Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  San Marino : Andorra - 12. října 2021   20:45

San Marino
San Marino
0:3
(0:1)
Andorra
Andorra
10' Pujol  (Fernandez) • 53' S. Moreno  (Pujol) • 89' Fernandez  (Pujol)
San Marino
E. Benedettini – Ma. Battistini, D. Simoncini (C), Fabbri, Grandoni – E. Golinucci, Censoni (68. Ceccaroli), A. Golinucci – Mularoni (60. M. Vitaioli), N. Nanni, D. Tomassini (68. Hirsch).
Meler – Eyisoy, Uyarcan (TUR)
San Marino Stadium (Serravalle)
Andorra
Iker Álvarez – San Nicolás (90. De Pablos), Alavedra, Llovera, Cervós – Aláez, Vales, S. Moreno (77. M. Vieira), C. Martínez (84. Jordi Rubio) – Pujol (C) (90. X. Vieira), Fernandez (90. Rebés).

Historická výhra Andorry! San Marino porazila 3:0

Souboj evropských trpaslíků začala lépe Andorra. Ta udeřila hned ze své první šance v 10. minutě, kdy Fernandezovu pumelici vyrazil Benedettini do strany, odkud mu nechytatelným volejem na zadní tyč vrátil balon Marc Pujol. Hosté měli i další šance. Třeba když pěknou přihrávku do uličky převzal Ricard Fernandez a Elia Benedettini musel proti němu rychle vystartovat z branky. Nebo na konci poločasu, kdy Marc Pujol poslal svůj half-volej jen kousek od šibenice. To San Marino za celých pětačtyřicet minut vyslalo jedinou střelu a po přestávce muselo setsakra zabrat.

Jenže to bylo přesně naopak. Už několik minut po návratu z kabin zahrával Pujol roh, z něj prudce přihrál na hranici vápna, kde se do skákavého míče opřel Sergi Moreno a střelou kolem chumlu hráčů ho nechal doletět do levé části branky. Další dvě šance domácí přečkali. Nejprve mířil hlavou mimo Albert Alavedra a po něm vyprášil gólmanovy rukavice Marc Pujol. Na historický úspěch dosáhli Andořané teprve minutu před koncem řádné hrací doby, kdy Ricard Fernandez doběhl vyražený míč a zvýšil na konečných 3:0.

Doteď byly nejlepším výsledkem Andorry dva domácí zápasy: s Běloruskem z listopadu 1996 a právě se San Marinem z dubna 2000 – oba skončily 2:0. Naopak nejvyšší porážku uštědřil Andoře český tým, stalo se tak v červnu 2005 v Liberci, kde náš nároďák zvítězil 8:1, což je mimochodem zase jeho historická výhra.
Držení míče: 40% : 60%.
Střely na branku: 1:9. Střely mimo: 1:3.
Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:12.
90+2'
90+1'
Halil Umut Meler nastavil 2 minuty.
90'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Marc Pujol, přichází Xavier Vieira.
90'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Ricard Fernandez, přichází Marc Rebés.
90'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Moisés San Nicolás, přichází Eric De Pablos.
89'
Andorra právě vstřelila branku!
Andorra je blízko historické výhře! Pujolovu utěšenou ránu zpoza vápna vyrazil Benedettini před sebe, balon doběhl RICARD FERNANDEZ a levačkou zvýšil na 3:0.
87'
Ceccaroliho rána sražená na roh. Centr z něj hosté odvrátili a pak odkopli míč dál od vlastní branky.
85'
Pujolova standardka přišla až po střídání. A pro útočící Andorru dobře nedopadla. Rychlý brejk však hosté zastavili a při komfortním náskoku si některé nedokonalosti můžou dovolit.
84'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Cristian Martínez, přichází Jordi Rubio.
84'
Žlutou kartu dostává Andrea Grandoni (San Marino).

Teď už je vše jinak a za stažení Aláeze nemohl Andrea Grandoni očekávat nic jiného.
82'
Moisés San Nicolás dal vzpomenout na hokej, když útočícímu Ceccarolimu uštědřil takříkajíc bodyček. Čistá hra tělem se samozřejmě netrestá, i když tady to bylo na hraně. Sudí každopádně nechal hru plynout dál.
80'
Domácím je vytýkána nízká produktivita. Změnit se to rozhodl Alessandro Golinucci, ale střela zpoza vápna mu vůbec nesedla. Zakončující fotbalista vyvrtal drn a jím vyslaný míč se stěží dokutálel za koncovou čáru.
78'
San Marino ubránilo roh.
77'
Střídání v týmu Andorra: ze hřiště odchází Sergi Moreno, přichází Márcio Vieira.
76'
Andořané posunuli balon z pravé strany na Pujola a ten svou ranou zevnitř vápna Benedettiniho pořádně vyděsil! Aby také ne, když domácímu brankáři míč vypadl. Naštěstí pro něj jistil situaci jeden z obránců a nikdo další už se k míči nedostal.
75'
Držení míče: 38% : 62%.
74'
Tak nakonec ne, protože domácí své soky vytlačili. Ale Enrico Golinucci pak na půlící čáře ostře srazil Fernándeze a měl velké štěstí, že byl k němu sudí Meler benevolentní. Jednu žlutou kartu už mu totiž dneska ukázal.
73'
V optimální pohodě hrající Andorra opět osídlila sanmarinské území. Zanedlouho by mělo začít obléhání šestnáctky.
71'
Po obranném skluzu domácího hráče se k volnému míči dostal před šestnáctkou Marc Pujol. Nic nevymýšlel a prostě míč napálil směr brána. Razance tam byla, přesnost ne.
70'
Dvacet minut před koncem prohrává San Marino s Andorrou 0:2 a jeho šance na body se s každou uplynutou minutou ztenčují.
69'
Moisés San Nicolás podklouzl při snaze o rozběh. Je z toho aut pro San Marino.
68'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Luca Censoni, přichází Luca Ceccaroli.
68'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází David Tomassini, přichází Adolfo José Hirsch.
67'
Domácí si připravili dvojnásobnou výměnu.
66'
Žlutou kartu dostává Luca Censoni (San Marino).

Domácí středopolař se svezl po nohách San Nicoláse a stal se čtvrtým potrestaným hráčem zápasu.
65'
San Marino má potíže s bráněním. Cristian Martínez odcentroval zleva přes Fabbriho na Alberta Alavedru, který hlavičkoval vedle levé tyče! Tu se ještě snažil zavřít jeden z jeho spoluhráčů, chyběl mu však potřebný krok. I tak to byla příležitost, které se sluší zatleskat.
63'
Žlutou kartu dostává Enrico Golinucci (San Marino).

Pravý křídelník se toho nebál a vyšlápl si rovnou na kapitána! Enrico Golinucci podkopl v souboji nohy Pujolovi a žlutý trest ho neminul.
60'
Držení míče: 39% : 61%.
60'
Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Marcello Mularoni, přichází Matteo Vitaioli.
59'
Míč zamířil do zámezí a to je ten správný čas dostát svému slibu. Kdo přijde na hřiště, už víme. Koho z něj ale Franco Varrella stáhne?
58'
Uvidíme první změnu. U postranní čáry už netrpělivě přešlapává Matteo Vitaioli. Sanmarinský reprezentant čeká jen na přerušení hry.
56'
Domácí tým opět čelil rohovému kopu. Z předchozího nezdaru se poučil a tentokrát si dával větší pozor. Marc Pujol tak musel zvolit centr do šestnáctky, kde nejvýše vyskočil stoper Fabbri.
55'
San Marino opět v defenzivním postavení.
53'
Tomu říkám chytře rozehraný roh! Pujol z něj prudce přihrál na hranici vápna, kde se do skákavého míče opřel SERGI MORENO. Jeho dělovka proletěla kolem bránícího Censoniho a nezastavil ji ani Elia Benedettini. Nádherná trefa!
52'
Prakticky identická situace na opačné straně. Cervósův dlouhý balon vytáhl Elia Benedettini nad břevno a my budeme sledovat další roh.
50'
Po Cervósově faulu na Golinucciho mělo San Marino k dispozici standardku, následovanou rohovým kopem. Přízemní centr na přední tyči odkopl do bezpečí Joan Cervós a odčinil tak svůj předchozí prohřešek.
48'
Ani hra se oproti úvodní půli nezměnila. Andorra diktuje její tempo, i když teď si dá na chvíli pohov. Ricard Fernandez si totiž nepohlídal ofsajd.
46'
Znovu se vám hlásím z mého komentátorského stanoviště, abych vám přiblížili dění ve druhém poločase. Pro začátek můžu sdělit, že ani Franco Varrella, ani Koldo Álvarez o přestávce nesáhl ke změně v sestavě.
46'
Po úvodním dějství je na tom lépe Andorra. Ta udeřila hned ze své první šance v 10. minutě, kdy Fernandezovu pumelici vyrazil Benedettini do strany, odkud mu nechytatelným volejem na zadní tyč vrátil míč Marc Pujol. Hosté měli i další šance. Třeba když pěknou přihrávku do uličky převzal Ricard Fernandez a Elia Benedettini musel proti němu rychle vystartovat z branky. Nebo na konci poločasu, kdy Marc Pujol poslal svůj half-volej jen kousek od šibenice. To San Marino za celých pětačtyřicet minut vyslalo jedinou střelu a po přestávce to rozhodně nebude mít jednoduché.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 0:2.
Rohy: 1:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:6.
45+1'
44'
Marc Pujol se drží za hlavu poté, co half-volejem minul levou šibenici! Teď byla Andorra fakt blízko. Celé akci předcházel centr na vzdálenější konec vápna a hlavička mezi malé vápno a penaltový bod. Pěkně sehráno, ale ta třešnička na dortu prostě chyběla.
42'
Už se řítíme do závěru poločasu. Kombinace na levém křídle mezi Martínezem a Cervósem Andoře úspěch nepřinesla. Ta však i tak zůstala u míče.
40'
Ta se právě odehrává u středového kruhu a Halil Umut Meler ji má jako na dlani. Nemohl tak přehlédnout faul, který na Nicolou Nannim spáchal Marc Vales.
39'
Po předchozí výstraze domácí uklidňují hru.
38'
Pěknou přihrávku do uličky získal Ricard Fernandez a Elia Benedettini musel rychle vystartovat z branky! Podařilo se. Sanmarinský gólman padl střelci pod nohy a jeho ránu zblízka schytal do hrudi.
37'
I tak se domácí tým dostal k centru z pravé strany, který jednoduše zlikvidoval brankář Álvarez.
36'
Na hřišti je patrný výskyt nepřesností, které limitují především sanmarinskou kombinaci.
34'
Právě z rychlých kontrů chce San Marino těžit, a jak se zdá, má a jistě i bude k tomu mít další příležitosti.
33'
Ricard Fernandez se marně snažil rozběhnout Jordiho Aláeze. Z brejku pak rukavice andorrského brankáře vyprášil Enrico Golinucci.
32'
Andorra v útoku. Moisés San Nicolás vhodil dlouhý aut, ale ve vápně byl úspěšnější stoper Fabbri, který dokázal přehlavičkovat Pujola.
31'
Oproti předchozí čtvrt hodině Andorra navýšila procento držení míče. Jasně tak dokazuje, že to ona chce diktovat hru. A zatím se jí to daří.
30'
Držení míče: 37% : 63%.
29'
Před šestnáctkou si přichystal míč na střelu Andrea Grandoni. Domácí hráč to našil přímo do bránícího Llovery.
28'
Žlutou kartu dostává Moisés San Nicolás (Andorra).

Turecký rozhodčí si zjednává respekt další žlutou kartou, kterou tentokrát vidí Moisés San Nicolás. Pravý bek sejmul Simonciniho skluzem.
26'
Marc Vales, autor dvou branek z poslední vzájemné konfrontace, se ocitl na trávníku poté, co ho tam bez okolků pohodil Manuel Battistini.
25'
Při nové andorrské akci si nabíhal za obranu Marc Pujol, pomezní asistent ho však viděl v ofsajdu.
23'
Ze standardky nařízené u pravého rohu vápna to Joan Cervós zkusil napřímo. A neudělal vůbec špatně, jeho nízký pokus musel Benedettini vyrazit do strany.
22'
Žlutou kartu dostává Davide Simoncini (San Marino).

Davide Simoncini zatáhl za dres Ricarda Fernandeze a odteď je zatížen žlutou kartou. To je pro stopera vždycky velká hrozba.
20'
Hru přerušily dva fauly v jedné minutě. Nejprve San Nicolás nedovoleně atakoval Tomassiniho a po něm Censoni povalil na zem Pujola. Ten je po svém gólu okopáván snad při každém doteku s míčem.
18'
Situace na hřišti se mění jako den a noc. Andořané po zisku míče hledali nákopem Pujola, toho bezpečně udržel za svými zády stoper Fabbri.
17'
V tuto chvíli určitě ne. Balon totiž do své moci získalo San Marino a stejně jako v úvodu postupuje kupředu pomocí autových vhazování.
16'
Územní převahou disponující Andorra udeřila hned ze své první šance. Rýsuje se další?
15'
Držení míče: 42% : 58%.
14'
San Marino nechce zůstat pozadu. Nicola Nanni přihrávkou otevřel na pravé straně dálnici před Battistinim, ale jeho centr se s úspěchem nesetkal.
12'
Pujola za otevření skóre potrestal Luca Censoni, ten si na střelce došlápl ve středu hřiště.
10'
V trpasličím souboji jde do vedení Andorra! Fernandezovu pumelici vyrazil Benedettini do strany, ale na křižný volej MARCA PUJOLA už sanmarinský gólman nedosáhl.
9'
Enrico Golinucci na půlce hřiště nedokázal překopnout Morena, aut pro San Marino.
8'
Balon získala Andorra. Moisés San Nicolás se pak prohnal kolem střídaček, kde mu Andrea Grandoni zatarasil cestu jen za cenu autu.
6'
Sanmarinská kombinace dovedla míč do středu hřiště, kde o něj probíhají urputné souboje.
5'
Rozčeřit vody se na opačné straně hřiště pokusil Joan Cervós. Z dálky ale minul, takže Elia Benedettini zůstal stejně jako předtím Iker Álvarez bez práce.
3'
Po autovém vhazování následoval roh. Důraz na malém vápně zrovna uplatňoval David Tomassini, když v tom sudí pískl jeho útočný faul.
2'
Sledujeme z obou stran opatrný začátek. Domácí se pomalu posunují vpřed díky autům, jeden takový se chystá vhodit Filippo Fabbri.
1'
Obě mužstva nastoupila ve svých typických dresech. San Marino v modrých, Andorra v červených.
1'
Hráče na hřiště přivedl Halil Umut Meler. Turecký arbitr bude tím, kdo trpasličí souboj zahájí.

San Marino: E. Benedettini – Ma. Battistini, D. Simoncini (C), Fabbri, Grandoni – E. Golinucci, Censoni, A. Golinucci – Mularoni, N. Nanni, D. Tomassini.
Náhradníci: S. Benedettini, Zavoli – Mi. Battistini, Brolli, Ceccaroli, Conti, D'Addario, Hirsch, Rossi, M. Vitaioli, Zafferani, Zonzini.

Andorra: Iker Álvarez – San Nicolás, Alavedra, Llovera, Cervós – Aláez, Vales, S. Moreno, C. Martínez – Pujol (C), Fernandez.
Náhradníci: J. Gómes, Pires – E. García, Marc García, Rebés, Aarón Sánchez, M. Vieira, X. Vieira, De Pablos, Jesús Rubio, Jordi Rubio.

Rozhodčí: Meler – Eyisoy, Uyarcan (TUR).
San Marino vede Ital Franco Varrella, Andorra sází na svého koně jménem Koldo Álvarez. Jakou sestavu oba trenéři pošlou do utkání?
Andorra už má jednu výhru v kapse a do San Marina si chce přijet pro další. Právě svého budoucího protivníka země s knížetem v čele porazila. Bylo to hned na začátku září a výsledek zněl 2:0, oba góly přitom vstřelil jinak sváteční střelec Marc Vales. O víkendu přivítala Andorra na svém hřišti Anglii a stejně jako San Marino musela překousnout prohru 0:5. Teď ovšem nastává ten správný čas si spravit chuť.
San Marino prohrálo vše co se prohrát dalo a na svém kontě nemá ani bod. Radost mu mohla udělat jen vstřelená branka Polsku, byť konečný výsledek 1:7 je samozřejmě debaklem – pro San Marino tím vůbec nejvyšším v probíhající kvalifikaci. Dobře nedopadla ani sobotní odveta ve Varšavě, kde před 56 tisícovou návštěvou schytalo San Marino bůra. Při návratu přes Českou republiku si jeho hráči na odlehčenou mohli pustit u nás známou píseň "Né, pětku né," kterou v roce 1984 napsal František Ringo Čech.

6. San Marino – 0 bodů (1:29), bilance 0-0-6
Vítejte u fotbalové kvalifikace na mistrovství světa. V úterý večer si to mezi sebou rozdají dva týmy, které jsou ve skupině I jen do počtu – San Marino a Andorra. Zápas fotbalových trpaslíků můžete sledovat od 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.