Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Bosna : Lichtenštejnsko - 5. září 2019   20:45

Bosna
Bosna
11' Gojak (Džeko) • 80' Malin(vl.)  • 85' Džeko (Gojak) • 87' Višća  • 89' Gojak (Duljević)
5:0
(1:0)
Lichtenštejnsko
Bosna
Šehić – Todorović, T. Šunjić (25. Mihojević), E. Zukanović, Kolašinac – Krunić, Pjanić (83. Lončar), Gojak – Višća, Džeko (C), Milošević (55. Duljević).
Nyberg – Wärnmark, Nilsson (všichni SWE)
Stadion Bilino polje, Zenica
B. Büchel – Rechsteiner, Malin, Kaufmann, Göppel – Meier (64. S. Wolfinger), Hasler, Martin Büchel (C), Wieser (85. Brändle), Salanović – Gubser (74. Sele).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 15:2. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:10.
Je dobojováno! Bosna a Hercegovina po změně stran nehrála tak dobře jako v první půli, ale i tak paradoxně dokázala nasázet do soupeřovy branky hned čtyři góly. Všechny ale padly až v závěrečné desetiminutovce, do té doby se Lichtenštejnsko drželo ve hře o remízu, nicméně z několika brejkových situací si žádnou větší šanci nevytvořilo. Rozhodnutí přišlo až po dalekonosné střele Duljeviće, kterou do vlastní sítě ztečoval Malin. V dalších desítkách vteřin skórovali ještě Džeko, Višca a Gojak a rozhodli o konečném výsledku 5:0. Bosna tedy slaví druhou výhru v kvalifikaci a posun na třetí místo v tabulce skupiny J. Odstup na druhé Finy přesto zůstal pětibodový.
90+2'
90+2'
Zukanović roztáhl hru doleva na Gojaka, kterého znovu doplnil Kolašinac. Rechsteiner u postranní čáry ale obstál a zřejmě poslední akci tohoto střetnutí zastavil.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu je přidáno dalších sto dvacet vteřin.
89'
Bosna právě vstřelila branku!
Nakonec tu máme debakl, na který to ještě před pár minutami vůbec nevypadalo. Džeko nahrál na roh vápna Šunjićovi, kterého ještě podpořil Duljević. Ten si na pravé straně balón hezky zasekl a pak ho napříč malým vápnem nabídl AMERU GOJAKOVI, jenž to měl z bezprostřední blízkosti hodně snadné.
87'
O pár vteřin později už se bosenská osmička zaslouženého gólu dočkala. Duljević si v křídelním prostoru počkal na Kolašinace, jehož střílený pas brankář Büchel odrazil jen před sebe a tam už s gólovou dorážkou číhal EDIN VIŠĆA.
86'
Domácí fotbalisté nemají dost a ještě by rádi přidali čtvrtý gól. Po nahrávce Kruniće na Višću se tak nestalo, střela z okraje velkého vápna byla sražená.
85'
Benjamin Büchel vyřešil nelehkou situaci zahráním na roh, po kterém přeci jen loví balón ze své sítě potřetí. Místo odchozího Pjaniće rozehrál roh Gojak a posadil míč na hlavu EDINA DŽEKA, který se jednoduše prosadil z hranice malého vápna.
85'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Sandro Wieser, přichází Daniel Brändle.
84'
Rechsteiner se na okraji vlastního vápna natahoval po balónu. Gojak si trošku přihraným pádem chtěl dojít pro penaltu, ovšem švédští rozhodčí zůstali v klidu.
83'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Miralem Pjanić, přichází Stefan Lončar.
82'
Lichtenštejnci se celou druhou půli srdnatě drželi, jenže po smolném gólu už ale mají jen minimální šanci na první bodový zisk v rámci této kvalifikace.
80'
Deset minut před koncem je s největší pravděpodobností rozhodnuto! Kolašinac rychle vhodil aut poté, co Daniel Kaufmann nenechal zpracovat míč Džeka. Haris Duljević ambiciózně vypálil z dálky a díky dvěma tečím z řad obránců dopravil míč až za záda Benjamina Büchela. Vlastní gól byl připsán ANDREASI MALINOVI.
79'
Bosňané se vrátili jen v minimálním počtu. Salanović měl celou levou stranu pro sebe a domácí měli velkou kliku, že Hasler po přihrávce do druhé vlny netrefil míč vůbec dobře a hrozil maximálně rohový praporek.
78'
Duljević malinko otálel s centrem, který vyprodukoval až na poslední možnou chvíli, jenže zleva jej nasměroval mimo výseč.
77'
Z nákopu Pjaniće vzešel menší závar, který hosté s problémy vyřešili. Bosňané teď opatrně kombinují na čtyřiceti metrech od soupeřovy branky.
76'
Druhá žluta karta této partie. Opět připadla na stranu Lichtenštejnska, když nově příchozí Aron Sele nešetrně dohrál Todoroviće.
75'
Wieser nabídl Bosně standardní situaci. Pjanićův přetažený centr Džeko sklepl na Mihojeviće, jenže ani on nedokázal z beprostřední blízkosti překonat Benjamina Büchela.
74'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Robin Gubser, přichází Aron Sele.
73'
Další drobná nepřesnost, tentokrát od Edina Džeka. Fanoušci opět reagovali hodně podrážděně, v těchto chvílích bosenským fotbalistům rozhodně nepomáhají.
72'
Višća špatně odcentroval z pravé strany. Domácí hráči si za to vyslechli mohutný pískot, nicméně hned z další akce zahrozili díky solidní střele z dálky od Kruniće.
71'
Vzhledem k průběhu prvního poločasu je trochu překvapivé, že se Lichtenštejnsko nadále drží ve hře o bodový zisk. V posledních minutách sledujeme vyrovnanou partii, při které hostům trochu schází kvalita v útočné fázi.
70'
Džeko už nepočítal s tím, že k němu propadne spoluhráčův centr z levého křídla. Nedaleko stojící Maximilian Göppel byl pozornější a odkopl balón pryč z vlastní šestnáctky.
69'
Martinu Büchelovi utekl míč daleko od kopačky. Kvůli tomu musel podstoupit souboj s Mihojevićem, kterého fauloval za žlutou kartu.
69'
Salanovićův centr byl jedním z obránců rychle zneškodněn. Stejně to dopadlo i po nákopu Rechsteinera.
68'
Dennis Salanović byl podkopnut Krunićem. V komorním tichu se chystá hostující standardní situace z levého kraje hřiště.
67'
Tak se stalo až nyní, ale žádná památná akce z toho nebyla, protože Duljević byl pomezním arbitrem přistižen v ofsajdu.
66'
Lichtenštejncům vůbec nevyšla jedna z mála kombinačních akcí na polovině soupeře. Rychlý brejk Bosňanů však dokázali zbrzdit a nakonec vůbec nepustili míč před Büchela.
65'
Zdvojený Nicolas Hasler se v rohu hřiště pokoušel získat alespoň roh. Po úmyslném nastřelení protihráče se však balón za koncovou čáru neodrazil.
64'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Livio Meier, přichází Sandro Wolfinger.
64'
Velká chyba v hostující rozehrávce! Džeko místo vlastní střely ještě přihrál z hranice vápna doleva, ale Büchel vynikajícím zákrokem Duljeviće vychytal.
63'
Kolašinacův centr z levého křídla Džeko jen lehounce protečoval do náruče Büchela, načež Lichtenštejnsko trochu promarnilo možnost zaútočit do nezformované obrany. Pas Salanoviće letěl do prostoru nikoho.
63'
Držení míče: 66% – 34%.
62'
Ve druhé půli zatím neviditelný Džeko pomohl obraně a odhlavičkoval Salanovićův centr na další roh. Ten opět zrealizoval hostující hráč s číslem jedenáct, ale Šehić si pro balón zkušeně došel.
61'
Gubser nastartoval na pravé straně Haslera, který měl v jednu chvíli hned tři kolegy ve vápně, nicméně centr zprava skončil jen rohovým kopem.
60'
Višća dával z pravého křídla balón pod sebe, kam si seběhl Gojak, ale střelou bez přípravy trefil jen jednoho z mnoha dobře postavených obránců.
59'
Sead Kolašinac po faulu ve středu hřiště bleskově rozehrál, leč následný centr z levého křídla ve vápně nezachytil žádný z bosenských útočníků.
58'
Rade Krunić nechtěl komukoliv přihrát a z nějakých pětadvaceti metrů sám vystřelil do prostoru, kam Benjamin Büchel bez potíží dosáhl.
57'
Nicolas Hasler zkusil dát svůj životní gól. Ihned po domácí laciné ztrátě pálil bezmála z půlky hřiště, ale branku hodně vyběhnutého Šehiće vůbec netrefil.
56'
Maximilian Göppel se postavil před Višću a srazil centrovaný balón na rohový kop. O jeho rozehrávku se tradičně postaral Pjanić, ale Wieser jeho centr jednoduše odhlavičkoval do bezpečí.
55'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Deni Milošević, přichází Haris Duljević.
54'
Jenže znovu to byla hodně slabá akce, při které se hosté ani nestihli přiblížit k pokutovému území. Na druhé straně pak Gojak odcentroval jen za koncovou čáru.
53'
Benjamin Büchel jednoduše sebral neškodný centr ze své pravé strany. Dlouhým výkopem hledal Salanoviće, jehož zásluhou bude Lichtenštejnsko aspoň vhazovat.
52'
Krunić si dal míč daleko od nohy. Zachránit to chtěl skluzem, který byl ve finále posouzen jako nedovolený. Hosté u míče každopádně vydrželi jen pár vteřin.
51'
Nicolas Hasler se po krátkém ošetření ramena zvedl a zatím to vypadá, že bude moci pokračovat. U míče mezitím znovu domácí.
50'
Před hosty se rýsoval zajímavý protiútok, který však ztroskotal na tom, že přihrávka šla na zraněného Haslera. Ten si ublížil v předchozím souboji s Mihojevićem.
49'
Teď už dostal Višća jednodušší nahrávku na zpracování. Odcentrovat z pravého kraje velkého vápna přesto nedokázal.
48'
Višća dostal Pjanićův pas na dlouhou nohu, zajímavě rozjetá akce se opět zpomalila a pokračuje v trochu klidnější části hřiště.
47'
Sám autor předchozí střely zrealizoval roh z levé strany. Nic nebezpečného před brankou Benjamina Büchela ale nevymyslel.
46'
Všech jedenáct hráčů Lichtenštejnska šlo hned po rozehrávce do hodně hlubokého bloku. Domácí se přesto dostali ke střele Pjanićem a díky teči Martina Büchela získali roh.
46'
Reprezentace Bosny a Hercegoviny na stadionu v Zenici dvanáctkrát za sebou neprohrála. Tuto šňůru s největší pravděpodobností ještě prodlouží, neboť hosté z Lichtenštejnska dnes nevytváří žádný větší odpor. Domácí od první minuty dominují a rozhodně můžou malinko zpytovat svědomí, že odchází do šaten pouze s jednogólovým náskokem, který zařídila střela Gojaka. Nejblíže druhé trefě byl Džeko, který ve čtyřiadvacáté minutě trefil z dorážky břevno.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě dostal Meier hodně prostoru na pravé straně. Svůj postup ale zbrzdil a všechno vyřešil přihrávkou do druhé vlny na WIesera, který z dálky o nějaký ten metr přestřelil.
45'
Rade Krunić přenesl hru doprava na Višću, jehož hybrid mezi střelou a prudkým centrem se stal snadnou kořistí pro Benjamina Büchela.
44'
Martin Büchel zkazil přihrávku během přechodové fáze. Bosna toho nejprve nevyužila, nicméně po vysvobozujícím odkopu Kaufmanna bude v akci pokračovat.
43'
Džekova přihrávka na Višću neprošla. Lichtenštejnsko bleskově otočilo hru, ale stačilo to jen na nepřesnou ránu Haslera po dobré práci Salanoviće.
42'
Šestice Bosňanů okupuje útočnou polovinu, přestože se míč nachází na kopačkách hostujících obránců. Ti kvůli tomu nemají žádný klid na rozehrávku.
41'
Hra je na malou chvíli přerušena. Na vině je zdravotní stav Meiera, který podle všeho inkasoval bolestivou ránu do žeber.
40'
Aktivní Edin Višća se tentokrát objevil na pravém křídle, odkud centroval do vápna, jenže v něm přítomní Džeko a Gojak se k hlavičce nedostali.
39'
Až teď o sobě dali více vědět přítomní fanoušci, kteří během svého skandování sledovali nepřesný Džekův pokus z dvaceti metrů.
38'
Poprvé musel do akce také bosenský gólman Šehić. Dalekonosný pokus Salanoviće mu ale moc starostí nenadělal.
37'
Džeka zradil první dotek na hranici velkého vápna, míč posunul na Andrease Malina a ten ho co nejrychleji poslal alespoň k půlící čáře.
36'
Ervin Zukanović hodně zkazil nákop, který měl zřejmě jít na Džeka. Pokračuje se odkopem od lichtenštejnské branky.
35'
Domácí zvládli souboj o vysoký balón, jenž spadl před Seada Kolašinace. Hráče Bosny tak čeká další náročné dobývání obrany.
34'
Miralem Pjanić zvolil spíše technickou střelu z pětadvaceti metrů, kterou sice obstřelil zeď, ale Büchel všechno jistil drobným skokem k pravé tyči.
33'
Obraz hry se rychle dostal zpět do zajetých kolejí. Krunić byl faulován skluzujícím Rechsteinerem a získal pro Bosnu slibný přímý kop.
31'
Martin Rechsteiner byl u vlastního vápna faulován Gojakem. Co nejdál od branky Lichtenštejnska pošle míč Benjamin Büchel.
30'
Držení míče: 67% – 33%.
29'
Až teď si hráči v červených dresech mohou oddechnout. Džekův oblouček šel na Višću, jenž byl viděn v postavení mimo hru.
28'
Lichtenštejnsko rohový kop Pjaniće snadno ubránilo. Poté ale nezkoušelo vysunout obranu a domácí mohou pokračovat v obléhání pokutového území.
27'
Obrovský tlak Bosny pokračoval centrem na Džeka, který sklepl míč na Gojaka. Benjamin Büchel si proti němu povyběhl a reflexivním zákrokem vyrazil balón na roh.
25'
Bosenský kouč Robert Prosinečki velmi brzy střídá. Po jedné hrubce v obraně odchází odchází Toni Šunjić, za kterého nastupuje Marko Mihojević.
24'
I mistr tesař se občas utne! Višća natáhl z dálky a donutil Büchela skákat k levé tyči. Hostující gólman balón vyrazil přesně na Džeka a ten ze stoprocentní šance trefil jenom břevno!
24'
Pjanić svým centrem zleva hledal nohy Džeka, které prodlužovaly balón do předbrankového prostoru, nicméně tam už zaúřadovaly rukavice Büchela.
23'
Deni Milošević si drze naběhl hned do čtyř soupeřů, kteří podle něj faulovali. Je z toho standardní situace pro Pjaniće.
22'
Džeko sebral míč Kaufmannovi a sám se tím dostal do šance. Na dvaceti metrech si přehodil balón na levou, ale Büchel tentokrát zasahovat nemusel.
21'
Prudký nástřel Salanović přes hradbu obránců neprošel, a tak Šehić mohl zůstat v klidu. Hosté pak museli rychle přepnout do obrany, aby zastavili pokus o protiútok.
20'
Gojakova ambiciózní průnikovka skončila na Rechsteinerovi. Akce Lichtenštejnska však dlouho netrvala, protože na levé straně byl faulován Salanović.
19'
Miralem Pjanić se tedy přesunul k pravému praporku, odkud posadil míč na hlavu Džeka, jehož zakončení postrádalo přesnost.
18'
Pjanić zničehonic vypálil snad ze třiceti metrů. Na první pohled to nebezpečná rána nebyla, ale Büchel měl stejně co dělat, aby ji vyrazil na roh.
17'
Jednu takovou nepřesnou přihrávku vymyslel Rade Krunić. Následovala krátká rozehrávka Büchela, ze které se hosté hezky dostali na útočnou polovinu, avšak Meierovi se centr zprava vůbec nepovedl.
16'
Hosté hrají hodně pasivně a příliš ani nechodí do soubojů. Pokud domácí sami nechybují, tak vesměs nemají jak přijít o balón.
15'
Po hodně rozvážné kombinaci přišel pas na volnější levou stranu, kterou měl pod palcem Deni Milošević. Okamžitou střelou však trefil jen clonícího Malina.
14'
Lichtenštejnci se v pěti lidech jednoduše dostali k velkému vápnu. Po rychlé kombinaci z nějakých jednadvaceti metrů pálil Hasler, ale byl to jen velmi pomalý a nepřesný pokus.
13'
Z Pjanićova prudkého centru na přední tyč nešlo hlavičkovat, a tak se domácí vrátili o několik desítek metrů dozadu.
12'
Bosna a Hercegovina se rychle zmocnila míče po soupeřově rozehrávce a vybojovala si výhodu rohového kopu, jenž zprava kopne Pjanić.
11'
Další akce už ale končí gólem, který znamená brzké uklidnění pro bosenské reprezentanty! Milošević přihrál k hranici velkého vápna na Džeka. K němu se hned seběhli tři obránci, kteří naopak zapomněli na AMERA GOJAKA. Ten si zpracoval krátkou nahrávku a sám před gólmanem nezaváhal.
10'
První lepší možnost pro Balkánce! Nepřekvapivě ji měl hroťák Džeko, který po Višćově centru hlavičkoval těsně nad Büchelovu bránu.
9'
Z autového vhazování už hosté nezahrozili a naopak se museli rychle vracet s akcí Bosny, která skončila nepřesným nákopem Pjaniće na Džeka.
8'
Šunjić podcenil situaci v roli posledního hráče. Míče se zmocnil Salanović, ale výběh brankáře Šehiće mu vzal šanci na střelu.
7'
Kolašinac podle pomezního arbitra nestihl zachytit míč na levé postranní čáře. Lichtenštejnsko se může dostat z tlaku díky autu Rechsteinera.
6'
Gojak se pokusil překonat obranný val průnikovou přihrávkou přes pětadvacet metrů. Kapitána Džeka však ve vápně nenašel.
5'
Džekovu střelu z hranice vápna zablokoval Kaufmann. O pár vteřin později hráč AS Řím naskakoval na centr zprava, ale klid na hlavičku neměl.
4'
Netrvalo to dlouho a Bosna si vytvořila velký tlak. Hostující zatažený blok ale zatím funguje bezchybně.
3'
Salanović zbrzdil domácí přechod do útoku faulem na Todoroviće. Rozehrávat z hloubi pole bude Milošević.
2'
Úvodní výkop zápasu obstarali hosté, kteří nastupují v červených, zatímco domácí v kompletně modrých dresech.
1'

Bosna a Hercegovina: Šehić – Todorović, T. Šunjić, E. Zukanović, Kolašinac – Krunić, Pjanić, Gojak – Višća, Džeko (C), Milošević.
Náhradníci: Burić, V. Kovačević – Bajić, Bešić, Bičakčić, Cimirot, Ćivić, Duljević, Hadžič, A. Kovacević, Lončar, Mihojević.

Lichtenštejnsko: B. Büchel – Rechsteiner, Malin, Kaufmann, Göppel – Meier, Hasler, Martin Büchel (C), Wieser, Salanović – Gubser.
Náhradníci: Lo Russo, Majer – Brändle, N. Frick, Kardesoglu, Hofer, Ospelt, Polverino, Sele, F. Wolfinger, S. Wolfinger, Yildiz.

Rozhodčí: Nyberg – Wärnmark, Nilsson (všichni SWE).
Poslední vzájemný zápas

04.09.2014
Bosna a Hercegovina – Lichtenštejnsko 3:0
Branky:
2. Ibišević, 14. Ibišević, 24. Džeko.

Jeden z tradičních fotbalový trpaslíků mohl mít po shovívavém losu naději na solidní výsledky. Ty se však v prvních čtyřech z celkových deseti zápasů vůbec nedostavily. Lichtenštejnsko po prohře 0:2 s Řeckem nebodovalo ani proti Italům, Arménům a Finům, kterým navíc nedali jediný gól. Překvapivý postup na evropský šampionát se tedy jistě konat nebude, Lichtenštejnci jsou bez bodů na poslední šesté příčce, přičemž na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body.
Bosna a Hercegovina

Balkánský výběr měl být podle prvotních předpokladů druhým nejsilnějším týmem ve skupině J, kde válčí společně s Itálií, Arménii, Řeckem, Finskem a Lichtenštejnskem. Úvodní zápas proti Arménii Bosně vyšel. Výhra 2:1 však je dosud jediná, kterou parta okolo zkušeného útočníka Edina Džeka zaznamenala. Po remíze s Řeckem a porážkách s Finskem a Itálií se Bosna propadla na předposlední páté místo, ze kterého ztrácí na druhé Finy těžko dostižitelných pět bodů.
Všem fotbalovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu kvalifikace na mistrovství Evropy 2020. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na měření sil mezi Bosnou a Hercegovinou a Lichtenštejnskem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.