Kvalifikace na ME -  ONLINE PŘENOS -  Skotsko : Gruzie - 20. června 2023   20:45

Skotsko
Skotsko
6' McGregor (Dykes) • 47' McTominay
2:0
(1:0)
Gruzie
Gruzie
Skotsko
Gunn – Hickey, Porteous, Hendry, Tierney (78. Souttar), Robertson (C) – McTominay, Gilmour (86. McLean), McGregor (78. Jack) – McGinn (90+2. Christie), Dykes (78. Nisbet).
Kelly, Clark – Shankland, L. Cooper, Armstrong, L. Ferguson, G. Taylor.
Vad – Tóth, Albert (všichni HUN)
Hampden Park, Glasgow
Gruzie
Mamardašvili – Kakabadze, Kašia (C), Kvěrkvelija – Gagnidze, Dvali (56. Gočolejšvili), Kvekveskiri (56. Zivzivadze), Kitejšvili, Lobžanidze (64. Davitašvili) – Mikautadze, Kvaracchelija.
Loria, Gugešašvili – Gvelisiani, Kvilitaja, Ločošvili, Azarovi, Šengelia, Čakvetadze, Altunašvili.

To už je ode mě po tomto dlouhém večeru vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:0. Střely mimo: 7:8. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:7.
Skoti si dvoubrankové vedení nenechali proklouznout mezi prsty a ve skupině A stále neztratili ani bod, tudíž jim patří první místo, a to dokonce s osmibodovým náskokem na druhou Gruzii! V tomto superdlouhém zápase bylo Skotsko skoro pořád lepším týmem a potřebnou jistotu mu dodal druhou přesnou trefou Scott McTominay krátce po přestávce. Od té doby se hrálo ve velkém klidu. Gruzíni sice ještě chtěli s výsledkem zápasu něco udělat, ale nedařilo se jim dostávat do šancí. A když už v nastavení přišel pokutový kop, Chviča Kvaracchelija ho zahodil. Zasloužené vítězství pro domácí Skotsko.
90+5'
90+4'
Chviča Kvaracchelija hází všechny zbývající šance svého týmu do kanálu! Při pokutovém kopu totiž poslal míč těsně nad horní tyč a kýžené snížení nepřichází.
90+4'
Nakonec je z toho penalta pro Gruzii!
90+3'
Po střídání se ještě chvíli hrát nebude, protože hlavní sudí se jde podívat na video. Aaron Hickey totiž možná hrál v pokutovém území rukou.
90+2'
Střídání v týmu Skotsko:
ze hřiště odchází John McGinn, přichází Ryan Christie.
90+2'
Chviča Kvaracchelija řešil přímý kop dost netradičním lobem za postavenou zeď. Skoti to příliš nečekali, ale i přesto si bez problémů poradili.
90'
Hosté mají míč konečně na svých kopačkách, ale času zbývá opravdu málo. Přece jen za chvíli začne nastavení.
89'
Skotsko drží míč pevně pod kontrolou a už pouze vyčkává na závěrečný hvizd. Gruzie hraje bez míče, ale také už spíše jenom čeká.
87'
Andrew Robertson to se svým pokusem o přihrávku do běhu hodně přepískl, prakticky tak jen odevzdal míč protihráčům.
86'
ze hřiště odchází Billy Gilmour, přichází Kenny McLean.
85'
Georges Mikautadze na hraně šestnáctky už neměl mnoho možností, proto se odhodlal k technickému zakončení, které nevypadalo vůbec zle, ale nakonec bylo nepřesné.
84'
Skoti v klidu odrazili další pokus soupeře o útok a ještě se vydávají dopředu, tam ale chtějí primárně koupit co nejvíce času.
83'
Tak nakonec se zničehonic zvedá a nejspíš ještě bude ve hře pokračovat.
82'
Luka Gagnidze padá na trávník a drží se za své pravé koleno. Podle jeho výrazu to vypadá, že pro něj zápas skončil.
81'
Angus Gunn se snad poprvé v zápase musel pořádně vytáhnout, což se mu povedlo na jedničku! Protihráč totiž dostával pas do nadějné pozice, skotský gólman však skočil po míči a žádnou střelu nedovolil.
80'
Gruzii už docházejí síly, protože už ani příliš aktivně nenapadá. Deset minut před koncem je tedy nejspíš smířena se svou porážkou.
78'
ze hřiště odchází Lyndon Dykes, přichází Kevin Nisbet.
78'
ze hřiště odchází Callum McGregor, přichází Ryan Jack.
78'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází John Souttar.
77'
Lyndona Dykesovi dnes prostě není přáno. Opět dostal přihrávku do dobré střelecké pozice, ale pro změnu napálil pouze bránícího hráče.
76'
Hráči v bílém dresu se pomalu posouvali dopředu přes pravou stranu, na to se však domácí dobře připravili, takže nakonec donutili protivníka k přihrávce směrem dozadu.
75'
Hosté už nasazují aktivní napadání, avšak Skotsko se nenechává dostat pod tlak a pořád hraje ve velkém klidu. Luka Gagnidze dokonce úplně zbytečně fauloval a také bude dohrávat zápas se žlutou kartou.
74'
Přece jen hosté nakonec vystřelil, postaral se o to Georges Mikautadze, ale tvrdým volejem nastřelil pouze boční síť!
73'
Gruzie vyhrála souboj kousek před pokutovým územím, tam následně přišla přihrávku, ale to už domácí obránci odrazili.
72'
Další roh domácí rozehrávají nakrátko, centr přichází až po chvíli. Našel si ho Ryan Porteous, ale ten bránu pouze přestřelil.
70'
Do konce základní hrací doby zbývá dvacet minut a zápas se už víceméně dohrává. Skoti se v klidu brání a jestli má ještě padnout branka, nejspíš to bude do gruzínské sítě.
69'
Aaron Hickey výborně vystihl přenesení hry a následně výborně udržel míč pod kontrolou, donutil tak Giorgije Gočolejšviliho k faulu, který také vidí žlutou kartu.
67'
Andrew Robertson snad poprvé v zápase chyboval a na levé straně před sebe pustil protihráče. Toho raději fauloval skluzem a vysloužil si žlutou kartu.
65'
Lyndon Dykes už zase dostával pas za obranu, ani tentokrát se však k míči nedostal. Při napadání následně fauloval Scott McTominay.
64'
Střídání v týmu Gruzie:
ze hřiště odchází Saba Lobžanidze, přichází Zuriko Davitašvili.
63'
Lyndon Dykes už měl před sebou jenom brankáře, jenže od spoluhráče dostal příliš prudkou přihrávku, takže Giorgi Mamardašvili včas vyběhl a přerušil hru.
61'
Billy Gilmour sice přišel o míč po neúspěšném hlavičkovém souboji, ale díky dobré práci spoluhráče mohl přece jen ve hře pokračovat.
60'
Gruzíni už mají pouhých třicet minut na vstřelení dvou branek, což není moc pravděpodobné vzhledem k tomu, že se už dlouho nedostali do žádné příležitosti.
58'
Andrew Robertson na hraně brankové čáry udržel míč ve hře, ale přitom byl poslán k zemi. Faul se však nepíská, takže Gruzie může zakládat útočnou akci.
57'
Scott McTominay je stále při chuti a k zakončení se dostal skoro stejný způsobem jako před deseti minutami. Tentokrát ale mířil jen vedle.
56'
ze hřiště odchází Laša Dvali, přichází Giorgij Gočolejšvili.
56'
ze hřiště odchází Nika Kvekveskiri, přichází Budu Zivzivadze.
56'
Callum McGregor měl díky šťastnému odrazu na kopačce další branku, ze vzdálenosti ale mířil pouze nad horní tyč.
55'
John McGinn si výborně naběhl, ale s přihrávkou před bránu to příliš uspěchal, protože v moment pasu před ním stáli dva protihráči, kteří přes sebe míč nepustili.
54'
Billy Gilmour obětavým skluzem udržel míč ve hře a navíc našel spoluhráče, ten ale zpanikařil a balón pouze odkopl.
53'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, kdy oba týmy jen tak kombinují.
51'
Kieran Tierney to se svým nákopem hodně přehnal, protože skončil skoro až na tribuně. Gruzie tak bude vhazovat na pravé straně hřiště.
50'
Scott McTominay tentokrát rozjel nebezpečný protiútok, Lyndon Dykes si při něm ale nakonec příliš věřil, protože sám dva protihráče neobešel.
49'
Gruzie se nyní už musí soustředit hlavně na útok, moc jiných možností nemá. Směrem dopředu to ale stále vůbec nejde.
47'
Skotsko právě vstřelilo branku!
SCOTT MCTOMINAY je sice záložník, ale zase ukázal, jak dobře umí střílet góly! Tentokrát skvěle využil špatného odkopu protihráče, jedním dotykem si zpracoval míč a tím druhým nechytatelně zakončil k levé tyči.
46'
Otar Kitejšvili si sice nabíhal poměrně nadějně, ale postranní sudí ihned odmával ofsajd. Svým rozhodnutím si byl tak jistý, že ani nenechal dohrát akci.
46'
To byl nezvykle dlouhý poločas, ale už ho máme každopádně za sebou. Jediná změna stavu přišla ještě před dlouhým přerušením, kdy se na mokrém trávníku skvěle trefil Callum McGregor. Skoti měli navrch i po restartu utkání a klidně mohli dát další branky, ale vypadá to, že v zakončení si zatím na sušší povrch nezvykli. Každopádně Gruzie si toho moc nevypracovala a může být ráda, že je ještě v zápase.
Druhý poločas začne přibližně ve 23:29.
45+5'
45+4'
Hosté ještě zkoušejí rozvíjet poslední útok první půle, do další šance se už ale nejspíš nedostanou.
45+3'
Chviča Kvaracchelija byl na svůj druhý pokus úspěšný, centrovaný míč ale nenašel správného adresáta.
45+2'
Gruzie ustála několik rohu v řadě a následně konečně může zaútočit. Chviča Kvaracchelija však na hraně šestnáctky nepřešel přes dvojici protihráčů.
45'
Ryan Porteous si sice míč našel na zadní tyči, ale byl ve velmi špatné pozici, takže branku nemohl ohrozit.
43'
Scott McTominay mohl dát svým spoluhráčům ještě větší klid, Giorgi Mamardašvili však řekl ne! Skotský záložník se velmi dobře uvolnil v pokutovém území a poslal míč na zadní tyč, gruzínský brankář ho však skvěle vytáhl na roh!
42'
Luka Gagnidze si nedokázal zpracovat přihrávku do běhu, míč proto skončil až v zámezí, takže zase budou hrát Skoti.
41'
Johna McGinna nyní zradil špatný povrch! Dost překvapivě se totiž k němu dostala přízemní přihrávka, v nadějné pozici mu ale míč přeskočil kopačku!
40'
Hosté jsou opravdu hodně zatažení, takže se musí bránit na hraně šestnáctky. I kvůli tomu přišla hlavička Johna McGinna, ale ten z těžké pozice také minul.
37'
Gruzie se pořád stará především o to, aby hru co nejvíce uklidňovala. Kvůli jedné nepřesné přihrávce se to však nyní vůbec nepovedl a nakonec musel zasahovat až brankář.
35'
Scott McTominay se neprotlačil k příliš dlouhé přihrávce, navíc fauloval protihráče. Rozehrávat tedy bude Giorgi Mamardašvili.
34'
Domácí jsou na rozdíl od soupeře směrem dopředu celkem efektivní a měli další příležitost. Lyndon Dykes pod tlakem málem hlavičkoval, nakonec ale na míč těsně nedosáhl.
33'
Skotsko přece jen míč vybojovalo a vhazovat bude Kieran Tierney. Ten si to vzápětí zopakuje ještě jednou.
32'
Míč je pořád na kopačkách hostů, kteří si při každé přihrávce musejí dávat velký pozor. Chybu tedy zatím neudělali, ale k brance soupeře se moc nepřiblížili.
30'
Konečně se přesouváme do druhé třetiny utkání, přičemž svým útokem ji zahajuje Gruzie. Do zakončení se ale stále příliš nežene.
29'
Kieran Tierney si nadějně narážel se svým spoluhráčem, poté ale dostal příliš dlouhý pas, který už nedoběhl.
27'
John McGinn ve středu šestnáctky s velkým štěstím našel míč a okamžitě vypálil, trefil ale jen prvního protihráče v cestě.
26'
Guram Kašia raději odkopl prudký míč nebezpečně do vzduchu, po chvíli tak Skotové mohli pokračovat v útoku a vybojovali roh.
25'
Chviča Kvaracchelija sice udržel míč pod kontrolou, ale pak dostal tvrdou stopku od protihráče. Ta byla posouzena jako nedovolený zákrok.
24'
Oba týmy začaly aktivně napadat. Zatím z toho více těží hosté, kteří mají více času míč na svých kopačkách.
23'
Hřiště už zase začíná být pořádně mokré, protože pořád prší. Nyní to pomohlo Gruzínům, kteří díky tomu získali míč.
22'
Hostům to směrem dopředu pořád příliš nejde. Nyní další přihrávku po lajně skončila až v zámezí.
20'
Možná i následný skotský aut byl nebezpečnější, Gruzie se ale nakonec ubránila a odpálila míč na druhou polovinu hřiště.
19'
John McGinn od rohového praporku poslal centr na zadní tyč, tam to ale bylo hodně zahuštěné, takže z toho nic nebylo.
18'
Giorgi Mamardašvili rozehrává od své klece, ale nemá komu. Dokonce si i na dálku musí rovnat své spoluhráče.
16'
I přes dlouhou přestávku se pořád hraje lépe Skotům. V další příležitosti byl Lyndon Dykes, ale hlavou mířil jen mimo.
15'
Aaron Hickey až neuvěřitelně klidně přebral těžký vzdušný balón, následný centr se mu už ale vůbec nepovedl.
14'
Nepřesná rozehrávka Skotska končí v autu, zaútočit tedy budou moci Gruzíni.
13'
Andrew Robertson podnikl útočný výlet a málem se zapsal na střeleckou listinu! Přes levé křídlo se totiž dostal až na hranu malého vápna, ale odtud nedokázal už nic dalšího vymyslet.
12'
Trávník je určitě v lepším stavu, ale pořád je na některých místech pořádně mokrý. S tím musí všichni hráči na trávníku počítat.
11'
Otar Kitejšvili hned rozjel nadějný útok na pravé straně, který byl zakončen střelou, ale ta se nevešla mezi tři tyče.
11'
Tak a konečně pokračujeme!
10'
Rozhodčí nyní oficiálně potvrdili pokračování zápasu, Gruzíni tedy musí nastoupit. Začít by se mělo ve 22:30.
10'
Na hřiště znovu vyrazili rozhodčí a zkoumají úroveň trávníku.
10'
Tak pozor! Hráči Skotska už jsou na hrací ploše, ale mezitím kapitán Gruzie změnil názor a se svým týmem odmítá do utkání nastoupit!
10'
Tak start se zase posouvá, tentokrát na 22:15.
10'
Hráči už jsou rozcvičení, pokračovat by se mělo přesně od 22:00.
10'
V zápase se bude pokračovat! Za chvíli se půjdou hráči znovu rozcvičit a pak se začne od desáté minuty.
10'
Rozhodčí u zkoumají plochu a budou rozhodovat o tom, jestli se bude v utkání pokračovat.
10'
Hráči už jsou venku ze šaten, ale hrací dresy na sobě zatím nemají. Pouze zkoumají úroveň hřiště.
10'
Zápas byl přerušen na dvacet minut, nyní z tohoto času zbývá zhruba polovina. Snad už se potom bude pokračovat ve hře.
10'
Na další informace si tedy budeme muset počkat, napěchovaný stadion v Glasgow by ale odložení zápasu určitě neocenil.
10'
Tak hlavní sudí po domluvě s oběma kapitány posílá hráče do kabin. Uvidíme, jaký nakonec bude osud tohoto utkání.
9'
Hlavní sudí si regulérnost branky ještě ověřil a nakonec ho uznal, nyní se ale debatuje nad tím, jestli se v takových podmínkách bude pokračovat v zápase.
6'
Brzký gól přece jen přichází, dočkali se ho domácí hráči! Po rohovém kopu se míč odrazil na hranici šestnáctky, kde si ho našel CALLUM MCGREGOR, který přesnou střelou prostřelil všechny hráče včetně brankáře. Giorgi Mamardašvili si na projektil sice sáhl, ale srazil si ho jen do sítě. Asistence: Lyndon Dykes.
5'
Povrch je opravdu hodně zvláštní. Otar Kitejšvili svou technickou střelou mířil jasně mimo bránu, díky mokré trávě se ale balón málem stočil do sítě.
3'
Luka Gagnidze se hodně tvrdě hnal za balónem, přitom ale poslal k zemi Ryana Porteouse, takže se dopustil nedovoleného zákroku.
2'
Skoti v poklidu kombinují u půlící čáry. Vzápětí přišel nákop za obranu, který si našel Kieran Tierney. Nakonec ale zase musel přihrávat jen dozadu.
1'
Na hodně mokrém trávníku zahajují zápas domácí fotbalisté, kteří to hned zkoušeli přes levou stranu. Tam to ale soupeř včas zahustil.
1'

Skotsko: Gunn – Hickey, Porteous, Hendry, Tierney, Robertson (C) – McTominay, Gilmour, McGregor – McGinn, Dykes.
Náhradníci: Kelly, Clark – Souttar, Shankland, Christie, L. Cooper, Armstrong, L. Ferguson, Nisbet, Jack, G. Taylor, McLean.
Trenér: Steve Clarke.

Gruzie: Mamardašvili – Kakabadze, Kašia (C), Kvěrkvelija – Gagnidze, Dvali, Kvekveskiri, Kitejšvili, Lobžanidze – Mikautadze, Kvaracchelija.
Náhradníci: Loria, Gugešašvili – Gvelisiani, Zivzivadze, Davitašvili, Kvilitaja, Gočolejšvili, Ločošvili, Azarovi, Šengelia, Čakvetadze, Altunašvili.
Trenér: Willy Sagnol.

Rozhodčí: Vad – Tóth, Albert (všichni HUN).
Gruzie
Gruzie odehrála o jeden zápas méně než její dnešní soupeř, přičemž také na je na tom poměrně dobře. Gruzíni jsou aktuálně na druhém místě tabulky, ale aby si ho udrželi až do konce, budou muset pořádně zabojovat. Zatím totiž nehráli s nejsilnějšími celky ve skupině, protože se utkali pouze s Norskem a Kyprem. S prvním jmenovaným týmem si připsali spravedlivou remízu 1:1, proti Kypru samozřejmě zaznamenali povinné vítězství. Teprve až dnes se ale ukáže, jestli Gruzie má na postup.

Kvalifikační zápasy na Euro
Kypr vs. Gruzie – 1:2
Gruzie vs. Norsko – 1:1
Skotsko
Skotsko v kvalifikaci drží formu jako hrom a určitě je jedním z nejvíce překvapujících týmů. Skoti totiž vedou skupinu A, přičemž neztratila ani jeden bod a dokonce zdolali Španělsko! Kromě toho si poradili také s Norskem a Kyprem a mají tedy skvěle nakročeno k postupu na Euro. Navíc dnes budou plnit roli favorita, takže pokud jí skutečně potvrdí, mají postup skoro v kapse.

Norsko vs. Skotsko – 1:2
Skotsko vs. Španělsko – 2:0
Skotsko vs. Kypr – 3:0
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Dnes nás čekají poslední zápasy reprezentační okna a i tentokrát se bude bojovat o důležité body. Společně se mnou budete moci sledovat střetnutí mezi Skotskem a Gruzií. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.