Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Irsko : Portugalsko - 11. listopadu 2021   20:45

Irsko
Bazunu – Coleman (C), Duffy, Egan – Doherty, Cullen, Hendrick (78. Hourihane), E. Stevens (78. McClean) – Ogbene (90+1. W. Keane), Robinson, McGrath (61. Idah).
Kelleher, Travers – A. Browne, Collins, Hourihane, Idah, Knight, Manning, McClean, O'Dowda, Parrott, W. Keane.
Gil – Prieto, Nevado (vš. Španělsko)
Aviva Stadium, Dublin
50 737 diváků
Portugalsko
Patrício – N. Semedo, Pepe, Danilo Pereira, Dalot – Palhinha, Nunes (56. Moutinho), B. Fernandes (75. Sanches) – Ronaldo (C), André Silva (75. Félix), Guedes (56. Leão, 83. J. Fonte).

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:12.
Portugalci splnili povinnost, když získali tolik důležitý bod před klíčovým nedělním zápasem se Srbskem, v něm jim tak k přímému postupu na mistrovství světa stačí remíza. Přišli však o vyloučeného Pepeho, jenž nedohrál kvůli dvěma žlutým kartám a v tolik očekávané bitvě se Srbskem bude chybět.

V Dublinu se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí, jehož bezbrankové rozuzlení je tak zaslouženým výsledkem.
90+6'
90+6'
Cristiano Ronaldo od pravé postranní čáry pronikl do pokutového území, mohl přihrávat Joau Felixovi před takřka prázdnou branku, místo toho střílel z ostrého úhlu a nevyzrál na Gavina Bazuma.
90+4'
Conor Hourihane jako první dopravil míč do sítě, bylo to ale při irském závaru, kdy už o několik sekund dříve byl Keanovi pískán faul na brankáře Ruie Patrícia.
90+3'
Portugalci mohli zahrávat standardní situaci, Moutinhův centr ale doletěl přímo do náruče Gavina Bazuma.
90+2'
Hráčem zápasu byl hlasatelem vyhlášen Callum Robinson a určitě se s tím dá souhlasit.
90+1'
Pro Williama Keana se jedná o reprezentační debut.
90+1'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Chiedozie Ogbene, přichází William Keane.
90+1'
Rozhodčí Jesús Gil Manzano oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.
89'
Portugalci po zisku míče přenesli hru na soupeřovu polovinu, snaží se ale zejména držet balón na svých kopačkách po delší časové období.
88'
Hourihanův centr stahuje ze vzduchu Rui Patrício.
86'
McCleanovi nevyšla souhra s Robinsonem, svému spoluhráči přihrával míč do protipohybu.
86'
Po Robinsonově centru vznikl irský nápor, který je zakončen zablokovanou střelou Dohertyho.
85'
Irové kombinují s míčem ve středu hřiště a v závěru se budou snažit zaútočit na památné vítězství, naopak v případě Portugalců se dá čekat zejména tvrdá defenziva, neboť pro ně vítězství nic neřeší, potřebují dnes nutně bodovat, aby jim se Srbskem v neděli stačila i remíza.
83'
Rafael Leao dnes na trávníku moc dlouho nevydržel, z taktických důvodů musel přenechat místo na hřišti Josému Fontemu.
83'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Rafael Leão, přichází José Fonte.
81'
Portugalci budou dohrávat v deseti! A to je obrovská rána před rozhodujícím zápasem se Srbskem, neboť Pepe je vyloučen po druhé žluté kartě za úder do tváře Calluma Robinsona u postranní čáry!
79'
Cristiano Ronaldo celkem jednoduše pronikl po útočný polovině k rohu pokutového území, pak si připravil míč na pravačku, tou ale zhruba o metr minul vzdálenější tyč irské branky.
78'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Enda Stevens, přichází James McClean.
78'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jeffrey Hendrick, přichází Conor Hourihane.
78'
Další útočná akce Irů je ukončena útočným faulem odpískaným Shanu Duffymu.
76'
Irská šance! Ogbene pronikl po pravé straně hřiště, pak byl všeobecně očekáván centr do pokutového území, Ogbene ale volil výbornou přízemní přihrávku na rozběhnutého Stevense, ten ale měl míč na svoji slabší pravačku a vysoko přestřeluje.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Bruno Fernandes, přichází Renato Sanches.
75'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází André Silva, přichází João Félix.
73'
Přetažený centr ke vzdálenější tyči vracel před branku Duffy, míč ale ukryl do své náruče Rui Patrício.
72'
S Dohertyho centrem si portugalská defenziva poradila, po Pepeho zásahu rukou však bude následovat další standardní situace, navíc také Pepe dostává žluté napomenutí.
70'
Danilo Pereira u postranní čáry fauloval rozběhnutého Ogbeneho, za což si prohlíží žlutou kartu.
68'
Utkání na Aviva Stadium sleduje 50 737 diváků.
67'
První Ronaldova šance! Slavný útočník se zavěsil do centru Andrého Silvy a jen o decimetry minul branku Gavina Bazuna!
65'
Shane Duffy si u vlastního pokutového území pohlídal napadajícího Rafaela Leaa a vybojoval odkop od branky.
63'
Robinson se při průniku podél levé postranní čáry sám vyhnal do zámezí, vhazovat může Nelson Semedo.
61'
Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Jamie McGrath, přichází Adam Idah.
60'
Dohertyho centr od pravé postranní čáry s jistotou stahuje ze vzduchu jeho bývalý spoluhráč z Wolves Rui Patrício.
58'
Diogo Dalot pronikl po útočné polovině, pak na levém křídle předal míč Leaovi, po jehož nepřesném centru je tomuto fotbalistovi zpětně máván ofsajd.
56'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Matheus Nunes, přichází João Moutinho.
56'
Střídání v týmu Portugalsko: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Rafael Leão.
55'
Světová superstar trefuje jen irskou zeď, byť ukazuje rozhodčímu Gilovi, že míč byl Iry zahrán loktem.
55'
Na opačné straně s chystá standardní situace z pozice, která už je pro Cristiana Ronalda palebnou.
54'
Žlutou kartu dostává Séamus Coleman (Irsko).
54'
Guedes podklouzl při držení míče ve vlastním pokutovém území, Ogbene rychle přihrál Cullenovi, jemuž ale nevyšla ideálně střela z dobré pozice na hranici „šestnáctky“, teď měli Portugalci štěstí.
53'
Následný centr Jamieho McGratha končí jen útočným faulem, jenž byl nejspíše odpískán Eganovi.
53'
Ogbene byl faulován Danilem při průniku po pravém křídle, následovat bude standardní situace ve prospěch Irů.
51'
K Robinsonově nákopu za portugalskou obranu se Ogbene i přes veškerou snahu nedostal.
51'
Irové se dostali pod tlak u vlastního pokutového území, zprvu chtěli tuto situaci řešit fotbalově, nakonec byli přeci jen donuceni k odkopu a odevzdání míče zpět Portugalcům.
50'
Portugalci se usadili na útočné polovině, zatím je ale jejich souhra velmi pomalá.
48'
Ronalda u postranní čáry odzbrojil od míče Seamus Coleman, portugalská hvězda se pak u španělských sudích marně dožadovala odpískání faulu.
48'
Neúspěšný výpad Stevense podél levé postranní čáry, Semedo dobrým obranným zákrokem vybojoval aut pro Portugalce.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
První poločas souboje Irů s Portugalskem nabídl průměrnou fotbalovou podívanou, v níž jsme neviděli žádnou větší šanci, skóre tak zůstává bezbrankové.
45+2'
45+2'
První minuta nastaveného času se odehrála ve středu hřiště.
45+1'
Rozhodčí Jesús Gil Manzano k úvodním pětačtyřiceti přidává dvě nastavené minuty.
44'
Pak se na levé straně šikovně uvolnil Robinson a našel před brankou Ogbeneho, jeho hlavička ale míří nad břevno.
44'
Stevensův centr Ogbene prodlužoval k Hendrickovi, toho portugalská defenziva do zakončení nepustila.
43'
Matheus Nunes zezadu srazil Robinsona, Irové budou zahrávat standardní situaci na nějakých třiceti metrech od branky.
41'
Z pravé strany centroval Jamie McGrath, Portugalci se ale znovu ubránili.
40'
Stevens mohl hned dvakrát centrovat, ani jeden centr se neujal, Robinson však následně vybojoval rohový kop z opačné strany.
39'
Ogbene byl dvěma soky zatlačen k rohovému praporku, následný rohový kop je maximum, co domácí fotbalista mohl získat.
37'
Portugalcům ale tato rozehrávka standardní situace vůbec nevyšla a už se musí stáhnout do defenzivy.
37'
Další roh budou Portugalci zahrávat poté, co Hendrick srazil Ronaldův centr z pravé strany.
36'
Rohový kop Fernandese vyboxoval domácí brankář Bazunu a už se hraje ve středu hřiště.
35'
Nejaktivnější Ir Callum Robinson se odhodlal ke střele z nějakých pětadvaceti metrů, mířila však výrazně vedle portugalské branky.
33'
Po McGrathově centru Egan v tísni hlavičkoval nad branku, byť se ještě dožadoval portugalské teče.
32'
Callum Robinson v souboji s Pepem vybojoval rohový kop, což probudilo irské fanoušky.
31'
Dalotův přetažený centr přeletěl naskakujícího Cristiana Ronalda a zamířil za vzdálenější tyč irské branky.
31'
Po téměř dvouminutové prodlevě už se může ve hře pokračovat.
30'
Danilo Pereira je stále ošetřován po Ogbekeho zásahu loktem.
29'
Danilo Pereira se svíjí na trávníku po souboji s Ogbenem, domácí fotbalista za svůj zákrok nakonec dostává žlutou kartu.
27'
Na opačné straně střílený centr Calluma Robinsona od levé postranní čáry Rui Patrício vyrazil mimo dosah dobíhajících irských hráčů.
26'
Po Guedesově centru se k zemi skácel Ronaldo, Portugalci marně žádali o penaltu.
24'
Cristiano Ronaldo teď sice dostal přihrávku za irskou obranu, ovšem neobešel brankáře Bazuna, navíc byl v minimálně pětimetrovém ofsajdu.
23'
Duffy teď pořádně zariskoval v roli posledního při kličce Cristianu Ronaldovi, svůj manévr však dokázal dovést do úspěšného konce.
22'
Na střelecké pokusy sice vedou Portugalci 6:1, na branku je to však jen 1:0 pro hosty, navíc žádná z těch střel nebyla nijak nebezpečná.
21'
Útočná akce Portugalců končí velmi nepovedenou střelou Andrého Silvy zpoza pokutového území, bude se kopat od domácí branky.
19'
Callum Robinson dostal příliš dlouhý pas na pravé křídlo, blíže k míči měl Rui Patrício.
18'
Na opačné straně nevyšla malá domů Semedovi na brankáře Ruie Patrícia, ten musel vyběhnout daleko ze své branky, aby před Hendrickem dokázal odehrát míč do bezpečí.
17'
Cullen zaskočil brankáře Bazuna malou domů, která mířila na branku, zatímco Bazunu čekal na míč mimo svoji svatyni, k irskému štěstí ale byla přihrávka pomalá a Bazunu ji ještě stačil doběhnout.
16'
Obsazený Guedes ve středu hřiště nedostal ideální přihrávku od Danila Pereiry, dokázal ale ustát souboj a přesně rozehrát.
14'
Ani druhý portugalský roh nevedl k ohrožení domácí branky.
13'
Po rychlé portugalské rozehrávce se za irskou obranou objevil André Silva, ten však z ostrého úhlu nevyzrál na brankáře Bazuna.
12'
Už se zdálo, že Matt Doherty dravým průnikem po pravém křídle vybojoval rohový kop, k nevoli domácího krajního hráče však rozhodčí přisoudili Portugalcům odkop od branky.
11'
Portugalci kombinují na útočné polovině, zatím se jim ale nedaří dostat se do kompaktní irské obrany.
9'
Portugalci rozehráli roh nakrátko, Dalot pak posunul míč do pokutového území Guedesovi, jeho střelu domácí defenziva zablokovala.
8'
Cristiano Ronaldo z levé strany vnikl do pokutového území, mezi třemi soky se ale nedostal k zakončení a bude následovat premiérový portugalský rohový kop.
6'
Po McGrathově rohu se k hlavičce dostal Duffy, Pepemu se ale povedlo odkopnout míč do bezpečí.
5'
Domácí začínají aktivně a akcí po pravé straně vybojovali rohový kop.
4'
Útočná snaha Irů končí nepříjemným faulem Stevense, jenž přišlápl nohu Guedesovi.
3'
Irové po zisku míče zaútočili po levé straně, po odrazu balónu do zámezí budou vhazovat.
1'
Rozehráno! Úvodního výkopu se ujali v bílém hrající Portugalci, Irsko obléklo zelenou sadu.
1'
Fotbalisté už jsou na hrací ploše, utkání bude brzy zahájeno.

Irsko: Bazunu – Coleman (C), Duffy, Egan – Doherty, Cullen, Hendrick, E. Stevens – Ogbene, Robinson, McGrath.
Náhradníci: Kelleher, Travers – A. Browne, Collins, Hourihane, Idah, Knight, Manning, McClean, O'Dowda, Parrott.

Portugalsko: Patrício – N. Semedo, Pepe, Danilo Pereira, Dalot – Palhinha, Nunes, B. Fernandes – Ronaldo (C), André Silva, Guedes.
Náhradníci: D. Costa, J. Sá – Cancelo, W. Carvalho, Rúben Dias, J. Fonte, Félix, Diogo Jota, Leão, Moutinho, Neves, Sanches.
Ještě jednou vítám všechny fanoušku u skupinového zápasu, v němž se potká Irsko s Portugalskem. Střetnutí startuje zhruba za čtyřicet minut, a tak si za malou chvíli představíme sestavy obou reprezentací.
Představování soupeřů začneme Portugalskem, které posbíralo šestnáct bodů a je na druhém místě skupinové tabulky. O bod více posbíralo Srbsko, avšak reprezentace kolem Cristiana Ronalda odehrála o zápas méně, a tak se může posunout na vedoucí příčku. Ovšem o postupujícím se rozhodne až v nedělním souboji, kdy Portugalsko doma přivítá právě Srbsko. Pokud se podíváme na tabulku zjistíme, že Irsko už hraje jen o čest a prestiž. Hostující mužstvo je totiž na čtvrté pozici, když získalo pouhých pět bodů. Ovšem všechny je připsalo do tabulky v posledních třech duelech. Irsko uhrálo třeba remízu 1:1 se silným Srbskem, čímž pomohlo právě dnešnímu soupeři.
Vítám všechny fanoušky reprezentačního fotbalu u kvalifikace na mistrovství světa. Budeme sledovat souboj skupiny A, v němž se potkají Irsko a Portugalsko. Zatímco ostrovní reprezentace hraje už pouze o prestiž, tak celek kolem Cristiana Ronalda jde za přímým postupem, i proto bude v duelu plnit roli obrovského favorita.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.