To je z mé strany vše a těším se u dalších sportovních přenosů. Přeji hezký zbytek večera.
A je dobojováno. Sledovali jsme hodně zajímavé utkání, které nakonec zvládl lépe Real Madrid, který porazil Mallorcu 5:2. Vítězství se ale nerodilo vůbec lehce.

Hosty poslal do vedení už v 6. minutě Nsue. Domácí se dlouho nemohli dostat do tempa, nakonec se jim ale v 15. minutě podařilo vyrovnat, když se trefil Higuaín. Jenže o sedm minut později se prosadil hostující Alfaro a Mallorca opět vedla. Další branka už v prvním poločase nepadla a Mallorca tak překvapivě vedla 2:1.

Začátek druhého poločasu patřil domácím. Vše odstartoval v 52. minutě Ronaldo, který vyrovnal. O dvě minutky později poslal Real do vedení Modric a o další tři minutky později se trefil i Higuaín a Real vedl 4:2. V nastaveném čase se ještě trefil Benzema.

Real Madrid tedy potvrdil roli favorita a získal další tři body.
90+2
Real právě vstřelil branku!
Tak jsme se dočkali ještě jedné branky. Higuaín si parádně naběhl do vápna hostů, poté přihrál pod sebe, kde byl zcela volný KARIM BENZEMA, který uklidil míč do prázdné branky!
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minuty.
90
Hraje se poslední minuta řádní hrací doby.
90
A nakonec z toho mohla být kontaktní branka. Po rychlé akci se dostal míč na hranici penalty, ale tam nebyl žádný z hostujících hráčů, který by uklidil míč do poloprázdné branky.
89
Hosté to ještě zkouší a tlačí se dopředu.
88
Další akci ukončil nepřesnou přihrávkou Özil.
87
Po levé straně to zkoušel Ronaldo, ale nic z toho tentokrát nebylo. Hostující obránce zblokoval jeho střelu a následně i přihrávku.
86
Obrovská šance hostů! Po závaru se na malém vápně dostal k míči Pereira, který vypálil, ale poslal kulatý nesmysl pouze do ležícího Coentrãoa!
85
Po rohu pálil z dálky Pepe, ale jeho dělovka skončila nad brankou hostů.
84
Higuaín se řítil sám na hostujícího brankáře, ale ten jeho přízemní střelu vyrazil na rohový kop!
83
A hosté naposledy střídají. Tissone dohrál a přišel Fontás.
83
Nakonec domácí vybojovali rohový kop.
82
Madridští v klidu kombinují na polovině svého soupeře.
81
Jenže ani hostům se rozehrávka tohoto rohu příliš nepovedla a míč tak mají opět domácí borci.
80
Následuje rohový kop pro hosty.
79
Z rohu domácí ani tentokrát nic nevytěžili.
78
Hosté ještě střídají. Casadesus nahradil Pereiru.
78
Další rohový kop pro Real.
77
Parádní střelou z dálky se prezentoval Luka Modrić, ale s jeho dělovkou si tentokrát hostující brankář skvěle poradil!
76
Ale z rohu Real nic nevytěžil. Přesto jsou domácí stále u míče.
75
Özilovo tečovanou ránu vyrazil Aouate na rohový kop.
74
Domácí ale chybovali a dopředu šli hosté. Z levé strany centroval Santos, ve vápně se dostal k hlavičce Hemed, ale poslal míč vysoko nad branku Realu.
73
Ani z tohoto rohu hosté nic nevytěžili. Domácí v klidu kombinují na své polovině.
72
Rohový kop pro hosty.
71
Pina hledal kolmou přihrávkou Santose, ale k němu se míč nakonec nedostal, dobře zakročil Pepe.
70
Hemed se prokličkoval až na hranici penalty, poté vystřelil, ale López předvedl parádní zákrok a míč chytil.
69
Ale celou akci zastavil útočný faul Ronalda.
69
Domácí v klidu kombinují a diktují tempo hry.
68
K hlavičce se nyní dostal Ramos, ale branku hostů netrefil. To byl dobrý pokus domácího kapitána.
67
Rohový kop pro Real.
67
Özil se dostal do vápna a následně i ke střele, ale z úhlu kulatý nesmysl poslal pouze do boční sítě.
66
Hosté střídají. Nsue odešel a zahraje si Hemed.
65
Ale dos Santos nedokázal propálit zeď a u míče jsou domácí.
64
Pepe fauloval Santose a Mallorca bude zahrávat přímý volný kop zhruba z 25 metrů.
63
Z pravé strany centroval Hutton, ale míč sebral pozorný López.
62
A to bylo to poslední, co Kaká předvedl. Na hřišti ho totiž nahradil Alonso.
61
Do šance se hnal Kaká, ale ve vápně zvolil místo střely přihrávku a nic z toho nebylo.
60
Mallorca se dostala k centru z levé strany, ale ten k ničemu nevedl a dopředu pospíchá Real.
59
Hosté se tentokrát ubránili a zkouší něco vymyslet.
58
Domácí jsou při chuti a opět kombinují na polovině hostů.
57
Tak to je pořádný uragán v podání madridských hráčů. Domácí nyní doslova rozebrali hostující obranu a jdou do vedení o dvě branky. Özil si skvěle naběhl do vápna, poté přihrál pod sebe, kde byl zcela volný GONZALO HIGUAÍN, který poslal míč do prázdné branky.
56
Tentokrát se hosté ubránili. U míče jsou ale stále domácí borci.
55
Do šance se hnal Higuaín, ale toho vychytal hostující brankář. Rohový kop pro Real.
54
Z dobrých dvaceti pěti metrů napřáhl LUKA MODRIC, který parádní střelou poslal Real Madrid poprvé v tomto utkání do vedení. Nádherný fotbalový moment.
53
Domácí pokračují v náporu.
52
Na centrovaný míč si perfektně naskočil CRISTIANO RONALDO, který parádní hlavičkou překonal hostujícího brankáře a vyrovnal. Domácí borec vstřelil 27. branku v této sezoně!
51
51
Z levé strany centroval Coentrão, ale Pina míč odkopl daleko od své branky.
50
Míč už mají na svých kopačkách hráči z Madridu, kteří pospíchají dopředu.
49
Hosté se usadili na polovině Realu a šetří cenné vteřinky.
49
Po centru se zjevil na malém vápně osamocený Alfaro, který se pokusil o nůžky, ale branku Realu přestřelil!
48
Ale domácí opět chybovali a u míče jsou hosté. Ti nikam samozřejmě nepospíchají.
47
Míč mají domácí, kteří se hned tlačí před branku hostů.
46
A Arbelou nahradil Benzema.
46
Domácí v poločase střídali. Moratu nahradil Özil.
46
Hráči už jsou na trávníku, takže za malý okamžik začínáme.
Druhý poločas začne zhruba v 21:02.
První poločas je za námi. Sledujeme pohledný fotbal, který už nabídl tři branky. Dvě překvapivě vstřelila Mallorca, která tak v poločase vede nad Realem Madrid 2:1.

Domácí diktovali tempo hry, jenže hosté podnikali rychlé brejky, ze kterých těžili. Realu se dnes v útočné fázi příliš nedaří. Druhý poločas bude tedy ještě hodně zajímavý.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutu.
45
Ale i tentokrát se Mallorca v pohodě ubránila.
45
Po závaru před brankou hostů je tu roh pro Real.
45
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44
Další akci Realu ukončila nepřesná přihrávka do lajny.
43
A mohlo to být o dvě branky! K hlavičce se dostal Hutton, který ho poslal těsně vedle pravé tyče. Diváci na to reagují pískotem.
42
Rohový kop pro Mallorcu.
42
Ale pro centrovaný míč si i tentokrát skvěle došel Aouate.
41
Real stále kombinuje na polovině hostů.
40
... ale Ronaldo ani nadvakrát nepropálil zeď.
40
K míči se postavil Cristiano Ronaldo...
40
Zajímavá standardní situace pro domácí.
39
Za faul na Ronalda uviděl žlutou kartu Tissone.
39
Ronaldo si nabíhal do dobrou přihrávku, ale těsně před ním si vzal míč brankář Aouate.
38
Ale i tentokrát se hosté v pohodě ubránili. U míče je ovšem stále Real.
37
Hosté se nyní vydali dopředu a nakonec o míč přišli. Domácí šli rychle do brejku, ale je z toho pouze rohový kop.
36
Na druhé straně zahrozil rychlík dos Santos, ale domácí zadáci si s ním tentokrát poradili.
35
Ale ani z tohoto rohu nedokázali domácí nic vytěžit a stále tak prohrávají o jednu branku.
34
Rohový kop pro domácí.
33
Real diktuje tempo hry a hostům se nedaří dostat ze svého vápna. Obrovský tlak madridského celku.
32
Dobře to zkoušel Kaká, ale Nsue stál tam kde měl a nakonec z toho nic nebylo.
31
U míče jsou opět domácí, kteří pospíchají před branku svého soupeře.
30
Pro centrovaný míč si dobře došel hostující brankář.
29
Po rychlé akci si zpracoval míč ve vápně hostů Higuaín, který ho sklepl na Cristiana Ronalda, ale po jeho střele orazítkoval kulatý nesmysl pouze břevno!
29
Po dobrém napadání získali domácí míč a ženou se dopředu.
28
Ale i tentokrát se hosté ubránili, navíc budou vhazovat, což jim určitě vyhovuje. Domácí ale nyní mají velký tlak.
26
Hosté zatím velmi pozorně brání a domácí se nemohou prokombinovat před jejich branky. Borce z Realu dnes nečeká vůbec nic lehkého.
25
Morata centroval do vápna hostů, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
24
Z levé strany postupoval sám na Aouateho Cristiano Ronaldo, který ovšem poslal míč nad branku hostů!
22
Mallorca právě vstřelila branku!
A hosté jdou po rohovém kopu opět do vedení. Na zadní tyči si počkal ALEJANDRO ALFARO, který poslal kulatý nesmysl do poloprázdné branky.
21
Real ale chyboval a hosté vybojovali rohový kop.
21
Domácí to zkusili dlouhým nákopem po levé straně, ale i tentokrát míč skončil v zámezí.
20
Pepe byl tvrdě atakován a domácí zůstanou u míče.
19
Do vápna hostů centroval Modrić, ale u kulatého nesmyslu byl jako první Nunes, který míč poslal daleko od své branky.
18
Hosté nyní velmi důrazně brání a domácí borci v klidu kombinují na své polovině.
16
Dos Santos se dostal k hlavičce, ale poslal míč pouze do míst, kde stál López.
15
A je vyrovnáno! Modrić našel parádní kolmou přihrávkou Pepeho, který se zjevil sám před hostujícím brankářem. Domácí zadák ještě přihrál doleva, kde byl GONZALO HIGUAÍN, který už neměl problém poslat míč do prázdné branky.
14
Na hrací ploše zůstal ležet Alfaro a rozhodčí hru raději přerušil.
13
Na levé straně utekl Ronaldo, který přihrával na malé vápno, jenže tam byl jako první Aouate, který míč sebral a akci domácích výborně zastavil.
12
Nsue se hnal sám na Lópeze, ale podle pomezního rozhodčího byl v ofsajdu.
11
Z pravé strany centroval Arbeloa, ale ani po tomto centru se domácí nedočkali. Skvěle zasáhl hostující Bigas.
10
Morata dostal v souboji loktem do obličeje, ale rozhodčí to neviděl a hra pokračuje.
9
Centrovaný míč skvěle vyboxoval hostující brankář, který tak výrazně pomohl svým spoluhráčům.
8
Je tu první rohový kop pro Real Madrid.
7
Domácí se okamžitě tlačí dopředu. Po levé straně to zkoušel Modrić, ale s kulatým nesmyslel se dostal do zámezí.
6
Tak to je šok pro domácí hráče i fanoušky. Po centru z levé strany se dostal k hlavičce EMILIO NSUE, který parádní hlavičkou překonal Lópeze a poslal svůj celek do vedení.
6
Z dálky to nakonec zkusil Cristiano Ronaldo, ale s jeho přízemní střelou si Aouate v pohodě poradil.
5
Domácí opět kombinují, ale stále daleko od branky hostujícího celku.
4
Z dálky to zkusil hostující dos Santos. Po jeho dělovce skončil míč nad brankou Realu, ale nutno dodat, že Lópeze tato střela určitě hodně vystrašila, protože to nebyl vůbec špatný pokus.
3
Varane chtěl přenést hru na levou stranu, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla a míč skončil v zámezí.
2
Real to zkusil po levé straně, ale centrovaný míč odhlavičkoval Nunes.
1
Úvodní výkop obstarali domácí borci, kteří okamžktě rozjeli přihrávkový kolotoč.
1
Hráči už nastupují na hrací plochu. Utkání začne za několik málo desítek vteřin.

Real Madrid: Adán - Khedira, Benzema, Özil, Carvalho, Marcelo, Xabi Alonso

RCD Mallorca: Calatayud - Conceição, Pereira, Hemed, Luna, Fontàs, Ximo

Real Madrid: López - Ramos, Pepe, Arbeloa, Coentrão, Varane, Kaká, Modrić, Cristiano Ronaldo, Higuaín, Morata

RCD Mallorca: Aouate - Hutton, Nunes, Kevin, Bigas, Tissone, Pina, Víctor, Alfaro, dos Santos, Nsue

Rozhodčí: Mateu - Cebrián, Núnez.
Absence

Realu Madrid bude v dnešním utkání určitě chybět Ángel di María a Iker Casillas, kteří jsou stále na seznamu zraněných hráčů.

Mallorca bude postrádat zraněné Pedra Geromela, Antonia Lópeze, João Victora a Arizmendiho. Kvůli karetnímu trestu bude chybět Jose Martí a Javi Márquez.
Vzájemné zápasy

14.01.2012 Mallorca – Real 1:2
13.05.2012 Real – Mallorca 4:1
28.10.2012 Mallorca – Real 0:5
RCD Mallorca

Hosté zatím získali 24 bodů a nachází se na sestupovém 18. místě. Mallorca dokázala v této sezoně zatím 6x vyhrát, 6x remizovala a už 15x prohrála.

Poslední zápasy:
Mallorca - Sevilla 2:1
Granada - Mallorca 1:2
Mallorca - Getafe 1:3
Valencia - Mallorca 2:0
Mallorca - Osasuna 1:1

Byl založen v roce 1916 a své domácí zápasy hraje na Iberostar Stadium. V současnosti tým trénuje bývalý slavný dánský fotbalista Michael Laudrup. Mallorca hraje s červenými dresy a černými trenýrkami. Mezi největší úspěchy Mallorcy se řadí vítězství ve španělském poháru Copa del Rey (2003), vítězství ve Španělském superpoháru (1998) či finálová účast v Poháru vítězů pohárů (1999).
Real Madrid

Domácí mají na svém kontě 58 bodů a v tabulce se nachází na druhém místě. Na vedoucí Barcelonu ale celek z Madridu ztrácí propastných 13 bodů.

Celta Vigo - Real Madrid 1:2
Real Madrid - Barcelona 2:1
La Coruna - Real Madrid 1:2
Real Madrid - Vallecano 2:0
Real Madrid - Sevilla 4:1

Je to světově nejúspěšnější a nejznámější klub fotbalové historie. Klub byl založen v roce 1902, ale právo nosit titul Real (královský) mu bylo uděleno až v roce 1920 králem Alfonsem XIII. Klub hraje na stadionu Santiago Bernabéu v Madridu, který byl postaven v roce 1947. Klubovou historii zdobí mnoho titulů. Real vyhrál devětkrát Ligu mistrů UEFA (dříve Pohár Mistrů Evropských Zemí), tedy vícekrát než kterýkoliv jiný fotbalový klub v celé Evropě. Španělskou ligovou trofej získal 31krát a pohárovou 18krát. 18. prosince 2000 zvolila FIFA Real Madrid za nejlepší fotbalový klub 20. století.
Přeji krásný večer všem fanouškům fotbalu. Španělská Primera Division má na programu 28 kolo a my budeme sledovat utkání mezi Realem Madrid a Mallorcou. Jasným favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.