Levante se díky dnešní výhře posunulo z desáté příčky na šestou, hosté zůstávají sedmnáctí.
Je tu konec dnešního utkání, se kterým budou spokojenější fotbalisté domácího Levante. Ti dokázali po jedné brance v závěru první půle vstoupit fantasticky do druhého poločasu a díky třem brankám v rozmezí deseti minut zvýšili na 4:0. Hosté nedokázali zareagovat a tímto výsledkem pak toto utkání také skončilo.
90+2
Do konce zápasu chybí pár vteřin a utkání se dohrává.
90+1
S centrem do vápna si domácí obrana ale v pohodě poradila a již se znovu hraje ve středu pole.
90+1
Jedna z posledních šancí pro hosty v podání rohového kopu.
90+1
Nastavovat se budou ještě dvě minuty.
90
Zpoza vápna pálil levačkou Martins, jeho rána ale mířila přesně do středu hřiště, kde byl připravený Aouate.
89
Rychle se blíží závěr dnešního utkání. Spokojenější budou domácí, kteří díky velké produktivitě na začátku druhého poločasu získali vysoký čtyřgólový náskok, který si patrně udrží až do samého závěru.
87
Stále stejná podívaná. Hráči Levante drží balon a svému soupeři nic nedovolují. Mallorka stejně jako domácí již jen čeká na závěrečný hvizd.
85
Fotbalisté Levante pěkně kombinovali na polovině soupeře. Juanfran ale nedokázal přesně přihrát Martinsovi a hosté se ubránili.
83
Oba celky se přetlačují v držení balonu v okolí půlící čáry. Na ohožení brány na jedné nebo druhé straně již čekáme několik minut.
81
Do vápna hostujícího týmu se snažil centrovat Martins, jeho pas byl ale nepřesný a gólman Aouate v pohodě zasáhl.
80
Deset minut před koncem sledujeme poklidnou podívanou. Míč se pohybuje ve středu pole.
79
Další střídání Levante. Odstupuje David Navarro a nastupuje Hector Rodas.
77
Fotbalisté Levante stále pohodlně kontrolují hru a Mallorca se nesnaží odporovat.
76
Domácí tým střídá. Odešel Míchel a nastupuje Miguel Pallardo.
74
Domácí fotbalisté se snaží hodně držet balon a soupeři ho nepůjčují.
73
Zápas nyní již postrádá náboj. O vítězi je jednoznačně rozhodnuto a čeká nás dost možná hodně nezáživných dvacet minut.
71
Po delší době musel zasahovat i Munúa, s dlouhým pasem až do vápna neměl ale sebemenší problémy.
70
Domácí tým střídá. Odešel El Zhar a nastupuje Roger Martí.
68
Míč mají nyní hráči Mallorky, ale také oni očividně vědí, že již nemá moc smysl se někam hnát.
67
Tým Levante se ale již nikam nežene a chce utkání dohrát v poklidu.
66
Po zákroku Nsueoho budou domácí kopat další rohový kop.
64
Z velké dálky zkoušel střílet hostující Hemed, jeho rána byla ale nepovedená a následovat bude odkop od domácí brány.
63
Domácí fotbalisté se pokoušeli o další rychlý kontr, dlouhý nákop Martinse ale mířil jen ke gólmanu Aouatemu.
61
Následně odešel také Pina a nastupuje Jose Martí.
61
Hosté střídají. Odešel Víctor Casadesus a nastupuje Alejandro Alfaro.
60
Hosté jsou zralí na ručník. Nedaří se jim a během deseti minut třikrát inkasovali!
58
Levante právě vstřelilo branku!
Po rohovém kopu byli hosté v defenzivě hodně nedůrazní a po závaru se balon odrazil až k VICENTE IBORROVI, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
56
Domácí jsou nyní jasně lepší a svého soupeře jednoznačně přehrávají.
55
Domácí předvedli parádní rychlý protiútok, po kterém Martins poslal přihrávku na levou stranu na RUBÉNA GARCÍU, který v pohodě zvýšil ranou na zadní tyč na 3:0!
53
Z rohového kopu se hosté neprosadili.
52
Hosté se přeci jen dostali na dostřel domácí brány, zasahovat musel nyní gólman Munúa, následuje roh.
51
Hosté jsou druhou inkasovanou brankou očividně zaskočeni a jsou pod stálým tlakem.
49
Domácí Míchel kopal rohový kop a zakončující DAVID NAVARRO hlavou posílá domácí do dvoubrankového vedení!
47
Domácí hráči začali aktivně a očividně budou spoléhat na rychlé protiútoky.
46
Hráči jsou zpět na hrací ploše.
Je za námi první poločas utkání mezi Levante a Mallorcou. Domácí fotbalisté byli mírně aktivnější a odměnou jim byla branka v podání Obafemi Martinse. Pokud hosté v boji o záchranu chtějí dnes získat nějaký bod, musí ve druhém poločase hodně přidat.
45
Levante je v posledních vteřinách stále pod tlakem, bude se ale již pískat konec poločasu.
44
Hosté by samozřejmě v závěru poločasu rychle srovnali krok a ženou se do útoku. Domácí se ale dobře brání.
43
Domácí fotbalisté se v závěru poločasu přeci jen prosazují. Po dlouhém nákopu byl sice Pedro Geromel hodně natěsno u OBAFEMI MARTINSE, jenže uhlídat ho nedokázal a domácí útočník po souboji uvnitř vápna balon získal a následně pohodlně otevřel skóre zápasu!
41
U míče jsou znovu hosté, kteří jen velmi pozvolně kombinují na vlastní polovině.
40
Pět minut před koncem poločasu stále čekáme na úvodní branku utkání. Domácí jsou sice mírně aktivnější, výraznější šanci si ale nevypracovali.
38
Teď se pokusili zaútočit i hosté, míč ale doskotačil až k domácímu brankáři, který bude v klidu rozehrávat.
36
Hráči Levante ale balon získali rychle zpět, jejich další útočná akce ale znovu skončila nezdarem.
35
Domácí Lell se nyní dostal na pravé straně obrany pod tlak a raději tak odehrál balon na autové vhazování.
34
Hosté si nyní připsali první zajímavou střelu a gólman Munúa musel být hodně pozorný. Tvrdou ránu Javi Márqueze ale bez větších problémů vyrazil.
33
Domácí se pokusili o další rychlý brejk, ani tentokrát z toho ale nic nebylo.
32
K přímému kopu se postavil Barkero a jeho rána prolétla jen těsně vedle levé tyče hostující brány.
31
Domácí šli do rychlého brejku, po faulu Nunese na Míchela sice nechal rozhodčí krátce výhodu, pak ale přeci jen zapískal a hostujícímu stoperovi dal dokonce žlutou kartu.
29
Míč do vápna Levante posílal Nsue, dobře ale zasáhl David Navarro.
28
Teď jsou u míče znovu domácí, ale ani jim se nedaří atakovat bránu Mallorky.
26
Hosté kombinují v okolí půlící čáry, na dostřel domácí brány se zatím nedostávají.
25
Hra se opět přesunula do středu hřiště, ani jedno z mužstev se nedostává do zajímavějších šancí.
23
Po delší době jsou u míče také hosté, jenže zatím jsou hodně daleko od brány soupeře a k zakončení se nedostávají.
22
Roh rozehrál sám Míchel, jenže opět se hosté bez větších problémů ubránili.
21
Po rychlém protiútoku střílel ze značné vzdálenosti Míchel, jeho rána byla zblokovaná na roh.
19
Domácí svůj tlak stále zvyšují a nyní se hraje permanentně v okolí velkého vápna.
18
S centrem na přední tyč si ale hostující obrna poradila a již se hraje znovu ve středu pole.
17
Domácí fotbalisté jsou nyní aktivnější a po zákroku Xima budou kopat rohový kop.
15
Centr do vápna Mallorky posílal z levé strany Rubén García, dobře pokrytý Martins ale ani ve skluzu nedokázal na míč dosáhnout.
14
Domácí mohli jít do rychlého brejku, Martins ale pokazil přihrávku a balon rychle získali hosté.
13
Po dlouhém odkopu brankáře Munúi se dostal balon až k Rubénu Garcíaovi, jeho rána byla ale zblokovaná jen na aut.
12
Další standardku kopali na druhé straně domácí, Barkerovi se ale centr nepovedl a také hosté se ubránili.
11
Hosté následně kopali přímý kop ještě zvětší blízkosti, balon se odrazil k Ximo Navarrovi, který mířil ale nepřesně.
10
Již se pokračuje ve hře, u balonu jsou hostující fotbalisté.
9
Iborra tvrdě kolenem zastavil Javi Márqueze a je pískaný faul. Javi Márquez se jen těžko zvedá z hrací plochy.
8
Vysoký pas za obranu dostal Martins, dobře proti němu vyběhl ale Aouate a míč zastavil.
7
Dlouhý aut do pokutového území hostující obrana odvrátila.
6
Hráči Levante svého soupeře trochu zatlačili a vybojovali autové vhazování až u rohového praporku.
5
Po úvodním oťukávání se míč nyní přesunul do středu hřiště.
4
Po rohovém kopu se domácí fotbalisté ubránili a jsou u míče.
3
Přímý kop si na druhé straně vyzkoušeli také hosté. Po přímém kopu následuje ještě roh.
2
Po přímém kopu se odražený míč dostal k Davidu Navarrovi, jehož rána ale byla v ofsajdu a přestože balon skončil v síti, gól neplatí.
1
Ještě v úvodní minutě byl pískán faul proti hsotům a je tu zajímavá standardka pro domácí.
1
Hned v úvodu centroval z pravé strany do vápna Lell, jeho pas odvrátil Pina.
1
Estadio Ciudad ve Valencii není rozhodně zcela zaplněný. Opticky to vypadá, že je zaplněna tak polovina kapacity.
Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše. Vše se chystá k úvodnímu výkopu zápasu.

Levante UD: Munúa - Lell, Ballesteros, David Navarro, Juanfran - El Zhar, Míchel, Barkero, Iborra, Rubén García - Martins

RCD Mallorca: Aouate - Ximo, Jose Nunes, Pedro Geromel, Pedro Bigas - Nsue, Pina, Víctor, Javi Márquez, dos Santos - Hemed

Rozhodčí: Delgado - Ríos, Huerga.
Oba celky se v nejvyšší španělské soutěži střetly zatím desetkrát. Lebší bilanci vzájemných soubojů mají fotbalisté Mallorky, kteří mají na kontě pět výher. Levante se z plného bodového zisku radovalo dvakrát a třikrát zápasy skončily nerozhodně. Přestože se Levante loni probojovalo do Evropské ligy, ve španělské lize byla úspěšnější Mallorka, která nejprve na podzim v Levante remízovala 0:0 a následně na jaře doma vyhrála 1:0.
Bilance posledních pěti zápasů RCD Mallorca je ještě výrazně nepříznivější. Klub z Baleárských ostrovů dokázal v posledních pěti kolech pouze dvakrát remízovat a získal tak pouze dvě body za remízy s Celtou Vigo (1:1) a Realem Zaragozou (1:1). I díky tomu má na svém kontě pouhých třináct bodů.
Ani jedno z mužstev nemá v poslední době oslnivou formu. Fotbalisté Levante UD dokázali z posledních pěti zápasů získat pět bodů za jednu výhru a dvě remízy. Pravdou ale je, že dvě porážky si tým připsal v těžkých domácích zápasech s Realem (1:2) a Barcelonou (0:4). V posledním kole fotbalisté Levante remízovali na půdě Celty Vigo 1:1.
Dobré nedělní poledne při sledování 15. kola španělské Primera Division mezi domácím Levante a hostující Mallorcou. Dnešní utkání je soubojem účastníka Evropské ligy, který je momentálně na desátém místě. Pokud by ale Levante dnes uspělo, v tabulce by se posunulo až na šestou příčku, která by na konci sezony opět zajišťovala účast v evropských pohárech. Fotbalisté Mallorky mají úplně jiné starosti. V tabulce jsou na sedmnácté příčce, jediný bod od sestupových míst.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.