Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lichtenštejnsko : Bosna - 18. listopadu 2019   20:45

Lichtenštejnsko
0:3
(0:0)
Bosna
Bosna
57' Ćivić  (Hajradinovič) • 64' Hodžić  (Jajalo) • 72' Hodžić  (Bešić)
B. Büchel – Brändle, Malin, Rechsteiner, Göppel – Martin Büchel (C) – S. Wolfinger, Polverino (67. Frommelt), Hasler, N. Frick (82. Gubser) – Salanović (46. Yildiz).
Halis Özkahya – Kemal Yilmaz, Ceyhun Sesigüze (všichni TUR)
Rheinpark Stadion, Vaduz
Bosna
Pirić – Memišević, Mihojević (70. Džeko), Bičakčić (C), Ćivić – Sarić, Jajalo, Hajradinovič (65. Bešić) – Duljević (46. Hotič), Hodžić, Hajrović.
Šehić – Hotič, Bešić, Višća, Džeko, Cimirot, A. Kovacević, Krunić.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 27 % : 73 %.
Střely na branku: 1:10. Střely mimo: 0:13. Rohy: 0:9. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 7:6.
Utkání je u konce a hostující favorit nakonec zápas dotáhl do zdárného konce. Obrana Lichtenštejnska odolávala do 57. minuty, kdy se střelou z levé strany trefil Eldar Civić a otevřel stavidla hostujícího útočení. V 64. minutě navýšil náskok pěknou střelou k tyči Armin Hodžić a v 72. minutě padl po nákopu za obranu a kličce brankáři třetí gól – autorem byl opět Armin Hodžić. Domácí tým byl dnes zcela neškodný a asi je i rád, že to skončilo pouze 0:3.
90+2'
90+1'
Hodžić by chtěl dokonat hattrick, v tuto chvíli mu ale při kličce v šestnáctce obránce ukopl míč na roh. Po něm zakončoval Bešić vysoko nad.
90'
Rozhodčí přidá dvě minuty.
89'
Kombinace na půlce, u míče jsou hosté. Hráči Lichtenštejnska si již zajisté přejí, aby byl konec.
88'
Hodžić si chtěl narazit s Džekem, jejich kombinace ale skončila u obránců v modrém.
87'
Po závaru před vápnem a centru z pravé strany odvracel míč připravený Nicolas Hasler.
86'
Tvrdý šlapák předvedl domácí Yildiz, obětí byl Memišević. Rozhodčí faul potrestal pouze přímým kopem, kartu neuděloval.
85'
Edin Džeko velmi touží po vstřelené brance, už potřetí se dostal do zakončení a znova poslal míč až k horním řadám tribuny za brankou.
84'
Hosté nyní v poklidu kombinují na půlce, už vůbec nikam nepospíchají a vyčkávají.
83'
Opět Džeko a jeho další střela zpoza pokutového území. Výsledek byl ale stejný jako před chvílí – šlo to vysoko nad.
82'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Noah Frick, přichází Robin Gubser.
81'
Do volného prostoru si naběhl Džeko, zvolil prudkou střelu, tu však poslal až mezi diváky za brankou.
80'
Stejně to dopadlo i po rozehrávce brankáře Büchela, prakticky ihned přišla ztráta.
79'
Ne, domácím to dnes prostě nejde, jsou rádi, když se alespoň na několik vteřin dostanou k míči.
77'
Dino Hotić to zkusil překvapivou střelou z pravé strany, B. Büchel pouze kontroloval dráhu letu míče. Pokus šel nad.
76'
Navíc je tu přímý kop pro hosty, to vše po faulu Wolfingera na Armina Hodžiće.
74'
Domácím nevychází ani snaha o alespoň snížení, problémem je, že se prakticky nepotkají s míčem.
72'
Bosna právě vstřelila branku!
Hosté mohou být už v pohodě, neboť právě přidali třetí gól. Na dlouhý nákop za obranu si naběhl ARMIN HODŽIĆ, udělal kličku brankáři a z úhlu se trefil do odkryté branky – 0:3.
70'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Marko Mihojević, přichází Edin Džeko.
70'
Obrana Lichtenštejnska už nestíhá všechny útočné výpady a drží je pouze gólman B. Büchel.
69'
Obdobně to dopadlo i s centrem Hotiće, následoval pouze odkop obrany pryč z vápna.
68'
Hajrović posílal do pokutového území prudký centr, ten byl ovšem domácí obranou pro tuto chvíli odvrácen.
67'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Michele Polverino, přichází Noah Frommelt.
66'
Memišević neprošel po pravé straně, míč skončil v zámezí, hosté budou vhazovat.
65'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Haris Hajradinovič, přichází Muhamed Bešić.
64'
A už je to o dvě branky. Hosté rozvinuli akci u pokutového území, ARMIN HODŽIĆ se několika rychlými kroky zbavil Haslera a umístěnou střelou k tyči nedal B. Büchelovi šanci na zákrok – 0:2.
62'
Stále stejný obrázek hry, je to fotbal na jednu branku, Lichtenštejnsko se pouze brání.
60'
Roh pro hosty, pokus o hlavičkové zakončení byl obranou opět odvrácen na roh. A ten už skončil u B. Büchela.
59'
Rázem jsou hosté ještě více aktivní, chtějí přidat pojistku. Střela z hranice vápna šla mimo.
57'
Hosté se konečně dočkali a jdou do vedení. Míč se z pravé strany dostal centrem do pokutového území, Hajradinović jej prodloužil k zadní tyči na ELDARA CIVIĆE a ten křížnou ranou otevřel skóre.
56'
Žlutá karta pro domácí barvy. Za faul ve výskoku na Civiće ji dostal Yanik Frick.
55'
Hotić vystihl rozehrávku domácích a rázem byl před gólmanem. Toho chtěl překonat tvrdou střelou, jenže tu poslal vysoko nad...
54'
Teď je to takřka házenkářský závar před pokutovým územím, domácí brání v bloku.
52'
Hosté pokračují i po pauze v náporu, před B. Büchela létá jeden míč za druhým.
50'
Z dálky napřáhl hostující Hajrović, bomba ale skončila vedle. B. Büchel míč pouze kontroloval pohledem.
48'
Hajradinović pokračuje ve svém nepřesném zakončení, nyní zamířil nad branku i pokus o centr z levého křídla.
46'
Střídání v týmu Lichtenštejnsko: ze hřiště odchází Dennis Salanović, přichází Seyhan Yildiz.
46'
Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Haris Duljević, přichází Dino Hotič.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Je za námi první poločas, který přinesl tlak hostujícího celku, většinu času stráveného u pokutového území Lichtenštejnska, jenže žádná z příležistostí gólem neskončila. Aktivní byl Hajradinović, kterému však míče létaly všude možně, jen ne na branku a v závěru také Hodžić, kterého dvakrát vychytal B. Büchel. Do kabin se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45'
Na centr si v pokutovém území nejvýše naskočil zase Hodžić a tlačil hlavičku pod břevno, jenže B. Büchel se zvládl natáhnout a gólu zabránit!
44'
Po přímém kopu dolétl míč na levou stranu k Hodžićovi, ten si zpracoval a vystřelil, jenže teč srazila míč na roh.
42'
Narážečka za obranu Lichtenštejnska nevyšla, domácí tým už vyráží do pozvolného protiútoku.
40'
Bosna a Hercegovina má výraznou převahu, jenže zakončení dnes opravdu vázne. Neuspěl ani Civić, míč skončil u B. Büchela.
38'
Hosté v další šanci. Po levé straně potáhl Duljević, přihrál na střed na Hodžiće, jehož následnou střelu po uvolnění vyrazil Büchel, aby pak následovala Hajradinovićova střela vysoko nad branku.
37'
Další rohový kop pro hostující celek, prudký pas si ale pohlídal pozorný B. Büchel a stáhl si jej do rukavic.
35'
Nízký centr od Sariće domácí obrana odkopla z malého vápna, Bosna a Hercegovina bude vhazovat.
34'
Andreas Malin předvedl poměrně tvrdý zákrok na Hodžiće, rozhodčí ovšem zůstal v klidu, faul v tom neviděl.
32'
Zatím asi nejnebezpečnější akce hostujícího týmu, křížná střela v podání Duljeviće prolétla jen kousek vedle pravé Büchelovy tyče.
30'
Po této rozehře se míč odrazil k Hajradinovićovi, ten ale i tentokrát mířil zcela mimo...
30'
Rohový kop pro Bosnu a Hercegovinu. Centr byl obranou odvrácen, následovat bude roh z opačné strany.
28'
Tak tohle bylo hodně nepřesné a hodilo by se to spíše do rugby. Střela Harise Hajradinoviće letěla několik metrů nad brankou domácích a míč skončil někde u horních řad tribuny.
26'
Následný přímý kop už ale pro B. Büchela nebezpečný nebyl, centr pouze proskákal za jeho branku.
26'
Je tu první žlutá karta utkání, za přišlápnutí soupeře ji dostal domácí Daniel Brändle.
24'
Kousíček za šestnáctkou napřáhl ke tvrdé střele Jajalo, ale opět trefil pouze bránícího hráče soupeře.
22'
Sledujeme zatím fotbal na jednu branku, hosté neustále buší na obranu Lichtenštejnska, ta prozatím pracuje opravdu dobře a soustředěně.
20'
Nepískal se ani zákrok na Civiće u rohového praporku, rozhodčí tomu zatím nechává docela dost volnosti.
19'
Hosté reklamovali po centru z levého křídla hru rukou, rozhodčí však jasně ukázal, že se bude pokračovat bez přerušení.
18'
Po dlouhé době musel na míč startovat i Pirić, kousek za vlastním pokutovým územím zasahoval proti dlouhému nákopu.
17'
B. Büchel si dnes asi zachytá, nyní jej z poměrně ostrého úhlu prověřil Haris Hajradinović.
16'
Hajradinović posílal do šestnáctky prudký pas vzduchem, i tentokrát však obrana Lichtenštejnska zvládla odhlavičkovat.
15'
Další ofsajd hostujícího celku, ještě předtím ale B. Büchel stačil vyboxovat centr a poté vytáhnout i pohotový zákrok kuse před vlastní brankovou čárou.
14'
Samotná standardní situace ale nebezpečná nebyla, centr byl záhy poslán mimo pokutové území.
13'
Daniel Brändle možná trochu zbrkle odkopával centr do vápna na rohový kop, možná se stačilo jek kolem sebe rozhlédnout a rozehrát.
12'
První střela utkání. Kousek za pokutovým územím napřáhl hostující Hajrović a mířil k tyči, B. Büchel byl ale pohotový a předvedl jistý zákrok.
10'
B. Büchel se chystá k odkopu od vlastní branky, zatím čeká na nabízející se spoluhráče.
9'
Domácí zamýšleli rozehrát prostrkávačku do pokutového území na Salanoviće, přihrávka ovšem zamířila do zámezí.
8'
Poprvé se dopředu probili i domácí, celou akci však rázným odkopem až na tribunu vyřešil gólman Pirić.
7'
Opět Bosna a Hercegovina, akce začíná na půlce u stoperské dvojice hostujícího celku.
6'
Zatím je to pouze o hostujícím týmu, Lichtenštejnsko se nemůže vůbec dostat na útočnou polovinu.
5'
Pěkný pas na levou stranu dostal hostující Huljević, na poslední chvíli však zasáhl Brändle a ukopl mu míč na autové vhazování.
4'
Za B. Büchelem se sice rozvlnila síť, střela Armina Hodžiće už však byla zbytečná, neboť se už předtím mával a pískal jeho ofsajd.
4'
Z dálky to zkusil Haris Duljević, jeho tvrdá rána se ale zastavila o prvního bránícího hráče.
3'
Po souboji s Jajalem zůstal na trávníku domácí Frick, po chvilce ale vstal a nebude ani potřeba ošetření.
2'
Už to vypadalo, že se hosté prosadí hned z první akce, Duljević byl ale v rozhodujícím okamžiku v ofsajdu a i kdyby zakončoval do odkryté branky, gól by neplatil.
1'

Lichtenštejnsko: B. Büchel – Brändle, Malin, Rechsteiner, Göppel – Martin Büchel (C) – S. Wolfinger, Polverino, Hasler, N. Frick – Salanović.
Náhradníci: J. Ospelt, Lo Russo – M. Wolfinger, Frommelt, Kardesoglu, Sele, Y. Frick, Meier, Yildiz, F. Wolfinger, Gubser, P. Ospelt.

Bosna a Hercegovina: Pirić – Memišević, Mihojević, Bičakčić (C), Ćivić – Sarić, Jajalo, Hajradinovič – Duljević, Hodžić, Hajrović.
Náhradníci: Šehić – Hotič, Bešić, Višća, Džeko, Cimirot, A. Kovacević, Krunić.

Rozhodčí: Halis Özkahya – Kemal Yilmaz, Ceyhun Sesigüze (všichni TUR).
Oba týmy nastupují na hrací plochu, zápas bude za pár okamžiků zahájen.
Zápas na Rheinpark Stadionu ve Vaduzu začne ve 20:45, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Halis Özkahya, kterému budou na pomezí asistovat Kemal Yilmaz a Ceyhun Sesigüzel. Všichni pánové jsou z Turecka.

Domácí tým má už nějakou dobu jistotu, že skončí na posledním místě, zatím vybojoval pouhé dva body za remízy v Řecku a doma s Arménií. Ostatní zápasy skončily porážkou a před dnešním duelem má reprezentace skóre 2:28. Dnes, v posledním utkání skupiny, se alespoň trochu pokusí tuto nepříznivou bilanci vylepšit.

Bosna a Hercegovina

Hosté jsou ve skupině na pátém místě s deseti body a za určitých okolností se mohou ještě vyšplhat na třetí místo za už jasně postupující Itálii s Finskem. Mužstvo vybojovalo své body výhrami nad Arménií, Lichtenštejnskem, Finskem, a remízou s Řeckem.
Dobrý večer u kvalifikace ME. Společně se podíváme na utkání skupiny J mezi Lichtenštejnskem a Bosnou a Hercegovinou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.