Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Izrael : Lotyšsko - 15. října 2019   20:45

Izrael
Izrael
16' Dabour (Tawatha) • 26' Zahavi  • 42' Dabour (Zahavi)
3:1
(3:1)
Lotyšsko
Lotyšsko
40' Kamešs  (Gutkovskis)
Izrael
Marciano – Dasa, Taha, Glazer, Tawatha (78. Menachem) – B. Natcho (C), N. Bitton, Elhamed – Saba (76. Elmakies), Dabour (84. Weissman), Zahavi.
Hunter – Eakin, Argyropoulos (NIR)
Toto Turner Stadium, Beer Ševa
Lotyšsko
Šteinbors (C) – Jagodinskis, Černomordijs, Ošs, Jurkovskis – Tarasovs, Ķigurs (68. Laizāns), Savaļnieks – Kamešs (78. D. Ikaunieks), Gutkovskis, J. Ikaunieks (86. Ontužāns).

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 13:2. Střely mimo: 11:4. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:15.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která již bohužel nebyla tolik zajímavá. Domácí sice i nadále byli lepším týmem, ale tolik gólových příležitostí už si vypracovat nedokázali. Když už, tak navíc proti nim stál vynikající brankář Šteinbors, který byl v dresu Lotyšska jednoznačně mužem utkání. Zvonila i branková konstrukce – v jednom případě na každé straně. Z celkového pohledu si Izrael vítězství v dnešním utkání zaslouží. Hosté v zásadě předvedli, proč v kvalifikační skupině nezískali ještě ani jediný bod. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+3'
90+2'
Hostující hráč byl na vlastní obranné polovině faulován, takže se bude rozehrávat.
90+1'
Zápas se dohrává v poklidném tempu, ani jeden z celků se nežene za další vstřelenou brankou.
90'
Nastavovat se budou ještě 3 minuty.
89'
Lotyšsko se hnalo do protiútoku, který ale nebyl dobře vyřešen, takže izraelská obrana situaci zvládla pokrýt.
88'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost sám faulovaný hráč, který tvrdou ranou trefil břevno!
87'
Antonijs Černomordijs zatáhl za dres Erana Zahaviho, který už se řítil směrem do vápna, za což dostává hostující hráč žlutou kartu.
86'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Jānis Ikaunieks, přichází Daniels Ontužāns.
85'
Přihrávku Lotyšska zpacifikoval Hatem Abd Elhamed, který následně poslal míč k vlastnímu brankáři.
84'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Moanes Dabour, přichází Shon Zalman Weissman.
83'
Eran Zahavi ještě v pokutovém území zkoušel kličku, na kterou mu ale obránce neskočil, takže Izraelec přišel o míč.
82'
Domácí opět v poklidu kombinují a nenechávají se příliš rušit ani soupeřovým napadáním.
81'
Ve středovém kruhu došlo k nedovolenému zákroku Tarasovse na Dana Glazera z Maccabi Tel Aviv.
80'
Po rozehrávce rohového kopu se k zakončení dostal Dan Glazer, ale jeho rána rozhodně neměla gólové parametry.
79'
Dlouhý aut Menachema letěl do pokutového území, kde Dabour získal rohový kop pro Izrael.
78'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Taleb Tawatha, přichází Sun Menachem.
78'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladimirs Kamešs, přichází Davis Ikaunieks.
77'
Oba celky se nyní vystřídaly v držení míče, ale nic zajímavého k vidění nebylo.
76'
Střídání v týmu Izrael: ze hřiště odchází Dia Saba, přichází Ilay Elmakies.
75'
Pěkným zákrokem se musel předvést také Marciano proti Gutkovskisově střele.
74'
Domácí fotbalisté kombinují na útočné polovině s míčem u kopaček a hledají skulinku v obranném postavení Lotyšska.
72'
Znovu vynikající brankář Šteinbors! Tentokrát na brankové čáře zakročil proti zakončení Moanese Daboura. Brankář je jednoznačně mužem zápasu v hostujícím podání.
71'
Jagodinskis nepustil Sabovu střelu směrem na svého brankáře. Domácí i ve druhé půli hrají lépe než soupeř.
70'
Ke střele se dostal dnes hodně aktivní Eli Dasa, avšak branku se mu trefit nepodařilo.
69'
Na levé straně centroval Hatem Abd Elhamed, ale našel pouze bránícího soupeře.
68'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Mārtiņš Ķigurs, přichází Oļegs Laizāns.
68'
Bibras Natcho opět uvedl míč do hry, ale v pokutovém území pěstí vyboxoval míč Šteinbors.
67'
Antonijs Černomordijs zblokoval Sabovu střelu, takže domácí získávají další výhodu rohového kopu.
66'
Domácí jsou i nadále častěji u míče a hledají další možnosti, jak navýšit vedení. Teč však nyní zahrála ve prospěch hostů.
64'
Ikaunieks nepříjemně dohrál Glazera, za což vidí po zásluze žlutou kartu.
63'
Tentokrát hledal Zahavi nabíhajícího Taleba Tawathu, jenže soupeř míč ve skluzu odvrátil.
62'
Eran Zahavi doslova ukradl míč v pokutovém území Dabourovi, který nabíhal do dobré pozice, jenže Zahavi si míč sebral pro sebe a z otočky napálil míč hodně mimo.
60'
Vladislavs Gutkovskis vytvořil tlak na soupeře, ale nakonec si vypomohl nedovoleným zákrokem.
59'
Další velká šance Izraele končí výborným zákrokem Šteinborse, který tentokrát vychytal Sabu.
58'
Následně při návratu do obranných pozic Savaļnieks fauloval unikajícího Zahaviho.
57'
Exekuci volného přímého kopu si vzal na starost Savaļnieks, jehož povedená rána se odrazila od tyče!
56'
Dan Glazer zezadu přistrčil unikajícího Ķigurse, za což dostává žlutou kartu.
55'
Taleb Tawatha si podle verdiktu pomezního nepohlídal ofsajdové postavení, takže se přerušuje hra.
54'
Vzápětí získali Izraelci svůj dnešní šestý rohový kop. Míč do hry uvedl Bibras Natcho, našel Tawathu, který vracel Natchovi. Následně se míč dostal k Sabovi, jehož pumelice zamířila velmi těsně vedle tyče.
53'
Pátý rohový kop nepřinesl nic zajímavého, načež se Lotyšsko ubránilo odkopem do bezpečné vzdálenosti.
52'
Před nabíhajícím Diou Sabou raději hostující obrana odvrátila na rohový kop.
51'
Dabour našel na pravé straně pokutového území Bittona, jehož mizerný centr neměl šanci nikdo v bleděmodrém zachytit.
50'
V pokutovém území se míč odrazil k Eranu Zahavimu, ale jeho střelu opět zastavil vynikající Šteinbors. Zahavimu dnes není přáno, protože už klidně mohl mít na kontě hattrick.
50'
Hatem Abd Elhamed se dobře popasoval s přesilou a našel volné místo, kudy přihrát na spoluhráče.
49'
Volný přímý kop hostů na útočné polovině skončil odhlavičkovaným centrem v podání izraelské obrany.
48'
Domácí mají už znovu míč na kopačkách, ale zatím se příliš kupředu neženou.
47'
Hosté se na pravé straně dostali k centru, ale míč z kopačky Ķigurse nebyl zrovna z nejpřesnějších.
46'
Moanes Dabour nepříjemně přišlápl Ķigurs, takže sudí přerušuje hru a píská proti Marcianově brance.
46'
Máme za sebou úvodní pětačtyřicetiminutovku, ve které jsme sledovali poměrně atraktivní podívanou. Domácí byli po většinu času lepším týmem, což se projevilo také na poločasovém skóre, které je 3:1 díky dvěma brankám Moanese Daboura, jedné Erana Zahaviho a za hosty kontroval Vladimirs Kamešs. Kromě toho měli domácí ještě několik dobrých příležitostí, ale velmi dobře si většinou vedl brankář Šteinbors. Uvidíme, jak bude vypadat druhá půle, která začne přibližně v 21:47.
45+1'
45+1'
Izraelci mají v závěrečné minutě míč na kopačkách, ale nikam se již neženou.
45'
Rozhodčí bude nastavovat ještě jednu minutu nad rámec základní hrací doby první půle.
44'
Dasa sklepl míč na Dana Glazera, jehož rána zpoza vápna neměla sebemenší šanci na úspěch.
43'
Domácí i nadále pokračují v kombinačním pojetí fotbalu a snaží se přidat další branku.
42'
Izrael právě vstřelil branku!
Hosté se ze snížení nemohli radovat příliš dlouho. Dia Saba skvěle viděl nabíhajícího Zahaviho, který posunul ještě na lépe postaveného MOANESE DABOURA, který technickým obloučkem překonal Šteinborse.
40'
Lotyšsko právě vstřelilo branku!
Vladislavs Gutkovskis si dobře počkal na náběh VLADIMIRSE KAMEŠSE, jemuž adresoval přihrávku, takže se hostující hráč ocitl ve vyložené pozici, kterou zkušeně zakončil přesnou střelou.
39'
Dasa chytře zakombinoval se spoluhráčem na pravé straně, ale pak se mu úplně nepovedla přihrávka do pokutového území.
38'
Moanes Dabour se dostal k míči ve vápně, kde se pokusil zakončit, ale Šteinbors byl na místě.
37'
Domácí mají míč na svých kopačkách a i nadále soupeře k ničemu vážnému nepouští.
36'
Zdá se, že Tarasovs bude moci pokračovat, s jeho zdravotním stavem to nevypadá nijak vážně.
35'
Po hlavičkovém souboji s Natchem zůstal na zemi ležet Igor Tarasovs. Na trávník míří lékaři.
34'
Hosté se po delší době dostali na útočnou polovinu, kde se jim podařilo vybojovat autové vhazování.
33'
Centr z pravé strany byl příliš vysoký pro Zahaviho, ale domácí u míče zůstali, načež se Natcho dostal k ráně ze střední vzdálenosti. Tvrdý projektil mířil těsně vedle levé tyče z Natchova pohledu.
32'
Zajímavou technickou střelou se prezentoval Dia Saba, ale branku se mu o kousek zaměřit nepodařilo.
31'
Izraelcům se podařilo vybojovat výhodu dalšího rohového kopu. Domácí se tlačí za další brankou.
30'
Povedená standardní situace brankou nekončí. Přihrávka z rohu letěla na volného hráče, který ještě hledal lépe postavené hráče, leč míč pouze proletěl malým vápnem, aniž by se ho kdokoliv dotkl.
29'
Izraelci zůstali i nadále u pokutového území, načež tečovaná přihrávka znamená další rohový kop.
28'
Domácí měli k dispozici rohový kop, který rozehrál Natcho. Centr našel pouze hlavu soupeře, který odvrací.
26'
Aktivita se domácím vyplácí. Třikrát to sice nevyšlo, ale počtvrté už ERAN ZAHAVI může slavit. Moanes Dabour sice ještě příležitost neproměnil, ale dosud nejlepší kvalifikační střelec byl ve správný čas na správném místě, aby vyražený míč ve skluzu dopravil do odkryté svatyně.
25'
Celkem rychlá akce skončila přihrávkou do úniku z pravé strany na Zahaviho, ten si navedl míč do pokutového území, jenže slabá střela nemohla ohrozit Šteinborse.
24'
Domácí zahajují nové útočné snažení až od brankáře Marciana.
23'
Opět se svou rychlostí pozlobil hosty Tawatha, který cpal přihrávku před branku, kde se snažil zakončit Saba, ale na dlouhou nohu na míč pořádně nedosáhl.
22'
Na pravé straně se dále nedostal Dasa, který signalizuje sudímu, že byl faulován, ale ten si nic takového nemyslí.
21'
Ikaunieks se dostal ke střele z větší vzdálenosti, leč soupeřovu branku hodně minul.
20'
Domácí fotbalisté i přes vstřelenou branku pokračují v útočném snažení a rádi by přidali pojišťující gól brzy.
19'
Dres Moanese Daboura se pořádně propnul poté, co ho v úniku zachytil Ošs, který také vidí žlutý trest.
18'
Nir Bitton měl menší pohovor s rozhodčím ze Severního Irska po nedovoleném zákroku.
16'
Nyní už se domácí přeci jen dočkali. Na levé straně dostal míč Taleb Tawatha, který poslal povedenou přihrávku po zemi do pokutového území, kam si naběhl MOANES DABOUR, který zachoval klid a vsítil druhou branku ve svém šestém kvalifikačním utkání.
15'
Další zakončení Erana Zahaviho, nicméně souboj s vyhlášeným kanonýrem opět vyhrál zatím výborný Šteinbors.
15'
Eli Dasa dostal vysoký centr do vápna, který akrobaticky posílal do ohně před branku, kde však spoluhráč míč nedostal.
14'
Domácí kombinují na útočné polovině, ale momentálně poměrně daleko od soupeřovy branky.
13'
Centr Lotyšska z levé strany nebyl vůbec nebezpečný a proletěl vysoko nad hráči.
12'
Opět v akci Eran Zahavi, nicméně jeho střelecký pokus zpoza vápna zblokoval Jagodinskis.
11'
Dlouhý nákop za obranu si zpracoval Hatem Abd Elhamed, leč předtím si nepohlídal ofsajdovou lajnu.
10'
Aktivní Dia Saba se dostal do pokutového území, kde ze strany zakončoval, ale Šteinbors dokázal dostat míč mimo tři tyče.
9'
Vysoký centr sice Dabour dokázal prodloužit za sebe, jenže tam nikdo v bleděmodrém nebyl.
8'
Z pravé strany letěl vysoký centr, se kterým si velmi snadno poradil pozorný Šteinbors.
7'
Domácí se drží častěji u míče, což bylo již před utkáním očekávané. Nyní však Eli Dasa poslal hodně mizernou přihrávku, takže míč ztratil.
6'
Na ofsajdové linii pracoval Dia Saba, ale po kontaktu s míčem je mu máván ofsajd, takže pokračovat v akci nemůže.
5'
Eran Zahavi se ocitl ve velké příležitosti, ale tváří v tvář napálil pouze dobře vyběhnutého Šteinborse.
4'
Domácí nedokázali dostat míč na rozběhnutého Daboura, protože přihrávku zpacifikovala obrana Lotyšska.
3'
Ķigurs byl faulován ve středu pole, takže u míče byli chvíli Lotyši, jenže jejich přihrávku snadno získal Marciano.
2'
Vladislavs Gutkovskis se dostal k centru z levé strany, na který ale spoluhráč nedokázal naběhnout včas.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí, kteří nastupují v dresech, jež barvou připomínají dresy Manchesteru City.
1'

Izrael: Marciano – Dasa, Taha, Glazer, Tawatha – B. Natcho (C), N. Bitton, Elhamed – Saba, Dabour, Zahavi.
Náhradníci: Harush, Jarafi – Shlomo, Lavi, Solomon, Weissman, Elmakies, Haziza, Cohen, Menachem, Ben Harush, Tibi.

Lotyšsko: Šteinbors (C) – Jagodinskis, Černomordijs, Ošs, Jurkovskis – Tarasovs, Ķigurs, Savaļnieks – Kamešs, Gutkovskis, J. Ikaunieks.
Náhradníci: Ozols, Vaņins – Dubra, Ontužāns, Laizāns, D. Ikaunieks, Rugins, Ciganiks, Rakels, Punculs, Uldriķis, Bogdaškins.

Rozhodčí: Hunter – Eakin, Argyropoulos (NIR).
Lotyšsko

To pobaltská země bude chtít na tuto kvalifikaci hodně rychle zapomenout. Přestože nejde o nijak závratně náročnou skupinu, nezískali Lotyši v sedmi utkáních ani jediný bod. Skóre Lotyšska je také hrozivé – 1:24. Doposud jedinou branku v kvalifikační skupině Lotyši zaznamenali na půdě Severní Makedonie v březnovém duelu. Lotyši za sebou mají i takové debakly jako 0:6 na půdě Rakouska v září či 0:5 na domácí půdě se Slovinskem v červnu. Ani poslední domácí zápas se Lotyšům nepovedl, když prohráli 0:3 s Polskem, za které všechny branky nastřílel suverén z Bayernu Mnichov Robert Lewandowski.
Izrael

Izraelci ještě před zápasem v Rakousku živili celkem slušnou šanci na postup na šampionát. To by však nesměli u našeho souseda prohrát 1:3. Celkově totiž má Izrael 8 bodů, zatímco na druhém místě zatím postupující Rakousko má bodů 13. Kromě Rakušanů je pak před Izraelem ještě Severní Makedonie a Slovinsko se ziskem 11 bodů. Do konce kvalifikace zbývají ještě tři zápasy, takže je ve hře devět bodů, tedy šance tam jsou, leč Izrael potřebuje nejlépe všechno vyhrát. První krok může položit v duelu s outsiderem z Lotyšska. Spolehnout se může na služby nejlepšího střelce celé kvalifikace Erana Zahaviho, který v duelu v Rakousku vsítil parádní ranou již desátou branku v sedmi utkáních.
Kvalifikační skupina G má za sebou sedm kol, takže už se nám pomalu vykrystalizovaly týmy, které ještě mají šanci na postup na evropský šampionát i celky, jež už mají smůlu. Izrael má ještě teoretickou šanci, i když ne příliš reálnou, zatímco Lotyšsko už je úplně bez šance a kvalifikaci může již teď označit za naprosto strašidelnou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.