Střely na bránu: 11:2
Střely mimo: 6:4
Rohy: 12:5
Fauly: 7:14
Je tu konec. První poločas 2:0, druhý taktéž, ve výsledku tedy jednoznačná záležitost. Domácí přestříleli svého soupeře a naprosto zaslouženě vyhráli. Nikdo by se možná nedivil, kdyby výsledek skončil dalek větším výsledkem.
90
Nastavují se dvě minuty.
89
Teprve druhá přímá střela na bránu a vyslal ji hostující Delibašič, reprezentant z Černé Hory se kterým se Česko potkalo v baráži o Euro nehraje vůbec špatně, ale snížení se nekoná. Bravo nadvakrát jeho střelu kryje.
89
Dá se předpokládat, že se mnoho minut nad plán hrát nebude.
87
Bergarova střela z dálky končí vysoko nad. Jen to zahučelo po ráně střídajícího hráče Realu.
86
Ještě roh pro hosty, ale byl odvrácen.
85
Blíží se závěr zápasu, o kterém je rozhoduto prakticky od dvaašedesáté minuty.
83
Naposledy střídají i hosté. Vázquez na plac, z něj Baptistão.
82
Poslední střídání. Končí autor dvou branek Vela, zbytek utkání si užije Agirretxe.
81
Utkání se pouze dohrává, domácí drží v pohodě míč.
79
Je tu druhé střídání u Realu. Do šaten jde Pardo, na jeho místo jde Zurutuza.
77
Real Sociedad právě vstřelil branku!

Na druhé straně to byla však jasná záležitost. Do otevřené obrany vběhl GONZALO CASTRO a jeho rána vymetla pavouky v šibenici Cobeňovy svatyně. To už je poměrně debakl pro Vallecano.
75
Delibašič hodně posílil ofenzivu hostů, dostává se i do šancí, jako nyní po centru Pitiho, ale opět se zakončení nekoná.
72
První střídání také u domácích. Odešel dobře hrající Ifrán, jeho místo zaujme Bergara.
70
Ve výsledku se tedy vůbec první střela na bránu nekonala. Akce to byla však velice hezká a chyběl kousek a mohli se hosté dočkat snížení.
69
Už se zdálo, že se hosté dočkali branky. Jenže Delibašič se ocitl v ofsajdu a jeho dorážka do prázdné brány je proto neplatná. Rayo se radovalo předčasně, nicméně praporek pomezního rozhodl naprosto správně.
67
Třetí žlutá karta pro tým Rayo Vallecano, nervy na uzdě neudržel Gálvez.
66
Druhé střídání v týmu hostů. Domíngueze nahrazuje Bangoura.
66
Dlouhý centr Domíngueze hledal v pokutovém území Pitiho, také ho našel. Ale hostující hráč to měl na dlouhou nohu a zakončit nedokázal.
64
Rázem je to znovu smršť, kterou odstartovala třetí branka. Ránu z voleje vyslal Pardo a míč končí těsně vedle.
62

Velice rychlá akce domácích znamená třetí gól v síti Cobeňa a o osudu duelu je pravděpodobně jasno. MIKEL GONZÁLES nalezl centr z pravé strany a na malém vápně uklidil míč potřetí do brány. Nic na tom nezměnil ani skluz obránce Labaky a pád gólmana. Pochválit je třeba Ifrána, jenž se podílel svou asistencí již na druhé brance.
61
Dlouhý aut Castra hledal ve vápně nabíhajícího Ifrána, před ním zasáhl Delibašič.
60
Gálvez také v ofsajdu. Na Rayu je vidět snaha, o tom žádná. Ale bez šancí a gólu to prostě nepůjde.
59
Tvrdá střela Baptistãa končí vysoko nad. Hosté si sice vylepšili bilanci střel, ale na Brava stále nic nešlo.
58
Delibašič vystaven do ofsajdu.
56
Sice měli hosté v prvním poločase dvě šance, ale ani jednou z toho nebyla přímá střela na bránu. A dle poločasových statistik byla tato bilance přímo hrozivá. Domácí totiž vypálili již devětkrát na bránu a šestkrát mimo. Vallecano má na svém kontě tři střely mimo.
55
Carlos Vela útočil na hattrick, ale ještě není všem dnům konec. Času a dalších pokusů budu mít možná ještě hodně. Současný střelecký projektil technického rázu končí metr nad.
53
Dá se očekávat, že tempo hry opadne především díky domácím, kteří se už nebudou tolik tlačit do zakončení a budou raději spoléhat na zadní vrátka.
51
Dopadla stejně, jako kupa předešlých. Tedy ve zdi.
50
Na druhé straně ani domácí nezahálejí a budou kopat standardku.
49
To také dokomentuje akce střídajícího Delibašiče, který se dostal do vápna, ale jeho střela byla slabá.
48
Rozhodně to nebude jediné střídání v těchto minutách, trenér Raya dává jasný signál, že s výsledkem bude chtít něco udělat.
46
Trenér hostů se rozhodl do druhého poločasu udělat jednu změnu. Casado už zůstal v kabině, na jeho místo jde Delibašič.

Fauly: 4:10
Druhý poločas začíná přibližně ve 22:32.
A také se tak stalo. První velice pohledný první poločas má dohráno. Domácí vedou zaslouženě 2:0 a výsledek mohl být daleko vyšší. Především po dvou rychlých brankách Vela se strhla před Cobeněm doslova lavina a on spolu s týmem může být rád, že do druhé půle odchází za poměrně přijatelného výsledku. Jak již bylo řečeno, vše mohlo být jinak, kdyby dvě své šance Rayo proměnilo, leč to je to kdyby.
45
Nebude se nastavovat ani minuta, rozhodčí každou chvíli ukončí první poločas.
45
Akce byla velice rychle přerušena.
45
Ještě trestný kop pro hosty, na který se chystá Piti.
44
Blíží se závěr poločasu, více jak minuta se zřejmě nastavovat nebude.
43
Dva góly v síti Cobeňa, mnoho zahozených šancí a jeden neuznaný gól, hosté mohou být rádi, že do kabin nepůjdou s větším přídělem. Přičemž je nutno dodat, že sami měli celkem dvě dobré gólové šance za nerozhodného stavu. Proměnit je, vypadá vše úplně jinak.
42
Ještě tři minuty a možná něco krátce v nastavení. Rayo se na chvíli vymanilo z tlaku.
40
Baptistão v ofsajdu, obrana hostů a gólman si příliš neoddechne. Už aby byl poločas, to si asi říká kouč Jeméz.
38
Ruben Pardo v dalším rychlém kontru na bránu Vallecana. To je pod obrovský tlakem a třetí inkasovaný gól je stále poměrně aktuální.
37
Obrovská šance pro Real, který mačká soupeře jako citrón. Po rohu se k míči dostal Carlos Martínez, jeho pokus Cobeňo vyrazil pouze před sebe, kde dorážel těsně vedle Vela.
36
Domácí jsou při chuti, Cobeňo musel vytáhnout výborný zákrok. Pardo na něj poslal projektil z obrovské dálky a hostující gólman musel ukázat něco ze svého leteckého umění. Míč odrazil na roh.
35
To se snažilo ihned reagovat protiútokem, ale Bravo byl připraven.
33

A skóre se mění podruhé. Znovu u toho byl muž posledních dvou minut CARLOS VELA. Tentokrát dostal míč na pravou stranu vápna, chvíli si pohrál s míčem a ta koncovka, to byla jedna báseň. Krásnou technickou střelou obstřelil Cobeňa a ten se nestačí divit, co během krátké doby musel vylovit ze své brány. Těžký knockout pro Rayo.
31

Je tu úvodní gól zápasu. Ač nejdou domácím standardky, jdou jim velice dobře kombinační akce. Po jedné z nich se prosadil CARLOS VELA. Ten dostal míč od Ifrána na malé vápno, obtočil se kolem obránce a tvrdou přízemní střelou málem protrhl síť.
30
Standardky to je tedy velká slabina, postrádají naprostou kvalitu. Další ztráta míče po velice nadějné akci.
29
Pardo vybojoval rohový kop pro San Sebastian.
28
Ifránova střela končí ve zdi. Ani třetí pokus z dobré pozice nedoletěl až před Cobeňa.
27
Čemu se hosté nevyhnout, to jsou zbytečné fauly a navíc těsně před pokutovým územím. Během krátké chvíle již třetí standardka pro Real snad z dvaceti metrů.
26
Castrova jedovka neměla špatné parametry, ale jemně ji tečoval Gálvez a bude z toho roh.
24
Vida, hosté se osmělili a najednou pořádají nebezpečné výpady na Bravovu bránu. Baptistão dostal na malém vápně mnoho prostoru a jen nepřesnost v koncovce znamená, že se stav nemění. Pokud měli domácí dobré šance na začátku poločasu, tak hosté velice rychle dokázali vyrovnat statistiky.
22
Castrova střela z dálky končí v rukavicích Cobeňa.
21
Ovšem, nastalo přesně to, na co hosté budou dnes spoléhat. Tedy na rychlé brejky. Jeden z nich málem využil Domínguez, jenž se vydal na dlouhý sprint a hledal ve vápně Pitiho. Toho na poslední chvíli zablokoval Martínez a odvrací na roh.
20
Veškeré akce Vallecana mají jepičí život. Domácí buší jako hluší do vrat. Šance střídá šanci, čtveřice obránců stojících v lajně zatím vždy kontroluje situaci.
19
Nebezpečí už nepřišlo, hosté pod tlakem odkopávají míč do bezpečí.
19
Po centru se dostal k míči Vela a na poslední chvíli se do jeho rány vrhl Casado. Roh se bude opakovat z druhé strany.
18
Rohový kop pro domácí, zahrávat jej bude Pardo.
17
Tohle už bylo lepší, zůstalo to pouze u myšlenky, provedení bylo horší. V překladu to znamená, že pas Trashorrase byl až přespříliš dlouhý na nabíhajícího Baptistãa.
16
Fuegova nepřesná přihrávka končí až u Brava. Ten se pokusí rozehrát další postupný útok svého týmu.
15
Stále čekáme na nějakou akci také ze strany hostů, doposud se Rayo nemůže dostat do tempa. Dvě, tři přihrávky a jsou bez míče.
14
Iniciativa domácích hráčů pokračuje. Z dvaceti metrů napřáhl Castro a jeho bomba proletěla dva metry mimo tři tyče. Cobeňo jen kotroloval dráhu letu kulatého nesmyslu.
12
Posléze je akce Realu zastavena pro ofsajd. Tak o vzrušivé momenty není za dvanáct minut hry vůbec nouze, což je jen a jen dobře.
11
Napálil jej pouze do zdi. Poté ještě přišla spíše propagační střela Ifrána, Cobeňo chytá.
10
Tak karet se nám urodilo během deseti minut opravdu hodně. Další faul a další standardka pro domácí z velice nebezpečné vzdálenosti. Casado přidržel Gonzálese a ten bude zároveň kopat trestný kop.
8
Dvě střely v řadě vyslal Mikel Conzales. Poprvé trefil pouze zeď, podruhé mu rána nesedla už vůbec. Hosté v poklidu odvrací.
7
Tito poslal k zemi na hranici vápna Parda a chystá se zajímavá standardka pro Real. Navíc inkasuje záložník Vallecana žlutou kartu.
6
San Sebastian se do svého protivníka pustil hodně od podlahy. A znovu se budou dít před hostujícího bránou věci.
5
Rayo se snažilo rychlým nákopem překonal obranný val soupeře, zatím marně. Bravo má míč v rukavicích.
4
Tak se stal moment, o kterém se bude asi hodně diskutovat. Domácí mohli jít do vedení a rozhodčí je jednoznačně poškodil. Každopádně se hraje dál za nerozhodného stavu. Real může jen věřit a doufam, že je tento moment nerozhodí v dalším průběhu utkání.
2
Stačí jen dodat, že Ifrán inkasuje za protesty žlutou kartu.
2
Tak to je hodně svižný začátek. Vela poslal naprosto přesný centr za nabíhajícího Ifrána, jenž se vydal sám na bránu. Cobeňovi udělal kličku a pohodlně zavěsil do sítě. Jenže zřejmě dle názoru sudího zahrál rukou a branka nemůže být uznána. Ofsajd to v žádném případě nebyl a ruka už vůbec. Domácí se cítí naprosto správně poškozeni.
1
Jdeme na věc, rozehrávku měli hosté. Akce však neměla dlouhého trvání.
1
Blíží se začátek tohoto zápasu, hráči už jsou na hřišti a vše je připraveno. Tak pojďme na to, hezký pozdní večer.

Real Sociedad San Sebastian: Bravo - Gonzáles, Bella, Martínez C., Castro - Martínez I., Prieto, Illarramendi, Pardo, Vela - Ifrán. Trenér: Philippe Montanier.

Rayo Vallecano: Cobeňo - Labaka, Casado, Tito, Gálvez - Trashorras, Fuego, Piti, Carlos, Domínguez - Baptistão. Trenér: Paco Jeméz.

Rozhodčí: Lahoz - Cebrián, Nevado .
Domácí fotbalisté mají výrazné problémy s marodkou, chybí hned pětice hráčů. Bergara, Cadamuro, Zurutuza, Bravo a Elustondo. U hosté bude absentovat Rodrí.
Real Sociedad San Sebastian: Někdejší pohárový účastník zůstává hodně za očekáváním. Pouze třináct bodů za čtyři výhry, šest proher a jeden nerozhodný výsledek. Dvanáct vstřelených branek není rovněž žádná velká sláva. Papírový favorit utkání je tak poměrně lehce nalezitelný. Hosté by rádi uzmuli svému soupeři nějaký ten bod, nejlépe rovnou tři. Lehké to mít nebudou, Real se potřebuje nutně zvednout.
Rayo Vallecano: Má za dosavadních jedenáct zápasu pět výher, pět proher a jednu remízu. Ve výsledku to dělá šestnáct bodů, ale aktuální skóre není nic pozitivního pro hostující celek. Šestnáct vstřelených a pětadvacet inkasovaných gólů, což ve výsledků dělá třetí nejhorší defenzivu v lize.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký už poměrně pozdní pondělní večer. Jsem rád, že jste nočními vytrvalci a rozhodli jste se sledovat tento zápas dvanáctého kola nejvyšší španělské soutěže. Od 21:30 se utká Real Socieadad San Sebastian, který je v tabulce až na čtrnáctém místě, proti se postaví deváté Rayo Vallecano.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.