Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Kosovo : Gruzie - 12. října 2021   20:45

Kosovo
Kosovo
45' Muriqi
1:2
(1:1)
Gruzie
Gruzie
11' Okriašvili   • 82' Davitašvili  (Azarov)
Kosovo
Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Fazliji, Aliti (86. Selmani) – Besar Halimi (74. Lošaj), Drešević, Celina (86. Muslija) – Rašani (59. Kastrati), Muriqi, Rašica (73. Bytyqi).
Raczkowski – Siejka, Kupsik (všichni POL)
Stadiumi Fadil Vokrri, Priština (KOS)
Gruzie
G. Loria – Kakabadze, Kašia (C), Dvali, Giorbelidze (80. Azarov) – Kvekveskiri, Gvilija – Kvaracchelia (72. Davitašvili), Okriašvili, Citajšvili (72. Čabradze) – S. Lobžanidze (90. Mamučašvili).
Kupatadze, Mamardašvili – Azarov, Davitašvili, Čabradze, Chočolava, Kvilitaja, Ločošvili, Mamučašvili, Chvadagiani.

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou.
Gruzie tak Kosovu oplatila měsíc starou porážku a dostala se v tabulce díky lepšímu skóre na čtvrté místo. Další vystoupení čeká na obě reprezentace zase za měsíc. Kosovo bude hrát 14. listopadu v Řecku, Gruzie bude o tři dny dříve hostit doma Švédsko.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 9:8.
Gruzie porazila v Prištině 2:1 Kosovo a slaví v rámci kvalifikační skupiny B svůj vůbec první triumf. Hosté v utkání rozhodně nebyli lepším týmem, zato efektivnějším určitě.

Více ze hry mělo od začátku Kosovo, do vedení šla ale po hrubce domácího brankáře Gruzie. Muric neudržel trestuhodně v rukavicích průnikovou přihrávku a Okriašvili dostal dárek v podobě možnosti střílet do prázdné branky. Kosovo si následně vytvořilo několik zajímavých možností. Ve 39. minutě vykopával Rašaniho volej z brankové čáry Giorbelidze, o pár chvil později ale dostali domácí po faulu Kvaraccheliho možnost kopat penaltu. Té se ujal Muriqi a bezpečnou střelou do brankářova protipohybu stanovil poločasové skóre na 1:1.

Rovněž ve druhém poločase mělo Kosovo územní převahu, hrálo ale pouze po vápno. A tak udeřilo zničehonic na druhé straně. Azarov odcentroval v 82. minutě z levého okraje šestnáctky na Davitašviliho a ten hlavičkoval o zem za záda Murice. Kosovo přesto nemuselo odejít z utkání s prázdnou. V poslední minutě řádné hrací doby spálil stoprocentní tutovku Selmani, jenž z ideální pozice mířil trestuhodně nad břevno.
90+4'
90+4'
Dlouhý nákop směrem vpřed doskákal jen ke Giorgimu Loriovi, který schoval míč do rukavic. Následně polský sudí Raczkowski naposledy foukl do píšťalky.
90+3'
Žlutou kartu dostává Lirim Kastrati (Kosovo).
90+3'
Žlutou kartu dostává Amir Rrahmani (Kosovo).
90+2'
Rozhodčí musel krotit potyčku, která se udála před gruzínskou brankou. Budou se udělovat žlutá napomenutí.
90+1'
Zápas bude nastaven o čtyři minuty.
90'
Astrit Selmani spálil stoprocentní tutovku! Dostal balon na pravou stranu vápna a mohl se zeptat brankáře, kam to chce. Svou dělovku ale vypálil trestuhodně nad břevno. Teď měla Gruzie obrovskou kliku.
90'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Vladimer Mamučašvili.
88'
Průnik čerstvého Musliji zastavil faulem kousek před velkým vápnem Grigol Čabradze. Standardka pro Kosovo, žlutá karta pro hostujícího obránce.
87'
Gruzie mohla pojistiti výhru. Po krátké přihrávce střílel kousek před hranicí malého vápna Saba Lobžanidze. Murice zastoupil Amir Rrahmani, jenž zabránil míči v cestě do branky a odhlavičkoval ho ven.
86'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Fidan Aliti, přichází Astrit Selmani.
86'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Bersant Celina, přichází Florent Muslija.
85'
Po centru z pravé strany hlavičkoval uvnitř velkého vápna znovu aktivní Vedat Muriqi. Rovněž tentokrát ale poslal balon výrazně vedle branky – tentokrát směrem napravo od ní.
84'
Další útočnou akci Gruzie utnul zdviženým praporkem pomezní rozhodčí. V ofsajdu byl Saba Lobžanidze.
82'
Gruzie právě vstřelila branku!
Gruzie jde zničehonic do vedení! Z levého okraje šestnáctky odcentroval nově příchozí Azarov na ZURIKA DAVITAŠVILIHO a ten hlavičkoval o zem pod padajícím Muricem do sítě. Hosté podruhé vedou.
81'
Po centru z pravé strany hlavičkoval hodně nepřesně Vedat Muriqi. Rozehrávat bude Giorgi Loria.
80'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Guram Giorbelidze, přichází Irakli Azarov.
80'
Arijanet Muric sebral ve výskoku do rukavic čechraný centr a bleskově rozehrál. Lirima Kastratiho zastavil taktickým faulem Valerian Gvilija.
79'
Nepříliš záživný poločas rychle spěje do svého finále. Zatím to v Prištině vypadá na dělbu bodů.
77'
Vedat Muriqi nabral rychlost na pravém křídle a adresoval přízemní přihrávku k penaltovému puntíku, kam si sbíhal Zymer Bytyqi. O něco blíže měl k míči nakonec jeden z hostujících zadáků.
75'
Z levé strany odcentroval na střed šestnáctky Zymer Bytyqi. Na balon si naskočil Vedat Muriqi, hlavičkoval ale jen přímo do rukavic připraveného brankáře.
74'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Besar Halimi, přichází Florian Lošaj.
73'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Zymer Bytyqi.
72'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Giorgij Citajšvili, přichází Grigol Čabradze.
72'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelia, přichází Zuriko Davitašvili.
71'
Bersant Celina zkusil odvážnou střelu zpoza pokutového území. Příliš mu ale nesedla. Balon se kutálel po zemi a skončil hodně vedle levé tyčky.
69'
Giorgij Citajšvili přihrával po zemi na střed šestnáctky jen do míst, kde stál jeden z domácích. Tohle bylo hodně nepřesné.
67'
Je za námi polovina druhého poločasu. Oproti tomu prvnímu zatím na první vážnější možnost stále čekáme. K vidění jsou pouze náznaky.
66'
Halimiho kratší centr byl Tornikem Okriašvilim ihned vyhlavičkován ven z pokutového území.
65'
Nově příchozí Lirim Kastrati vybojoval při snaze proniknout zprava do šestnáctky alespoň rohový kop.
63'
Obrana Kosova si poradila se dvěma centry z pravé strany. Následně domácí podnikli rychlý protiútok. Ten vedl po levém křídle Milot Rašica, jenž v závěru hledal napravo Vedata Muriqiho. Na poslední chvíli ale míč zastavil skluzem vracející se Guram Giorbelidze.
62'
Za ohlušujícího pískotu si staví balon k rohovému praporku Giorgij Citajšvili.
61'
Je za námi hodina utkání. Stále platí nerozhodné skóre. Větší chuť po výhře každopádně vykazuje domácí Kosovo.
59'
Střídání v týmu Kosovo: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Lirim Kastrati.
57'
Ani tentokrát se po Rašicově rohovém kopu nic zajímavého před svatyní Gruzie neudálo.
56'
Z pravé strany hledal uvnitř šestnáctky Muriqiho centrem Mërgim Vojvoda. Míč uklidil na rohový kop Chviča Kvaracchelia.
55'
Hostům se daří dobře bránit hranici šestnáctky. Právě zde jsou spolehlivě zachytávány míče z kopaček fotbalistů Kosova.
54'
Milot Rašica zahrál rukou, což rozhodčím neuniklo. Gruzínskou akci rozehrál Guram Kašia.
53'
Roh rozehrál centrem z pravé strany Besar Halimi. Žádné nebezpečí z něj pro branku Gruzie nevzešlo.
53'
Na protějším konci hrací plochy získalo Kosovo po zblokovaném pokusu Rašici, který dohopsal napravo od branky, rohový kop.
52'
Chviča Kvaracchelia se na levé straně prosmýkl mezi dvěma obránci. Míč mu utekl k brankáři, který ho bez problémů pokryl.
51'
Na pas za obranu si nabíhal Vedat Muriqi. V tísni dvou bránících protihráčů nezpracoval balon, který mu utekl za brankovou čáru.
50'
Kosovo je po změně stran pevně usazeno na útočné polovině. Dá se očekávat dobývání gruzínského pokutového území.
48'
Besar Halimi adresoval do vápna vzdušný balon. Laša Dvali se do něj položil a okamžitě ho v pádu odhlavičkoval do bezpečí.
47'
Giorgij Citajšvili posunul z pravé strany míč na Sabu Lobžanidzeho. Ten zakroutil křižnou střelu z okraje vápna za vzdálenější tyčku.
46'
Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Souboj dvou nejhorších týmů skupiny B je po úvodním dějství nerozhodný. Více ze hry mělo Kosovo, do vedení šla ale po hrubce domácího brankáře Gruzie. Muric neudržel trestuhodně v rukavicích průnikovou přihrávku a Okriašvili dostal dárek v podobě možnosti střílet do prázdné branky. Kosovo si následně vytvořilo několik zajímavých možností. Ve 39. minutě vykopával Rašaniho volej z brankové čáry Giorbelidze, o pár chvil později ale dostali domácí po faulu Kvaraccheliho možnost kopat penaltu. Té se ujal Muriqi a bezpečnou střelou do brankářova protipohybu stanovil poločasové skóre na 1:1.
45+2'
45+2'
V závěru ještě žlutá karta pro Okriašviliho, který si pustil ústa na špacír směrem k panu rozhodčímu.
45+2'
Ibrahim Drešević fauloval na útočné polovině Giorgije Citajšviliho. Poločas dohrává s míčem na kopačkách Gruzie.
45+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
45'
Kosovo právě vstřelilo branku!
Exekuce penalty se ujal VEDAT MURIQI. Po krátkém rozběhu umístil přízemní střelu k levé tyči. Giorgi Loria se vrhl na opačnou stranu. Je vyrovnáno, a nutno říci, že zaslouženě.
44'
Penaltový zákrok posvětil i rozhodčí u videa. Domácí tým má jedinečnou možnost srovnat stav "gólem do šatny".
43'
Guram Kašia nejprve zblokoval střelu Bersanta Celiny. Následně byl v pokutovém území faulován Milot Rašica Chvičou Kvaraccheliou. Je z toho penalta pro Kosovo!
41'
Skóre se nemění! V platnosti zůstal původní verdikt, o branku se nejednalo.
40'
Tak pozor! Rozhodčí Raczkowski se ještě pro jistotu radí s kolegou u videa, zda-li přeci jen nebyl míč celým objemem za brankovou linií. Čeká se na verdikt.
39'
Obrovská možnost Kosova! Po kratším centru z levé strany vypálil kousek před hranicí malého vápna z voleje k pravé tyči Elba Rašani. Jeho střelu vykopával z brankové čáry Guram Giorbelidze!
38'
Otar Kakabadze fauloval u postranní čáry Milota Rašicu. Polský arbitr musí opět krotit planoucí vášně.
37'
Premiérový roh si žádali také domácí. K nelibosti Kosova ukázal rozhodčí, že se bude kopat od branky.
36'
Gruzie vybojovala v probíhající 36. minutě svůj první rohový kop. Rozehrál ho Giorgij Citajšvili, Arijanet Muric ale zasahovat nemusel.
34'
Kosovu nelze upřít snaha. Chybí mu ale větší kvalita v předfinální fázi. Gruzie se zatím v poklidu brání. S jednobrankovým vedením v zádech se ostatně nikam hnát ani nemusí.
33'
Polský sudí Raczkowski tasil po roztržce mezi Rašanim a Giorbelidzem žluté karty. Rozehrávat bude zhruba z poloviny hřiště Gruzie, konkrétně Guram Giorbelidze.
32'
Žlutou kartu dostává Guram Giorbelidze (Gruzie).
32'
Žlutou kartu dostává Elba Rašani (Kosovo).
30'
Giorgi Loria ukryl na hranici malého čtverce do rukavic centrovaný balon z levé strany.
29'
Nic z ní ale nebylo. Halimiho centr dostali fotbalisté Gruzie rychle ze svého vápna.
28'
Mërgim Vojvoda nastřelil pokusem o centr z pravé strany ruku Chviči Kvaraccheliho. Standardka pro Kosovo.
27'
Vedat Muriqi nabil na levé straně šestnáctky zpětnou přihrávkou na střelu Milotu Rašicovi. Ten ale trefil jen před sebou stojícího protihráče. I takovou akcí ale musíme vzít v souboji dvou nejhorších celků skupiny B zavděk.
26'
Chviča Kvaracchelia zvolil až příliš prudkou zpětnou přihrávku. Jeho spoluhráči meruna odskočila a hrát může zase Kosovo.
25'
Gruzínští zadáci teď pod tlakem napadajících hráčů v modrých dresech odkopli balon k půlící čáře.
24'
Na držení míče vede Kosovo v polovině úvodního dějství 60 ku 40. Výsledkově ale tahá za kratší konec.
22'
Guram Giorbelidze byl přesně na půlící čáře poslán k zemi Elbou Rašanim. Hrát mohou hosté, kteří dnes pomýšlí na první letošní kvalifikační výhru.
21'
Fotbalisté v modrých dresech kombinují na polovině soupeře. Okénka v gruzínské obraně ale hledají marně.
20'
Tornike Okriašvili se u postranní čáry nevybíravě ohnal po Amiru Rrahmanim. Rozhodčí to postřehli a přisoudili balon Kosovu.
19'
Ibrahim Drešević stáhl na polovině hřiště zezadu na trávník Giorgije Citajšviliho a příští utkání bude muset kvůli žlutým kartám vynechat.
17'
Guram Giorbelidze se provinil nedovoleným zákrokem na Elbu Rašaniho. Rozehrávky se ujal Fidan Aliti.
16'
Saba Lobžanidze nabral rychlost na pravé straně a kratším centrem před malé vápno našel úplně volného Gurama Giorbelidzeho. Ten ale z voleje pálil trestuhodně výrazně vedle levé tyčky.
15'
Na protějším konci pro změnu centr z pravé strany, avšak se stejným výsledkem. Rozehrávat může Giorgi Loria.
14'
Guram Giorbelidze odcentroval z levé strany do pokutového území. Míč si stáhl do rukavic Arijanet Muric.
11'
Gruzie jde po obrovské hrubce domácího brankáře do vedení! Arijanet Muric neudržel na pravém okraji malého vápna v rukou průnikovou přihrávku a k míči se úplně zadarmo dostal původně křižovaný TORNIKE OKRIAŠVILI, jenž pohodlnou střelou do odkrytého zařízení otevřel skóre.
10'
Kosovo je častěji na míči. Už nějakou dobu s ním ale operuje pouze poblíž středového kruhu.
9'
Dnes asi nelze očekávat nějakou fotbalovou hitparádu. Střetávají se dva týmy, které v šesti zápasech kvalifikace dohromady nastřílely pouhých pět branek.
6'
Další pas za obranu v podání Kosova. Ke střele z pravé strany šestnáctky se po něm dostal Milot Rašica. Tváří v tvář Loriovi ale mířil jen do jeho nohy.
4'
Vedat Muriqi si nabíhal na dlouhý pas za obranu. Ten byl příliš prudký a blíže k němu měl Giorgi Loria. Gestem dal spoluhráčům přesto najevo, že myšlenka to byla dobrá.
3'
Domácí tým má k dispozici autové vhazování na útočné polovině.
2'
Fotbalisté Kosova nastoupili do zápasu v modrých dresech. Hosté z Gruzie hrají v bílo-červené kombinaci.
1'

Kosovo: Muric – Vojvoda, Rrahmani (C), Fazliji, Aliti – Besar Halimi, Drešević, Celina – Rašani, Muriqi, Rašica.
Náhradníci: Bekaj, Ujkani – Bytyqi, Domgjoni, Lirim R. Kastrati, Kastrati, M. Kryeziu, Lošaj, Muslija, Selmani, Šala.

Gruzie: G. Loria – Kakabadze, Kašia (C), Dvali, Giorbelidze – Kvekveskiri, Gvilija – Kvaracchelia, Okriašvili, Citajšvili – S. Lobžanidze.
Náhradníci: Kupatadze, Mamardašvili – Azarovi, Davitašvili, Čabradze, Chočolava, Kvilitaja, Ločošvili, Mamučašvili, Chvadagiani.

Rozhodčí: Raczkowski – Siejka, Kupsik (všichni POL).
První letošní vzájemné střetnutí vyhrálo Kosovo, které 2. září zvítězilo na půdě soupeře 1:0. Jedinou branku utkání vsítil v 18. minutě Muriqi. Gruzii tak nebyla její herní převaha nic platná. Na střely vyhrála 13:8 a na držení míče v procentech 60 ku 40. Všechny body si ale odvezl soupeř.
Gruzie dosud jako jediný účastník skupiny B nepoznala příchuť vítězství. Na kontě má postsovětská republika zatím jediný bod za remízu 1:1 s Řeckem. Se stejným soupeřem zároveň prohrála tři dny zpátky na domácí půdě v "odvetě" 0:2, o bod ovšem přišla až vinou branek z 90. a 95. minuty. V posledních třech kvalifikačních vystoupení nevsítila Gruzie ani jeden gól (celkově dala pouze dva). Obě trefy obstaral Chviča Kvaracchelia, dvacetiletý záložník Rubinu Kazaň.
Kosovo má na kontě čtyři body za jednu výhru a jednu remízu. Onen jediný triumf dokázala malá země z jihovýchodní Evropy urvat právě v souboji s Gruzií. Plichtu pak uhrála doma s Řeckem, proti kterému vyrovnala na konečných 1:1 až ve druhé minutě nastavení. Naposledy se Kosovo představilo v sobotu na půdě favorizovaného Švédska, kde prohrálo rozdílem třídy 0:3. Při skóre 3:12 je Kosovo nejčastěji inkasujícím týmem skupiny. Nejlepším střelcem je se dvěma góly Vedat Muriqi, útočník oblékající dres římského Lazia v italské Serii A.
Hezký úterní večer u sledování evropské části kvalifikace o postup na světový šampionát. V rámci skupiny B se dnes podrobněji zaměříme na souboj dvou nejhorších týmů, a sice na duel mezi reprezentacemi Kosova a Gruzie, který se uskuteční v Prištině. Obě země již ztratily šanci na postup, a tak budou ve zbytku kvalifikace usilovat alespoň o to, aby neskončily ve skupině poslední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.