Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Lotyšsko : Makedonie - 9. září 2019   20:45

Lotyšsko
Lotyšsko
0:2
(0:2)
Makedonie
Makedonie
14' Pandev  (Elmas) • 17' E. Bardhi
Lotyšsko
Vaņins – Rugins, Černomordijs, Maksimenko, Pētersons – Kamešs (84. Šabala), Laizāns, Ķigurs (75. Punculs) – D. Ikaunieks, Uldriķis (46. Savaļnieks), Gutkovskis.
Eskas – Knutsen, Ytterland (NOR)
Daugava, Riga
Makedonie
Dimitrievski – Bejtullai, Velkoski, Musliu, Alioski – E. Bardhi, A. Ademi, Trajkovski (65. Nestorovski) – Pandev (75. Nikolov), Elmas (89. Radeski), Tričkovski.

Dobojováno! Fotbalisté Severní Makedonie přesvědčivě vítězí v Lotyšsku 2:0, když už během úvodních dvaceti minut vstřelili branky Goran Panděv a Enis Bardhi.

Lotyši zůstávají beznadějně poslední, když jejich jedinou brankou ze šesti zápasů zůstává vlastní makedonská z prvního vzájemného zápasu, Makedonci se posouvají na čtvrté místo se ztrátou tří bodů na druhé Slovinsko.
90+3'
90+2'
Savalnieks se uvolnil na pravém křídle, pak ale nepřesně přihrával před branku a Tričkovski odkopává míč daleko do autu.
90+1'
Rozhodčí Eskas oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Marjan Radeski.
88'
A ještě jedna dobrá šance pro Makedonce! Alioski se rozběhl s míčem podél levé postranní čáry a pak výbornou přihrávkou našel před Vaninsem Tričkovskiho, tomu ale míč skočil do vzduchu a Tričkovski pak vysoko přestřelil!
86'
Sražený centr Alioskiho doletěl k brankáři Vaninsovi, ten už výhozem rozehrál na Ruginse.
85'
Žlutou kartu dostává Arijan Ademi (Severní Makedonie).
84'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Vladimirs Kamešs, přichází Valērijs Šabala.
83'
Makedonci si přihrávali tak bohorovně, až jednu z jejich přihrávek vypíchl Vladislavs Gutkovskis a pelášil směrem k Dimitrievskimu, v největší lotyšské šanci ale trestuhodně vysoko přestřelil branku!
82'
Zápasu v této fázi chybí potřebné tempo, hosté hrají po většinu času s míčem na kopačkách a Lotyšům se je nedaří o balón obrat.
80'
I deset minut před koncem platí remízové stavy na dalších stadiónech, Poláci hrají stále bez branek s Rakouskem a Slovinsko s Izraelem už 2:2.
79'
Hosté vybojovali míč do svého držení a rovněž si přihrávají ve středu hřiště, Makedonci nemají kam spěchat.
77'
Lotyši hrají s míčem na útočné polovině, ale jen velmi složitě se dostávají do šancí.
75'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Goran Pandev, přichází Boban Nikolov.
75'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Mārtiņš Ķigurs, přichází Ēriks Punculs.
74'
Zdravotní potíže trápí Martinše Kigurse, domácí fotbalista bude muset být ošetřen.
73'
Makedonci se rozběhli do brejku ve třech proti dvěma, ovšem Nestorovski vůbec nezvládl tuto akci a špatně přihrával Panděvovi.
71'
Ikaunieks pak z volného kopu střílel jen do makedonské zdi.
69'
Ikaunieks se šikovně protáhl po útočné polovině, před pokutovým územím jej stáhl Bardhi a také si prohlíží žlutou kartu.
68'
Po následné standardní situaci Ademi hlavičkoval přímo k Andrisu Vaninsovi.
67'
Žlutou kartu dostává Ritvars Rugins (Lotyšsko).

Rugins ve středu hřiště stáhl Gorana Panděva.
66'
Centr Savalniekse od praporku doletěl přímo k Dimitrievskimu.
66'
Rohový kop pro Lotyše, na rohy je vyrovnáno 3:3.
65'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Aleksandar Trajkovski, přichází Ilja Nestorovski.
64'
Neúspěšná souhra hostů na pravém křídle, míče se ujali Lotyši.
62'
Právě Savalnieks pak centroval před branku, tam je ale pískán nedovolený zákrok Antonijse Černomordijse.
61'
Roberts Savalnieks byl faulován na pravém křídle, to by mohla být zajímavá standardní situace pro Lotyše.
60'
V obou dalších zápasech této skupiny jsou nerozhodné výsledky, Polsko hraje s Rakouskem bez branek a Slovinci s Izraelem 1:1.
59'
Makedonci sehráli další zajímavou kombinační akci, Trajkovski dostal míč do volného prostoru na pravém křídle, ovšem vyšel mu špatně krok a na balón nedosáhl.
58'
Po souhře Elmase s Bardhim se z hranice pokutového území opřel do míče Panděv a jeho prudkou ránu Vaninš vyráží nad břevno!
57'
Rohový kop pro Severní Makedonii, centr Alioskiho domácí defenziva odvrací.
55'
V době, kdy na trávníku ležel Kamešs, jeho spoluhráč Roberts Savalnieks pálil prudce z dobrých třiceti metrů, ovšem přímo do středu branky a Dimitrievski nadvakrát zkrotil míč do svých rukavic.
54'
Vladislavs Gutkovskis potáhl míč po ose hřiště, zpoza pokutového území pak vyslal jedovatou střelu, která prosvištěla těsně nad makedonskou branku, ovšem Stole Dimitrievski situaci kontroloval.
53'
Centru Bardiho ze standardní situace od postranní čáry se Lotyši ubránili.
53'
Žlutou kartu dostává Davis Ikaunieks (Lotyšsko).
51'
Makedonci podnikli další rychlý přechod do útoku, Trajkovski pak z hranice pokutového území zakončoval nepřesně.
49'
Rohový kop Lotyšů, Maksimenkův centr se ale neujal a už se zase hraje ve středu hřiště.
48'
Bardhi z dvaceti metrů střílel přímo doprostřed branky a Vanins tak se svým zákrokem neměl žádné komplikace.
47'
Maksimenko vidí žlutou kartu za nedovolený zákrok poblíž vlastního pokutového území, navíc je tu nebezpečná standardní situace pro Makedonii.
46'
Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Roberts Savaļnieks.
46'
Lotyši nadále potvrzují svůj úpadek, po debaklech od Slovinska a Rakouska prohrávají hladce 0:2 po prvním poločase také v domácím zápase s Makedonií.

O hostující branky se už během druhé desetiminutovky postarali Goran Panděv a Enis Bardhi, přičemž Lotyši ani neměli nějakou pořádnou šanci, jak by ohrozili Stoleho Dimitrievskiho.
45+1'
45'
Rozhodčí Eskas k úvodním pětačtyřiceti přidává jednu nastavenou minutu.
43'
Žlutou kartu dostává Vladimirs Kamešs (Lotyšsko).

Lotyšský fotbalista je potrestán za zákrok u postranní čáry.
43'
Už to mohlo být o tři branky! Enis Bardhi posunul míč do běhu Goranu Panděvovi, ten ale zblízka nepřekonal brankáře Vaninse!
41'
Hosté v poklidu rozehrávají od obranného kvarteta, mají hru pod kontrolou.
39'
Ikaunieks si zprava navedl míč do pokutového území, pak zakončoval přímo do brankáře Dimitrievskiho.
37'
Egzon Bejtullai podrazil Kamešse a beze slova odporu přijímá žlutou kartu.
35'
Rohový kop Lotyšů, po něm přišlo hlavičkové zakončení Ikauniekse vedle makedonské branky.
34'
Další rychlý přechod hostů do útoku, Elmas pak z hranice pokutového území střílel přímo do připraveného Vaninse.
33'
Makedonci jsou nadále o poznání nebezpečnější, tentokrát na levém křídle zaútočil Elmas, ten ale svůj individuální průnik zakončil střelou vysoko nad branku.
32'
Neúspěšný průnik Alioskiho po levé straně hřiště, fotbalista Leedsu nevybojoval ani nedovolený zákrok na svoji osobu.
31'
Makedonci mohli vyrazit do dalšího brejku, Trajkovski si ale příliš předkopl míč a pak už k němu měl blíže brankář Vanins.
29'
Martinš Kigurs si před pokutovým územím Makedonie zasekl míč kolem dvou bránících protihráčů, pak střílel nad makedonskou branku.
28'
Po centru Laizanse se domácí fotbalisté nedostali ke střeleckému zakončení.
27'
Lotyši vybojovali rohový kop a budou se moci nastěhovat před makedonskou branku.
27'
Na střelecké pokusy Makedonie vede 5:2, na bránu 3:0.
26'
Standardní situace pro Lotyšsko, Ikaunieksův centr se odrazil k volnému Kamešsovi, ten z otočky střílí velmi nepřesně.
25'
Po útočném prohřešku hostů se míče ujal Andris Vanins.
23'
Další útočná aktivita Lotyšů končí jen odpískaným faulem Ikauniekse, hosté budou rozehrávat z hranice vlastního pokutového území.
22'
Neúspěšná souhra domácích na pravém křídle, bude se kopat od makedonské branky.
21'
Elmas si naběhl na dlouhý pas na levé křídlo, blíže k míči ale měl brankář Vanins.
19'
Domácí kombinují ve středu pole, těžko ale hledají cestu do kompaktní makedonské defenzivy.
17'
Makedonie právě vstřelila branku!
Makedonie skórovala z rychlého protiútoku!

Hosté znovu vedli svoji akci po levé straně, kde po souhře Elmase s Alioskim domácí zadáci odrazili míč jen před ENISE BARDHIHO, jenž prudkou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě do sítě!
17'
Kamešsova střela skončila na makedonské zdi.
17'
Bardhi fauloval Ikauniekse, standardní situace pro Lotyšsko v hloubi útočné poloviny.
16'
Lotyši se usadili na útočné polovině, Petersonsův centr ale nenašel nikoho v rudém.
14'
Makedonci se ujímají vedení a to po skutečně parádní souhře!

Enis Bardhi šikovnou kolmicí do pokutového území viděl rozběhnutého Elmase, ten přihrál před branku, kde GORAN PANDĚV zblízka nasměroval míč pod břevno lotyšské branky!
13'
Série nepřesností na obou stranách, hru mohou uklidnit hosté autovým vhazováním.
11'
Gutkovskis v pokutovém území Makedonců nepřetlačil pozorně bránícího Muslia, bude se kopat od makedonské branky.
10'
Další střelecké zakončení hostů, Ezgjan Alioski střílel z dálky vedle domácí branky.
9'
Následný roh na zadní tyč nebyl špatně zahrán, Lotyši se ale dokázali ubránit.
8'
Ivan Tričkovski dostal dlouhý pas na levé křídlo, výborně si jej zpracoval do běhu a pak prudkou ránou pod břevno vyzval k prvnímu velkému zákroku domácího brankáře Vaninse!
7'
Roberts Uldrikis se pokusil o rychlý průnik po pravé straně hřiště, také on ale byl o míč obrán před pokutovým územím soupeře.
5'
Ademiho oblouček do pokutového území nenašel žádného z jeho spoluhráčů.
4'
Enis Bardhi už je zpět na hrací ploše, pokračuje se v plném počtu na obou stranách.
3'
Gutkovskis se pokusil potáhnout míč po levé straně makedonské poloviny, ještě před pokutovým územím ale byl čistě odzbrojen od míče.
3'
Po Bardhiho ošetření už se může ve hře pokračovat.
2'
Enis Bardhi zůstal ležet na trávníku po střetu s Ikaunieksem a musí být ošetřen.
1'
Rozehráno! Lotyši hrají v rudých dresech, Makedonci celí v bílém.
1'

Lotyšsko: Vaņins – Rugins, Černomordijs, Maksimenko, Pētersons – Kamešs, Laizāns, Ķigurs – D. Ikaunieks, Uldriķis, Gutkovskis.
Náhradníci: Lazarevs, Ozols – Bogdaškins, Ciganiks, Dubra, Jagodinskis, Punculs, Savaļnieks, Sorokins, Stuglis, Šabala, Tobers.

Severní Makedonie: Dimitrievski – Bejtullai, Velkoski, Musliu, Alioski – E. Bardhi, A. Ademi, Trajkovski – Pandev, Elmas, Tričkovski.
Náhradníci: Ilijev, Šiškovski – Markoski, Nestorovski, Nikolov, Radeski, Ristevski, Zajkov, Stojanovski, Spirovski, Dorjev.

Rozhodčí: Eskas – Knutsen, Ytterland (NOR).
Severní Makedonie

Reprezentanti Severní Makedonie jsou po polovině skupiny jen o jedno místo před Lotyšskem, předvádějí ale o poznání důstojnější výkony.

Po zmíněné výhře 3:1 nad Lotyšskem na úvod kvalifikace remizovali 1:1 ve Slovinsku, poté prohráli 0:1 s Polskem, jediný horší zápas odehrálo při prohře 1:4 s Rakouskem a zatím naposled remizovali 1:1 v Izraeli, venku tak ještě neprohráli.

Mezi makedonské opory patří zejména záložníci Egzijan Alioski z Leedsu a Arijan Ademi z Dinama Záhřeb.
Lotyšsko

Lotyšský národní tým padá k evropskému fotbalovému dnu. V této kvalifikaci prohrál všech pět zápasů a to po velmi tristních výkonech, když má celkové skóre 1:19 a v každém zápase povolil soupeři minimálně 20 střel.

Kvalifikaci Lotyšsko rozehrálo prvním vzájemným zápasem s dnešním soupeřem, ve Skopje prohrálo 1:3, přičemž ta jediná lotyšská branka ještě byla vlastní, marně tak Lotyšsko čeká na svého prvního střelce. Poté Lotyši padli 0:2 v Polsku, 0:3 doma s Izraelem, 0:5 se Slovinskem a 0:6 v Rakousku.
Hezký večer při sledování přenosu utkání kvalifikace na ME 2020, na úvod druhé poloviny skupiny G se Lotyšsko utká se Severní Makedonií.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.