Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Švýcarsko : Dánsko - 26. března 2019   20:45

Švýcarsko
Švýcarsko
19' Freuler (Al. Ajeti) • 66' Xhaka (Zuber) • 76' Embolo
3:3
(1:0)
Dánsko
Dánsko
84' Zanka  (Eriksen) • 88' Gytkjaer  (Y. Poulsen) • 90+3' Dalsgaard
Švýcarsko
Sommer – Mbabu, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez (46. Benito) – Zakaria, Xhaka (C) (79. Sow), Freuler – Embolo, Al. Ajeti (71. Mehmedi), Zuber.
Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (všichni Slovinsko)
St. Jakob-Park (Basilej)
Dánsko
Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer (C), Zanka, Stryger Larsen – Schöne (71. P.-E. Höjbjerg), Delaney – Eriksen – Y. Poulsen, N. Jörgensen (70. Gytkjaer), Braithwaite.

S konstatováním, že Švýcarsko ztratilo v samotném závěru vyhrané utkání, se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek večera nebo dobrou noc.
Asi málokdo čekal, že v posledních minutách Švýcarsko ztratí tříbrankové vedení. Domácí celek zaznamenal katastrofální závěr zápasu, a tak si oba celky připíšou do tabulky po jednom bodu. Dánsko v posledních dvaceti minutách výrazně přidalo a pokusilo se se zápasem něco udělat, což se tentokrát podařilo. Do čela skupiny se posunulo Irsko, které má šest bodů. Švýcarsko je druhé se čtyřmi body a třetí je právě Dánsko, které vyválčilo v prvním kvalifikačním utkání bod, jenž se dá považovat po průběhu zápasu za zlatý.
90+5'
90+5'
Žlutou kartu dostává Breel Embolo (Švýcarsko).
90+3'
Dánsko právě vstřelilo branku!
Takový závěr ze strany Dánska nikdo nečekal a utkání dochází do remízy! Domácí celek nedokázal odvrátit míč, který do ohně vrátil Simon Kjaer. Následně se k vyraženému míči probojoval HENRIK DALSGAARD, jenž hlavou srovnal.
90+2'
Další standardní situace byla výborně zahrána a opět si na ní naběhl Christian Gytkjaer. Jeho pokus letěl do levého spodního rohu branky, ovšem brankář Švýcarska vytáhl výborný zákrok.
90+2'
Žlutou kartu dostává Manuel Akanji (Švýcarsko), který podrazil soupeře.
90'
Z levé strany rozehrával další standardní situaci Christian Eriksen, jenž vystřelil trochu překvapivě na první tyč. Jeho bombu si ale pohlídal Yann Sommer, který míč vyrazil, čímž drží těsné vedení Švýcarska.
88'
Yussuf Poulsen si pohlídal ofsajdovou pas a naběhl si přesně tak, jak potřeboval. Hostující ofenzivní hráč pak přihrávkou našel osamoceného CHRISTIANA GYTKJAERA, jenž neměl problém dát gól. Díky této trefě nás čeká zajímavý závěr zápasu! Asistence: Yussuf Poulsen.
87'
Dánsko po vstřelené brance cítí šanci na zvrat a alespoň na bod Hostující celek se kombinací snaží najít recept na soupeřovu obranu.
84'
Ze standardní situace se tým ze severu Evropy dočkal alespoň čestného úspěchu. Pas do vápna poslal Christian Eriksen, z jehož kopačky míč proskočil až na zadní tyč, kde situaci uzavřel ZANKA. Jeho hlavička z hranice malého vápna zamířila za brankovou čáru. Asistence: Christian Eriksen.
82'
Utkání už se blíží ke svému konci a Dánsko bude rozehrávat další rohový kop. Centr od praporku poslal do hry Christian Eriksen, ale míč na první tyči opět odvrátila obrana.
80'
Ve druhém poločase už hraje Švýcarsko uvolněně a čeká na chyby soupeře. Dvě přišly, a tak se domácí celek může radovat z tříbrankového vedení.
79'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Granit Xhaka, přichází Djibril Sow.
76'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Centr od rohového praporku poslal do hry Remo Freuler, po jehož centru se k hlavičce dostal střídající Loris Benito. Míč před brankářem ještě lehce tečoval BREEL EMBOLO, jenž poslal míč za brankovou čáru.
76'
Denis Zakaria posunul míč do strany, kde se nacházel Kevin Mbabu, jenž trefil prvního bránícího hráče. Švýcarsko poslalo míč hry od praporku a znovu se raduje!
74'
Švýcarský celek jistě už nikam spěchat nebude. Místo přihrávky na spoluhráče, přišla přihrávka zpátky až k brankáři.
72'
Za prodlouženým míčem šel na pravé straně šestnáctky Christian Eriksen, jenž tvrdou ránu cpal k bližší tyči. Ovšem Yann Sommer byl výborně postaven a zasáhl. Tohle bylo první varování ze strany Dánska!
71'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Lasse Schöne, přichází Pierre-Emile Höjbjerg.
71'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Albian Ajeti, přichází Admir Mehmedi.
70'
Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Nicolai Jörgensen, přichází Christian Gytkjaer.
69'
Nejprve se po standardní situaci hrálo před domácí brankou, kde si bránící hráči poradili. Hra se rychle otočila, ale ani Švýcarsko si střelecký pokus mezi tři tyče nezapsalo.
66'
Nádherná střela záložníka Arsenalu a Švýcarsko už vede o dvě branky! Zpoza vápna se napřáhl GRANIT XHAKA, jehož pokus skončil přesně pod horní tyčí. Kasper Schmeichel sice vzduchem plachtil, ale na míč tentokrát nedosáhl. Asistence: Steven Zuber.
66'
Nicolai Jörgensen dlouho postupoval s míčem směrem dopředu, ovšem přihrávka na Yussufa Poulsena byla nepřesná.
65'
Když jsem hatil hostující celek, tak ani Švýcarsko nám žádnou parádní akci, která by volala po brance, neukázalo. Hraje se hodně taktická bitva a klidně branka z prvního poločasu může být poslední.
63'
Po dalším faulu rozehrával volný kop Christian Eriksen, který ale nepřekopl prvního bránícího hráče. Zatím jsme toho ze strany Dánska směrem dopředu moc neviděli.
62'
V pokutovém území upadl Yussuf Poulsen, který byl asi faulován. Ovšem hostující útočník se před faulem nacházel v ofsajdu, a tak se míč vrací na kopačky Švýcarů.
61'
Tentokrát přišel centr z levé strany, na který si už naskakoval Thomas Delaney. Jenže výše se ve vzduchu vyšrouboval Yann Sommer, jenž akci Dánska překazil.
60'
Standardní situaci rozehrál Christian Eriksen, jenž na pravé straně šestnáctky našel Simona Kjaera. Jeho hlavička mířila do ohně, ovšem domácí obrana si znovu poradila.
59'
Žlutou kartu dostává Denis Zakaria (Švýcarsko), jenž pozdě přispěchal do souboje a poslal nedovoleně soupeře k zemi.
58'
Ve druhé části hry se Švýcarsko stáhlo a už spíše čeká na brejky. Z dobrých třiceti metrů se napřáhl Martin Braithwaite, jehož zakončení za moc nestálo.
55'
Všichni čekali, že Christian Eriksen bude ze standardní situace centrovat, ovšem přišla přihrávka podél zdi. Jenže přihrávka do ohně přes prvního bránícího hráče neprošla.
53'
Zpoza vápna se do míče opřel Nicolai Jörgensen, jenže jeho zakončení letělo jen do míst, kde stál Yann Sommer. Domácí brankář si tak poprvé sáhl na balon.
52'
Hráči v bílých dresech se z pravé strany odhodlali k centru, který byl ale odvrácen. Do protiakce pak běžel Breel Embolo, ovšem jeho přihrávku do šestnáctky si beci pohlídali.
51'
Výbornou defenzivní práci předvedl Martin Braithwaite, který se se soupeřem výborně vrátil, a tak akci domácího mužstva zastavil těsně před odcentrováním.
49'
Dánsko se radovalo z branky, ale pomezní sudí měl znovu praporek nad hlavou. Dle opakovaných záběrů bych spíše řekl, že se situace měla pustit. Nicolai Jörgensen přesnou přihrávkou našel Yussufa Poulsena, který po zemi zamířil přesně do levé spodní části branky.
47'
Za domácí obranu si naběhl Nicolai Jörgensen, který sice zakončil. Ovšem v tu dobu už ve vzduchu vlál praporek pomezního rozhodčího, ofsajd.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k zahájení druhého poločasu. Ovšem nákop hostujícího mužstva na levou stranu byl rychle zastaven.
46'
Střídání v týmu Švýcarsko: ze hřiště odchází Ricardo Rodríguez, přichází Loris Benito.
46'
Za potlesku tribun jdou spokojenější do kabin Švýcaři, jelikož se prosadil z ojedinělé akce Remo Freuler. Jinak se ale hraje vyrovnaná partie, v níž vyčnívá pouze záložník Arsenalu Granit Xhaka. Hra se odehrává spíše od vápna k vápnu. Pokud chce Dánsko s výsledkem něco udělat, bude muset být směrem dopředu daleko odvážnější.
45+2'
45+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, jenž na tabuli ukazuje, že se budou hrát dvě minuty nad rámec normální hrací doby.
44'
Úplně mimo hru se na trávník posadil Nicolai Jörgensen, který se okamžitě chytil za levé koleno. Hlavní sudí po chvilce hru přerušil a pouští na zelený pažit lékařský tým Dánska.
42'
Thomas Delaney posunul míč na pravou stranu, kde se nacházel osamocený Yussuf Poulsen. Jenže hostující hráč si nepohlídal ofsajdové postavení, a tak se znovu přerušuje.
41'
Po jednom ze zákroků u půlící čáry zůstal ležet na zeleném pažitu Steven Zuber. Slovinský rozhodčí tak volá lékařskou pomoc, a tak se chvíli hrát nebude.
39'
Po zisku míče se o vysunutí spoluhráče za obranu pokoušel Denis Zakaria. Ovšem na jeho přihrávku si počíhal jeden ze stoperů, jenž akci rychle přerušil.
39'
Žlutou kartu dostává Nicolai Jörgensen (Dánsko), který zastavoval útočnou akci jen za cenu nedovolených prostředků.
38'
Těžkou přihrávku na osu hrací plochy a zároveň na hranici šestnáctky dostal Christian Eriksen. Ovšem hráč Spurs míč nezpracoval.
36'
V posledních minutách se hraje spíše vyčkávací taktikou. Ani jeden z týmů nikam nespěchá a skoro to vypadá, že se čeká na poločasovou přestávku.
34'
Slovinskému rozhodčímu se zatím moc žluté kartónky nechtějí tahat. Skluzem zezadu si pomohl Remo Freuler, který nyní měl být potrestán, ale sudí byl jiného názoru.
32'
Hostující celek se trochu snažil uklidnit hru kombinací mezi obránci. Ovšem po přechodu půlící čáry hráči v bílých dresech o balon přišli.
31'
Granit Xhaka si se spoluhráči několikrát narazil míč a pak přišla přihrávka na druhou stranu hrací plochy, odkud přišel centr, který Dánové opět odvrátili.
28'
Domácí hráli se snažili vytáhnou obranu soupeře trochu výše. Poté přišel pas na pravou stranu, kde se nacházel Kevin Mbabu, jenž vysoký míč nezpracoval.
27'
A opět domácí kapitán, který se výborně vrátil a hlavičkou uklidil míč k vlastnímu brankáři. Ovšem Švýcarsko se poté přes půlící čáru nedostalo, ale bude vhazovat.
26'
Granit Xhaka je mozkem švýcarské reprezentace. Domácí kapitán neustále zásobuje spoluhráče přihrávkami nebo se snaží o přenesení hry. Švýcarsko je v posledních minutách jasně lepší.
23'
Na centr od rohového praporku si nabíhalo hned několik domácích hráčů, ovšem k míči se dostal soupeře, který jej odvrátil do bezpečných míst.
22'
Hráči v červených dresech jsou při chuti a opět se snadno dostali do vápna soupeře. O přihrávku před branku se pokoušel Denis Zakaria, jenž trefil soupeře, a tak z toho bude další roh.
19'
Z ničeho nic se skóre zápasu poprvé mění! Přihrávku do šestnáctky poslal Ricardo Rodríguez. Míč si přebral Albian Ajeti, jenž zahrál rukou, ale hlavní sudí situaci pustil. Domácí útočník sklepl míč pod sebe, kde byl REMO FREULER, jehož pokus kolem obránce zaplul do pravého spodního rohu dánské branky. . Asistence: Albian Ajeti.
18'
Dalším centrem se snažil najít spoluhráče Yussuf Poulsen, který trefil prvního bránícího hráče. Autového vhazování se tak chopí Dánsko.
17'
Na hranici vápna si přebral míč Remo Freuler, jehož pokus letěl sice mezi nohama soupeře, ale zároveň se do prostoru tří tyčí nevešel.
16'
Z levé strany přihrával do pokutového území Breel Embolo, jenž místo spoluhráčů našel jen hostujícího brankáře.
14'
Prvním a zatím slovně napomínaným hráčem je Henrik Dalsgaard, jenž v půlící čáry přišel pozdě do souboje. Na tahu za úvodní brankou tak je Švýcarsko.
13'
Jeden z obránců se odhodlal k dalekému pasu na pravou stranu šestnáctky, odkud okamžitě přišla přihrávka před bránu. Ovšem v tomto prostoru si faulem pomohl Albian Ajeti.
12'
Kombinační hra hostující celku končí po tom, co Yussuf Poulsen se pokusil najít nabíhajícího spoluhráče patičkou. Po ní se hra otáčí směrem k druhé bráně.
10'
Ovšem domácí mužstvo centrem od praporku nic nevytěžilo, ale pokračovalo v kombinaci. Z pravé strany odcentroval Granit Xhaka, jenž na zadní tyči viděl spoluhráče. Ovšem Steven Zuber branku z nadějné pozice netrefil.
9'
Švýcarsko se po zisku míče vydalo do protiútoku. Granit Xhaka roztáhl hru na pravou stranu, kde se nacházel Denis Zakaria, jehož centr byl odvrácen na roh.
8'
Hráči v bílých dresech trochu uklidňují hru kombinací mezi obránci. Ovšem Dánsko už pomalu přechází na polovinu soupeře, ale první centr z pravé strany nevyšel.
7'
Granit Xhaka roztáhl hru na levou stranu, kde si dlouho Steven Zuber rovnal míč k centru, až o něj přišel. Opět uvidíme jen odkop od dánské branky.
5'
Švýcarsko do dnešního střetnutí nastoupilo v červené sadě, naopak Dánsko zvolilo červenou barvu. Vraťme se na zelený pažit, kde se bude kopat od branky týmu ze severu Evropy.
3'
U postranní čáry si faulem pomohl Steven Zuber, jenž vrací balon soupeři. Dánsko po rozehrávce kombinuje na polovině soupeře, ale další zakončení zatím nepřišlo.
2'
Ve vápně se nacházel Martin Braithwaite, který měl dost času, ovšem jeho pokus placírkou zamířil jen vysoko nad bránu. Bohužel, tato akce si zasloužila mnohem více, než jak byla provedena.
1'
Zpoza vápna, se hned v úvodní minutě, napřáhl Christian Eriksen, jehož pokus zamířil jen nad branku Švýcarska. Domácí budou rozehrávat z klidné pozice.
1'
Hlavní rozhodčí pan Damir Skomina dal pokyn k zahájení zápasu, kterého se chopili hráči hostujícího celku. Ovšem pas na pravou stranu si pohlídal Steven Zuber.
1'

Švýcarsko: Sommer – Mbabu, Elvedi, Akanji, Ricardo Rodríguez – Zakaria, Xhaka (C), Freuler – Embolo, Al. Ajeti, Zuber.
Náhradníci: Mvogo, Omlin – Benito, Fassnacht, Gavranović, Klose, Lang, Lichtsteiner, Mehmedi, Sow, Steffen.

Dánsko: Schmeichel – Dalsgaard, Kjaer, Zanka, Stryger Larsen – Schöne, Delaney – Eriksen – Y. Poulsen, N. Jörgensen, Braithwaite.
Náhradníci: Lössl, Rönnow – J. Andersen, P. Ankersen, Billing, Bruun Larsen, Dolberg, Gytkjaer, P.-E. Höjbjerg, Christensen, Knudsen, Lerager.

Rozhodčí: Damir Skomina – Jure Praprotnik, Robert Vukan (všichni Slovinsko).
Skupina D patří mezi nejvyrovnanější, vždyť spolu se Švýcarskem a Dánskem může postoupit Irsko a překvapit Gruzie. Posledním účastníkem pak je Gibraltar. Zatímco reprezentace ze severu Evropy na první kvalifikační start čeká, Švýcarsko už do bojů zasáhlo, když přehrálo Gruzii na její půdě 2:0. Tým ze střední Evropy duelu dominoval a po brankách Stevena Zubera (Stuttgart) a Denisa Zakarii (Mönchengladbach), si připsal první tři body. Naopak Dánsko v podobném období odehrálo přátelské utkání, v němž remizovalo s Kosovem 2:2. Vyrovnávací branku na 1:1 zaznamenal z pokutového kopu Christian Eriksen (Tottenham) a definitivní podobu výsledku dal v nastaveném času Pierre-Emile Hojbjerg (Southampton). Generálka na kvalifikaci tak severoevropskému celku moc nevyšla.

Oba celky se utkaly ve vzájemných duelech čtyřikrát, ovšem historie už to je poněkud zaprášená. Vždyť při kvalifikaci o mistrovství světa sehrály týmy proti sobě v roce 1984/1985 a poté se potkaly i v kvalifikaci o Evropu, to se psala sezóna 1998/1999. Švýcarsko i Dánsko si připsali po jedné výhře, další dva zápasy skončily remízou.
Vítám vás u druhého kvalifikačního kola skupiny D o postup na ERUO 2020, v utkání se představí Švýcarsko a Dánsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.