Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Faerské ostrovy - 18. listopadu 2019   20:45

Švédsko
Švédsko
29' Andersson (Danielsson) • 72' Svanberg (Helander) • 80' Guidetti (Svanberg)
3:0
(1:0)
Faerské ostrovy
Švédsko
Nordfeldt – Danielsson, Helander, P. Jansson (C), Gagliolo – Sema (65. Kulusevski), K. Olsson, Svanberg, Tanković – Andersson (65. Guidetti), Isak.
Jug – Žunič, Kordež
Friends Arena, Stockholm
Nielsen – Vatnsdal, Gregersen (C), Baldvinsson – Rólantsson, Vatnhamar, B. Olsen, V. Davidsen – Edmundsson (89. Frederiksberg), K. Olsen (74. Johannesen), Bjartalid (46. Bartalsstovu).

Statistiky zápasu:
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:5.
Švédové v posledním zápase kvalifikace přehráli 3:0 outsidera z Faerských ostrovů a nepokazili si tak postupové oslavy před vlastními fanoušky. Hosté obsadí ve skupině F předposlední páté místo.

První poločas moc fotbalové krásy nenabídl. Oba týmy si vytvořily po jedné příležitosti. Zatímco Davidsen tu svou neproměnil, domácí Sebastian Andersson ve své šanci hlavičkoval přesně. Po změně stran mohl srovnat Rólantsson, který však nepotrestal špatné vyběhnutí brankáře Nordfeldta. A pak už pálili Švédové. V 72. minutě se s pomocí teče obránce prosadil Mattias Svanberg a v 80. minutě se trefil hlavičkou po rohu střídající John Guidetti.
90+3'
90+3'
Po rohu hlavičkoval Jansson do obránce. Míč se odrazil k Marcusovi Danielssonovi, který neprostřelil Gunnara Nielsena!
90+2'
Tak ještě roh, který vybojoval Kulusevski.
90+2'
Zdá se, že domácí už zápas dohrají s míčem na kopačkách.
90+1'
Rozhodčí zápas nastaví o dvě minuty.
90'
Žlutou kartu dostává Pontus Jansson (Švédsko).
89'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóan Símun Edmundsson, přichází Árni Frederiksberg.
87'
Jóan Edmundsson zasáhl protihráče šlapákem, za což dostal žlutou kartu.
87'
Guidetti předával Isakovi do ofsajdu, což pomezní rozhodčí dobře viděl a odmával.
85'
V pokutovém území se dostal k míči Dejan Kulusevski. Jeho střela byla možná i tečovaná, ale Nielsen ji dokázal pokrýt.
85'
Z rohu pro švédskou bránu nic nebezpečného nepřišlo. U míče domácí.
84'
Hosté teď předvedli slušný přechod do útoku. Bartalsstovu rozběhl na levé straně Davidsena, jehož centr srazil na roh Pontus Jansson.
82'
Švédští fanoušci si poslední zápas kvalifikace užívají. Postup na EURO je jistý a i dnes jim jejich miláčci dělají radost.
80'
Švédsko právě vstřelilo branku!
A je to 3:0 pro Švédy! Mattias Svanberg rozehrál rohový kop na bližší tyč, kam si naběhl JOHN GUIDETTI, jenž míč hlavičkou s pomocí břevna nasměroval za brankovou čáru.
79'
Hosté pokračovali tlaku a vybojovali rohový kop. Po něm ale domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1, které však Tanković vyřešil zbrklou přihrávku na Isaka. Našel jen obránce, který míč odkopl na roh.
78'
Hosté to ale zkoušejí! Na přihrávku za obranu si naběhl Brandur Olsen, který hned z první zakončoval k bližší tyči. Nordfeldt vyráží!
76'
Čtvrthodinu před koncem je o osudu zápasu asi rozhodnuto. Těžko předpokládat, že by hostující outsider dokázal dvougólové manko dotáhnout.
74'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Klaemint Olsen, přichází Patrik Johannesen.
72'
Domácí přidávají uklidňující druhý gól! Tre Kronor si vytvořili velký tlak. Zakončení Alexandera Isaka z prostoru penalty zablokoval obránce. Následně přišel centr Danielssona, který jeden z bránících hráčů odvrátil vysokou svící. Domácí balón opět vybojovali, Helander ho posunul k MATTIASOVI SVANBERGOVI, který střelou z 23 metrů překonal brankáře Nielsena. Letící míč ještě hlavou tečoval bránící Baldvinsson a to zabránilo gólmanovi v reakci.
71'
Držení míče – 65 % : 35 %
70'
Ten zahrával sám Olsen. Míč se odrazil k Rólantssonovi, který švédskou obranu neprostřelil.
69'
Brandur Olsen je dnes asi nejlepším hostujícím hráčem. Teď vyrazil dopředu po levé straně, vyměnil si tam míč s Davidsenem a vybojoval pro svůj tým rohový kop.
67'
Isak rozbíhal Tankoviće. Ten ale nedokázal obejít bránícího Vatnsdala.
66'
Jansson se střetl v hlavičkovém souboji s Edmundssonem, který utrpěl v prvním poločase krvavé zranění. Rozhodčí raději přerušil hru, ale oba fotbalisté budou v pořádku.
65'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Sebastian Andersson, přichází John Guidetti.
65'
Střídání v týmu Švédsko: ze hřiště odchází Ken Sema, přichází Dejan Kulusevski.
64'
Tanković získal míč u postranní čáry a následně ho předal Kristofferovi Olssonovi. Ten střílel po zemi k bližší tyči, ale ne tak razantně, aby Nielsena překonal.
63'
Centr Danielssona hledal někoho z dvojice Andersson – Isak. Stopeři Faerských ostrovů si poradili.
62'
Brandur Olsen zahrával přímý kop z nějakých 30 metrů. Zkusil to přímo, domácí bránu ale netrefil.
60'
Po rohu Svanberga skákal v pokutovém území Pontus Jansson. Ten ale povalil Vatnsdala a sudí k jeho nelibosti snažení Švédů ukončil.
58'
Gagliolův centr z levé strany prolétl hostující šestnáctkou, aniž by míč někdo zasáhl. Bude se kopat od Nielsenovy brány.
56'
Po následném rohu Brandura Olsena se domácí ubránili.
55'
Hosté mohli vyrovnat! Gilli Rólantsson byl u míče dříve než vybíhající brankář Nordfeldt a už měl před sebou prázdnou bránu. Jeho střelu však srazil mimo švédskou svatyni Filip Helander, jemuž může chybující gólman děkovat!
52'
Bartalsstovu ztratil balón při snaze vyvézt jej dopředu a z toho mohl být po hosty velký problém. V šestnáctce se dostal po narážečce se Semou ke střele Alexander Isak. Míč navíc prošel pod padajícím Tankovićem, ale Gunnar Nielsen dokázal skvěle zareagovat a balón vyrazit!
51'
Další centr hledal Sebastiana Anderssona. Ten na balón nedosáhl a tak se bude jen kopat od brány Faerských ostrovů.
49'
Nákop Nielsena doputoval do autu od Švédů. Vhazují tedy hosté.
48'
Domácí začali druhý poločas v dobrém tempu. Na centr Tankoviće si naskakoval Andersson, jenž ale netrefil míč tak dobře, jako při gólové situaci ve 29. minutě.
47'
Po rohovém kopu Semy se dostal k hlavičce Isak. Ten vracel míč do ohně, Gunnar Nielsen ho ale vyboxoval.
46'
Z dobré pozice střílel Mattias Svanberg. Jeho ránu srazil na roh Gregersen.
46'
Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Jóannes Bjartalid, přichází Kaj Leo í Bartalsstovu.
46'
Po prvním poločase vedou Švédové nad Faerskými ostrovy 1:0. Domácí měli od začátku více ze hry, ale první gólovou příležitost si vytvořili hosté. Po centru Olsena zakončoval na vzdálenější tyči Davidsen, jehož však vychytal levou nohou brankář Nordfeldt. Ve 29. minutě tak udeřilo na druhé straně. Po centru Danielssona se přesnou hlavičkou prosadil Sebastian Andersson. To je také asi vše, co zatím stojí za zmínku.
45+3'
45+3'
Švédové vhazují a zakládají tak asi poslední akci prvního poločasu.
45+1'
První poločas bude nastaven o tři minuty.
45+1'
Žlutou kartu dostává také na lavičce sedící Victor Lindelöf. Zřejmě za řeči.
45'
Žlutou kartu dostává Atli Gregersen (Faerské ostrovy).
45'
Mattias Svanberg byl velmi těsně bráněn Brandurem Olsenem, což neunesl a ohnal se po protihráči loktem. Za žlutou kartu asi může být rád, hosté žádali po slovinském rozhodčím vyloučení.
43'
Vatnhamar chytře nastřelil napadajícího Isaka. Hosté tak budou vhazovat.
42'
Hostující útočník je už dokonce zpět na trávníku.
42'
Edmundsson vstává a odchází za postranní čáru. Na hlavě má obvaz, se kterým se zřejmě i vrátí do hry.
41'
S Edmundssonem to nevypadá úplně dobře. Utrpěl krvavé zranění na hlavě.
40'
Jóan Edmundsson absolvoval hlavičkový souboj, po němž zůstal ležet na trávníku. Nyní je ošetřován.
39'
Danielsson a jeho ostrý centr. Anderssona míč přeletěl a jeden z hostujících obránců ho následně odhlavičkoval.
38'
Ken Sema chtěl vzít přechod dopředu na sebe. Neobešel ale Davidsena, který mu míč ukopl do autu.
36'
Domácí fotbalisté drží míč na své útočné polovině. Hrají trpělivě, čekají na vhodnou příležitost na zrychlení hry, nebo posunutí balónu do šestnáctky.
35'
Už se opět hraje. Bjartalid následně dostal od rozhodčího povolení k návratu do hry.
33'
Hra je přerušena kvůli ošetřování Jóannese Bjartalida. Jansson mu v souboji sáhl rukou do oka.
31'
Muamer Tanković táhl další švédskou akci. Z levé strany si navedl míč na pravačku a jeho ránu musel krotit v rukavicích Nielsen.
29'
Tentokrát se už SEBASTIAN ANDERSSON k hlavičce dostal! Po centru Marcuse Danielssona ho neuhlídal Baldvinsson a domácí útočník balón trknul mimo dosah Gunnara Nielsena.
28'
Centr Kristoffera Olssona z hloubi pole hledal Anderssona. Toho přehlavičkoval jeden z hostujících stoperů.
26'
První gólovku utkání si vytvořili hosté! Na výtečný centr Brandura Olsena si na zadní tyči naběhl Viljormur Davidsen, jehož zakončení z bezprostřední blízkosti vyrazil reflexivním zákrokem levou nohou Kristoffer Nordfeldt. Domácí gólman Tre Kronor podržel!
24'
Na švédské ofenzivě je přeci jen vidět jistá nesehranost. V tomto složení domácí normálně nenastupují. Zahuštěná defenziva Faerských ostrovů tak zatím drží.
22'
Byl z toho dlouhý nákop do šestnáctky. Odražený míč pak napálil Jóannes Bjartalid, který zamířil vysoko nad. I tak vykouzlil na tváři hostujícího kouče Larse Olsena úsměv.
22'
Jóan Edmundsson se nechal ve středu hřiště faulovat a hosté tak budou moci rozehrávat.
21'
Tanković se snažil z levého křídla navést míč na střed a zakončit. To se mu ale proti přesile protihráčů nepodařilo. Následný centr Švédů likviduje Nielsen.
19'
Isak si na pravém křídle obhodil Davidsena, ale Vatnsdal ho už dokázal zastavit. Švédsko má samozřejmě více ze hry, ale nevytvořilo si dosud žádnou gólovou příležitost.
18'
Ozvali se i fanoušci Faerských ostrovů, kterých na skandinávskou pevninu dorazilo docela dost.
17'
Rozehrávky rohového kopu se ujal Svanberg. Ani tentokrát z toho nic nebylo.
17'
Sema centroval z pravé strany na vzdálenější tyč. Před Gagliolem a Tankovićem odehrál míč do zámezí obránce.
15'
Gagliolo asi chtěl z levé strany centrovat, míč však pouze odevzdal brankáři Nilsenovi. Ten si s ním zalaškoval a nakopl ho dopředu.
14'
Míč posílal do šestnáctky Kristoffer Olsson, hosté ale odolali a dostali balón do bezpečí.
14'
Isak tentokrát získal pro Tre Kronor standardní situaci. Fauloval ho Brandur Olsen.
13'
Alexander Isak získal míč na útočné polovině a po několika krocích sám zkusil střelecké štěstí. Přízemní rána ale bezpečně minula levou tyč.
11'
Z velké dálky to zkusil Riccardo Gagliolo. Hráč, jehož jméno jednoznačně vypovídá o italských kořenech, nemířil přesně.
11'
Rozehrál ho Svanberg, míč poslal hlavou do bezpečí Baldvinsson.
10'
Nyní budou hosté čelit prvnímu rohovému kopu soupeře.
10'
Danielsson poslal v krátkém sledu do hostující šestnáctky hned tři centry z pravé strany. Obrana ostrovního státu zatím drží.
9'
Helander odhlavičkoval výkop brankáře Nilsena do autu. Hosté tak budou vhazovat.
7'
Všichni hráči Faerských ostrovů jsou zataženi na vlastní polovině za míčem. Švédy čeká dobývání obrany.
6'
Na hrací ploše zůstal po hlavičkovém souboji s Davidsenem ležet domácí útočník Sebastian Andersson. Rozhodčí ale nechávají hru pokračovat.
4'
Domácí se snažili přiblížit k bráně soupeře postupnou kombinací. Tu ale ukončila nepřesná přihrávka Semy.
2'
Ve středu hřiště byl faulován Klaemint Olsen. Hosté tedy budou rozehrávat.
1'
Zápas rozehráli hosté. Zkusili to dlouhým nákopem, který nikdo z hráčů nezachytil. Kope se od brány Švédů.
1'
Poslední utkání v národním týmu dnes odehraje sedmatřicetiletý kapitán Faerských ostrovů Atli Gregersen.
Dozněly národní hymny obou zemí. Za malou chvíli začínáme.

Švédsko: Nordfeldt – Danielsson, Helander, P. Jansson (C), Gagliolo – Sema, K. Olsson, Svanberg, Tanković – Andersson, Isak.
Náhradníci: Johnsson, Olsen – Lustig, Lindelöf, Granqvist, Bengtsson, Seb. Larsson, Berg, Forsberg, Guidetti, Kulusevski, Quaison.

Faerské ostrovy: Nielsen – Vatnsdal, Gregersen (C), Baldvinsson – Rólantsson, Vatnhamar, B. Olsen, V. Davidsen – Edmundsson, K. Olsen, Bjartalid.
Náhradníci: Gestsson, K. Joensen – Egilsson, Faerö, Bartalsstovu, Eriksen, Danielsen, Frederiksberg, Johannesen, Jónsson.

Rozhodčí: Jug – Žunič, Kordež.
Oba týmy se v minulosti utkaly třikrát. V kvalifikaci o MS 2014 Švédové zvítězili 2:1 na půdě soupeře a 2:0 doma. První utkání v této kvalifikaci pak skončilo výhrou 4:0 hostujícího Švédska. Dvakrát se trefil Alexander Isak, další zásahy pak přidali ještě v první půli Viktor Lindelöf a Robin Quaison.

Švédsko:
Fotbalisté Švédska nasbírali z 9 zápasů 18 bodů a na jejich postupu ze druhého místa tabulky skupiny už poslední utkání nic nezmění. Účast na EURU si Tre Kronor zajistili již v pátek v Rumunsku, kde zvítězili po trefách Berga a Quaisona 2:0. Švédové si v kvalifikaci připsali jedinou porážku, ve Španělsku padli 0:3. Naopak na domácí půdě s vítězem skupiny dokázali remizovat 1:1.

Většina švédského kádru působí v zahraničních ligách. Hráčem Manchesteru United je stoper Victor Lindelöf, křídelník Emil Forsberg je oporou německého Lipska, útočník Alexander Isak zase nastupuje za španělský Real Sociedad. Marcus Berg, který je z 33 góly nejlepším střelcem tohoto výběru, má angažmá v ruské Krasnodaru.

Faerské Ostrovy:
Fotbalisté Faerských Ostrovů už hrají jen o to, zda zakončí kvalifikační skupinu F na pátém nebo posledním šestém místě. Z devíti zápasů dokázali bodovat jen jednou, v říjnu zdolali na domácím hřišti gólem Rógviho Baldvinssona 1:0 poslední Maltu. V pátek Faeřané prohráli 0:4 v Norsku. Jejich celkové skóre v kvalifikaci je 4:27.

Brankářskou jedničkou současného výběru je Gunnar Nielsen, který před lety prošel i Manchesterem City a momentálně chytá za islandský Hafnarfjörður. Tam působí i záložník Brandur Olsen. V islandské nejvyšší soutěži nastupuje také Kaj Leo í Bartalsstovu (Valur). Několik fotbalistů působí v nižších soutěžích v Dánsku a Norsku a největší hvězdou faerského týmu je asi útočník Jóan Edmundsson. Ten je hráčem účastníka 2. německé Bundesligy z Bielefeldu.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Kvalifikace o EURO 2020 vrcholí a v pondělí bude dohrána skupina F. Já Vám přinesu severský souboj mezi Švédskem a Faerskými Ostrovy. Švédové si už zajistili postup na šampionátu z druhého místa, Faerským Ostrovům patří předposlední pátá pozice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.