Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Makedonie : Rakousko - 10. června 2019   20:45

Makedonie
Makedonie
18' Hinteregger(vl.) (Alioski)
1:4
(1:1)
Rakousko
Rakousko
39' Lazaro  (Laimer) • 62' Arnautović   • 82' Arnautović  (Sabitzer) • 86' Laimer
Makedonie
Dimitrievski – Ristovski, Bejtullai, Velkoski, Alioski – Nikolov (67. Hasani), E. Bardhi, A. Ademi, Elmas (55. Ristevski) – Pandev (C), Nestorovski (56. Radeski).
Ilijev, Šiškovski – Toševski, Zajkov, Radeski, Trajkovski, Hasani, Markoski, Velkoski, Čurlinov, Ristevski.
Jeskov – Mosjakin, Safjan (všichni Rusko)
National Arena Todor Proeski, Skopje
Rakousko
Lindner – Lainer, Dragović (46. S. Posch), Hinteregger, Ulmer – Ilsanker – Laimer, Schlager – Lazaro, Arnautović (C) (88. Burgstaller), Sabitzer (90+2. Schaub).

On-line přenos je u konce. Já vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

6. Lotyšsko – 0 bodů (1:13)
Rakouská fotbalová reprezentace ve Skopje porazila Severní Makedonii 4:1 a z Balkánského poloostrova si odveze plný ranec bodů. Nakonec jednoznačné vítězství výběru Němce Franka Foda se přitom nerodilo vůbec lehce. Rakouský tým totiž musel otáčet nepříznivý vývoj a do vedení se dostal až po hodině hry. Od tohoto momentu Makedonci fyzicky odpadli a vlivem úbytku sil museli při jinak úspěšném startu do kvalifikace skousnout druhou porážku v řadě.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 0:8. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:14.
90+2'
90+2'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Marcel Sabitzer, přichází Louis Schaub.
90+1'
Rakušané už nikam nespěchají.
90'
Hrát se bude ještě dvě minuty.
88'
Střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází dvougólový Marko Arnautović, přichází Guido Burgstaller.
86'
Rakousko právě vstřelilo branku!
Další pojistku na rakouské vítězství připnul KONRAD LAIMER. Na levé straně vápna obdržel brejkovou přihrávku a s přispěním teče jednoho ze svých strážců zvýšil na 4:1.
84'
Žlutá karta, kterou inkasuje Enis Bardhi (Severní Makedonie) za faul na Laimera.
82'
Teď už je všechno v pořádku a MARKO ARNAUTOVIĆ dává svůj druhý gól! Domácí propadli ve středu hřiště a rázem z toho vzniklo přečíslení tři na jednoho. Centr od levého okraje šestnáctky mířil na zadní tyč a hlavičkový pokus skončil za zády přesunujícího se Dimitrievskiho. Nebojím se napsat, že je hotovo.
79'
Nakonec se za pomoci dlouhého nákopu i vydali dopředu, ale podle signalizace pomezního arbitra vybíhal Arnautović (Rakousko) z ofsajdu.
78'
Rakušané kontrolují náskok kombinační souhrou v okolí středového kruhu.
76'
Reprezentanti Severní Makedonie si nepočínali dobře ani při svém dalším kopu z rohu hřiště a Darko Velkoski musel zatáhnout za záchrannou brzdu.
75'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
73'
Přestože ho běžel rozehrát tradiční exekutor Bardhi (Severní Makedonie), centr byl příliš přetažený.
72'
Pomoct může třeba rohový kop.
71'
Do konce zbývá dvacet minut a Makedonie cítí, že by dnes mohla bodovat. Vždyť vedla a pak dlouho držela remízu. Chce to jen něco vymyslet.
69'
Domácí zahrávali standardku kousek od šestnáctky. Nikoho tak nepřekvapilo, že Bardhi zvolil přímou střelu. Ta se odrazila od čtyřčlenné zdi.
67'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Boban Nikolov, přichází Ferhan Hasani.
65'
Rakousko během chvilky kopalo tři rohy. Makedonská defenziva se bránila zuby nehty.
62'
Pokutový kop šel za mohutného pískotu provést MARKO ARNAUTOVIĆ. A s jeho exekucí se vůbec nepáral. Zavěšením míče pod břevno poslal favorita poprvé do vedení.
61'
Egzon Bejtullai (Severní Makedonie) na levé straně šestnáctky podrazil Sabitzera! Kromě penalty sáhl rozhodčí Jeskov i k trestu žluté karty.
60'
Statistika držení míče: 44% : 56%.
59'
To hosté vyrazili do útoku ve více lidech. Na hranici vápna si mezi sebou předali míč, kterým nakonec vystřelil Sabitzer. Tento pokus zblokoval obránce.
57'
Po příchodu na hřiště ihned zaútočil, vepředu byl ale Radeski (Severní Makedonie) úplně osamocený.
56'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Ilja Nestorovski, přichází Marjan Radeski.
55'
Střídání v týmu Severní Makedonie: ze hřiště odchází Eljif Elmas, přichází Kire Ristevski.
54'
A tak opět zaveleli k útoku Rakušené. Laimer adresoval přihrávku Lazarovi, ale ten ji měl na dlouhou nohu a podle toho zakončení taky dopadlo.
52'
O chvíli později zahrozili také domácí. Jmenovitě Bejtulai, který nastřelil jednoho z beků.
50'
Informace z předchozího příspěvku se rozplynula jako pára nad hrncem. Rakouští fotbalisté totiž vlétli do šestnáctky a rozpoutali v ní pořádný uragán! Laimera s Lazarem ještě zblokovali obránci, ale proti Sabitzerově nebezpečné hlavičce už musel zasahovat Dimitrievski!
49'
Kromě zmíněné situace se hraje v poklidu. Bez tvrdých soubojů a v okolí středového kruhu.
47'
Bardhi nakopával na Nestorovskiho. Ten balon na hřišti nezachytil a makedonský útok je tak u konce.
46'
Poločasové střídání v týmu Rakousko: ze hřiště odchází Aleksandar Dragović, přichází Stefan Posch.
46'
První poločas rozhodně nenudil. Kromě gólů v něm bylo k vidění i několik šancí na obou stranách. Makedonie vůbec nehrála druhé housle, tak jak před začátkem mohl někdo očekávat. Ba naopak byla Rakousku vyrovnaným soupeřem. Svou kůži určitě nedá lacino a ještě se popere o bodový zisk.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 0:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 4:10.
45+1'
45'
První poločas potrvá ještě minutku.
44'
Rakušané se vrátili zpátky a průnikovou přihrávkou vybídli ke skórování Sabitzera. Ten prostřelil Dimitrievskiho a už chtěl zvedat ruce nad hlavu, proti tomu však byla tyčka!
43'
A tak zaútočili hosté. Ulmerův centr sebral gólman a s rozehrávkou příliš neotálel.
41'
Vzít si vedení zpět. Přesně s takovým úmyslem zakončil Nestorovski (Severní Makedonie), jenomže mířidla neměl seřízena dostatečně přesně.
39'
Je vyrovnáno! Laimer si zleva seběhl ke středu osy a odcentroval na zadní tyč. VALENTINU LAZAROVI stačilo správně nastavit kopačku.
36'
Po hlavičkovém souboji uvnitř pokutového území se za zády Lindnera rozezvučelo břevno! Teď měli Rakušané obrovské štěstí...
34'
Bejtulai (Severní Makedonie) to zkusil napřímo, ale jeho technická rána se mezi tyče nevešla.
33'
Makedonie je na koni. Teď založila akci po levé straně a odtamtud rozehraje standardku.
31'
Navýšit náskok Makedonie mohl Pandev! Na rožku malého vápna si naběhl na kolmou přihrávku a po jejím zpracování pálil z voleje do bližší šibenice. K rozpoutání druhé gólové radosti scházel metr, možná metr a půl.
30'
Statistika držení míče: 40% : 60%.
29'
Třetí rakouský roh. Kopat ho šel Lazaro, ale nízký centr rozhodně nebyl to pravé ořechové.
27'
První prohřešek. Za hrubost v osobním souboji dostal žlutou kartu Eljif Elmas (Severní Makedonie).
25'
Nedivím se, že domácí tým teď radši uklidňuje hru.
24'
To snad není možné, co Arnautović zahodil! Rakouský hráč stál před brankářem úplně osamocený, ale míč napálil přímo do něj. Stejně dopadla i následná dorážka. To je k nevíře!
22'
Pandev (Severní Makedonie) podstoupil souboj muž proti muži a odešel z něj jako poražený.
20'
Arnautović fauloval Ademiho a to znamená, že Makedonci mohou založit další útok.
18'
Makedonie právě vstřelila branku!
Zápas má vzhledem ke svému předchozímu průběhu nečekaný vývoj! Alioski vysokým centrem hledal Pandeva, ale k míči měl blíže MARTIN HINTEREGGER. Jaké bylo překvapení, když si ho odhlavičkoval do vlastní sítě...