Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Faerské ostrovy : Izrael - 1. září 2021   20:45

Faerské ostrovy
0:4
(0:2)
Izrael
Izrael
12' Zahavi  (B. Natcho) • 44' Zahavi  (Dabbur) • 52' Dabbur  (Solomon) • 90+2' Zahavi  (Abada)
Nielsen (C) – Rólantsson, Faerö, Nattestad, R. Joensen – S. Vatnhamar (63. Edmundsson), G. Vatnhamar (76. Mohr), Andreasen (64. Hansson), Hendriksson (76. Jensen), M. Olsen – K. Olsen (76. D. Johansen).
Dennis Higler – Rogier Honig, Rens Bluemink (vš. Nizozemsko)
Tórsvøllur, Torshavn, Faerské ostrovy
Izrael
Marciano – Dasa (84. Abada), Dgani (71. Arad), Menachem, Tibi – Dor Peretz, B. Natcho (C) (62. Abu Fani), Solomon (85. Abu Abaid) – N. Bitton, Zahavi, Dabbur (71. Weissman).

S konstatováním, že Izrael i díky hattricku Erana Zahaviho veze z Faerských ostrovů výhru 4:0 a posouvá se na druhé barážové místo skupiny F, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý.
Situace ve skupině F je tak po čtyřech kolech z deseti rázem jasnější

Dánsko vede s plným počtem 12 bodů
Na druhé místo se posunul Izrael se sedmi body
Třetí místo patří Rakousku, jenž má také sedm bodů
Na čtvrté místo z druhého kleslo čtyřbodové Skotsko
Faerské ostrovy a Moldavsko mají po bodu.
Bez červených karet.
Izraelci berou z důležitého zápasu tři body. Ze začátku byli lepší Faeřané a měli i první velkou šanci, nicméně jejich veškeré odhodlání uťal Eran Zahavi. Nejprve si ve dvanácté minutě navedl míč parádně na střed před vápno a trefil vzdálenější šibenici. Postupem poločasu se Faerské ostrovy svému soupeři vyrovnaly, ale opět doplatily na zbytečné chyby. Dabburův gól ještě nebyl uznán pro ofsajd, ale z další šance těsně před poločasem trefil Eran Zahavi opět šibenici, znovu střelou zpoza vápna, ale z druhé strany.

Veškeré pomyšlení domácích na body pak skončilo v 52. minutě, kdy Solomon po rohu prošel do vápna, přiťuknul míč na Munase Dabbura a ten z malého vápna dokopnul balon do sítě. Když už se zdálo, že Eran Zahavi hattrick nezkompletuje, narazil si ve druhé minutě nastavení míč ve vápně s Abadou a trefil se po zemi na bližší tyč. Výsledek 0:4 je možná pro domácí trošku krutý, každopádně se jedná o jasnou lekci z produktivity, kterou Izrael dnes svému soupeři udělil a třemi body tak poskočil na druhé místo tabulky. Zatím stoprocentní Dánové totiž dnes porazili doma Skotsko 2:0.
90+6'
90+5'
Faeřané dnes nebudou skórovat ani jednou. Pokus Edmundssona je zblokován a z následného rohu se domácí také neprosazují, byť koníček Nattestada rozhodně neměl špatné parametry.
90+4'
Zápas se dohrává, Zahavi je hattrickem nasycen, tři body se vezou do Izraele, není co řešit.
90+2'
Izrael právě vstřelil branku!
Megakoncert jménem Eran má třešničku v podobě hattricku. ERAN ZAHAVI si na levé straně před vápnem narazil míč s Abadou, který mu jej už ve vápně vrátil a jeden z nejlepších izraelských fotbalistů všech dob kompletuje střelou po zemi na bližší tyč svůj dnešní třígólový večer. Asistence: Liel Abada.
90+1'
První minuta z až zbytečného počtu pěti nastavených minut je minulostí.
90'
Zbývá už jen vyřešit otázku, kolik minut bude dnes nastaveno nad rámec základní hrací doby. V prvním poločase to byly minuty tři.
90'
Poslední minuta základní hrací doby se právě rozbíhá, Izraelci si jdou suverénně pro vítězství a pro posun na druhé místo tabulky, které v konečném účtování zajistí baráž.
87'
Na levé straně si Sun Menachem zpracoval míč na prsa a bleskově ho přihrával dopředu, kde cítil nabíhajícího Erana Zahaviho. Ovšem centru chyběla přesnost, a to výrazně.
87'
Malá domů Izraelcům vyšla, prakticky jako všechno v dosavadním průběhu dnešního mače.
86'
Centr na zadní tyč na Suna Menachema neprošel, obránce Izraele se tak z útočného výletu vrací rychle zpět.
85'
A vzápětí následuje i poslední střídání Izraele. Manor Solomon, jenž má velkou zásluhu na třetí brance, pouští do hry Ijada Abu Abaida.
84'
Eli Dasa přepouští místo na závěr zápasu Lielu Abadovi.
83'
Dor Peretz získal zhruba třicet metrů před vápnem odražený míč. Zkusil vystřelit, ovšem minul branku. Nicméně lepší, než kdyby míč ztratil a soupeř šel do kontru.
80'
A naopak René Joensen musel na půlce hřiště u lajny takticky zastavit pronikajícího soupeře.
80'
Johansenův rohový kop neznamenal pro hosty žádné nebezpečí.
78'
A právě nový muž na hřišti Tróndur Jensen nyní střelou z první zpoza vápna mířil vysoko nad.
76'
Hned trojí střídání domácích. Z placu jde Gunnar Vatnhamar, Klaemint Olsen a hlavně nejlepší hráč Faeřanů dnešního mače Brandur Hendrikssen. Nahradí je Heri Hjalt Mohr, Daniel Johansen a Tróndur Jensen.
Jochem Kamphuis a Sander Van Der Eijk, tedy videoasistent rozhodčího a asistent VAR, se shodli na tom, že se o nedovolený zákrok nejednalo a domácí tedy výhodu penalty mít nebudou.
73'
Ve vápně byl rukou do hlavy zasažen Klaemint Olsen a opět bude celou situaci zkoumat VAR.
72'
Opět agilní Brandur Hendriksson, který by si dneska branku zasloužil. Nyní napřáhl zhruba z pětadvaceti metrů. Míč kroutil na vzdálenější tyč, ale těsně jí minul.
71'
Z placu jde Orel Dgani a Munas Dabbur, jenž si dnes skvěle rozuměl s Eranem Zahavim. Za umělku v Torshávnu se podívají Ofri Arad a Shon Weissman.
70'
Zápas se překlopil do posledních dvaceti minut. Rozhodčí zřejmě nebude mít v úmyslu nastavovat nějaký zavratně velký čas.
68'
Právě Dgani rychle rozehrál přímý volný kop. Ve vápně se Manor Solomon prokličkoval kolem Olsena i Gunnara Vatnhamara a zakončoval na bližší tyč, kam výborně vystrčil svou nohu Gunnar Nielsen, spolehlivá jednička islandsého Hafnarfjörduru.
67'
Gunnar Vatnhamar naletěl na polovině hřiště hodně ostře do Orela Dganiho, kterému doslova vystavil strom. Může být rád, že za to nebyla žlutá karta.
67'
Izrael se tímto výsledkem aktuálně dostává na průběžné druhé místo, jelikož Dánsko doma vede 2:0 nad Skotskem.
66'
Pětadvacetiletý ofenzívní hráč Helsingborgu je vzápětí přistižen v ofsajdu.
65'
Další dobrá akce domácích, znovu po levé straně a znovu v ní měl prsty Brandur Hendriksson, kterému patičkou hezky narazil míč Nattestad. Opět je z toho ale jen rohový kop.
64'
Z placu jde také Jákup Andreasen, kterého nahradí Hallur Hansson.
63'
A právě Sölvi Vatnhamar se zapsal naposled do statistik zápasu ofsajdem. Střídá ho totiž Jóan Edmundsson.
63'
Akce domácích je zastavena pro jejich první ofsajd, ve kterém byl lapen Sölvi Vatnhamar.
62'
Roh Hendrikssona neznamenal žádné nebezpečí pro Ofira Marciana. Hosté následně střídali, z placu jde Bibras Natcho, kterého nahrazuje Mohammad Abu Fani.
60'
Ale i domácí se ještě snaží se stavem něco udělat, pokud to jde. Salvu odezvy z ochozů nyní zaznamenal úprk Olsena z levé strany, který nakonec vybojoval rohový kop.
59'
Izraelci nyní zkoušeli postupnou kombinaci z pravé strany, ta ale měla konečnou před vápnem. Hosté už přece jen ve finální fázi nejsou tolik agresívní. Navíc připravují první střídání.
57'
Všechno vzrušení je zbytečné, jelikož Menachem fauloval Hendrikssona.
57'
Hosté zkouší útok po levé straně, před vápno si na dlouhý přízemní centr naběhl Dor Peretz.
56'
Nattestad a Peretz do sebe v souboji o míč ve skluzu zajeli, nakonec je piskán faul domácímu hráči.
55'
Prudký centr Hendrikssona z pravé strany srazil jeden z Izraelců hlavičnou na roh.
55'
Centr Solomona neprošel, neboť křídelník Izraele neměl dostatečnou rychlost a míč mu už utekl za brankovou čáru.
54'
O osudu zápasu je s nějvětší pravděpodobností rozhodnuto, třetí gól asi defenitivně vezme Faeřanů elán.
52'
Nyní to již Izraelcům vyšlo. Natcho dal krátký roh na Solomona, který rozpohyboval na vápně Hendrikssona a poté se přes něj ještě natlačil. Na malém vápně viděl nehlídaného MANASE DABBURA, kterému dal míč a forvard Hoffenheimu jej kolem strnulých obránců usměrnil do sítě. Asistence: Manor Solomon.
52'
Přímý volný kop byl rozehrán nakrátko, Izraelci se tak vykombinovali až na malé vápno, kde zakončoval Dabbur a Nielsen výborným zákrokem vytěsnil míč na roh.
51'
Joensen fauloval na pravé straně Dasu. Hosté tak budou pokračovat v náporu.
49'
Přízemní centr z levé strany do vápna dobře odvrátila obrana domácích. Vzápětí byl navíc faulován Brandur Hendriksson.
47'
Hned na úvod druhé půlky si Meinhard Olsen sjednal respekt po faulu na Dasu.
46'
Do druhého poločasu nastupují oba celky v totožné sestavě.
46'
Bez karet.
První poločas je minulostí. Faeřané do nej vstoupili aktivněji a už v první minutě měli slibnou šanci, ale Hendriksson hlavičkoval nad. V okamžiku, kdy měli domácí více ze hry, však zbytečně ztratili míč. Parádní přihrávku přebral Eran Zahavi, před vápnem si navedl míč na střed a poté trefil vzdálenější šibenici. Nedá se říct, že by se domácí nesnažili, jenže zbytečné ztráty komplikují jejich snahu. Tak mohl padnout druhý gól, kdy Dabbur mířil těsně vedle a vzápětí nebyla jeho trefa uznána pro ofsajd. Ve 44. minutě se Eran Zahavi prosadil podruhé. Gólman Nielsen ještě tváří v tvář vychytal Menachema, odražený míč ale před vápnem přihrál Dabbur na kanonýra PSV Eindhoven a ten zakončil do totožného místa, čímž přidal další krásný gól. A to ještě mohl v nastavení zkompletovat hattrick. Stav je tak 0:2.
45+3'
45+3'
Zahavi se dostal k míči, který k němu na vápně propadl po vysokém nákopu. Ihned vystřelil, ovšem Nielsen mu nedovolil dokonat hattrick.
45+2'
Izraelci naprosto v pohodě hlídají dvoubrankový náskok. Spíše to vypadá, že mají chuť své vedení ještě navýšit. Dabbur se ale nyní k zakončení nedostal.
45'
Rozhodčí v prvním poločasu nastaví tři minuty.
44'
ERAN ZAHAVI je dnes ve svém živlu. Nejprve předvedl brankář Gunnar Nielsen výborný zákrok proti Menachemovi, který obelstil ofsajdovou past. Odražený míč se dostal za vápno k Dabburovi, jenž přihrál míč pro ERANA ZAHAVIHO a jeho střela z pětadvaceti metrů končí prakticky znovu v pravé šibenici zoufale se natahujícího Nielsena. Asistence: Munas Dabbur.
42'
Sudí Rogier Honig měl výborný zrak, VAR v podání Jochema Kamphuise a Sandera van der Eijka potvridli jeho rozhodnutí, o ofsajd se jednalo a gól tak neplatí.
42'
Munas Dabbur přebral na hranici ofsajdu přihrávku od spoluhráče, rychle se obtočil kolem soupeře a trefil se kolem roztahující se nohy Nielsena. Asistent rozhodčího ale ukazuje ofsajd a v pohotovosti je videoasistent rozhodčího.
40'
Rozehrávky se ujal Bibras Natcho, jenž kroutil míč na penaltový puntík, nicméně centru chyběla výška a domácí ho odvrací.
39'
Jákup Andreassen těsně před pravou stranou vápna netakticky fauloval Munase Dabbura a hosté mají zajímavou standardní situaci.
38'
Tentokrát pozorní domácí stopeři nedovolil, aby míč propadl na číhajícího Erana Zahaviho, jenž se pohyboval těsně za nimi.
37'
Orel Dgani byl u levé lajny otravován soupeřem, takže nedokázal ani vybojovat rohový kop.
37'
Dlouhý centr z pravé strany od Sölvi Vatnhamara šel na zadní tyč, kam si sbíhal Klaemint Olsen. Chyběly mu zhruba dva tři metry, aby balon zasáhl.
35'
Prudký centr dopředu skončil na hlavičce Nattestada, vzápětí Faeřani získali míč zcela pro sebe a zkouší se prosadit postupným útokem.
33'
Izraelci mohli vést o dvě branky! A opět na to stačila špatná rozehrávka domácích. Gunnar Vatnhamar se nechal předběhnout Bibrasem Natchem, jenž získal míč a z druhého kroku jen naservíroval pro Munase Dabbura. Ten na nic nečekal, z vápna hned vystřelil a míč jen těsně minul pravou tyčku.
32'
Vzápětí posílali domácí plejeři do vápna dva dobré centry. Ten z pravé strany úplně špatně usměrnil Odmar Faerö, pokus z druhé strany pak poslal nad Sonni Nattestad.
31'
Centrovaný mčí Brandura Hendrikssona neznamenal pro hosty výraznější nebezpečí.
31'
Nir Bitton si kousek za polovinou hřiště pomohl ve výskoku rukama, které opřel o záda Gunnara Vatnhamara. Jasný faul.
30'
U prostorů domácí střídačky se již rozběhávají dva hráči, ale řekl bych, že trenér Faeřanů Håkan Ericson do poločasu střídat nebude.
29'
Ani protiútok Izraelců nevykazoval žádnou velkou přesnost. Na normálním pažitu by možná Sun Menachem zkusil zastavit míč před čárou skluzem, ale na umělé trávě pozbyla nyní tato činnost významu.
28'
Škoda pro domácí. Už se jim rýsoval protiútok třech proti třem, jenže René Joensen si při nahrávce do pokutového území vůbec nerozuměl se spoluhráči a míč končí u brankáře Marciana.
26'
Eli Dasa měl na pravé straně chvíli času, jenže ani jemu se nikdo nenabízel, takže místo centru dopředu musel dát míč vzad na své stopery.
26'
Faeřané pracně vybojovali míč, který jim zůstal na nohou sotva dvacet sekund.
25'
I tak ale panuje na stadionku v Torshávnu výborná atmosféra, o kterou se starají domácí fanoušci s bubnem a trupmetami.
24'
První půlka je ve své polovině. Aktivita domácích nyní kompletně opadla, Izraelci kontrolují hru, míč i průběžné vedení získané parádní trefou Zahaviho.
22'
A opět Eran Zahavi. Kanonýr PSV nyní jen těsně nedosáhl na přízemní střílenou přihrávku Eli Dasy. Míč i tak projel jen těsně vedle pravé tyčky branky, kterou stráží Gunnar Nielsen, brankář FH.
21'
Izraelci vedou útok po levé straně, kde jim ale zformovaná obrana Faeřanů nedovolí jít dopředu.
20'
K Munasi Dabburovi propadl míč na hranici vápna. Zkusil střelu, ale míč se otřel o jeho spoluhráče, který ho tečoval do autu.
19'
Ihned po rohu se musí domácí vracet, jelikož ho nezahráli dobře a do akce jdou Izraelci. Také jejich snažení končí rohem.
18'
Jeden z domácích hráčů si po levé straně navedl míč ke střelecké pozici, jenže trefil pouze soupeře a z poměrně slušně vypadající akce tak budou mít domácí jen rohový kop.
17'
Gilli Rólantsson se před vápnem ke střele nedostal, naopak přišel o míč a z celé akce domácích bude jen odkop od branky.
16'
Po dobré práci vybojovali domácí před vápnem nejen míč, ale zároveň byl Hendriksson faulován.
16'
Izraelci sice nemají míč tak často na kopačkách, ale když už to tak je, rozhodně se musí mít domácí na nejvyšším pozoru. Centr z pravé strany nyní však na Zahaviho neprošel.
14'
Brandur Hendrikssen potvrzuje své dnešní choutky a vyzkoušel pozornost Ofira Marciana, jenž si připisuje první úspěšný zákrok.
13'
Po dalším faulu hostí zůstane domácí tým u míče.
12'
Domácím nebylo zhola nic platné, že do zápasu vstoupili aktivněji. Po zbytečné ztrátě na vlastní polovině získal míč Natcho, který vyslal dlouhým a hlavně přesným pasem do útoku ERANA ZAHAVIHO. Nestárnoucí kanonýr si z pravé strany seběhl blíže do prostředku před vápno, oklamal Jákupa Andreasena a poslal míč nechytatelně pod břevno. Asistence: Bibras Natcho.
9'
Domácí rozehrají na pravé straně u rohového praporku dlouhý aut. Míč patrně poletí až do velkého vápna.
7'
Na polovině hřiště kouzlil s míčem Brandur Hendriksson, jenž je rozhodně nejaktivnějším hráčem domácích. Však je také jedním z mála profíků, hraje za Helsingborg. Jenže nyní se mu nikdo nenabízel, proto musel dát zpětnou přihrávku na obránce.
6'
Rozhodně se nečekalo, že domácí budou od začátku tak kousat. Faeřané jsou hodně nabuzení a určitě působí aktivnějším dojmem.
5'
Faeřané zkouší nyní akci po pravé straně. Centr ale končí na prvním obránci Izraele.
4'
Míč propadl na bližší tyč, kde byl Nattestad trošku držen, ale za tento zákrok rozhodně penalta pískána nebude.
4'
Ta ale nebyla vůbec přesná a Hendriksson se protáhl po levé straně. Centrovaný míč odvrátili hosté na roh a právě autor centru jej rozehraje.
3'
Izraelci mají míč na svých kopačkách a zkouší rozehrávku středem hřiště.
3'
Faeřané rozhodně pokračují v aktivním pojetí hry, v Torshavnu zatím mohou být domácí fanoušci spokojení.
1'
Brandur Hendriksson zahrával přímý volný kop centrem do pokutového území. Na penaltovém puntíku nejvýše vyskočil Meinhard Olsen, který asi docela vystrašil brankáře Ofira Marciana. Nemířil až tak vysoko nad.
1'
Hned v první minutě přichází faul Menachema na Gunnara Vatnhamara.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas na Ostrovech může začít.

Faerské ostrovy: Nielsen (C) – Rólantsson, Faerö, Nattestad, R. Joensen – S. Vatnhamar, G. Vatnhamar, Andreasen, Hendriksson, M. Olsen – K. Olsen.
Náhradníci: Gestsson, Lamhauge – Mohr, D. Johansen, Vatnsdal, Hansson, Bartalsstovu, Askham, Edmundsson, Jensen, Knudsen, Frederiksen.

Izrael: Marciano – Dasa, Dgani, Menachem, Tibi – Dor Peretz, B. Natcho (C), Solomon – N. Bitton, Zahavi, Dabbur.
Náhradníci: Harush, Nitzan – Glazer, Atzili, Arad, Weissman, Kinda, Abu Fani, Abu Abaid, Abada, Abu Hanna, Haziza.

Rozhodčí: Dennis Higler – Rogier Honig, Rens Bluemink (vš. Nizozemsko).
Situace ve skupině F:
Pokud si oba týmy budou chtít uchovat naději minimálně na druhé místo a baráž, potřebují naplno bodovat. Remíza není pro Faeřany ani Izraelce zcela dostačující. Ve skupině totiž vede s plným bodovým ziskem Dánsko, jenž má 9 bodů. Druzí Skoti ani jednou ze tří zápasů neprohráli, jenže i dvakrát remízovali a získali pět bodů. Pak už jsou na řadě pronásledovatelé. Čtyřbodový Izrael s výhrou, remízou a prohrou, stejnou bilanci má čtvrté Rakousko. Páté Faerské ostrovy a šesté Moldavsko má jen bod za vzájemnou remízu.
Poslední vzájemné zápasy:
Izrael – Faerské ostrovy 2:1 (kvalifikace MS 2006, 8.10.2005)
Faerské ostrovy – Izrael 0:2 (kvalifikace MS 2006, 7.9.2005).
Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kvalifikace na mistrovství světa v roce 2022. Ve skupině F se proti sobě od 20:45 utkají Faerské ostrovy a Izrael a vzhledem k lepšící se výkonnosti ostrovanů se nebude jednat pro soupeře o jednoduchý zápas.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.