Kvalifikace MS fotbal -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Gruzie - 25. března 2021   20:45

Švédsko
Švédsko
35' Claesson (Ibrahimović)
1:0
(1:0)
Gruzie
Gruzie
Švédsko
Nordfeldt – Lustig (84. Krafth), Lindelöf, Helander, Augustinsson – Kulusevski, Seb. Larsson (C), K. Olsson (68. Ekdal, 73. Svanberg), Claesson (74. Forsberg) – Ibrahimović (84. Quaison), Isak.
Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA)
Friends Arena (Solna)
Gruzie
G. Loria – Giorbelidze, Čabradze, Kašia, Dvali – Kankava (C) (60. Gvilija), Kvekveskiri (60. Šengelia) – E. Lobžanidze (78. Beridze), Aburžania, Kvaracchelia – Kvilitaja.

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.
Švédsko v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství světa potvrdilo roli favorita, ale Gruzie dala favoritovi pořádně zabrat, po statečném výkonu prohrála nejtěsnějším možným rozdílem 0:1.

Hosté dokonce měli první velkou šanci utkání, když ve 14. minutě postupoval od poloviny hřiště sám na gólmana Kvilitaja, ale střelu mu nesedla, poslal ji na střed ideálně pro Nordfeldta. Na druhé straně byla využita hned první gólovka. Ibrahimović nahrál balón za sebe na Victora Claessona, který zvládl těžké zpracování a Loriu prostřelil mezi nohama.

Svěřenci kouče Anderssona podle očekávání drželi míč po většinu času na svých kopačkách, ale houževnatá defenziva soupeře je do dalších velkých příležitostí nepouštěla. Naopak to byli Gruzínci, kteří mohli v poslední desetiminutovce základní hrací doby vyrovnat, ale proti pokusu Šengelii k levé tyči se Nordfeldt blýskl výborným zákrokem.

Reprezentace Švédska zapsala do tabulky skupiny B první tři body a dala tak dobrý základ v boji o postup na světový šampionát v Kataru. Gruzie si dnešním výkonem řekla o pozornost, ostatní soupeři by ji rozhodně neměli brát na lehkou váhu.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 19:9.
90+6'
90+5'
V poslední nastavené minutě obdržel kartu žluté barvy Laša Dvali, jenž musel zatáhnout za záchrannou brzdu, Forsberg by postupoval sám na bránu. Za žlutou může být ještě rád.
90+4'
Za velkou bojovnost zaslouží pochvalu Georges Mikautadze. V obležení dvou protihráčů zvládl nastřeli Augustinssona, ale měl smůlu, protože centr přišel až v době, kdy balón těsně opustil hrací plochu.
90+3'
S hlavou nahoře hrál Valerian Gvilija, jenž našel na pravé straně Beridzeho. Střílený centr nabral velkou rychlost, Levan Šengelia si s těžkým zpracováním neporadil.
90+2'
Emil Forsberg vystihl rozehrávku Giorbelidzeho a založil rychlý protiútok. Situaci vzal na sebe, což nebylo dobré řešení. Tvrdě narazil do Kašii.
90+1'
O pozdržení hry se postaral Emil Krafth. V souboji s Aburžaniou si počínal nedovoleným způsobem, soka ve skluzu podrazil.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby pět minut.
89'
Přenesení hry postrádala na přesnosti z toho důvodu, že nákop Valeriana Gviliji jemně přizvedl Emil Forsberg, proto Guram Kašia na míč nedosáhl.
88'
Dlouho si Alexander Isak míče neužil. Pomezní rozhodčí bystře zpozoroval, že míč zpracoval rukou, míč putuje zpátky na kopačky hostů.
87'
Sebastian Larsson při snaze o obranný zákrok mírně atakoval levou nohu Aburžanii, jehož chytily křeč. Někteří Gruzínci toho mají dost, ale v jejich tvářích lze vidět obrovské odhodlání.
86'
Je to Sagnolova družina, jež momentálně operuje s balónem na útočné polovině. Švédi zvýšili opatrnost, v blízkosti velkého vápna brání devět fotbalistů ve žlutých dresech.
85'
Ludwig Augustinsson vyslal centr hodně vysoko nad hlavu Emila Forsberga. Záložník hájící na klubové úrovni barvy Lipska následně nedostihl kulatý nesmysl ani na hrací ploše.
84'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Mikael Lustig, přichází Emil Krafth.
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Zlatan Ibrahimović, přichází Robin Quaison.
83'
Hráči ve žlutých dresech si jsou vědomi, že Gruzínci jsou schopni zahrozit, o čemž se před malou chvíli přesvědčili. Proto při kombinaci v obranné řadě ještě více zpozorněli.
82'
Kristoffer Nordfeldt zabránil senzačnímu gruzínskému vyrovnání! Na přihrávku z levé strany si v pokutovém území naběhl Levan Šengelia, jenž střílel k levé tyči, ale domácí gólman ukázal výborné reflexy a rukama míč vyrazil do bezpečí!
81'
Na druhé straně o sobě dal vědět Zlatan Ibrahimović. Patičkou šikovně sklepl míč pro Isaka, střela švédského forvada z prvního doteku byla snadným soustem pro Loriu.
80'
Hosté se chytají každého stébla, které může znamenat nebezpečnou šanci. Giorgi Kvilitaja pronikl skrze dvěma protivníky, načež odcentroval přímo do gólmana.
79'
Dejan Kulusevski vymyslel v blízkosti rohového praporku zajímavý centr do vnitra pokutového území. Adresátem byl Isak, jehož ovšem pohlídal Grigol Čabradze.
78'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Elguža Lobžanidze, přichází Giorgi Beridze.
77'
Pohledné kombinaci chyběla jen dobře vyřešená finální fáze. Sebastian Larsson uspěchal nahrávku na Ibrahimoviće, navíc mu poslal balón za paty.
76'
Po delší době si míče užil také domácí strážce svatyně Kristoffer Nordfeldt. Jedním dotekem balón zpracoval, následoval odkop na útočnou polovinu.
75'
Mattias Svanberg se do hry zapojil okamžitě po příchodu na trávník. Polo vysoký centr z pravé strany zdárně zblokoval skluzující Giorgi Aburžania.
74'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Viktor Claesson, přichází Emil Forsberg.
73'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Albin Ekdal, přichází Mattias Svanberg.
72'
Velká komplikace pro trenéra Janneho Andersona, neboť na trávníku zůstal sedět před pár minutami nastoupivší Albin Ekdal. Na stojnou nohu jej trefil Guram Kašia, u středopolaře jsou lékaři.
71'
Centr z pravé strany vyprodukoval Mikael Lustig. Kulatý nesmysl nabral velkou výšku, ale nad Isaka se vyšplhal Guram Giorbelidze.
70'
Fotbalisté ve žlutých dresech přenesli hru na útočnou polovinu, kde zatím kontrolují balón na svých kopačkách. Do zakončení už tolik nespěchají.
69'
Rozhodčí se dnes rozhodně nenudí. Opět musel přerušit hru, tentokráte po nebezpečném skluzu Lustiga. Pravý bek vyvázl s ústním varováním.
68'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Kristoffer Olsson, přichází Albin Ekdal.
67'
Rozběhnutý Zlatan Ibrahimović obdržel ideální nahrávku do běhu od Claessona. Ale na kraji šestnáctky byl sám, bez podpory spoluhráčů. Z úhlu napálil jen clonícího beka.
66'
Hosté pokračují v aktivním pojetí hry, sil zatím viditelně mají dost. Elguža Lobžanidze po zakončení schoval hlavu do dlaní. Byl si vědom, že mohl trefil bránu.
65'
Případná červená karta by švédskou cestu za vítězstvím bezesporu zkomplikovala. Především pak již potrestaní hráči by měli dávat velký pozor na tvrdé zákroky.
64'
Agresivní švédská hra si vyžádala třetí žlutou kartu, jednu ovšem způsobily zbytečné řeči. Arbitr Bastien potrestal Augustinssona, který přebrousil kotníky Lobžanidzemu.
63'
Rozehrávka standardky hostům vůbec nevyšla. Krátkou přihrávku obdržel Chviča Kvaracchelia, načež zahrál mizerný centr vysoko nad bránu.
62'
Ruce Ludwiga Augustinssona v souboji s Kvilitajou byly hodně vidět. Zákrok postřehl i hlavní rozhodčí, jenž odpískal faul.
61'
Hostující kapitán Guram Kašia si hravě poradil s Alexanderem Isakem. Tvrdě, ale čistě jej odzbrojil tělem, následně rozehrál do lajny na Aburžaniu.
60'
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Levan Šengelia.
Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Džaba Kankava, přichází Valerian Gvilija.
59'
Snahu Lustiha třeba ocenit. Pravý obránce má za úkol především bránit, ale když nemá tolik práce směrem dozadu, tak podpořil i ofenzivu. Kličku však protáhl příliš, skončil i s míčem v zámezí.
58'
Druhým potrestaným hráčem Švédska v krátkém časovém sledu je Kristoffer Olsson. Ten na vlastní polovině zatáhl za dres Lobžanidzeho, čímž zamezil slibnému protiútoku.
57'
Ofenzivu podpořil stoper Filip Helander. Právě on byl adresátem centru Claessona z pravé strany, z dobré pozice hlavičkoval o značný kus vedle pravé tyčky.
56'
Švédi kontrolují průběh hry, ačkoli stále vedou o jedinou branku. Gruzíncům na druhou stranu nelze upřít snaha, hosté bojují, dokud mají naději.
55'
Přenesení hry se Sebastianu Larssonovi nepovedlo. Kulatý nesmysl poslal mimo dosah Lustiga, tomu nepomohl ani vysoký výskok.
54'
Za zbytečné řeči vyfasoval kartu žluté barvy Zlatan Ibrahimović. Zákrok na spoluhráče Helandera byl posouzen jako nedovolený, přesto si útočník neodpustil nemístnou poznámku.
53'
O další přerušení se postaral Džaba Kankava. Presinkem nejprve zatlačil na Augustinssovi, jenže následně témuž hráči nesmyslně zajel do kotníků, ačkoli míč byl už dávno pryč.
52'
Útočný faul odpískán Ibrahimovićovi. Forvard při výskoku položil ruce na záda Kašii, čímž stoperovi znemožnil vyskočit. Nebylo oco řešit.
51'
Zlatan Ibrahimović a Alexander Isak zatlačili na Giorbelidzeho, jenž držel míč jakožto poslední hráč Gruzie. Pomohl si nahrávkou brankáři.
50'
Rozehrávajícího Mikaela Lustiga zatlačil do úzkých Laša Dvali. Pravý obránce pod tlakem odkopl kulatý nesmysl mimo hrací plochu.
49'
Domácí zakládají útok trpělivou kombinací z obrany. Tu nechtěl strpět Giorgi Kvilitaja, který přišlápl pravou nohu Lindelöfovi. Jasný faul.
48'
Gruzínci vstoupili do druhého dějství hodně aktivně. Centr Grigola Čabradzeho našel hlavu Džaby Kankavy, hlavička zamířila těsně nad břevno.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Švédsko má po prvním poločase nakročeno k očekávanému zisku tří bodů. Nad outsiderem skupiny B Gruzií vede po prvním poločase nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. První velkou šanci zápasu měli překvapivě hosté. Díru v obraně mohl potrestat Giorgi Kvilitaja, ale po dlouhém samostatném úniku jako by mu nezbyli síly na zakončení, střílel totiž do středu na gólmana. Stav zápasu zatím udává akce z 35. minuty, kdy Ibrahimović zpracoval těžkou nahrávku a před brankou našel Victora Claessona, jenž propálil Loriu mezi nohama. Vstřelený gól favorita uklidnil a zbytek úvodního dějství odehrál s míčem na kopačkách. Dominanci lze očekávat i ve druhé půli.
45+2'
45+1'
Elguža Lobžanidze nabral velkou rychlost a utekl svému osobnímu strážce, ale následně mu cestu zkřížil Victor Lindelöf, jenž soka odstavil čistým způsobem, tělem.
45'
Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Tělem sice Guram Giorbelidze odmítl Augustinssona, ale tlak beka neustával a měl velký vliv na následnou nahrávku, která místo na Kankavu zamířila na Larssona.
43'
Giorgi Kvilitaja cjtěl hrát dopředu, jenže neměl komu. I přes velkou nechuť tak musel otočit a přihrát dozadu, Isak s Ibrahimovićem byli od stoperské dvojice výrazně vzdálení.
42'
Kombinovat zkouší rovněž hráči v červených dresech, ale jejich útoky jsou čitelné a defenziva Švédů pracuje, kromě jedné výjimky, na výbornou.
41'
Dlouhý obranný odkop Aburžanii si bez větších problémů zpracoval nikým nehlídaný Victor Lindelöf. Vzápětí zapojil do hry kolegu Helandera.
40'
Dejan Kulusevski si na pravé straně narazil s Lustigem a zkusil průnik do pokutového území. Guram Giorbelidze jej nepustil, tentýž hráč následně zblokoval pokus o centr.
39'
Chybu v rozehrávce Gruzie mohl potrestat Ibrahimović. Střela z kroku mu ovšem vůbec nevyšla, navíc ji úspěšně zblokoval Kašia.
38'
Zlatan Ibrahimović nespokojeně rozhodil rukama, když mu rozhodčí odpískal útočný faul. Forvard měl pocit, že hrál proti Kašiovi tělem, ale mírně si pomohl i rukama.
37'
Vstřelený gól určitě vnese na kopačky švédských fotbalistů potřebný klid. proti outsiderovi zvládli nejtěžší úkol, a sice vstřelit vedoucí branku. Nyní si mohou začít dávat větší pozor i na defenzivu, neútočit za každou cenu.
35'
Švédsko právě vstřelilo branku!
Favorit jde do vedení! A velkou roli sehrál navrátilec Ibrahimović. Ten převzal balón na prsa a přihrávkou naslepo za sebe našel VICTORA CLAESSONA, jenž zvládl těžké zpracování a ve skluzu prostřelil Loriu mezi nohama.
34'
Přetažený centr Olssona z pravé straně sklepával Ibrahimović pod sebe patičkou na Claessona. Před ním odkopl hrací předmět do bezpečí Guram Kašia.
33'
A znovu Isak. Tentokráte vlastní chybou přišel o možnost zakončovat, neboť nezvládl zpracování po nahrávce Kulusevského. Míč nechal za patami.
32'
Alexander Isak je z útočné dvojice tím aktivnějším. Teď zkusil průnik mezi dvěma protihráči, k úspěchu chyběl kousek. Šanci zamezil vyběhnuvší Loria.
31'
Švédi dominují ve hře na míči, avšak defenzivní práce Gruzínců zaslouží velkou pochvalu. Kromě střely Isaka domácí neměli vůbec nic.
30'
Dlouho váhal s rozehrávkou Guram Giorbelidze. Nakonec před dotírajícím Larssonem vsadil na jistotu, hrál malou domů na gólmana.
29'
Zlatan Ibrahimović ukázal, v čem je jeho síla. Nenechal se odstavit Kankavou, balón si sklepl na prsa, otočil se, a střelou přímým nártem vypálil vysoko nad bránu.
28'
Praporek pomezního vyletěl nahoru, v ofsajdu se nechal chytit Giorgi Aburžania. Velká škoda pro tohoto fotbalistu, jenž pohlednou kličkou obelstil Augustinssona.
27'
Gruzínci předvedli odvážný útočný výpad, když ve třech vyrazili proti pětici obránců. Džaba Kankava vymyslel zajímavý střílený centr, Lustig zasáhl před nabíhajícím Lobžanidzem za pět minut dvanáct.
26'
Viktor Claesson hlavou sklepl balón pod sebe, přesně do mít, kde byl v nápřahu Alexander Isak. Švédský útočník vystřelil placírkou na bližší tyč. Giorgi Loria šel na zem včas a míč vytěsnil mimo tři tyče.
25'
Za krátkým odkopem vystartoval Elguža Lobžanidze. S ním vytáhl pohyb na útočnou polovinu Victor Lindelöf, útoční pod tlakem chyboval.
24'
Do skluzu šel Grigol Čabradze, ačkoli měl k míči blíže než Mikael Lustig. Bek počkal, co soupeř na zemi vymyslí, vzápětí uzmul kulatý nesmysl do své moci.
23'
Zlatan Ibrahimović přihrávkou na krátkou vzdálenost hledal nejspíše Isaka, ale paradoxně našel sprintujícího Larssona. Zpětná patička na Isaka neprošla.
22'
Navzdory těsnému bránění Sebastian Larsson prokázal výborný přehled ve hře a středem našel neobsazeného Isaka. Forvard vzápětí přenesl těžiště hry na levou stranu.
21'
Centr propadl pokutovým územím na zadní tyč, kam odcouval Giorgi Aburžania. při pohybu vzad vyzkoušel střelu, která ovšem měla k dokonalosti daleko.
20'
Hodně těžkou práci musel řešit Filip Helander, na něhož nebezpečně dotíral Giorgi Kvilitaja. Výsledkem byl obranný odkop ve skluzu do autu, Gruzie má k dispozici roh.
19'
Hostující strážce svatyně Giorgi Loria zatím spoluhráčům výrazně pomáhá velkým množství výběhů, které má doposud velmi dobře načasované. Teď sebral míč těsně před Ibrahimovićem.
18'
Levou lajnou nabíhal za obranu Viktor Claesson. Stoper Filip Helander jej zkusil oslovit nákopem, jemuž dal malou výšku. Hlavou odvrátil kulatý nesmysl do zámezí Kašia.
17'
Balónu si užívají, alespoň na pár chvil, také Gruzínci. Jde o výměnu míče na vlastní polovině, na útočnou je vysoko presující domácí hráči zatím nepustili.
16'
Pokračuje aktivita Švédů, ti se ale přesvědčili, že si musí dávat pozor i na defenzivní vrátka. Další kombinace začíná od stoperské dvojice.
15'
Na druhé straně musel zasahovat rovněž Giorgi Loria. Sebastian Larsson na pravé straně šestnáctky kličku Kankavovi, následovala tvrdá střela na přední tyč. Gólman zakročil levou rukou.
14'
Giorgi Kvilitaja pohrdl velkou šancí poslat outsidera do vedení! Využil obrovského zaváhání defenzivy, která jej nechala od poloviny hřiště postupovat samotného na bránu, ale nepovedenou střelu udržel v rukavicích Nordfeldt.
13'
Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Kristoffer Olsson viděl úplně volného Lustiga vpravo a zkusil na něj přenést hru. Balónu dal ale přílišnou výšku, spoluhráč za míček skákal marně.
12'
Zasahovat musel Kristoffer Nordfeldt. Švédům možná trochu zatrnulo, ale gólman měl nakonec snadnou práci, neboť Giorgi Kvilitaja hlavičkoval v záklonu na střed brány.
11'
Z lajny si do středu sběhl pro nahrávku mladík Kulusevski. Do kličky proti soupeři si netroufl, místo toho přenesl hru dozadu ke stoperům.
10'
Defenzivní povinnosti si Guram Giorbelidze splnil na jedničku. Před balón si dal tělo a od presujícího Larssona se nechal zkušeně faulovat.
9'
Přenesení hry v podání Elguži Lobžanidzeho nemělo chybu. Adresát Guram Kašia zachoval chladnou hlavu a sklepl míč z jedničky pro spoluhráče.
8'
V osobním souboji Guram Giorbelidze přetlačil Dejana Kulusevského, jenž neudržel stabilitu a upadl. Následoval dlouhý odkop na útočnou polovinu.
7'
Stoper Victor Lindelöf zapojil o hry nohama brankáře Kristoffera Nordfeldta. Ten si první doteky s míčem užil, odvážným lobem přes hlavu soupeře našel u lajny volného Lustiga.
6'
Na problémy si zadělal Nika Kvekveskiri. Místo očekávaného odkopu si posunul balón do lajny, načež jej tělem odstavil Augustinsson.
5'
Proti dlouhému nákopu Sebastiana Larssona vystartoval gólman Giorgi Loria. U míče byl rychleji než útočník Alexander Isak.
4'
Favorit se s kombinací přesunul na útočnou polovinu, kde zkouší vyzrát na defenzivu soupeře trpělivou hrou. Obrana červených je zatím postavena ideálně.
3'
Hned o sobě dal vědět Zlatan Ibrahimović, ačkoli ne v úplně nejlepším světle. Při výskoku tvrdě narazil do Kašii, který skončil na zemi.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Gruzínci, kteří v utkání plní roli obrovského outsidera, pro dnešní střetnutí oblékli červené dresy.
1'

Švédsko: Nordfeldt – Lustig, Lindelöf, Helander, Augustinsson – Kulusevski, Seb. Larsson (C), K. Olsson, Claesson – Ibrahimović, Isak.
Náhradníci: Johnsson, Olsen – Bengtsson, Cajuste, Ekdal, Forsberg, Karlsson, Krafth, Quaison, Sema, Starfelt, Svanberg.

Gruzie: G. Loria – Giorbelidze, Čabradze, Kašia, Dvali – Kankava (C), Kvekveskiri – E. Lobžanidze, Aburžania, Kvaracchelia – Kvilitaja.
Náhradníci: Kupatadze, Mamardašvili – Beridze, Grigalava, Gvilija, Žighauri, Kakabadze, Kitejšvili, Mikautadze, Šengelia, Tabidze, Zivzivadze.

Rozhodčí: Bastien (FRA) – Zakrani (FRA), Berthomieu (FRA).
Gruzie

Gruzie do utkání bude vstupovat v roli obrovského outsidera, její bodový zisk by byl velkým překvapením. V kvalifikační skupině D o evropský šampionát ovšem Svanadzeho družina nezanechala špatný dojem. Se ziskem osmi bodů obsadila předposlední čtvrtou příčku, přičemž na třetí Iry ztratila jen pět bodů. Hůře si vedla v Lize národů – Lize C, kde se měla společně se Severní Makedonií a Arménií poprat o postup do vyšší divize, což se nepotvrdilo a Gruzie skončila třetí se čtyřbodovým odstupem na vítěznou Arménii.
Švédsko

Švédská fotbalová reprezentace odehraje "generálku" před mistrovstvím Evropy proti Gruzii a Kosovu, následně sehraje ještě jeden přátelský zápas s Estonskem. První dva zápasy ovšem patří do kvalifikačního formátu o postup na světový šampionát, proto lze očekávat, že trenér Wettergren vsadí na osvědčená jména, ačkoli budou jeho svěřenci v obou zápasech velkým favoritem. Fanoušci po celém světě jsou zvědaví na návrat krále. Velký comeback ohlásil Zlatan Ibrahimović, dres Tre Kronor na sebe oblékne po pěti letech. Je předpoklad, že jej kouč zařadí již do střetnutí proti Gruzii.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný čtvrteční večer! Vítám vás při sledování kvalifikace na mistrovství světa, u zápasu mezi Švédskem a Gruzií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.