Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Řecko : Finsko - 18. listopadu 2019   20:45

Řecko
Řecko
47' Mantalos (Bakasetas) • 70' Galanopoulos
2:1
(0:1)
Finsko
Finsko
27' Pukki
Řecko
Vlachodimos – Bakakis, Chatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos (73. Bouchalakis) – Limnios, Bakasetas, Mantalos (90+3. Masouras) – Pavlidis (64. Koulouris).
Finsko
Joronen – Raitala, Toivio (C) (59. Lam), L. Väisänen, Väisänen – Lod, Kauko, Kamara, Schüller (78. Jensen) – Pukki, Skrabb (78. Soiri).

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní zápas je tedy u konce. Z vítězství se raduje domácí Řecko, které dokázalo otočit nepříznivý vývoj. V prvním poločase se prosadil Pukki, ale v tom druhém byli lepší domácí, v 47. minutě se trefil Mantalos a v 70. minutě důrazně poslal svůj tým do vedení Tasos Bakasetas. Tento výsledek pomohl i českému týmu, protože se zvýšila naděje na to, že by Češi mohli jít do losu ze třetího losovacího koše.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Petros Mantalos, přichází Georgios Masouras.
90+2'
Po srážce na středu hřiště je na zemi Sauli Väisänen, který měl i vyražený dech.
90+2'
Rohový kop pro domácí celek.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.
90'
Hostující Jensen dostal pas za obranu, ale nevyšlo mu zpracování, navíc byl v ofsajdu.
89'
Po delší době vpředu hosté. Lod centroval z pravé strany do vápna. Po jeho nahrávce se natahoval Pukki, jenže Odisseas Vlachodimos tam byl dřív.
88'
Domácí kombinují na vlastní polovině.
87'
Po rohu na blízko se domácí dostali k zakončení ve vápně, ale míč z brankové čáry vykopl Väisänen.
86'
Roh pro Řecko.
85'
Zleva centroval do vápna Andreas Bouchalakis, jenže jeho centr nikoho nenašel.
84'
Kamara se snažil prostrčit míč do šestnáctky, ale na poslední chvíli byl jeho pas zablokován.
83'
Domácí už se trochu zatáhli, před chvilkou dokonce jen odkopli míč.
82'
Domácí Bakasetas dostal míč zády k brance, jenomže ho zradilo zpracování a míč mu uskočil.
81'
Po několika soubojích ve středu hřiště je u míče hostující celek.
80'
Konstantinos Stafylidis už pomalu odchází z hrací plochy a bude se pokračovat.
79'
Na zemi momentálně leží domácí Konstantinos Stafylidis, který má nějaký problém na čele.
78'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Rasmus Schüller, přichází Fredrik Jensen.
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Simon Skrabb, přichází Pyry Soiri.
77'
Po jemné kombinaci ve vápně zahrál rukou Limnios, takže se okamžitě píská.
76'
Po dlouhém nákopu vpřed se proti pravidlům provinil Pukki, který si pomohl rukou v souboji až moc viditelně.
75'
Roh byl rozehrán na blízko, ale je z toho jen odkop od branky, protože si Limnios míč špatně zpracoval.
74'
73'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Kostas Galanopoulos, přichází Andreas Bouchalakis.
72'
Po vstřelené brance se domácí opět tlačili dopředu, ale Kouloris se v blízkosti neprosadil.
71'
Žlutou kartu dostává Joni Kauko (Finsko).
70'
Řecko právě vstřelilo branku!
Po centru z levé strany přišel další tlak Řecka. Kouloris ještě trefil jen brankáře, ale míč se pak odrazil k KONSTANTINOSOVI GALANOPOULOSOVI, který odkrytou branku trefil.
69'
Limnios dostal vysoký centr do vápna, byl v dobré pozici, ale míč si nedokázal kvalitně zpracovat.
68'
Finové už delší čas nebyli u míče, tak vysunuli presink, ale to domácímu týmu nevadí.
67'
Další centr Bakakise, o nůžky se pokusil Bakasetas, jenže nedostřihnul je ideálně a míč netrefil.
66'
Průnikovku do vápna dostal Kourbelis, ale nedokázal se přesně zorientovat.
65'
Další akce domácích začíná znovu odzadu. Nikam se ovšem neženou.
64'
Střídání v týmu Řecko: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Efthimis Koulouris.
63'
Domácí trochu zatlačili soupeře, ale následný centr od Kourbelise přesný nebyl.
62'
Opět centr do vápna od Bakakise, tentokrát daleko lepší. našel na zadní tyčce Dimitrise Giannoulise a ten hlavičkuje jen vedle.
61'
Z pravé strany letěl centr do vápna od Bakakise, jenže byl nepřesný, a tak neměl šanci uspět.
60'
Opět obvyklý obrázek je k vidění, protože hosté v klidu hrají u vlastního brankáře.
59'
Střídání v týmu Finsko: ze hřiště odchází Joona Toivio, přichází Thomas Lam.
58'
Pukki se z pravé strany sám dostal až na střed, jenomže tam už neměl podporu a míč ztratil.
57'
Za vápnem vystřelil domácí Kostas Galanopoulos, jeho rána pouze pohladila rukavice Joronena.
56'
Kvalitní míč letěl z pravé strany do vápna Řecka. Tam ovšem Kauko proti soupeři neuspěl.
55'
Hosté jsou u míče tentokrát a kombinují u vlastní branky.
54'
Centr od Galanopoulose letěl sice do vápna, ale tam byl připraven Väisänen a míč odhlavičkoval do bezpečí.
53'
Dimitris Giannoulis faulován na levé straně hrací plochy, přímý kop pro jeho tým.
52'
Tasos Bakasetas centroval do vápna, jenže jeho centr někam na penaltu nenašel nikoho v modrém dresu.
51'
Roh pro Řeky.
49'
Na míči je opět domácí tým, který ovšem dopředu moc nespěchá.
47'
Po centru z pravé strany se ve vápně míč odrazil k Tasosu Bakasetasovi, který ihned nahrál na střed vápna, kde byl připraven PETROS MANTALOS a poslal míč přímo do branky.
46'
Opět u míče domácí, kombinují u vlastní branky.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:47.
V prvním poločase byl aktivnějším tým ten domácí, ale ten nakonec první polovinu zápasu prohrál 0:1, protože se ve 27. minutě prosadil Teemu Pukki, jeho brance předcházel velká chyba obrany soupeře, která ho při odkopu vlastně trefila.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 60%:40%
Střely na branku: 2:2
Střely celkem: 14:2
Rohy: 6:0
45'
45'
Baksetas hledal ve vápně spoluhráče na penaltě, jenomže tam nikdo ve vzduchu úspěšný nebyl.
45'
44'
Pukki našel na hranici vápna Loda, jenže tomu se míč zamotal mezi nohy a ke střele se nakonec vůbec nedostal.
43'
Po dalším odrazu se ke střele za vápnem dostal Pavlidis. Jeho dělovka letěla do stejných míč jako střela Galanopoulose.
42'
Za vápnem se ke střele odhodlal Galanopoulos, jeho rána ovšem skončila daleko za brankou.
41'
Na půlce kombinuje Konstantinos Stafylidis a Pantelis Chatzidiakos, ani jednomu se dopředu vůbec nechce.
40'
Do vápna dostal míč Pukki a vystřelil. Jeho rána pouze trefila domácího brankáře.
39'
Centr do vápna dostal Bakasetas od Bakakise, ale jeho hlavička skončila jen vedle branky.
38'
Po pravé straně se dopředu dostal Lod, ale následný centr přesný vůbec nebyl.
36'
Kombinace hostů na polovině hřiště, nikam ani jeden z týmů nespěchá.
34'
Žlutou kartu dostává Dimitris Kourbelis (Řecko).
32'
U míče je stále domácí tým, který rozhodně touží po vyrovnání.
31'
Žlutou kartu dostává Joona Toivio (Finsko).
30'
Kopal ho Bakasetas, ale nikoho modrého ve vápně nenašel.
29'
27'
Finsko právě vstřelilo branku!
Obrovská chyba domácí obrany, ta po dlouhém nákopu pouze trefila TEEMU PUKKIHO, který šel sám na brankáře a on se v těchto situacích trefuje.
26'
Na míči domácí a drží míč na půlce hřiště.
25'
Po pasu z pravé strany se Bakasetas dostal k zakončení ve vápně, jeho střela letěla jen vedle branky.
24'
Další klidnější fáze, domácí hrají na půlce hřiště.
23'
Bakasetas našel centrem ve vápně Konstantinose, ten hlavičkoval v záklonu a branku netrefil.
22'
21'
Zprava letěl do vápna domácích centr, byl ovšem přetažený, takže žádné nebezpečí pro Odissease Vlachodimose.
20'
Na Bakasetase letěl míč zády k brance, ale nezpracoval si ho, protože ho soupeř předskočil.
19'
Další dlouhý pas na Pukkiho, ale včas vyběhl Odisseas Vlachodimos a míč vykopl.
18'
Zleva se do vápna snažil dostat Pukki, jenže tam o míč také přišel.
17'
Finové na míči a nespěchají. Hrají na středu hrací plochy.
16'
Centr od Bakasetase letěl někam na penaltu, ale tam souboj prohrál Pavlidis.
15'
Roh pro domácí.
14'
Limnios faulován na středu hřiště, přímý kop pro jeho tým.
13'
Na levé straně opět aktivní Giannoulis, který se snažil zakončit, ale jeho rána skončila jen v zámezí.
12'
Giannoulis centroval zleva do vápna. Jeho ostrý centr ovšem byl moc dlouhý a končí v autu.
11'
Odpočinková část zápasu, když tentokrát kombinují na vlastní půlce domácí.
10'
Poprvé hosté u dlouhé kombinace s míčem, když kombinují na vlastní polovině.
9'
Pukki měl míč na kopačce kousek od vápna, ale dlouho čekal, tak o něj i přišel.
8'
Bakasetas centroval od praporku do vápna, jeho centr našel na přední tyčce Pavlidise, jenže ten střílel nad.
7'
Roh pro domácí tým.
6'
Pavlidis na vápně hledal spoluhráče, ale ten mu neporozuměl, takže míč poprvé pro hosty.
5'
Bakakis dostal rychlý pas na pravou stranu a centroval do vápna. Jeho centr ovšem nikoho v modrém nenašel.
4'
U míče je i nyní domácí tým, který kombinuje na vlastní polovině.
3'
Za vápnem se ke střele dostal domácí Galanopoulos, ale jeho rána letěla jen vedle branky.
2'
Z pravé strany centroval do vápna domácí Limnios, ale jeho centr nikoho ve vápně nenašel.
1'

Řecko: Vlachodimos – Bakakis, Chatzidiakos, Stafylidis (C), D. Giannoulis – Kourbelis, Galanopoulos – Limnios, Bakasetas, Mantalos – Pavlidis.
Náhradníci: Paschalakis, Barkas – Lambropoulos, Tsimikas, Fetfatzidis, Siovas, Vasiliadis, Masouras, Bouchalakis, Mavrias, Donis, Koulouris.

Finsko: Joronen – Raitala, Toivio (C), L. Väisänen, Väisänen – Lod, Kauko, Kamara, Schüller – Pukki, Skrabb.
Náhradníci: Jaakkola, Hrádecký – Arajuuri, Pirinen, Lam, O´Shaughnessy, Sparv, Jensen, Soiri, Karjalainen..
Finsko

Finský tým má naopak šampionát zajištěn, získal 18 bodů za 9 zápasů se skóre 15:8 a na vedoucí Itálii ztrácí 9 bodů. Tahounem týmu je Teemu Pukki z Norwiche, který se v kvalifikaci prosadil devětkrát a připsal si i jednu asistenci. V pátek hrálo Finsko kvalifikaci doma s Lichtenštejnskem a vyhrálo 3:0, dvě branky dal Pukki a jednou se trefil Tuominen.

Poslední tři zápasy

Finsko VS. Lichtenštejnsko 3:0
Finsko VS. Arménie 3.0
Bosna a Hercegovina VS. Finsko 4:1
Řecko

Řecký tým nasbíral za 9 zápasů 11 bodů, ale je na třetím místě a na svého soupeře ztrácí 7 bodů, což dotáhnout nestihne, takže si na Euru nezahraje. Nejlepší střelec týmu je záložník Olympiakosu Konstantinos Fortounis, který se trefil třikrát a jednou asistoval. V pátek hrálo Řecko kvalifikační duel v Arménii, který vyhrálo 1:0, když se prosadil Limnios.

Arménie VS. Řecko 0:1
Řecko VS. Bosna a Hercegovina 2:1
Itálie VS. Řecko 2:0
Zdravím všechny fanoušky evropské kvalifikace, v rámci skupiny J se utkají týmy Řecka a Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.