Ve druhém poločase po úvodních minutách se hráči Osasuny opět dostali k neustálému obléhání brány soupeře a v 75. minutě po rohovém kopu nevydržela. Trefil se z rohového kopu Arrivas. V závěru se Getafe snažilo vyrovnat, ale již nemělo síly. Stav utkání 1:0. Děkujeme za pozornost!
Držení míče: 51%/49%.
Celkem střel: 18/6.
Rohové kopy: 3/4.
Fauly: 20/16.
Žluté karty: 3/5.
90+3
Centr Colungy odvrací pozorná obrana Osasuny.
90+3
Getafe se ještě tlačí před bránu Fernándeze. Osasuna zamčená před vlastní vápno.
90+2
Za pokus o zdržování hry dostává další žluté napomenutí domácí Joseba Llorente.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě tři minuty nad základní hrací dobu v závěru zápasu.
90
Za hašení rychlého protiútoku a za zatáhnutí záchrané brzdy dostává žlutou kartu hostující Pedro Léon.
90
Pedro Léon však nacentroval na přední tyč, kde odvrací míč Arribas.
89
Po Maného centru vybojovali hosté rohový kop.
88
Stále se Osasuně daří zastavovat útoky protivníka krátce za půlící čárou a neopouštět ofenzivní pozice.
87
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází De las Cuevas, přichází Masoud.
87
Na protější straně Sola v offsidové pasti.
86
Ve velké šanci Colunga po Lafitově přiťuknutí, ale jeho rána šla vysoko nad Fernándezovu bránu.
85
Vynikající pressing hráčů domácího celku nenechává prostor pro soupeře, který se marně snaží o založení ofenzivní akce.
84
Hostům z Getafe se nedaří udržet na útočné poloviny. Osasuna čerpá ze své technické převahy.
83
Na protější straně De las Cuevas v postavení mimo hru.
82
Hosté se po delší době dostali k ohrožení brány protivníka, ale Pedro Léonův pokus byl velmi nepřesný.
80
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Lacen, přichází Vazquez.
80
Osasuna nadále zkušeně kontroluje hru a při zmírnění tempa stále zatlačuje soupeře k jeho vápnu.
78
Pedro Léon přesouvá hru, ale rychle po překročení půlící čáry přichází o míč. Hrají domácí.
77
Armenterosův pas do vápna však postrádal tentokrát přesnost.
77
Osasuna však nepřestává v aktivní hře a dostává hosty pod další tlak.
75
Osasuna právě vstřelila branku!
Na zadní tyči se dostal po rohovém kopu i přes dva bránící hráče ARRIBAS do zakončení a hlavou posouvá svůj tým do vedení. Parádní pas poslal na jeho hlavu Armenteros.
75
Následuje rohový kop pro Osasunu.
75
Další obrovskou možnost zahazuje Nino, který převzal parádní a hlavně přesný pas na hranici vápna a za obranou sám nedokázal překonat bleskově vyběhnutého Moyu!
74
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Nino, přichází Llorente.
73
Na protější straně se prosadil přes soupeře Colunga, jehož zakončení na přední tyči likviduje Fernández.
72
Nino zakončoval centr z levé strany, jeho pokus však končí hodně daleko od brány soupeře.
71
Za nedovolený zákrok na půlící čáře dostává žluté napomenutí hostující Michel.
70
Hráčům Getafe se daří kouskovat hru a kazit plynulou hru soupeře.
69
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Gavilán, přichází Colunga.
67
Ale nedovoleně si pomáhá domácí Puňal, který raději hasil nadějně se rozvíjející protiútok už v jeho zárodku.
66
Osasuna opět zamčela svého soupeře na jeho polovinu.
64
Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Rubén, přichází Oier.
Dnešní utkání sleduje 18012 diváků.
63
V dalším zakončení domácí Sola na levém křídle, kde jeho přízemní rána šla do boční sítě.
62
Hostům se opět daří držet míč dál od vlastní brány.
61
Sám centroval od rohového praporku na zadní tyč, kde míč odvrací domácí obrana.
61
Pedro Léon při ojedinělém úniku po pravém křídle vybojoval rohový kop pro svůj tým.
60
Za nedovolený zákrok na soupeře dostává žlutý trest hostující Mehdi Lacen.
58
Obrovská možnost domácích! Když se dostal do zakončení po centru levé strany Sola a hlavou trefuje levou tyč Moyovy brány!
57
V další slibné možnosti domácí De las Cuevas. Nápor Osasuny opět narůstá. Hosté se těžko dostávají za polovinu hřiště.
56
Nino se probíjel na protější straně do zakončení. Jeho ránu na přední tyči kryje Moya.
55
Hostující Barrada v další útočné akci, kterou zastavuje znovu offside.
55
Michel musel při rychlém brejku zastavovat nedovoleně Nina.
54
Pedro Léonův centr od rohového praporku však nikoho ze spoluhráčů nezastihl.
53
Parádní individuální akce hostujícího Gavilána, kterého nepustil do zakončení Bertrán. Následuje rohový kop.
52
Na protější straně se neprosadil hostující Lacen. Getafe však zůstává nastěhované na polovině protivníka.
52
Nino se probíjel se Solou do zakončení, jejich akci výborně zastavila hosující obrana.
51
Na druhé straně poprvé v zakončení Damiá, kterému se rána příliš nepovedla.
50
Lafita se však opět dostával do zakončení. Jeho šanci však zastavil praporek pomezního – offside.
48
Osasuna úspěšně zastavuje narůstající tlak soupeře a vyrovnává hru.
47
Pedro Léon zkusil přímou střelu, která končí v náručí Fernándeze.
47
Getafe se dostává na svoji útočnou polovinu, kde si vykoledovali nedovolený zákrok.
46
46
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Borja, přichází Michel.
Druhou část zápasu zahájí domácí hruči CA Osasuny.
Hráči se již pomalu vrací na hrací plochu, kde zatím za bezbrankového stavu rozehrají druhý poločas.
V prvním dějství zápasu byli hodně aktivní hráči Osasuny, kteří se však nedokázali prosadit. Na druhé straně spálil tutovku k závěru první části Lafite. Stav duelu po prvním poločase 0:0.
Celkem střel: 11/2.
Rohové kopy: 2/0.
Fauly: 9/5.
Žluté karty: 1/2.
Druhý poločas začne přibližně ve 21:01.
45+1
Ještě Armenteros se dostal do slibné možnosti, která se mu však svezla po nártu a šla mimo.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě jednu minutu nad základní hrací dobu v první části zápasu.
45
De las Cuevas záhy v postavení mimo hru.
44
Za předcházející faul na polovině hřiště dostává následně žluté napomenutí hostující Borja.
44
Hostující Rafa musel odhlavičkovávat další pas do vlastního vápna.
42
Po kterém se Nino dostal do nepřesného zakončení.
42
Silva se probíjel podél levé postranní čáry a vybojoval rohový kop.
41
První velká šance Getafe. Když se dostal k hlavičce Lafita po Borjově centru z pravé strany. Ale jeho pokus končí těsně vedle pravé tyče Fernándezovy brány!
40
Hra je hodně kouskována zbytečnými fauly na středu hrací plochy.
38
Následuje nedovolený a odpískaný faul De las Cuevase.
38
Silvův centr na přední tyč odvrací jeden z bránících hráčů soupeře.
37
Hosté chvíli o deseti brání tlak soupeře.
36
Opět bleskově přesouvá hru Borja, který nacentroval, ale sám se zranil. Dochází k ošetření a bude se pokračovat výkopem od domácí brány.
35
Hra se rychle přesunula na protější stranu, kde dostával hodně prostoru De las Cuevas z levého křídla, rozhodl se pro střelu, která šla vysoko nad bránu.
35
Také na druhé straně se dostával do centru z levé strany Gavilán. Na zadní tyči však našel pouze hráče soupeře.
34
Až po levé straně zatáhl míč na polovinu Getafe De las Cuevas, ale jeho pas do vápna nikoho ze spoluhráčů nezastihl.
33
Po půl hodině hry se nápor hráčů Osasuny zastavil. Ty nyní mají velké problémy projít středem hřiště.
32
Hru přenáší hodně aktivní Pedro Léon, ale neprosadil se proti přesile.
32
Sražená rána domácího Silvy po přihrávce od De las Cuevase.
31
Silva s De las Cuevasem zakládají další akci svého týmu.
30
Následně hostující Lafita v postavení mimo hru.
30
Zkusil přímou střelu, která málem překvapila samotného Fernándeze.
29
Na polovině hřiště Osasuny faulován Barrada a míč už si staví Pedro Léon na centr do vápna protivníka.
28
Následně si však nedovoleně počíná proti soupeři. Emiliano Armenteros dostává žlutou kartu za "šlapák" proti soupeři.
27
Po menší odmlce opět v zakončení domácí. Centr do pokutového území nezužitkoval Armenteros.
26
Getafe se daří zastavovat narůstající tlak soupeře.
24
Další velká možnost domácích, když se dostal na zadní tyči k hlavičce Sola, který vracel na malé vápno, ale prázdnou bránu nedokázal trefit Nino!
23
Následuje rohový kop pro domácí hráče CA Osasuny.
23
Ale domácí Silva se dostal z levé strany do zakončení po kličce bránícímu hráči zakončil na přední tyč, kde stál pozorný Moya.
22
Hra se zpomalila Osasuna základá další útok až od vlastní brány.
20
Přímou střelou z trestného kopu však domácí Armenteros brankáře Moyu neohrozil. Jeho rána šla vysoko nad.
19
Za předcházející nedovolený zákrok dostává první žlutou kartu hostující Rafa.
19
Řada nepřehledných soubojů okolo vápna Getafe končí faulem Rafy na Armenterose. Pro Osasunu se nabízí slibná střelecká možnost z přímého kopu.
19
Jeho dlouhý nákop až na Solu končí faulem domácího hrotového hráče.
18
Podobně si vedli na protější straně hosté a míč má v držení Fernández.
17
Armenteros obrací hru, ale jeho pas na nabíhajícího Solu nebyl přesný.
17
Na protější straně se neprosadil na pravé straně podél postranní čáry hostující Gavilán.
16
Domácí stále aktivnější, ale nedaří se jim prokombinovat do střelecké možnosti.
15
Velká šance domácího týmu z Osasuny, kdy se dostal k odraženému míči Armenteros a jeho prudká rána z hranice vápna těsně mijí Moyovu levou tyč!
14
Na protější straně se dostával do zakončení ve vápně hlavou domácí Sola, ale ho hlavičce chyběla razance.
12
Hostující Lafita si po další akci pomáhá nedovoleně.
11
Který centroval na malé vápno. Odvrací jeden z bránících hráčů Osasuny.
11
Na druhou stranu už přenáší hru Pedro Léon.
10
Osasuna stále aktivnější. Nino dostal parádní pas na hranici šestnáctky, odkud však vysoko přestřeluje Moyovu bránu.
10
Po další akci po pravé straně se pokoušel centrovat do vápna domácí Bertrán, ale jeho pas byl příliš dlouhý. Moya bude vykopávat od vlastní brány.
9
Domácí Sola opět v postavení mimo hru.
8
Zbytečný zákrok na půlící čáře domácího Silvy na Pedro Léona a je pískáno.
7
Po překročení půlící čáry však přichází o míč, který nacentroval Armenteros do vápna, kde se k hlavičce neprotlačil Sola.
7
Getafe uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině hřiště.
6
Jejich snaha o ofenzívu však neměla dlouhého trvání.
5
Z levého křídla se však neprosadil domácí Armenteros, hrají hosté.
5
Domácí hráči CA Osasuna stále aktivnější a zatlačují soupeře před jeho vápno.
4
Ale další centr směřující na Solu sbírá hostující brankář Moya.
4
Osasuna opět nastěhovaná na polovině protivníka, který je stále nucen se pouze bránit.
3
Nino se pokoušel centrovat do vápna soupeře, ale míč se mu svezl po nártu a končí v zámezí.
2
Domácí zakládají útočnou akci od vlastní brány.
1
Také na druhé straně hřiště v prvním zásahu Fernández před Lafitou.
1
Domácí Sola ihned po získání míče dostával pas na hrot útoku. U centru byl ale dříve Moya.
1
Výkop po úvodním losování obstarají hráči Getafe.

CA Osasuna: Fernández – Bertrán, Arribas, Rubén, Damiá – Puňal, Silva, De las Cuevas, Nino, Armenteros – Sola,

Getafe CF: Moya – Valera, Fernández, Rafa, Mané – Borja, Lacen, Pedro Léon, Barrada, Gavilán – Lafita.

Rozhodčí: Izquierdo – García, Trejo.
Vítám Vás na fotbalové bitvě z Pyrenejského poloostrova, na kterém změří síly Osasuna s Getafe. Přípravy na samotné zahájení utkání finišují. Za několik desítek minut klání začne.
Španělská nejvyšší fotbalová soutěž se již nezadržitelně blíží do svého letošního závěru. Další květnový víkend má na programu 35. kolo, ve kterém se také utkají celky z různých pólů tabulky. Zachraňující se Osasuna přivítá na svém stadionu již pouze dohrávající Getafe, které ztratilo po několika nevydařených zápasech kontakt s pozicemi zaručujících start v evropských pohárech v příštím ročníku. Zajímavou podívanou můžete sledovat od osmi hodin večer.
CA OSASUNA:
Spodní patro ligové tabulky je hodně namačkané. A domácí si po třech prohrách a dvou remízách svoji situaci velmi zkomplikovali. V minulém kole utrpěli na hřišti Valencie debakl 4:0. Hráče Osasuny drží nad sestupovou propastí pouze jediný bod a tento náskok se pokusí navýšit na fotbalovém chrámu tápajícího Getafe. Domácí trápí v letošním ročníku nízká produktivita (28), která je také nejnižší v celé lize.

Nejlepší střelci:
Kike Sola (9)
Nino (3)
Joseba Llorente (3)

Pravděpodobná sestava:
Fernández – Bertrán, Flaňo, Arribas, Damiá – Loe, Silva – Cejudo, Armenteros, las Cuevas – Sola.

GETAFE CF:
Hosté se po výsledkové dubnové krizi sami vyhnali z pohárových příček a třízápasovou sérii porážek zastavili až minulý týden před vlastními fanoušky, kde zdolali Real Sociedad 2:1. Ovšem stále není nic ztraceno. Na šestou příčku jim chybí pouze šest bodů a hlavně Málaga ani Betis se také nenachází v nejlepší formě. Hráči Getafe spoléhají především na vlastní hřiště, kde získali většinu svých bodů. Ve venkovních kláních se s bilancí 4-4-9 řadí k podprůměru ligového kolotoče.