Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Gruzie : Skotsko - 16. listopadu 2023   18:00

Gruzie
Gruzie
15' Kvaracchelija (Kakabadze) • 57' Kvaracchelija (Čakvetadze)
2:2
(1:0)
Skotsko
Skotsko
49' McTominay  (McLean) • 90+2' Shankland  (St. Armstrong)
Gruzie
Mamardašvili – Kakabadze, Kvěrkvelija, Kašia (C), Ločošvili (78. Kalandadze), Šengelia (72. Azarov) – Čakvetadze (78. Davitašvili), Kvekveskiri (69. Mekvabišvili), Kočorašvili, Kvaracchelija – Mikautadze (69. Zivzivadze).
Loria, Gugešašvili – Volkov, Gočolejšvili, Mamučašvili, Altunašvili.
Skotsko
Clark – Patterson (78. Ralston), Porteous, McKenna, G. Taylor (78. St. Armstrong) – Gilmour (46. McLean), McGregor, McTominay – McGinn (C), Dykes (86. Shankland), Christie (46. L. Ferguson).
McCrorie, Kelly – L. Cooper, Hendry, Jac. Brown, Jack, Doing.

Gruzie v zápase sice dvakrát vedla, ale hostující fotbalisté dokázali vždy vyrovnat. Utkání tedy končí dělbou bodů. Chviča Kvaracchelija dal oba góly domácích, za hosty se trefil Scott McTominay a Lawrence Shankland.
Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 1:9. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 17:15.
90+8'
90+8'
Gruzie se pokouší hrát takticky a drží hru bezpečně daleko. Navíc zakončoval Budu Zivzivadze. Jeho ránu kryje Zander Clark.
90+7'
Vzhledem k tomu, že byl v akci VAR a nějakou chvilku se nehrálo, tak to bude asi o něco víc než minuta.
90+6'
Na své polovině bude nyní rozehrávat domácí celek. Ten drží míč a dostáváme se do poslední nastavené minuty.
90+5'
Žlutá karta pro tým Skotsko (Stuart Armstrong).
90+5'
Několik minut ještě zbývá, Skotsko se pokouší otočit zápas a dostat se do vedení.
90+2'
Skotsko právě vstřelilo branku!
Rychlou akci rozehrávali hosté. Centr se snesl před branku, a pak hlavičkou zakončoval LAWRENCE SHANKLAND. Na jeho ránu sice brankář sáhl, ale míč nezastavil. Asistence: Stuart Armstrong.
90'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Chviča Kvaracchelija).
89'
Lewis Ferguson to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, kterou vyrazil Giorgi Mamardašvili.
87'
Domácí fotbalisté drží náskok, jsou sice pasivnější, ale Skotsko se nemůže propracovat do zakončení.
86'
Střídání v týmu Skotsko:
ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Lawrence Shankland.
85'
Anzor Mekvabišvili se pokoušel o rychlou akci, ale Scott McKenna jej fauloval.
83'
Skotsko rozehrává po faulu soupeře na své polovině, sledujeme zajímavou hru ze strany Skotska, které se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.
82'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Giorgi Kočorašvili).
80'
Dostáváme se do posledních deseti minut utkání, sledujeme dramatický fotbal.
80'
Scott McTominay se uvolnil, dostal přihrávku, a pak vypálil. Jeho rána končí mimo branku.
78'
Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Luka Ločošvili, přichází Alexandre Kalandadze,
ze hřiště odchází Giorgi Čakvetadze, přichází Zuriko Davitašvili.

ze hřiště odchází Greg Taylor, přichází Stuart Armstrong,
ze hřiště odchází Nathan Patterson, přichází Anthony Ralston.
77'
Sledujeme klidnější pasáž hry a podle všeho bude následovat několikanásobné střídání.
75'
Greg Taylor prodloužil míč na spoluhráče, Kenny McLean pokračoval v kombinaci. Následně ale hosté přišli o míč a Otar Kakabadze otočil hru.
73'
Skotsko se pokouší vyrovnat, tlačí se před branku, ale obrana je zatím pozorná.
72'
ze hřiště odchází Levan Šengelia, přichází Irakli Azarov.
70'
Lyndon Dykes si v soubji před brankou pomohl nedovoleně, rozehrávat bude nyní domácí celek.
69'
ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Anzor Mekvabišvili,
ze hřiště odchází Georges Mikautadze, přichází Budu Zivzivadze.
68'
Scott McTominay vedl zajímavou akci hostujícího celku, ale jeho projektil končí vedle branky.
66'
Lyndon Dykes se dostal do zakončení, ale v souboji o míč fauloval soupeře. Rozehrávat budou domácí poměrně blízko vlastní branky.
64'
Sledujeme dramatický fotbal, který zatím nabídl tři branky. Hraje se především na polovině hrací plochy.
63'
Kenny McLean se propracoval do zakončení, jeho rána končí mimo. Rozehrávat bude brankář Giorgi Mamardašvili.
61'
Scott McTominay rozehrával rohový kop, centr se snesl před branku, a pak výborně zasáhl brankář.
60'
Hodina hry je pryč. John McGinn mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Jeho rána končí v moci brankáře.
59'
Žlutá karta pro tým Gruzie (Solomon Kvěrkvelija).
57'
Gruzie právě vstřelila branku!
Domácí hráči vybojovali rohový kop, centr se snesl před branku, akce pokračovala dál. Pak se k zakončení dostal CHVIČA KVARACCHELIJA. Na jeho střelu brankář nedosáhl, Gruzie jde do vedení. Asistence: Giorgi Čakvetadze.
56'
Zander Clark výborně vyrazil střelu z volného kopu, následovat bude rohový kop.
50'
Pět minut hry z druhého poločasu je pry, stav je vyrovnaný. Uvidíme, co přinese další část zápasu.
49'
Povedené zakončení, po kterém se prosazuje SCOTT MCTOMINAY. Z kraje druhého poločasu se prosazuje hostující celek, je vyrovnáno. Asistence: Kenny McLean.
48'
Nakrátko rozehrálo, následovalo zakončení, které nepřesně vyslal Giorgi Čakvetadze.
47'
Chviča Kvaracchelija vybojoval pro své spoluhráče rohový kop, který také rozehraje.
46'
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Kenny McLean,
ze hřiště odchází Ryan Christie, přichází Lewis Ferguson.
46'
45+3'
45+3'
Vhazovat budou nyní poblíž půlící čáry hosté.
45+2'
Skotsko má míč pod kontrolou a čeká na vhodný moment, aby proniklo do střelecké pozice.
45+1'
Hraje se na polovině hrací plochy, mnoho šancí nyní k vidění není.
45'
Začala poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se nastaví.
44'
Giorgi Mamardašvili si dokázal poradit s nepovedenou hlavičkou soupeře, Ryan Christie nedokázal přesněji zakončit.
42'
Domácí brankář Giorgi Mamardašvili rozehrává od své branky, rozhodl se pro dlouhý výkop.
41'
Lyndon Dykes se dostal k centru před branku, míč byl zblokovaný a tečovaný. Gólman ho nechytl, což ve finále nevadilo, protože Skotsko nezakončilo.
40'
Hostující celek se nyní propracoval na polovinu soupeře, ale finální přihrávka od postranní čáry před branku nebyla přesná.
38'
Žlutá karta pro tým Skotsko (Ryan Christie).
37'
Ryan Christie si počínal v souboji s domácím hráčem nedovoleně, Chviča Kvaracchelija byl faulovaný.
35'
Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, domácí Giorgi Čakvetadze vhazoval na své polovině. Následně ale Georges Mikautadze přišel o balon.
35'
Od praporku se snesl před branku, ale i tentokrát si obrana poradila.
35'
Skotsko se dostalo k centru před branku, domácí obránce Guram Kašia odhlavičkoval do bezpečí, je z toho rohový kop.
34'
Rozcvičují se hráči obou klubů, podle všeho uvidíme poměrně brzy střídání.
32'
Chviča Kvaracchelija byl po souboji hodně otřesený, na hrací plochu zamířili lékaři.
30'
Hosté to nesehráli dobře, míč končí mimo hrací plochu, a tak bude Giorgi Mamardašvili rozehrávat od své branky.
30'
V posledních minutách mají více ze hry fotbalisté Skotska, ale nedokáží se propracovat do výraznější šance.
28'
Skotsko mělo možnost volného kopu. Centr se snesl před branku, a pak Lyndon Dykes hlavičkoval vedle branky. Nebyla to špatná akce hostů.
27'
Lyndon Dykes se pokoušel probojovat do střelecké pozice, přihrávku do běhu však nezpracoval i kvůli hodně důrazné hře soupeře. Sudí faul neodpískal.
25'
Domácí se dostali do obrovské šance, ale Zander Clark se skvěle natáhl a vyrazil pokus Levana Šengelia před branku, dorážka končí vedle branky. Ale bylo to po teči, rohový kop.
23'
Gruzie se díky rychlé akci středem dostali do prostoru před brankou, Nathan Patterson si poradil dobře a zastavil akci soupeře. Chviča Kvaracchelija se dostával do zakončení.
22'
Souboje o balon se odehrávají na polovině hrací plochy. Nathan Patterson kombinuje se spoluhráči, následně ale hosté o balon přišli.
21'
Více ze hry a optickou převahu mají domácí fotbalisté, kteří se pokouší navýšit své vedení.
20'
Podle opakovaného záběru všechno v pořádku, hra pokračuje dál.
19'
Skotsko se dostalo do zakončení, hráči reklamují ruku, následně Billy Gilmour pálil nad.
19'
Levan Šengelia má nějaké problémy, na hrací plochu míří lékaři za tímto hráčem.
17'
Gruzie pokračuje v dobré hře, tlačí se do zakončení, ale nyní se přihrávka do vápna neujala.
15'
Domácí celek se dostává zaslouženě do vedení, po rychlé akci a centru před branku se dokázal ve skluzu prosadit a míč poslat do branky CHVIČA KVARACCHELIJA. Asistence: Otar Kakabadze.
15'
Domácí celek se dostal do zajímavé střelecké pozice, Chviča Kvaracchelija posílal míč před branku, ale přihrávka nebyla přesná.
12'
Skotsko vybojovalo autové vhazování na své polovině, Greg Taylor uvedl míč do hry.
11'
Žlutá karta pro tým Skotsko (Nathan Patterson).
10'
Chviča Kvaracchelija se dopustil faulu, hrát tak budou na polovině hrací plochy hostující fotbalisté.
10'
Domácí si pomohli před brankou na hranici pravidel, sudí nechává hru plynout.
9'
Hosté se usadili na útočné polovině, Nathan Patterson hledal spoluhráče, ale pas byl nepřesný.
7'
Souboje o míč probíhají na polovině hrací plochy, sledujeme klidnější pasáž hry. Mnoho šancí jsme zatím neviděli.
5'
Domácí fotbalisté se dostali na útočnou polovinu, k zakončení se propracoval Chviča Kvaracchelija. Jeho pokus byl zblokovaný.
3'
Hostující celek se pokouší něco vymyslet něco na polovině soupeře, ale zatím čekáme na výraznější šanci.
2'
Hostující celek kombinuje na útočné polovině, sledujeme klidnější pasáž hry.
1'
Utkání začalo, domácí hrají v červeném, hosté v bílém.
1'

Gruzie: Mamardašvili – Kakabadze, Kvěrkvelija, Kašia (C), Ločošvili, Šengelia – Čakvetadze, Kvekveskiri, Kočorašvili, Kvaracchelija – Mikautadze.
Náhradníci: Loria, Gugešašvili – Kalandadze, Zivzivadze, Davitašvili, Volkov, Gočolejšvili, Azarov, Mamučašvili, Altunašvili, Mekvabišvili.

Skotsko: Clark – Patterson, Porteous, McKenna, G. Taylor – Gilmour, McGregor, McTominay – McGinn (C), Dykes, Christie.
Náhradníci: McCrorie, Kelly – Ralston, L. Cooper, Shankland, Hendry, St. Armstrong, Jac. Brown, L. Ferguson, Jack, McLean, Doing.
Favoritem zápasu je hostující celek, který stáje živí naděje na postup z prvního místa skupiny. Jeho soupeřem je Španělsko.
Závěr skupiny A je už pouze formalitou. Jistý postup mají fotbalisté Španělska i Skotska. Oba týmy mají shodně 15 bodů. Ve skupině je pět týmů a ostatní už nemohou usilovat o postup Gruzie získala ze šesti zápasů sedm bodů, ale stačilo to pouze na předposlední místo. Horší je jen Kypr, který má po sedmi zápasech skóre 2:25 a je bez bodu.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního evropského fotbalu. V tomto zápase kvalifikace na ME v rámci skupiny A proti sobě nastoupí Gruzie a Skotsko.