Getafe - Granada | ONLINE | 14.1.2013 20:00 | La Liga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz
Přenos se aktualizuje automaticky

Loučím se s vámi od klávesnice, příjemný zbytek večera.
Granadě se nakonec dočkala vyrovnání za pět minut dvanáct. Je pravda, že ji k výhře notným způsobem pomohlo rozhodnutí sudího Álvareze Izquierda, který nařídil v její prospěch dva pokutové kopy. A hlavně co se týče toho prvního, můžeme o něm klidně mluvit jako o neregulérním. Domácím na tři body prostě nestačily ani trefy Rodrígueze s Alcácerem, jelikož obě penalty proměnil s přehledem Siqueira.
Konec zápasu.
90+4
Granada právě vstřelila branku!
Moyá se pohnul na opačnou stranu a bylo vymalováno. GUILHERME SIQUEIRA měl s proměněním druhé penalty daleko menší problémy. Vyrovnáno po hodně zvláštním rozhodnutí sudího Izquierda.
90+3
Vyváděn je i nyní jeden funkcionář z lavičky domácího týmu, konkrétně sám trenér Luis García Plaza. Tomu se pochopitelně nelíbí rozhodnutí Izquierda, takže tam zřejmě řádí jako čertík z krabičky.
90+2
Za hraní rukou ve vápně dostal Rafa žlutou kartu.
90+2
Penalta pro hosty, druhá v zápase! Centr z pravé strany totiž tečoval nepatrně rukou Rafa a sudí rozhodl jasně. Hodně kontroverzní rozhodnutí, již druhý pokutový kop pro hosty.
90+1
Rafa se nyní s ničím nemazlil, přihrávku do malého vápna odkopl radši do zámezí. Rozhodčí Izquierdo jinak nastaví tři minuty.
90
Málo hráčů měla Granada vepředu. Alexis přesto jistil celou situaci včasným odkopem balónu na tribuny.
89
Poslední střídání zápasu. Odchází Gavilán, přichází Borja.
87
Wow, to byla ale jedovatá pumelice. Brahimi má prostě střelecký apetit, jeho pokus skončil jen o centimetry nad bránou. A Getafe mohlo být daleko hůře než teď.
86
Getafe šlo do brejku, Sarabia společně s Álvarem. Prvně jmenovaný je nakonec podražen ve vápně skluzem, ani v tomto případě se penalta nepíská.
85
Brahimi, Jamie a Siqueira se snaží kombinovat, Getafe ale hodně zahustilo svou defenzivní činnost. A tak se míč dostal ke středové čáře.
84
Brahimi a jeho další střelecký pokus trochu vystrašil Getafe. Moyá ale zasahovat zase nemusel, v koncovce totiž hostující záložník nebyl precizní.
83
Tak tohle bylo hodně přísné... Álvaro se radoval z branky, ale zastavil ho nakonec ofsajd. Byl ovšem dost přísný, nebo vlastně vůbec žádný.
82
Jamie a jeho další únik po levé straně. Ale ta přihrávka... Zase se k Ighalovi a ni k nikomu jinému nedostala.
81
Hosté měli po faulu Gavilána k dispozici standardku, kterou však nevyužili. Následně přicházel centr na Ighalu v době, kdy se nacházel v ofsajdu.
79
Domácí to nyní zkusili po pravé straně, centr ale sebral v pohodě Roberto. A snaží se co nejrychleji rozehrát.
78
Další velká šance Getafe, obrana hostů neví, kam dříve skočit. Valera krásně našel v malém vápně nabíhajícího si Sarabiu, který z blízkosti napálil jen Roberta. Ten vůbec nevěděl, jak jeho ránu polapil.
77
Břevno! Další nastřelené konstrukce ze strany Getafe, o které se postaral náhradník Álvaro. A že to byla rána jako z děla, Roberto na jeho pokus nedosáhl.
76
Getafe nyní soupeře dost tlačí. Granada je nyní hodně zamlknutá. Neproměněné šance na druhou stranu mohou domácí hodně mrzet.
74
Druhé střídaní Getafe. Colunga toho má přece jenom už dost, do hry jde za něj Álvaro.
73
Colunga mohl rozhodnout! Dostal se do brejku a byl sám před Robertem. Ten jeho střelu vyrazil k pomezní čáře, odkud se domácí forvard ještě jednou snažil vypálit. K jeho smůle ale napodruhé trefil tyčku!
73
Poslední změna na straně Granady. Aktivního Nyoma se pokusí zastoupit Orellana.
72
Vypadalo to dost slibně! Jenže Jamie po krásné přihrávce Ighala zazmatkoval a napálil jen obránce před sebou. O vteřinu dříve, kdyby přišla střela, Moyá by se oháněl v brance o sto šest.
72
Teď to možná chtělo od Brahimiho jiné řešení. Zkusil to individuálně, ačkoli se mu do strany nabízel spoluhráč. A tak o míč přišel.
70
Jaime je na levé straně aktivní, bojuje, to se mu upřít nedá, o míče si říká. Jenže zatím jsou jeho následné pasy dost nepřesné. Třeba jako tento, který do rukavic lapil Moyá.
69
Tutovka jako hrom! A hosté mohli vyrovnat. Jenže Ighalo selhal v koncovce, ačkoli se před Moyáou nacházel úplně sám. Trefil totiž jen jeho nohy.
68
Také Getafe se uchyluje ke změně. Za potlesku odešel ze hřiště autor druhé trefy Alcácer, kterého střídal Sarabia.
67
Domácí publikum boučí, moc se mu nelíbí, že rozhodčí Izquierdo nenařídil přímý volný kop po faulu na Colungu. Protiútok hostům naštěstí pro Getafe nevyšel.
66
Colunga byl nyní vepředu neškodný, Maínz si s ním poradil, navíc stačil ještě v klidu rozehrát s gólmanem Robertem.
65
Brahimi poslal do běhu Jaimeho, jenže tomu chyběla trochu stabilita. A tak poté, co se snažil něco vymyslet ve vápně, ztratil náhle míč.
64
Getafe nyní nehraje úplně nejlépe a publikum to cítí, snaží se ho tedy povzbudit. Naštěstí teď i hostující Recio pokazil přihrávku.
62
Granada zažívá asi nejsilnější pasáž zápasu! Další povedená akce hostů, po níž z šestnáctky vypálil Siqueira. Ighalo mu přitom skvěle sklepl balón. Ale ani v tomhle případě Moyá zasahovat nemusel.
61
Rico si nyní udělal hezky prostor ve vápně, nepodíval se ovšem, kam svou střelu posílá, takže nebylo co řešit - skončila jen vedle.
59
Tak Brahimi to nemyslel zle. Narovnal si míč na pravačku a vystřelil, jeho pokus, který neměl příjemnou trajektorii pro Moyá, ale skončil nakonec vedle.
58
Šance jako hrom, kterou spálil Rodríguez. On totiž nečekal, že přihrávku z levé strany nezachytí Diakhaté. A najednou se u zadní tyče míč objevil u něho, domácímu záložníkovi ale chyběl krůček, aby ho doklepl do prázdné branky.
57
Jaime podruhé během krátké chvíle v akci. Tentokráte v té ofsajdové. Mimo pravidly stanovné postavení byl jen o chloupek.
56
Po svém střídání se u lajny chtěl prosadit Jaime, s balónem se ale zavezl až do autu. A tam se pochopitelně hrát nesmí.
55
A ještě jedna změna na straně Granady. Jaime jde do hry za Anguloa.
55
První střídání zápasu obstaral Iriney, kterého nahradil Recio.
53
Iriney si v hlavičkovém souboji pomohl přistrčením, rozehrávat tak bude Getafe. My zatím můžeme sledovat u lavičky, že hosté budou zřejmě nadvakrát střídat.
52
A další ofsajd, Castro prostě předběhl defenzívu soupeře o něco dříve, než měl. Hru naváže odkopem gólman Roberto.
51
Nyom to nemyslel špatně, jen tak dloubl do balónu, aby našel hlavu Ighala. Jenže ten byl obklopen dvěma protihráči, nemohl se k němu protlačit.
50
Alcácer byl v ofsajdu, tentokráte se nemůže čemu divit. Kažopádně by si Granada příště měla dát větší pozor, jak tohohle útočníka bránit.
49
Castro na zemi, nepískalo se však. A tak Granada šla do protiútoku... Nutno podotknout, že neměl dlouhého trvání.
48
Alexis se tomu sice teď směje, ale mohlo to dopadnout daleko hůře. Moc si neporozuměl s Moyáou, kterému chtěl míč vrátit hlavičkou. A málem si vsítil vlastňáka.
47
Brahimi poslal míč nalevo rozeběhnutému Angulovi, ten hru přenesl na druhou stranu, ale ani odtamtud se hostům ohrozit bránu soupeře nepodařilo.
46
Začal druhý poločas.
Getafe se po prvním poločase ujalo asi zaslouženého vedení, přece jenom bylo o něco lepší než soupeř. Granada vlastně skórovala jen z opravdu hodně přisně nařízené penalty, kterou elegantně proměnil Siqueira. Je pravda, že na zásahy Alcácera s Rodríguezem po asistencích Colungy to stačit zatím nemůže.
První poločas skončil.
45+1
Standardka hostujícího celku nedopadla. Pískal se útočný faul, když si vůči Torresovi, svíjejícím se na zemi v bolestech, počínal nebezpečně zase nezbedník Iriney.
45
Žlutí se to i nadále, Gavilán zezadu drkl do Nyoma a těsně před přestávkou byl řádně odměněn.
42
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí udeřili z ničeho nic. Colunga zvláštním způsobem zády k brance poslal míč naslepo za obranu Granady, na hranici ofsajdu si na jeho centr naběhl FRANCISCO ALCÁCER GARCÍA a před Robertem uklidil míč do sítě.
40
Standardku hosté nezahráli špatně. Torje poslal balón na Ighala, který si poradil se svým strážcem, z dobré pozice, ale pravda - celkem z úhlu, pálil jen na tribuny.
39
Trocha emocí na hřišti, Castro šlapákem ostře atakoval Nyoma. A byť ho netrefil, úmysl byl jasný. Mohl být rád, že z toho nebyla třeba červená karta, která se jen tak mihla v ruce sudího Izquierda.
38
Rafa jako by neměl svůj den, tohle už byl jeho druhý chybný centr v zápase. Gavilán či Castro přitom byli volní.
36
Tohle byla zvláštní situace, v jistém smyslu riskantní. Ale Moyá s Valerou jí nakonec před dotírajícím Ighalem vyřešili.
35
Hra se nyní dost zklidnila, oba týmy směrem dopředu nevymýšlejí nic závratného. Zbývá ještě deset minut do konce prvního dějství, předpokládám, že hosté budou chtít především udržet tenhle příznivý stav.
34
Brahimi se dravě cpal šestnáctkou, ještě stačil přihrát, ale jen do náruče Moyá. Bylo ale před ním rušno, ne že ne.
32
Tak to bylo opravdu jen o kousek. Kolmice na Alcácera měla oči, a nebýt gólmana Roberta, který po míči včas vyběhl, mohlo to s hosty vypadat o dost hůře.
31
Castro ve vápně protihráče neobehrál, odkopávat od branky tak bude Roberto.
30
Getafe inkasování nepoložilo, vypadá nažhaveně, nyní drží míč. Škoda, že se kombinace takhle zabrzdila a musí se zase hrát i s Moyáou.
28
Granada právě vstřelila branku!
GUILHERME SIQUEIRA předvedl opravdu mistrnou ránu. Nebyla sice tak silná, a i když brankář Moyá vystihl směr, na míč směřující do jeho šibenice prostě neměl nárok.
27
Penalta pro Granadu! Vůbec mi není jasné, za co byla nařízena. Nejblíže mi přijde za hraní rukou ve vápně, ačkoli se Abraham míče vůbec nedotkl.
26
Getafe drželo míč asi minutu, přitom si vyměnilo několik hodně dobrých míčů. Třeba Colunga se u levé lajny předvedl hezkou parádičkou. Pak ale Castrova kolmice směřovala do ofsajdu.
24
No, to byl pěkný projektil ze strany Valery. Ukázal, že kromě bránění mu jde i střílet na branku. A z třiceti metrů hezky provětral Robertovy rukavice.
23
Hosté to nyní zkoušeli po pravé straně, Nyomova přihrávka měla směřovat na Ighala, ten se k ní ale vůbec nedostal.
22
Další dobrá šance Getafe! Colunga to měl jenom nyní se zakončením těžké poté, co celou akci založil Castro. A tak míč do náruče sebral robinsonádou do rukavic Roberto.
20
Iriney by si měl dávat větší pozor, jednu žlutou kartu už má. Přece jenom ale nebyl nyní jeho souboj tak krutý, aby byl následně vyloučen.
19
Getafe právě vstřelilo branku!
Getafe svou standardku využilo přesně tak, jak mělo. Colunga obstřelil zeď, u bližší tyčky se zjevil úplně nepokrytý JUAN RODRÍGUEZ, jenž z blízkosti v pohodě zacílil.
18
Diakhaté nepustil do úniku Gavilána, sudí Izquierdo píská standardku pro domácí celek. A to z hodně nadějné pozice...
17
Castro byl sestřelen kapitánem Maínzem, ten mu asi do obličeje pustil svůj loket. Úmyslné to nebylo, ale žlutá karta na místě.
16
... z tohohle Granada zahrozit nemohla, střela skončila jen v připravené zdi.
15
Alexis se nyní ve vzduchu zavěsil za svého protihráče a hvizd rozhodčího zazněl jasně. Bude z toho standardka pro hosty zhruba třicet metrů od branky Moyá...
13
Druhá žlutá karta v krátkém sledu, tentokráte si na Irineye vyšlápl nedovoleně útočník Colunga.
12
... Granada zahrozila, a ne že ne! Torje z rohového kopu poslal balón k bližší tyči, kde se snažil dorážet Diakhaté, branku ovšem z blízkosti minul.
11
Centr na Ighala byl nebezpečný. Alexis měl s touto situací velké problémy. A nakonec pro jistotu odvrtáil na rohový kop...
10
První žlutá karta zápasu. Iriney šel u středové čáry až příliš do souboje s Gavilánem a rozhodčí Izquierdo poprávu trestal.
9
Rafa teď u levé lajny ztratil míč jako žáček. Zašel s ním vlastně až za autovou čáru. A tak hosté budou vhazovat.
7
Oba týmy zatím nestačily vystřelit na branku, hraje se dost opatrný fotbal, a to navíc převážně ve středu hřiště.
6
M. Rico spěchal dopředu, byl ale u lajny faulován. A tak sudí Izquierdo správě odpískal, u míče zůstanou hosté.
4
První sporný moment zápasu! Colunga se vřítil do vápna a po jednom ze soubojů upadl ve vápně. Sudí Izquierdo ale penaltu neodpískal.
3
Rohový kop pro Granadu. Ighalo se ovšem k míči nedostal, oba týmy se zpočátku spíše rozkoukávají.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Getafe CF: Moyá - Valera, Alexis, Rafa, Abraham - Castro, Xavi Torres, Rodríguez, Gavilán - Alcácer, Colunga

Granada: Roberto - Nyom, Diakhaté, Maínz, Siqueira - Torje, Iriney, Brahimi, M. Rico, Angulo - Ighalo

Rozhodčí: Álvarez Izquierdo.
Poslední dva vzájemné zápasy skončily vždy vítězstvím domácího celku, v obou případech 1:0. Getafe mělo na programu v průběhu tohoto týdne navíc ještě jedno střetnutí, v rámci odvet osmifinále Copa del Rey remizovalo s Atléticem Madrid 0:0 a to znamenalo vypadnutí z této soutěže.
Granada před novým rokem zvládla velice důležitý souboj s Osasunou, minulý víkend ovšem doma na svůj výkon nenavázala a podlehla Valencii 1:2. Venku nemá úplně špatnou bilanci – byť se tři vítězství z devíti zápasů zdají být málo, pro svěřence trenéra Juana Antonia Anquela je to hodně. Devět získaných bodů z cizích hřišť přitom nemá v lize každý.
Devatenácté kolo španělské Primera División zakončí duel ve středu tabulky hrajícího Getafe se sestupem ohroženým týmem z Granady. Domácí mančaft nemá příliš povzbudivou formu a duel se soupeřem, jenž se nachází až na osmnáctém místě, může být pro něj právě tím, co by ukončil šestizápasovou šňůru bez vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.
2. kolo
Tabulka 2020/2021
Z V R P Skóre B
1. CA Osasuna 1 1 0 0 2:0 3
2. Granada 1 1 0 0 2:0 3
3. Valencia 1 1 0 0 4:2 3
4. Real Betis 1 1 0 0 1:0 3
5. Celta Vigo 1 0 1 0 0:0 1
6. Real Sociedad 1 0 1 0 1:1 1
7. Valladolid 1 0 1 0 1:1 1
8. Eibar 1 0 1 0 0:0 1
9. Huesca 1 0 1 0 1:1 1
10. Villarreal 1 0 1 0 1:1 1
11. Atlético 0 0 0 0 0:0 0
12. Elche 0 0 0 0 0:0 0
13. Barcelona 0 0 0 0 0:0 0
14. Getafe 0 0 0 0 0:0 0
15. Real 0 0 0 0 0:0 0
16. Sevilla 0 0 0 0 0:0 0
17. D. Alavés 1 0 0 1 0:1 0
18. Bilbao 1 0 0 1 0:2 0
19. Cádiz 1 0 0 1 0:2 0
20. Levante 1 0 0 1 2:4 0
Články odjinud