danilo Pereira, D. Duarte, Guedes, Mário, N. Mendes, Neves, Otávio, N. Semedo, R. Silva, Trincão.
Přenos se aktualizuje automaticky

Ode mne je to vše. Přeji pěkný večer.
Zápas je minulostí. Portugalci nepřipustili žádné překvapení, nedovolili soupeři ani jednou vystřelit na bránu a v poklidu si dokráčeli pro tříbrankové vítězství. Dva góly v první půli vstřelili Silvové Bernardo a André. Ve druhém poločase pak hlavou upravil skóre na 0:3 jejich parťák z útoku Diogo Jota. Portugalsko tak nyní má na kontě 13 bodů, Ázerbájdžán stále jen jeden.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 0:7. Střely mimo: 4:9. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:16.
90+4'
Konec zápasu.
90+3'
Hostující fotbalisté si ještě zahráli rohový kop. Centr Fernandese sice našel hlavu Pepeho. Veterán ale v souboji s obráncem nedokázal zakončit.
90+2'
Zbývají nám poslední desítky sekund a Portugalsko už opět kombinuje s míčem na útočné polovině.
90+1'
Rui Patrício si nyní jednoduše sebral míč. Náznaky šancí Ázerbájdžánu tak zatím žádnou střelu mezi tři tyče nepřinesly.
90+1'
Čekají nás ještě tři minuty nastavení nad rámec základního hracího času.
90'
Žlutou kartu dostává Nuno Mendes (Portugalsko).
89'
Alaskarov nyní dostal přihrávka na pravou stranu pokutového území a ze slibné pozice vypálil. Míč sice napálil tvrdě, jenže nepřesně.
88'
Čtyři mladí diváci vtrhli na hřiště a nejspíš se chtěli vyfotit s Brunem Fernandesem. Po té, co tak učinili, zase z trávníku rychle odběhli. Více zarážející je ten fakt, že se za nimi nevydala žádná ochranka.
86'
S nákopem na Guedese si nyní jeden z bránících hráčů poradil a i přes pád tak zabránil možnému nebezpečí.
85'
Machmudov nyní zakončil zpoza pokutového území. Na to, že nebyl v ideálním postoji, to nebyla úplně špatná střela. Bránu ovšem minula.
84'
Poměrně jednoduchá práce pro domácího gólmana, který si doběhl pro míč a sebral jej přes Nuno Mendesem.
83'
Uvidíme, zda domácí tým potěší své fanoušky nějakou šancí nebo alespoň střelou na bránu. Ani jednu se totiž Ázerbájdžánu zatím nepodařilo.
82'
Ázerbájdžán se ale na míči opět moc dlouho neudržel a útočí tak pět Portugalsko. Tahle věta dobře vystihuje celý dnešní zápas.
81'
Portugalci to dnes hodně zkoušejí přes rychlé narážečky. Tahle jim ale nevyšla a míč získala domácí obrana.
80'
Zápas už se bude víceméně dohrávat. Portugalci ho v klidu zvládají a kráčí si za dalšími třemi body do tabulky.
79'
Po třetím gólu portugalský trenér sáhl hned ke trojitému střídání a stáhl dva ze tří dnešních střelců. Šanci tak v posledních zhruba patnácti minutách dostanou jinou hráči.
78'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Otávio.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Gonçalo Guedes.
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Moutinho, přichází João Mário.
77'
Žlutou kartu dostává Höccet Haqqverdi (Ázerbájdžán).
76'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Azer Salahli, přichází Rahim Sadychov.
75'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Máme tu třetí zásah hostujícího celku a o vítězi asi už není pochyb. Cancelo se uvolnil na pravém křídle a odcentroval. DIOGO JOTA si na míč naskočil a hlavou jej zakončil k levé tyči.
74'
Teď už Patrício musel zapojit. Nebylo to ovšem proti střele. Hostující gólman jen sebral míč před Alaskarovem.
73'
Ázerbájdžán stále ani jednou neprověřil gólmana Patrícia. V posledních minutách se mu až na jeden rohový kop nedaří na dostřel brány Portugalska ani dostat.
72'
Jota nyní hezkou přihrávkou našel ve vápně Fernadese. Hostující záložník ještě vzápětí nejspíše hledal někoho ze spoluhráčů, trefil ovšem jen obránce.
71'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Raphaël Guerreiro, přichází Nuno Mendes.
70'
Po úspěšném domácím skluzu skluzu Portugalsko vhazovalo nedaleko praporku na úrovni pokutového území. Nic nebezpečného to ale nepřineslo.
69'
Portugalci pokračují s okupováním poloviny svého soupeře. To jim vzhledem momentálnímu stavu stačí, stále se ale snaží vstřelit další góly.
68'
Druhý poločas se nám pomalu dostává do své druhé poloviny a na herním obrátku i skóre se nám nic nemění. Nyní zahrál Cancelo rukou ve vápně soupeře, hosté míč tak ztratili.
67'
Nyní dostal Ázerbájdžán k dispozici rohový kop. Ani v tomto případě však žádné nebezpečí ani zakončení na portugalskou bránu nepřišlo.
66'
Naopak portugalský brankář Rui Patrício dnes nemusel ani jednou zasahovat. Když už totiž domácí občas vystřelí, tak míč letí mimo tři tyče.
65'
Dioga Jota střílel z levé strany pokutového území, Mahammadalijev ale jeho přízemní pokus dokázal vyrazit a následná dorážka skončila nad bránou.
64'
Po rohovém kopu Bernanrda Silvy pálil zpoza pokutového území jeden z hostujících hráčů. Byl to Guerreiro, který ovšem horní tyč brány hodně přestřelil.
63'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Mahir Emreli, přichází Tural Bajramov.
62'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Filip Ozobić, přichází Vugar Mustafajev.
62'
Další hezkou narážečku předvedl Diogo Jota s André Silvou. První jmenovaný se ale do zakončení protlačit nedokázal. Nevesova následná střela byla zablokována.
61'
Žlutou kartu dostává Ali Ghorbani (Ázerbájdžán).
60'
Portugalsko stále plně kontroluje zápas. Třetí pojišťovací gól se mu ale i přes viditelnou snahu vstřelit nedaří.
59'
Po narážečce se do pokutového území dostal Raphael Guerreiro, ani jeho přihrávka ovšem přes obranu soupeře neprošla.
58'
Bernardo pálil z dobré pozice na pravé straně pokutového území. Brankář Mahammadalijev ale dokázal jeho ránu na bližší tyč skokem zlikvidovat.
57'
Po Fernandesově obloučku šajtlí se Bernardo Silva pokusil vrátit míč právě záložníkovi Manchesteru United. Našel ale pouze obránce.
56'
Joao Moutinho nyní faulem zastavil hrozící protiútok soupeře. Rozhodčí se ale kartu rozhodl neudělit.
55'
I nadále je portugalská převaha na držení více hodně výrazná. Domácím se teď nedaří dostat se balonu na nějakou delší dobu.
54'
Na nějakou šanci ve druhé půli ale zatím čekáme. Portugalský centr nyní proletěl vápnem až do zámezí. Domácí brankář se při snaze vyboxovat jej srazil se spoluhráčem.
52'
Teď to Fernandesovi s centrem moc nevyšlo. Trefil pouze bránícího hráče. |Jeho tým ale bude alespoň vhazovat.
51'
Je poměrně zajímavé, že Portugalci zatím nezahrávali ani jeden rohový kop. Domácí pak jeden v první půli. Tato herní činnost nám tak v zápase chybí.
50'
I úvod do druhého poločasu zatím vypadá jako půle první. Hosté si snaží tvořit šance, naopak domácím se moc nedaří dostat na útočnou polovinu. Není to ovšem tak, že by se Ázerbájdžán nesnažil hrát.
49'
Patrício si nyní moc nerozuměl s Diasem a hostující stoper byl nucen odkopnout míč do zámezí. K balonu se tak zdarma dostávají domácí.
48'
Oba trenéři sáhli ke střídání již na začátku druhého poločasu. Nyní pálil Dioga Jota z levé strany vápna, míč ale ideálně netrefil a bránu tak minul.
47'
Guerreiro byl připraven o míč nedaleko pokutového území soupeře. Nedalo se ale čemu divit, šel do velké převahy.
46'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází João Palhinha, přichází Rúben Neves.
46'
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Gara Garajev, přichází Anatolij Nurijev.
Střídání v týmu Ázerbájdžán: ze hřiště odchází Tamkin Chalilzade, přichází Ali Ghorbani.
46'
Začal druhý poločas.
V prvním poločase rozhodčí nenastavil ani minutu a ten tak končí za stavu 0:2. Portugalci si s poklidem hlídají průběh utkání a po gólech Bernarda Silvy a Andrého Silvy vedou dvoubrankovým rozdílem. Zatím nic nenasvědčuje tomu, že bychom se v dnešním zápase měli dočkat nějakého překvapení.
45+1'
První poločas skončil.
45'
Teď už to bylo výrazně lepší. Mahmudov míč nebezpečně přihrával z levé strany pokutového území. Jeden z bránících hráčů stál v cestě. Moc ovšem nechybělo k tomu, aby zblízka zakončil Ozobić.
44'
Na druhé straně hřiště pak přišel domácí ofsajd. A o chvíli později pak další. Ázerbájdžánu se tak nepodařilo proniknout blíže k bráně.
43'
Situace nakonec skončila faulem Salahliho, hosté tak zahrávali standardní situaci. Teď to Mountinho poslal trošku hlouběji do pokutového území. A našel hlavu spoluhráče, ten ovšem míč sklepl jen na soupeře.
42'
Mahammadalijev se nyní vydal celkem daleko z brány, aby zastavil další portugalský útok. To se mu s menšími problémy nakonec podařilo.
41'
O chvíli později pak na polovině hřiště přišel domácí faul na Mountinha. Ázerbájdžánci si tak míče moc dlouho neužili.
40'
Další rodící se protiakce domácích byla zastavena faulem. Hosté se ale alespoň mohou více v obraně zformovat. To jim stačí.
39'
Portugalci svého soupeře i nadále napadají. Ázerbájdžán to tak nemá snadné ani s rozehrávkou. Zatím se to ukazuje jako správná taktika.
38'
Protiútok domácího týmu byl opět zastaven ještě před tím, než se míč dostal blíž k pokutovému území.
37'
Domácí tým to nebude mít jednoduché. Mohl totiž prohrávat už 3:0 a to za námi není ani první půle. Portugalci se v ofenzivě zlepšují a vytvářejí si šance.
36'
André Silva zakončoval z parádní pozice, míč ale netrefil ideálně a minul tak levou tyč brány soupeře. Svůj druhý gól tak nepřidal.
35'
Ani útočník Emreli, který byl hlavním strůjcem postupu Legie Varšava přes pražskou Slavii, se zatím do žádné střelecké příležitosti nedostal.
34'
Portugalská střela v podání Guerreira z velké dálky úspěch neslavila. Míč minul levou tyč brány.
33'
Teď už to z pohledu domácího celku opravdu nevypadá příliš nadějně. Stále ale máme pouze první poločas utkání.
31'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Za výhrou ale hosté dělají už druhý krok. Fernandesův centr sklepl na ANDRÉHO SILVU Diogo Jota a útočník Lipska jej jen uklidil do prázdné brány.
30'
Tohle ale byla nejzajímavější ofenzivní pasáž Ázerbájdžánu. Portugalci by si měli dávat pozor. Vyhráno totiž ještě zdaleka nemají.
29'
Nedlouho po následném rohovém kopu zakončoval skoro z malého vápna Salahli. Ukázal ale, že střílení gólů není v popisu jeho práce. Bránu totiž výrazně minul.
28'
Snad nejzajímavější akce domácího týmu v dosavadním průběhu zápasu. Emreli z pravé strany vápna ještě posílal míč pod sebe, obránce soupeře ale dobře zasáhnul a přihrávku překazil.
27'
To nejdůležitější tak už Portugalci zvládli. Uvidíme, zda se nám hra nyní trochu otevře.
26'
Portugalsko právě vstřelilo branku!
Nakonec ale přichází první gól zápasu. Bruno Fernandes odcentroval ke vzdálenější tyči a BERNARDO SILVA z pravé strany trefil míč výborně. Ten se totiž otřel o levou tyč a zapadl do sítě.
25'
Asi bych očekával trošku větší nadvládu hostujících fotbalistů. Třeba takový Jota se s míčem snad ještě nepotkal.
24'
João Cancelo se nyní sám pokusil s střelu z věští vzdálenosti. Bránu ale netrefil a podle reakcí se sebou není spokojený.
23'
Na druhou stranu zase letěl dlouhý nákop do obránce. Míč ale skončil až u Patrícia, který jej jednoduše sebral.
22'
Fernandesův oblouček mířený na Andrého Silvu našel pouze hlavu obránce, v tomto případě tak domácí brankář zasahovat nemusel.
20'
Je to takové marné obléhání ze strany Portugalska. Naopak domácí tým se snaží chodit do protiakcí, ty jsou ale obvykle velmi rychle zastaveny.
19'
Moutinho míč poslal neúspěšné na bližší tyč, Balon se ale po chvíli dostal na pravou stranu vápna k Bernardu Silvovi, který jej z úhlu napálil na bránu. Šahruddin Mahammadalijev ale zasáhl a vyrazil míč pryč z vápna.
18'
Po dalším faulu, tentokrát přidržením za dres, budou hosté zahrávat první standardní situaci zápasu.
17'
Po ostřejších zákrocích na obou stranách za žlutou kartu pokračujeme ve hře. Utkání nám ale do těchto chvil žádnou šanci stále nenabídlo.
16'
Žlutou kartu dostává Namik Alaskarov (Ázerbájdžán).
15'
Žlutou kartu dostává João Palhinha (Portugalsko).
15'
Portugalci ale minimálně dobře brání. Svého soupeře totiž ani jednou nepustili do nějakého protiútoku ani na dostřel bráně Patrícia.
14'
I nadále pokračuje portugalská kombinace. Zajímavé monety ale v posledních minutách moc nevidíme.
13'
Brankář domácí reprezentace ale zatím ani jednou nemusel zasahovat proti žádné střele. Do této fáze totiž soupeř své akce ještě nevyšperkoval.
12'
Hostující tým už měl nějaké ofenzivní záblesky a náznaky příležitostí. Do žádných velkých šancí ale jejich snaha zatím nevede.
11'
Fernardes teď střílel jen tak z nouze, Bylo jasné, že těžký míč z pravé strany pokutového území dobře trefit nemůže a tak to také dopadlo.
10'
Portugalský protiútok vedl z levé strany Bernardo Silva, který nakonec z úhlu posílal míč ještě před bránu. Našel ale pouze obránce Haqqverdiho.
9'
Nejaktivnějším hráčem na hřišti je nespíš Cancelo, který si teď narazil s Fernandesem. Jeho přihrávka na útočníka ale přesná nebyla.
8'
Domácí tým i nadále pouze brání. Rui Patrício v bráně Portugalska zatím žádnou práci neměl a může tak být v klidu.
7'
Teď už se hostující fotbalisté dostali do pokutového území. Střela ovšem byla zblokována a rozhodčí vzápětí navíc odpískal ofsajd.
6'
Na druhou stranu. V minulém vzájemném zápasu padl jediný gól. A vstřelil ho Ázerbájdžánec. Bylo to ovšem do vlastní brány.
5'
Je ovšem pochopitelně stále raný začátek zápasu. Hostům by se ale pochopitelně hodilo prosadit se co nejrychleji.
4'
A znovu dokázali Portugalci vybojovat vhazování ještě na polovině soupeře. Kromě centru Cancela však nic zajímavého úplně nevymysleli.
3'
Domácí fotbalisté se zatím skoro vůbec nedostali na míč. Tak ale bude s největší pravděpodobností vypadat celý zápas.
2'
Cancelo centroval z pravé strany. Míč letěl na Andrého Silvu, šel mu ovšem na paty a hostující hrotový útočník tak zakončit nedokázal.
1'
O favoritovi zápasu je jasno. A nic na tom nemění ani ten fakt, že Ronaldo dnes nehraje.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Ázerbájdžán: Mahammadalijev – Badalov, Haqqverdi, Salahli, A. Husejnov, E. Mahmudov, Garajev, Chalilzade, Alaskarov, Emreli, Ozobić.
Náhradníci: Bajramov, Dženetov – Alijev, Bajramov, Ghorbani, Ibrahimli, Mustafajev, Mustafazade, Nurijev, Sadychov, Šejdajev, Taškin.

Portugalsko: Patrício – Cancelo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro, Moutinho, Palhinha, B. Fernandes, Diogo Jota, André Silva, B. Silva.
Náhradníci: D. Costa, A. Lopes – Danilo Pereira, D. Duarte, Guedes, Mário, N. Mendes, Neves, Otávio, N. Semedo, R. Silva, Trincão.

Rozhodčí: Guida M. (ITA).
Portugalsko

Fotbalisté z Pyrenejského poloostrova jsou favoritem skupiny a zatím si stojí obstojně. Ze čtyř zápasů vybojovali deset bodů. Zaváhali jen proti Srbsku, se kterým remizovali 2:2. Balkánci jsou na tom tedy bodově stejně. Naposledy měli Portugalci problémy s nepříliš dobře hrajícím Irskem, jenže v závěru utkání opět předvedl svou genialitu Cristiano Ronaldo. Hrající legenda fotbalu otočila průběh zápasu a těmito zásahy se stala nejlepším reprezentačním střelcem všech dob.
Ázerbájdžán

Stát z Kavkazu ve fotbale nepatří mezi velikány. A to se také ukazuje v tabulce skupiny A kvalifikace na MS 2022. Ze čtyř zápasů mají fotbalisté Ázerbájdžánu pouze jeden bod a jsou tak společně s Irskem na chvostu skupinové tabulky. Všechny jejich prohry byly ale těsné. S Portugalskem, Srbskem i Lucemburskem prohráli o gól. Poslední z těchto tří týmů byl určitě nejhratelnější. Svůj jediný bod vybojovali Ázerbájdžánci na začátku září na trávníku Irska.
Zdravím vás u zápasu kvalifikační skupiny na MS ve fotbale, ve kterém se spolu utkají reprezentace Ázerbajdžánu a Portugalska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.


Články odjinud