Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Rakousko : Faerské ostrovy - 28. března 2021   20:45

Ukončeno
Rakousko
Rakousko
30' Dragović (Lainer) • 37' Baumgartner  • 44' Kalajdžić (Alaba)
3:1
(3:1)
Faerské ostrovy
Faerské ostrovy
19' Nattestad  (Edmundsson)
Rakousko
Sestavy:
A. Schlager – Lainer (76. Trimmel), Trauner, Dragović, Ulmer – Schaub (85. Demir), Grillitsch, Alaba (C) (64. Schöpf), Baumgartner (76. Onisiwo) – Kalajdžić (63. Gregoritsch), Sabitzer.
Náhradníci:
Pervan, Bachmann – Demir, Ilsanker, Grbic, Gregoritsch, Lienhart, Trimmel, Schöpf, Onisiwo, Friedl, X. Schlager.
Rozhodčí
Monzulová – Žukov, Matyaš (UKR)
Ernst-Happel-Stadion, Vídeň
Faerské ostrovy
Sestavy:
Nielsen – Rólantsson, Nattestad, Vatnsdal (59. Andreasen), V. Davidsen – S. Vatnhamar (58. Bjartalid), G. Vatnhamar, Hansson (C) (81. K. Olsen), Hendriksson – Edmundsson (74. Knudsen), M. Olsen (58. Johannesen).
Náhradníci:
Gestsson, Thomsen – Danielsen, Knudsen, Bjartalid, K. Olsen, Baldvinsson, Johannesen, Jónsson, Soylu, Jensen, Andreasen.
Přenos se aktualizuje automaticky

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Statistiky:
Střely na branku: 8 – 4
Střely mimo: 10 – 2
Držení míče: 64 % – 36 %
Rohové kopy: 10 – 4
Ofsajdy: 2 – 0
Fauly: 10 – 7
Žluté karty: 1 – 1.
Švédský kouč Håkan Ericson musí být i s dnešním představením svých svěřenců spokojen. Faerské ostrovy jsou po dvou hracích dnech na čtvrtém místě skupiny F, za sebou drží Izrael i Moldavsko. Rakušané se posunuli před Skoty na druhou příčku. O tu první si to ve středu rozdají s Dány.
Rakušané splnili povinnost, byť to z jejich strany nebylo v první půlhodině vůbec přesvědčivé. Sonni Nattestad v devatenácté minutě poslal outsidera do vedení a kdo ví, jak by se utkání dále vyvíjelo, kdyby za dalších deset minut proměnil další podobnou šanci zlikvidovanou Schlagerem. Domácí tým uklidnil až Dragovićův vyrovnávající gól z rohového kopu, který naopak Faeřany úplně srazil. Baumgartner a Kalajdžić ještě do přestávky upravili stav na 3:1 pro Rakousko a to už si svůj náskok po změně stran bez problémů pohlídalo až do konce.
90+3'
Konec zápasu.
90+3'
Ulmer vracel míč Demirovi, který už ho posílal k hranici velkého vápna. Teoreticky z toho mohla být jeho asistence, kdyby Schöpfovu střelu nezablokoval Nattestad.
90+2'
Patrik Johannesen u středového kruhu povalil velmi subtilního Demira, který má ve srovnání s ostatními velký výškový i váhový handicap.
90+1'
Zhruba od šedesáté minuty už se zápas jenom dohrává. Nic na tom asi nezmění ani tříminutové nastavení.
90'
Po vhazování Rólantssona to zhruba z třiceti metrů zkusil Jóannes Bjartalid. Byla to vůbec první hostující střela ve druhé půli, která ale měla prachmizerné parametry.
89'
Hendriksson se nechal připravit o míč na vlastní polovině. Ulmer díky tomu mohl centrovat, ale Gregoritsch byl v předbrankovém území dobře pokrytý.
88'
Nielsen po malé domů trefil napadajícího Michaela Gregoritsche, ale míč se, naštěstí pro čtyřiatřicetiletého gólmana, směrem do brány neodrazil.
87'
Onisiwo se trošku zsaekl na levém křídle. V jeden moment si dal míč daleko od nohy a to způsobilo faul na Gillia Rólantssona.
86'
V závěru si tedy zahraje i sedmnáctiletý Demir, o kterém se mluví jako o největším mladém talentu rakouského fotbalu. Pro hráče Rapidu Vídeň je to dnes debut za reprezentační áčko.
85'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Louis Schaub, přichází Yusuf Demir.
84'
Viljormur Davidsen školácky nezpracoval přihrávku k levé autové čáře. Postupný útok Faeřanů tak skončil v samotném zárodku.
83'
Klaemint Olsen neudržel balon ve hřišti, když se mu na záda věšel Grillitsch. Poté došlo k faulu Onisiwa na Vatnhamara.
82'
S odchodem Alaby, Kalajdžiće a Baumgartnera šla rakouská hra výrazně dolů. Střídající hráči se zatím tolik nedostali do zápasu.
81'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Hallur Hansson, přichází Klaemint Olsen.
80'
Schöpf měl volněji na pravé straně. Centr však zablokoval Nattestad a konat se nebude ani rohový kop. Místo toho se opět bude střídat.
79'
Hendrikssonův centr letěl do prostoru mezi balíkem hráčů a brankářem Schlagerem, který to měl ve finále k balonu nejblíže.
78'
Hallur Hansson se dostal do kleští mezi Trimmela a Traunera. Je z toho faerská standardka z levé postranní čáry.
77'
Petur Knudsen se uvedl drobným faulem na Schauba. Jinak se ale hraje velmi čistě.
76'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Christoph Baumgartner, přichází Karim Onisiwo.
76'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Stefan Lainer, přichází Christopher Trimmel.
75'
Domácí nevytěžili maximum z přečíslení pět na tři. Louis Schaub se nakonec nemohl spokojit ani s rohovým kopem, míč šel do autu od jeho nohy.
74'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Petur Knudsen.
74'
Velmi přímočarý výpad po ose hřiště zakončil střídající Gregoritsch z patnácti metrů. Střela mu však nesedla a pomalu se došourala ke klečícímu brankáři.
74'
Tentokrát to byla rozehrávka na zadní tyč, ale vytáhli fotbalisté Rakouska se k žádnému ohrožení Nielsenovy brány opět nedostali.
73'
Nezměnil to ani roh po centru Lainera, který se každopádně bude opakovat. Opět ho zrealizuje Louis Schaub.
72'
Michael Gregoritsch byl v momentě nahodilého nákopu v ofsajdu. V poslední čtvrthodině už se sbírka rakouských šancí moc nerozrůstá.
71'
Všechno by mělo být u záložníka švédského Helsingborgu v pořádku. Gregoritsch sportovně vrací balon Nielsenovi.
70'
Louis Schaub se po nahrávce Baumgartnera zjevil moc blízko Nielsenovi, který mu míč u pravé tyče sebral. Pak ho zahodil do autu, protože na trávníku klečí Hendriksson.
69'
Sabitzer tentokrát nakopával, ale výsledek byl stejný. Hráči v černém vyrazil kupředu, dokud si to celé nepokazili nevynucenou chybou.
68'
Sabitzerova dalekonosná rána k Nielsenovi nedoletěla. Naopak započala brejk hostů, který ale nebyl dotažen až do koncovky.
67'
Patrik Johannesen zařadil zpátečku, takže Faeřané musí už od vlastní poloviny bušit do zformované defenzivy.
66'
Jóan Edmundsson asi nechtěně ztečoval Bjartalidovu přihrávku ke Schlagerovi, který se po změně stran u rakouské brány nudí.
65'
Alessandro Schöpf nejprve poslal míč na Laimera, který doplnil akci z druhé vlny, a později to celé sám zakončil. Mezi tři tyče se každopádně vůbec netrefil.
64'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází David Alaba, přichází Alessandro Schöpf.
63'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Saša Kalajdžić, přichází Michael Gregoritsch.
62'
Teď už se bude hodně myslet i do budoucna, protože fotbalisty čeká na tomto srazu ještě jeden zápas. Rakušané si to rozdají s Dánskem a Faeřané pocestují do Skotska.
61'
Držení míče: 68 % – 32 %.
60'
Zhruba devadesát vteřin dlouhé střídání byla asi nejdelší doba, při které Faeřané nemuseli ve druhé půli čelit dominantnímu rakouskému tlaku.
59'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Heini Vatnsdal, přichází Jákup Andreasen.
58'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Sölvi Vatnhamar, přichází Jóannes Bjartalid.
58'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Meinhard Olsen, přichází Patrik Johannesen.
58'
Baumgartner už byl blízko zadní čáry. Míč dával pod sebe, ale Louis Schaub se k němu ve společnosti mnoha obránců nedostal.
57'
Nielsen vysvobodil spoluhráče bojujícího s presujícím Rakušanem odkopem do středu hřiště, kde už zase čekali domácí fotbalisté.
56'
Od prvních minut se hraje ve výborném tempu. Téměř za hodinu zápasu jsme neregistrovali ještě žádnou hluchou pasáž.
55'
Sabitzerova ambiciózní rána z dálky neprošla skrz Nattestada. Opora Lipska pak zahrála rukou a zadní řady Faeřanů si mohou konečně odfrknout.
54'
Ulmerův přízemní centr Baumgartner pouštěl za sebe, což přivedlo Rakušany k rohovému kopu. Je jen otázka času, než padne čtvrtý gól.
53'
A ještě jednou Baumgartner, přes něhož jdou vesměs všechny rakouské akce. Teď to zkoušel zleva uklidit na zadní tyč, ale Nielsen neměl větší problém na míč dosáhnout.
52'
David Alaba viděl před sebou prostor na kolmici po ose hřiště. Výtečně vysunul Christopha Baumgartnera, ale ten vystřelil těsně vedle brány.
52'
Grillitschovi se na druhém konci hřiště hlásil Lainer. Zadák Gladbachu zkoušel centrovat z prvního doteku, ale trefil jen clonícího soupeře.
51'
Marcel Sabitzer přenesl hru k Ulmerovi. Kalajdžić sklepával centrovaný míč hrudí před sebe, jenže tam neměl nikoho dalšího v rakouském trikotu.
50'
Lainer čepoval míč do ohně z pravé strany. Ukořistil alespoň roh, po kterém Trauner nevyužil toho, že mu další centr spadl přesně na nohu. Nielsen zasahovat nemusel.
49'
David Alaba nalevo spolupracoval s Baumgartnerem. Přesný centr z kříla nedoručil, což na územní převaze jeho týmu nic nemění.
48'
Sabitzerova dalekonosná střela byla na hranici vápna sražená. Míč putoval na Alabu a ten ho z jedničky nasměroval vysoko nad bránu.
47'
Německý kouč Franco Foda ani švédský lodivod Håkan Ericson neudělali před startem druhé půle žádnou změnu v sestavě. Rakušané se ihned ženou do útoku.
46'
Začal druhý poločas.
Faerské ostrovy podaly v první půlhodině skoro nadlidský výkon. Díky velkému množství standardních situací se v devatenácté minutě ujaly vedení hlavičkou Nattestada. Stejný muž o deset minut později podobnou příležitost tentokrát neproměnil a to byl víceméně zlomový moment, protože hned z následné protiakce vyrovnal Dragović. Rakušané získali sebevědomí a ještě do pauzy si vybudovali dvougólový náskok. Rozdílový gól zařídil Baumgartner a na 3:1 zvýšil Kalajdžić.
45+2'
První poločas skončil.
45+2'
Žlutou kartu dostává Brandur Hendriksson (Faerské ostrovy).
45+1'
Saša Kalajdžić tečoval Alabův pokus zpoza velkého vápna a balon proletěl malý kousek vedle Nielsenovy pravé tyče. Nic dalšího už se nestane.
45'
Nastavuje se pouze šedesát vteřin.
44'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Smrtící brejk do otevřené obrany asi rozhoduje o vítězi ještě před přestávkou! Christoph Baumgartner nahrál Alabovi, který zleva ještě vylepšil pozici pro SAŠU KALAJDŽIČE a útočník Stuttgartu neměl problém z malého vápna zvýšit na 3:1.
44'
Po dlouhé době si i Faeřané dali nějaké přihrávky na útočné polovině. Centrovaný míč z dílny Davidsena se však neujal.
43'
Saša Kalajdžić dostal přesně do nohy přihrávku z levé strany. Na pětníku si přehodil míč na levačku, jenže střela proletěla hodně vedle brány.
42'
Až teď si mohou hosté trochu oddechnout. Gunnar Nielsen si sebral ze vzduchu až moc vysoký centr Davida Alaby.
41'
Florian Grillitsch si úplně nevěřil na střelu z dvaceti metrů. Roztažení do strany se mu příliš nepovedlo a Rakušané se musí vracet skoro na půlku.
40'
Davidsen odhlavičkoval míč na roh, kterému už Nielsen nestihl zabránit. Opět tomu předcházelo nečitelné sklepnutí.
39'
Alaba nepřevzal míč pár metrů před šestnáctkou. Rakušané v tomto prostoru ale setrvali, hosté se zmohli jen na odkop do zámezí.
37'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Domácí otáčí na 2:1! Saša Kalajdžić sice nezpracoval Sabitzerův nákop z hloubi pole, ale míč se z jeho souboje odrazil před dobíhajícího CHRISTOPHA BAUMGARTNERA, který procedil střelu skrz nohu skluzujícího Vatnsdala až za Nielsenova záda.
37'
Schaub odražený míč odkopl mimo nejnebezpečnější území. Na další prodloužený pas do křídla už Rólantsson nedosáhl a hrát bude Lainer.
36'
Gernot Trauner nenechal projít Olsena, který se snažil prosmýknout podél levé postranní čáry. Jeho kolega Rólantsson bude aspoň vhazovat.
35'
Inkasovaný gól očividně srazil sebevědomí Faeřanů. Před Nielsena začal létat jeden centr za druhým. Ten poslední od Alaby byl neadresný.
34'
Gunnar Vatnhamar fauloval Sabitzera, nicméně hůře dopadl on sám. Nic to ale nemění na rakouské rozehrávce z půlící čáry.
33'
Samotný roh nic nebezpečného nepřinesl. Sabitzer později ještě natáhl z dvaceti metrů, ale míč letěl k dobře postavenému Nielsenovi.
32'
Tečovaný centr Davida Alaby přistál na střele faerské brány. Opět se tedy chystá rozehrávka od rohového praporku.
31'
Lainerův centr o kousek přeletěl plánovaného adresáta. Rakousko chce co nejrychleji skóre také otočit.
30'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Po půlhodině je srovnáno na 1:1! Stefan Lainer hlavou prodloužil Schaubův centr z levé strany k zadní tyči. U rohu malého vápna tam byl špatně hlídaný ALEKSANDAR DRAGOVIĆ a zadák Leverkusenu neměl problém uklidit míč do sítě.
30'
Viljormur Davidsen ubránil aktivního Baumgartnera za cenu rohového kopu. V pozoru tentokrát musí být gólman chytající islandskou ligu.
29'
Málem se opakovala situace zpřed malé chvíle! Trauner se po centru Hendrikssona nechal předskočit Nattestadem a Schlager musel rychle reagovat, aby u levé tyče nebezpečnou hlavičku vytěsnil.
28'
Gernot Trauner přišlápl nohu Edmundssona a Faerské ostrovy se opět chystají k exekuci standardní situace.
27'
Gunnar Nielsen byl připravený na Alabovo zakončení z dvaceti metrů. Skokem k levé tyči míč s přehledem zastavil.
26'
Aleksandar Dragović zůstal dobrou minutu nastěhovaný ve vápně soupeře. Krátký centr Baumgartnera ho ale nenašel v ideální pozici na hlavičku, dobrou práci odvedl Vatnsdal.
25'
Grillitsch a Lainer po samotném rohu vraceli míč do ohně, ale hráči v tmavých dresech ho v obou případech odhlavičkovali.
24'
Louis Schaub a Stefan Lainer provětrali levý kraj faerské obrany a získali rohový kop.
22'
Rakušané si koledují. Soupeřům nabídli další standardní situaci, se kterými přitom měli problémy už ve čtvrtek proti Skotům.
21'
Kalajdžić znovu sklepával vysoký centr k Baumgartnerovi, jenže talent Hoffenheimu vypálil z první vysoko nad.
19'
Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Hosté jdou v devatenácté minutě do překvapivého vedení! SONNI NATTESTAD čekal na Edmundssonův centr na malém vápně, kde vyšplhal nad Traunera a Schlager proti hlavičce z bezprostřední blízkosti ani nestihl zvednout ruce nad hlavu.
18'
Po přetaženém centru Hendrikssona se bude rohový kop opakovat i z druhé strany.
17'
Brandur Hendriksson poslal míč ze strany rovnou do brány. Schlager míč raději vyrážel na roh. Standardních situací už měli Faeřané docela dost.
16'
Hallur Hansson byl na levém křídle srolován Florianem Grillitschem, který je prvním majitelem žluté karty. Za pár dní si proti Dánsku nezahraje.
15'
Christoph Baumgartner použil svou rychlost, jenže nabídka z levého křídla si žádného z jeho spoluhráčů v předbrankovém území nenašla.
14'
Od Baumgartnera se míč v nepřehledném závaru odrážel směrem mezi tři tyče, ale Nielsen ho opět zvládl vyrazit. Olsen později vyrazil do protiútoku, ale neměl klid pro předávku na Edmundssona.
13'
První vážnější ohrožení hostující brány! Kalajdžić sklepl vysoký pas Alaby pod sebe na Sabitzera, proti jehož střele byl dobře postavený Nielsen na zemi včas.
12'
Saša Kalajdžić nedosáhl na pas do pokutového území. Rakušané navazují alespoň vhazováním Stefana Lainera.
11'
Po několika nepřesnostech byl na půlce faulován Baumgartner. Jmenovitě jej dohrál s šestnáctkou hrající Gunnar Vatnhamar, který má zítra 26. narozeniny.
10'
Edmundsson vracel míč z vápna dolů na kapitána Hanssona, který z jedničky minul ze svého pohledu pravou tyč. Sympatická pasáž od Faeřanů.
9'
Další stěhování hlavičkářů do pokutového území. Rólantssonův aut tam však nezpůsobil žádné větší zmatky.
8'
Snadná práce pro obranu Rakouska. Díky patičce Grillitsche na Lainera vyrazili domácí rychle vpřed, jenže Baumgartner se v náběhu dostal do ofsajdu.
7'
Dragovićovi spadl míč na ruku. S tamponem v nose hrající Hendriksson bude moci nakopávat před Schlagerovu bránu.
6'
Domácí se ve velkém počtu natlačili až do vápna. Do míče se tam opřel pravý obránce Lainer, ale napálil jenom Davidsena.
5'
Heini Vatnsdal při první příležitosti odkopl míč pryč z pokutového území. Na půlce ale pokračují fotbalisté Rakouska.
4'
Gilli Rólantsson poslal dlouhatánský aut až do vápna, kde byl balon prodloužen až do dlaní Schlagera. Během toho ale došlo k útočnému faulu.
3'
Brandur Hendriksson si velmi brzy přivodil menší zranění. Z nosu se mu spustila krev, ale nemělo by jít o nic závažného.
2'
Gunnar Nielsen na první zákrok nečekal vůbec dlouho. U pravé tyče krotil střílenou přihrávku z levé strany od Davida Alaby.
1'
Zahajovacího výkopu se zhostili Faeřané, kteří nastupují v kompletně černých, zatímco domácí v červenobílých dresech.
1'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Rakousko: A. Schlager – Lainer, Trauner, Dragović, Ulmer – Schaub, Grillitsch, Alaba (C), Baumgartner – Kalajdžić, Sabitzer.
Náhradníci: Pervan, Bachmann – Demir, Ilsanker, Grbic, Gregoritsch, Lienhart, Trimmel, Schöpf, Onisiwo, Friedl, X. Schlager.

Faerské ostrovy: Nielsen – Rólantsson, Nattestad, Vatnsdal, V. Davidsen – S. Vatnhamar, G. Vatnhamar, Hansson (C), Hendriksson – Edmundsson, M. Olsen.
Náhradníci: Gestsson, Thomsen – Danielsen, Knudsen, Bjartalid, K. Olsen, Baldvinsson, Johannesen, Jónsson, Soylu, Jensen, Andreasen.

Rozhodčí: Monzulová – Žukov, Matyaš (UKR).
Vzájemné zápasy

Naposledy se tyto dvě kvalitativně odlišné země potkaly v kvalifikaci na mistrovství světa 2014 v Brazílii. Rakušané nedopustili překvapení a brali vysoké výhry 6:0 a 3:0.
Rakousko

Domácí reprezentace by si dnes měla splnit povinnost a vylepšit si pozici v boji o první příčku, kde si to bude očividně rozdávat s Dánskem a Skotskem. A právě Skotové byli před pár dny jejich prvními soupeři. V zápase hraném v Glasgow Rakušané dvakrát vedli, jenže oba góly stuttgartského Saši Kalajdžiće nakonec stačily jen na remízu 2:2. Domácí pár minut před koncem vyrovnali Johnem McGinnem.
Faerské ostrovy

Faeřané zažívají na reprezentační scéně velice úspěšné období. Během loňské Ligy národů zvítězili v jedné z „déčkových“ skupin a kromě trpaslíka z Andorry za sebou nechali také Maltu a dokonce i Lotyšsko. Solidním způsobem navíc rozehráli i kvalifikaci na světový šampionát, kde se od nich čeká boj o poslední dvě pozice. Na hřišti největšího konkurenta z Moldavska remizovali 1:1, když ostrovanům v závěrečné desetiminutovce vystřelil bod Meinhard Olsen.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na nadcházející světový šampionát. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se proti sobě postaví Rakousko a Faerské ostrovy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.


Články odjinud