Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Kypr - 15. října 2023   15:00

Gruzie
Gruzie
46' Kitejšvili  • 58' Kvaracchelija (Čakvetadze) • 82' Šengelia (Kvaracchelija) • 90+5' Mikautadze
4:0
(0:0)
Kypr
Kypr
Gruzie
Mamardašvili – Ločošvili, Kvěrkvelija, Kašia (C), Azarov (71. Šengelia) – Mamučašvili, Kočorašvili, Kitejšvili (85. Kvekveskiri), Kvaracchelija (85. Mekvabišvili) – Čakvetadze (71. Davitašvili), Zivzivadze (59. Mikautadze).
Loria, Gugešašvili – Kalandadze, Lobžanidze, Altunašvili, Volkov, Gelašvili.
Jones – Hussin, Smith (všichni Anglie).
Micheil Meschi I Stadium, Tbilisi
Kypr
Mall – Andreou (46. Antoniou), Karo, Gogić, Kyprianou, N. Ioannou (87. Correia) – Kyriakou (62. Charalampous), Kousoulos, Spoljaric – Kastanos (70. Loizou), Christofi (C) (71. Kakoulli).
Demetriou, Michael – Antoniades, Pileas, Illia, Correa, Gavriel.

Gruzie díky fantastické druhé půli zničila Kypr

V Tbilisi se od začátku hrál pěkný, svižný a útočný fotbal, na který byla radost pohledět. Jen ty góly v úvodním poločase chyběly. Za Kypr zahrozil ze standardky Kyriakou a po něm dvakrát Christofi. Gruzie se naopak opírala o šance Zivzivadzeho s Azarovem.

Skóre se měnilo až po pauze, a to dokonce čtyřikrát. Raketový start měl Kitejšvili, na jeho branku do hodiny navázal Kvaracchelija, přibližně deset minut před koncem zvýraznil náskok Šengelia a pomyslný čtvrtý hřebíček do kyperské rakve zatloukl v nastaveném čase z penalty Mikautadze, pro něhož to byl pátý gól v posledních dvou utkáních.
Držení míče: 56% : 44%.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 3:5.
Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 16:12.
90+5'
90+5'
Gruzie právě vstřelila branku!
Výhru Gruzie zpečetil v páté nastavené minutě GEORGES MIKAUTADZE. Penaltový kat zvolil menší rozběh, udělal tři rychlé kroky a pravačkou míč umístil do levé části branky. Mall se vydal na opačnou stranu a zůstal tedy bez šance.
90+4'
Pozor! Alex Gogić zahrál po odrazu míče o zem u hranice vápna rukou, Robert Jones je neoblomný a nařizuje penaltu!
90+2'
Andronikos Kakoulli odstrčil Kočorašviliho od míče jen za cenu faulu. Gruzie rozehraje z místa přestupku.
89'
Na domácího brankáře pálil i Alex Gogić, avšak Giorgi Mamardašvili si čisté konto sebrat nenechal.
88'
Andronikos Kakoulli ještě udělal vítr v gruzínské obraně. Na levé straně vápna snadno obehrál Kašiu a z ostrého úhlu pálil na přední tyč. Giorgi Mamardašvili měl s vyražením míče na roh plné ruce práce.
87'
Střídání v týmu Kypr:
ze hřiště odchází Nicholas Ioannou, přichází Anderson Correia.
86'
V optimální pohodě hrající Gruzie už si užívá ten slastný pocit blížícího se vítězství.
85'
Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Anzor Mekvabišvili.
85'
ze hřiště odchází Otar Kitejšvili, přichází Nika Kvekveskiri.
84'
Kypr ještě zkouší vstřelit aspoň čestný gól. Po průnikové přihrávce se Andronikos Kakoulli dostal do bezprostřední blízkosti Mamardašviliho, ten však balon stopnul a v probíhající hře soupeře odstrčil.
82'
Je definitivně hotovo. LEVAN ŠENGELIA převzal od Kvaraccheliji přihrávku z levé strany, prvním dotekem si míč zpracoval a druhým ho mezi dvěma beky poslal neomylně k pravé tyči. Giorgi Mamardašvili se položil na zem příliš pozdě a po utažené střele levačkou z hranice vápna kapituloval potřetí.
80'
No vida, Kypřané se probojovali až do palebné pozice. Ze střední vzdálenosti napřáhl Andronikos Kakoulli, ale neměl přesnou mušku. Giorgi Mamardašvili s odkopem příliš nespěchá a užívá si dvoubrankový náskok.
79'
Hosté z místa přestupku ještě nerozehráli, čekají na to, až si Alex Gogić zaváže rozvázanou tkaničku.
78'
Gruzínskou kombinaci přerušil Danilo Spoljaric, vzal míč a upaloval do brejku. Zuriko Davitašvili ho nedovoleně zastavil už po několika krocích.
76'
V hluboké ulitě zatažený Kypr jen trpělivě vyčkává, s čím dalším na něj soupeř vyrukuje.
75'
I tak je Gruzie na nejlepší cestě za vítězstvím, čtvrt hodiny před koncem vede nad Kyprem 2:0.
73'
Giorgi Kočorašvili chtěl nachytat Malla na švestkách. Všiml si, že kyperský gólman nestojí přímo v brance, ale hodně před ní, a z dálky ho chtěl překonat vysokým obloukem. Joël Mall však jednoduše couvl zpátky a nenechal se zesměšnit.
71'
ze hřiště odchází Giorgi Čakvetadze, přichází Zuriko Davitašvili.
71'
ze hřiště odchází Irakli Azarov, přichází Levan Šengelia.
71'
Střídání si připravil také trenér Gruzie. Koho Willy Sagnol vyšle na hřiště? To se dozvíme hned vzápětí.
71'
Střely na branku (mimo): 3:3 (3:3).
71'
ze hřiště odchází Demetris Christofi, přichází Andronikos Kakoulli.
70'
ze hřiště odchází Grigoris Kastanos, přichází Loizos Loizou.
68'
Domácí pokračovali v útočení a dokonce vybojovali roh. Po rozehrávce na kratší vzdálenost a následné kombinaci odcentroval Luka Ločošvili na zadní tyč. Bohužel pro něj byl centr přetažený.
67'
Irakli Azarov obdržel přihrávku na levé křídlo. Rozhlédl se kolem sebe, ale s možností centru si to nakonec rozmyslel.
65'
Gruzínci dostali míč do vápna a zdálo se, že tam Charalambos Charalampous zahrál nešikovně rukou! Celou situaci prověřoval VAR, a i když Charalampouse usvědčily opakované záběry, podle rozhodčího se jednalo o nastřelenou ruku, při které se o penaltu nejedná.
63'
Ofsajd a v něm Demetris Christofi.
62'
ze hřiště odchází Chambos Kyriakou, přichází Charalambos Charalampous.
61'
Irakli Azarov ve středovém kruhu přišlápl Kousoulosovi nárt. Kypřané rozehrají z místa přestupku až po připraveném střídání.
60'
Držení míče: 55% : 45%.
59'
ze hřiště odchází Budu Zivzivadze, přichází Georges Mikautadze.
58'
Gruzie vede 2:0! Giorgi Čakvetadze prokázal vynikající přehled ve hře, když průnikovou přihrávkou poslal spoluhráče do šance. CHVIČA KVARACCHELIJA výborně načasoval náběh a z metru posunul míč kolem pravé nohy Malla.
57'
Gruzie opět zaměstnává kyperskou obranu.
55'
Chviča Kvaracchelija to tentokrát zkusil zcela sám. Vběhl na levou stranu šestnáctky, kde ho zkušeně odzbrojila dvojice Kousoulos – Karo.
53'
Individuálně pronikající Chviča Kvaracchelija se ukázkově vyhnul protihráči, načež předložil míč Kitejšvilimu. Ten akci zpackal mizernou přihrávkou.
52'
Jenže Nicholas Ioannou na polovině hřiště selhal a ledabylou přihrávkou odevzdal míč soupeři.
50'
Ve vlastním území kombinující Kypr trpělivě vyčkává na ideální možnost k přechodu do útoku.
48'
Žlutá karta pro tým Kypr (Antreas Karo).

Kyperský obránce poblíž lajny sestřelil Kočorašviliho skluzem ze strany.
46'
Raketový start do druhé půle! Chviča Kvaracchelija táhl míč zleva po čáře ohraničující šestnáctku, jeho ránu z osy zablokoval obránce. Do volného míče práskl OTAR KITEJŠVILI a střelu skrytou za dva protihráče poslal do pravé části branky, Joël Mall uviděl míč na poslední chvíli a nestihl zasáhnout.
46'
ze hřiště odchází Stelios Andreou, přichází Minas Antoniou.
46'
Pěkný, svižný, útočný fotbal. Radost pohledět. Jen ty góly chyběly. Za Kypr zahrozil ze standardky Kyriakou a po něm dvakrát Christofi. Gruzie se opírala o šance Zivzivadzeho s Azarovem. Po přestávce musejí být opatrní Čakvetadze s Christofim, oba totiž budou hrát pod tíhou žluté karty.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:3.
Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:5.
45+2'
45+2'
Z dálky nepřesně zakončující Chambos Kyriakou udělal za prvním poločasem tečku.
45'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Giorgi Čakvetadze).

Zatažení za záchrannou brzdu se dle pravidel trestá žlutou kartou. To už ví i Giorgi Čakvetadze, který ve středovém kruhu stáhl k zemi Christofiho.
43'
Irakli Azarov si na levém křídle netroufl na centr přes obránce a raději zařadil zpátečku.
42'
Ta přišla roztažením hry doleva. Jenže vysoký pas Chviča Kvaracchelija zachytil na hrací ploše jen pro soupeře, který se poté provinil útočným faulem.
40'
Ve vlastním území kombinující Gruzie trpělivě vyčkává na vhodnou dobu k přechodu do útoku.
38'
Z následného rohu už Kypr nezahrozil.
37'
Grigoris Kastanos poslal na pravou stranu vápna vynikající pas. Při náběhu na něj se Demetris Christofi ukázkově vyhnul Ločošvilimu a z úhlu vystřelil na přední tyč. Giorgi Mamardašvili byl za důležitý zákrok odměněn potleskem.
35'
Podmínky fotbalu přímo vyhovují. Hraje se za pěkného slunečného počasí, na nebi není ani mráček.
34'
Giorgi Kočorašvili chtěl u střídaček zmást soupeře pohybem těla, tenhle trik mu nevyšel.
33'
Po jeho centru kdosi z domácích fotbalistů přisvítil a padající balon v pohodě sebral Giorgi Mamardašvili.
32'
Po faulu Kvaraccheliji bude Kypr zahrávat standardku z pravé strany. Míč si staví Chambos Kyriakou.
30'
29'
Žlutá karta pro tým Kypr (Demetris Christofi).

Kyperský útočník atakoval Ločošviliho nebezpečným skluzem.
28'
Ve hře nahoru dolů protáhl Mamardašviliho střelou dolů k tyči Christofi. Nebezpečí pokračovalo po rohovém kopu, kdy se ve vzduchu do zakončení dostal Karo. Jeho hlavičkový pokus ale skončil nad břevnem.
27'
Vidíme opravdu útočný fotbal, radost pohledět. Dalším zakončovatelem byl Chviča Kvaracchelija, který si pěkně udělal prostor na levé strany vápna. Odtamtud pálil mezi dvěma beky levačkou. Škoda pro Gruzii, že stejně jako předtím Čakvetadze neměl přesnou mušku.
25'
Zakončení viděli i diváci sedící na opačné straně stadionu. Giorgi Čakvetadze nevěděl co s míčem, a tak ho jednoduše napálil směr brána. Jeho dalekonosný pokus proletěl vysoko nad.
23'
Na Kastanosův načechraný centr si přibližně na penaltě naskočil Hector Kyprianou, obklíčený ze dvou strany dokázal zakončit hlavou, ale prostor branky minul.
22'
Kypr se tentokrát zmocnil míče čistým způsobem a po Kočorašviliho faulu na Christofiho rozehraje standardku v těsné blízkosti pravé lajny.
21'
Antreas Karo stáhl Kvaraccheliju k zemi a Gruzínci pro něj žádají karetní trest. Rozhodčí má na celou věc jiný pohled a píská jenom faul.
20'
Ani za tímto přímočarým pasem se Chviča Kvaracchelija nevydal. Giorgi Kočorašvili, jemuž se nákop nepovedl, tak pouze odevzdal míč soupeři.
18'
Malými krůčky se domácí dostali na polovinu soupeře. Chviča Kvaracchelija najednou dostal přihrávku za obranu, ale vědom si svého ofsajdového postavení za ní ani neběžel. Vykopávat bude Joël Mall.
17'
Gruzínská aktivita z posledních minut poněkud opadla, už nějakou dobu se hraje výhradně uprostřed hřiště.
15'
Střely na branku (mimo): 1:1 (1:0).
14'
Není divu, že Kypr už raději uklidňuje hru.
13'
Další gruzínskou šanci měl na kopačce Irakli Azarov. Domácí hráč si navedl míč před hranicí vápna, zvedl hlavu a zamířil do horní poloviny branky. Joël Mall si oddechl, když balon prosvištěl centimetry nad břevnem.
12'
Tomu se hosté snadno ubránili.
11'
Poprvé o sobě vážněji dala vědět Gruzie. Budu Zivzivadze si naběhl na diagonální přihrávku k rohu malého vápna a z první tlačil balon dolů k tyči. Joël Mall reflexivně vykopával na roh.
10'
Držení míče: 60% : 40%.
9'
Při ojedinělém útoku Gruzie Chviča Kvaracchelija pokazil přihrávku do strany, balon skončil v zámezí.
8'
Následný roh už Gruzie hravě ubránila.
7'
Podle očekávání z toho byla přímá střela na bránu. Chambos Kyriakou obstřelil zeď obalovačkou z pravé strany a Giorgi Mamardašvili musel natáhnout obě ruce k levé tyči, aby míč po odrazu o zem vytěsnil mimo.
6'
V souboji "dvacítek" Giorgi Čakvetadze podrazil Kastanose a teď už z toho bude standardka z daleko lepší pozice přibližně pět metrů před šestnáctkou. Giorgi Mamardašvili si právě staví zeď.
5'
Ve větší vzdálenosti od brány si Luka Ločošvili vyšlápl na Christofiho. Kypřané rozehrají z místa přestupku.
4'
K němu se postavil Grigoris Kastanos, ale jeho centr byl odvrácen. Hosté přesto nadále útočí.
3'
Kyriakoův průnik po pravém křídle přerušil Irakli Azarov pouze za cenu rohového kopu.
2'
Při rozehrávce napadaný Antreas Karo si dobře pokryl balon před Kvaracchelijou a ten ho fauloval.
1'
Rozehrávku provedli v bílém hrající Kypřané, domácí Gruzínci oblékli červené dresy a černé trenýrky.
1'

Gruzie: Mamardašvili – Ločošvili, Kvěrkvelija, Kašia (C), Azarov – Mamučašvili, Kočorašvili, Kitejšvili, Kvaracchelija – Čakvetadze, Zivzivadze.
Náhradníci: Loria, Gugešašvili – Kalandadze, Davitašvili, Lobžanidze, Kvekveskiri, Altunašvili, Šengelia, Mekvabišvili, Mikautadze, Volkov.
Trenér: Willy Sagnol.

Kypr: Mall – Andreou, Karo, Gogić, Kyprianou, N. Ioannou – Kyriakou, Kousoulos, Spoljaric – Kastanos, Christofi (C).
Náhradníci: Demetriou, Michael – Antoniades, Charalampous, Correia, Loizou, Kakoulli, Pileas, Antoniou, Illia, Correa, Gavriel.
Trenér: Temur Ketsbaia.

Rozhodčí: Jones – Hussin, Smith (všichni Anglie).
Dobrý den, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textového on-line přenosu z utkání Gruzie – Kypr, které na Micheil Meschi I Stadium v Tbilisi proběhne v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy.

Kypr

Reprezentace ostrovního státu je v letošní kvalifikaci jen do počtu. Kypr prohrál všechno co se prohrát dalo a s beznadějně prázdným kontem se krčí na chvostu šestičlenné tabulky. Odehraná utkání: Skotsko – Kypr 3:0, Kypr – Gruzie 1:2, Norsko – Kypr 3:1, Kypr – Skotsko 0:3, Španělsko – Kypr 6:0, Kypr – Norsko 0:4. V mezidobí si Kypřané zahráli přátelský zápas v Jerevanu a s domácí Arménií ukopali remízu 2:2.

Gruzie

Úspěšný start do kvalifikace zbrzdily tři porážky v řadě. Po cenné remíze 1:1 s Norskem a výhře 2:1 na Kypru přišlo vystřízlivění ve Skotsku, kterému Gruzie podlehla 0:2. Následoval děsivý debakl 1:7 od bronzového medailisty z posledního ME Španělska a na body nestačil ani zlepšený výkon v Norsku, kde gólem v nastavení Gruzie jen kosmeticky upravila výsledek na 1:2 a téměř jistě tím přišla o možnost kvalifikovat se na evropský šampionát do Německa.
V Tbilisi proběhne další kvalifikační duel na mistrovství Evropy ve fotbale. V docela zamotané skupině A proti sobě stanou týmy, s nimiž už se v boji o postup na německý šampionát nepočítá. Utkání Gruzie – Kypr začne v neděli od 15 hodin a vy jste k jeho sledování srdečně zváni. Přejeme příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.