Je za námi utkání 24. kola Primera División mezi Realem Madrid a Rayo Vallecano, které skončilo výhrou domácího celku 2:0. Dění na hřišti z velké části poznamenal rozhodčí Paradas, který hned v 18. minutě vyloučil po dvou přísných žlutých kartách Sergia Ramose. Domácí v té době již vedli o dvě branky a v dalším průběhu přestali útočit a soustředili se výhradně na defenzivu. Hosté se na odpor nezmohli a zápas ani nezdramatizovali.
90+3
Domácí dokázali míč dostat až k Rubénovi, a to bude závěr dnešního zápasu.
90+3
Po nepříliš jistém zákroku Varana se k balonu dostal Pepe a jeho odkop byl již daleko rezolutnější.
90+2
Roh odvrátil Essien, u míče ale zůstávají hosté.
90+1
Po zblokovaném centru Tita skončil míč v zámezí a je tu roh pro hosty.
90+1
Nastavovat se budou ještě tři minuty.
90
Normální hrací doba již vypršela. U míče jsou hráči Realu.
90
Míč se dostal až k Diego Lópezovi, který s rozehrávkou samozřejmě nikam nepospíchá.
89
Stadion Santiaga Bernabéua se rychle vyprazdňuje. Diváci vědí, že dnes se asi již nic dalšího nestane.
88
Ti ale už gól vstřelit nechtějí. Míč poslali zpět až ke gólmanu Lópezovi.
88
Vázquez fauloval Albiola a rozehrávat budou domácí.
87
Další zoufalý pokus o útočnou akci hostů skončil ofsajdem.
86
Di María posílal centr na Callejóna a Ronalda. Ani jeden z nich se ale do zakončení nedostal.
85
Rychle se blíží konec dnešního zápasu. Hra je teď často kouskovaná. Hosté hodně faulují a přicházejí o šanci snížit.
84
Hosté sice mají balon, do vápna se ale zatím k zakončení nedostávají.
83
Hosté také naposledy střídají. Odešel Piti a zahraje si Delibašić.
83
Za obranu si sice dobře zaběhl Lass, nakonec je z toho jen roh pro hosty.
82
Hráči Rayo Vallecano opět dlouze krouží kolem vápna Realu, jenže k přímé střele se nedostávají.
81
Necelých deset minut před koncem normální hrací doby domácí stále ve velké pohodě kontrolují výsledek.
80
Domácí naposledy střídají. Odešel Kaká a nastupuje José Callejón.
79
Pitiho centr v pohodě lapil López.
78
Rychle se blíží závěr zápasu a hosté se stále nemohou dostat k tomu, aby vstřelili kontaktní gól.
77
Po následném přímém kopu hosté nastřelili tyč Lópezovy brány, byl ale mávaný a následně i pískaný ofsajd.
76
O chvilku později naopak Pepe fauloval Léa Baptistãa a žlutou kartu už dostává.
75
Jako čertík v krabičce nyní poskakoval trenér domácího celku Mourinho, když hostující Lass nedostal kartu za hru rukou.
74
S míčem do vápna se dostal Khedira, jeho zpětná přihrávka ale nikoho nenašla.
74
U míče jsou domácí, kteří nikam nepospíchají a snaží se šetřit vteřinky.
73
Hosté střídají. Odešel Trashorras, místo něj si zahraje Vázquez.
71
Hostující Trashorras kopal rohový kop, domácí se ale v pohodě ubránili.
70
Následný míč rozhodčího poslal Kaká do zámezí a odkopávat bude hostující gólman.
69
Nekontrolovaně spadl na zem po kontaktu s vlastním spoluhráčem Gálvez. Bude ale pravděpodobně v pořádku.
68
Domácí tým stále ve velkém klidu drží soupeře daleko od brány.
67
Domácí tým střídá. Odstupuje Mesut Özil a nastupuje Ángel di María.
66
Kaká se snažil do vápna posílat balon na Khediru, jeho rána šla ale mimo.
65
Stále sledujeme stejný obraz hry. Domácí fotbalisté zkušeně drží dvoubrankové vedení, hosté jsou bezzubí.
64
Hosté střídají. Odešel Casado a nastupuje José Carlos.
63
Hodně ostře nyní zajel do protihráče Ronaldo a dostává žlutou kartu.
62
Gól měl nyní na kopačce Piti, jenže jeho ránu zastavil spoluhráč Léo Baptistão.
60
Když už se balon dostal na polovinu hostů, fauloval Kaká.
60
Hostující Lass se po přihrávky od Figuerase dostal přes Coentrãa ke střele, míč ale poslal jen do boční sítě.
59
Tentýž hráč byl o pár vteřin později lapený do ofsajdové pasti.
59
Možná trochu překvapivě přímý kop rozehrál Özil, mířil ale jen do zdi.
58
Po faulu na Özila je tu standardka pro domácí tým. Je to na střelu.
56
Druhý poločas je hodně poznamenaný vyloučením Ramose. Domácí jsou zatažení a hosté nemají dostatečnou kvalitu na to, aby snížili.
54
Hostující Lass se snažil prosadit individuálně po pravé straně, neměl ale šanci na úspěch.
53
Özil získal balon pro Real, jenže Khedira následně nedokázal přihrávku svému reprezentačnímu kolegovi vrátit.
52
Real zatím hraje v defenzivě bezchybně, hosté marně krouží kolem velkého vápna domácího celku.
51
Hosté se stále nemohou dostat k ohrožení brány soupeře. Fotbalisté Realu se zatím dobře brání.
49
I začátek druhého poločasu je zatím hodně zajímavý. Sledujeme fotbal ve velkém tempu.
48
Žlutou kartu za faul na Ronalda dostal Jordi Figueras.
47
Po centru do vápna Realu zahrál rukou Fábio Coentrão, penalta se ale nepíská.
46
Je za námi první poločas zápasu, po kterém vede Real Madrid nad Rayo Vallecano 2:0. Domácí fotbalisté začali skvěle a velmi rychle se po brankách Álvara Moraty a Sergia Ramose dostali do vedení. Jenže právě Ramos byl hned v 18. minutě vyloučený, což do karet zahrálo hostům. Ti ale nedokázali zatím svou početní výhodu využít a do konce poločasu branku nevstřelili. Uvidíme, co přinese druhá půle, která by měla začínat přibližně v 22:03.
Po konci prvního poločasu se ještě Pepe vydal za Domínguezem a už už to vypadalo na další rozmíšku. Vše ale pozorně sledoval rozhodčí Paradas a důrazně upozornil Pepeho, aby svého soupeře zbytečně neprovokoval.
45+1
Jenže hosté rozehráli standardku nakrátko a prakticky okamžitě se dostali do ofsajdu a o míč přišli.
45+1
Kaká poslal k zemi Pitiho a je tu poslední standardka pro hosty v první poločase.
45+1
Nastavovat se bude jedna minuta.
45
Hosté nakonec kopali rohy dva. Po tom druhém se míč dostal do vápna až k Trashorrasovi, jeho tvrdá rána z velmi zajímavé pozice mířila ale vysoko nad bránu.
44
Po centru z pravé strany nyní Essien hlavou odvrátil míč raději na roh.
44
Hosté by očividně rádi před koncem poločasu ještě alespoň snížili. Do zformované obrany Realu se ale tlačí jen velmi těžko.
43
Z levé strany centroval do vápna Realu Cassado, dobře opět zasáhl Varane.
43
Rychle se blíží závěr první půle. U míče jsou znovu více hosté, gólman López může být ale zatím v klidu. Hraje se totiž daleko od jeho brány.
42
Tito naopak při přerušení akce Kaká fauloval a dostává žlutou kartu.
41
Domácí Varane nyní jako poslední instance zastavil na hranici vápna čistým zákrokem Pitiho a vysloužil si uznalý potlesk tribun.
40
Do dvou hodně ostrých soubojů se nyní dostali Domínguez a Pepe. V prvním souboji Pepe šlápl svému sokovi na záda, při druhém pak Domínguez trefil Pepeho loktem do hrudi. Především Pepe je známý tím, že se nechá lehko vyprovokovat. Uvidíme, co se bude dít v dalších minutách.
39
Ke střele zpoza vápna se dostal Essien, mířil ale mimo.
38
Domácí jakoby pochopili, že mohou začít hrát ofenzivněji. Častěji se dostávají na polovinu soupeře a mají tam dostatek prostoru. Nyní Kaká přes Özila našel Khediru, ten byl ale ve vápně dobře střežený.
36
Lass Bangoura teď hodně zbytečně skoro až u rohového praporku Realu fauloval Özila a dostává žlutou kartu.
36
Domácí předvedli krásnou rychlou akci, po které Özil vyzval ke skórování Ronalda. Ten se ale dostal do velkého úhlu a z těžké pozice zamířil jen do boční sítě.
35
Tito faulem zastavil Kaká a míč budou mít domácí fotbalisté.
34
Hostující Lass se snažil prosadit individuálně, neměl ale šanci.
33
Trashorras trochu zbytečně zastavil Khediru na polovině hřiště faulem a dostává žlutou kartu.
33
Real se v početní nevýhodě stále soustředí hlavně na defenzivu.
32
Po centru Cassada se balon odrazil k Domínguezovi, jehož ránu ale v pohodě lapil López.
31
Hraje se na velkém prostoru. Hosté sice více drží balon, do zakončení se ale zatím nedostávají.
30
Nyní je tu ale další rohový kop pro Rayo Vallecano.
29
Nafilmovaným pádem ve vápně Realu si Piti znepřátelil fanoušky domácího týmu. Kdykoliv se Piti dotkne balonu, celý stadion píská.
28
Hosté mají stále více ze hry, Real se jen brání.
27
Mladík Álvaro Morata v útoku Realu si moc nezahrál. Sice dal gól, ale přesto musí kvůli vyloučení Sergia Ramose střídat. Místo něj nastupuje obránce Albiol.
26
Fotbalisté Realu se hodně zatáhli a hrají defenzivně. Uvidíme, zda je to nejlepší možný záměr.
25
Hráči Rayo Vallecano jsou výrazně aktivnější. Domácí tým očividně vyloučení svého kapitána zaskočilo.
24
Hosté rozehráli roh nakrátko. Míč následně levačkou do vápna posílal Cassado, gólman López ale zasahovat nemusel.
23
Varane ve vápně odrazil balon raději na rohový kop.
22
Do odraženého balonu se nyní zkusil opřít Léo Baptistão, mířil ale vysoko nad.
21
Domácí fotbalisté se nyní hodně zlobí na rozhodčího, který neocenil žlutou kartou teatrální pád Pitiho. Ten padl bez jakéhokoliv kontaktu s Kaká.
21
Na pravého beka se stáhl Essien.
20
Hned máme zaděláno na zajímavou zápletku. Domácí sice vedou o dvě branky, ale budou hrát prakticky celý zápas v oslabení.
18
Velké neštěstí pro Real. Sergio Ramos zastavil centrovaný balon rukou a dostává druhou žlutou a následně červenou kartu!
17
Po faulu na polovině hřiště dostal žlutou kartu Sergio Ramos.
17
Po rohu Özila se k hlavičce dral Varane, byl ale dobře střežený.
16
Po krátké mezihře se balon dostal na hranici vápna k Essienovi, jeho povedenou technickou ránu vyrazil Rubén na roh.
16
Na centr Morata si nabíhal Ronaldo, míč mu ale z hlavy sebral výborným zákrokem Rubén.
15
Po lehkém zaváhání Pepeho se k balonu dostal Léo Baptistão, jenže k zakončení se nedostal.
14
Fotbalisté Realu se nyní samozřejmě zbytečně netlačí do útoku. Čekají, s čím přijde jejich soupeř.
13
Hosté to budou mít dnes asi hodně složité, hráči Realu totiž hrají hodně sebevědomě.
12
Real právě vstřelil branku!
Mesut Özil si připisuje další gólovou přihrávku. Na jeho přímý kop do vápna si ideálně naběhl SERGIO RAMOS a jeho hlavička skončila za zády bezmocného Rubéna.
11
Po pravém křídle se o útočný výpad pokusil Sergio Ramos, tvrdě ho ale k zemi poslal Casado. Následuje přímý kop pro Real.
11
Hosté se ale z úvodního náporu Realu rychle oklepali a nyní jsou to oni, kdo je více u balonu.
10
Cassado fauloval Essiena a balon lacino získávají domácí.
9
Hosté trochu vystrkují růžky a dvakrát se dostali až k vápnu Realu. Zakončit ale nedokázali.
8
Domínguez dostal parádní pas mezi Varana a Pepeho, jeho následná křížná rána na zadní tyč prolétl jen o pár centimetrů vedle.
7
Při další akci to domácí již přehnali s narážečkami a o balon rychle přišli.
6
Domácí mají obrovský tlak. Nyní po dalším rychlém útoku Ronaldo přihrál na Kaká, jenž z plného běhu z hranice vápna vypálil těsně mimo!
6
Khedira poslal do křídla balon na Özila, jehož centr do vápna sice mířil na Ronalda, avšak míči stál v cestě gólman Rubén, který balon v pohodě lapil.
5
Na polovině hřiště fauloval Essien, míč budou mít znovu hosté.
4
Domácí fotbalisté hrají hodně od podlahy a sledujeme hodně důrazný úvod utkání.
3
Domácí trenér Mourinho si může mnout ruce. Jeho překvapivý tah přinesl ovoce již ve 3. minutě hry, kdy po rychlém brejku poslal z pravé strany zpětnou přihrávku do vápna Özil, míč proskotačil až na zadní tyč k ÁLVARO MORATOVI, který pohodlně otevírá skóre zápasu - 1:0!
2
Po odkopu gólmana fauloval na půlce hřiště Varane a rozehrávat budou hosté.
1
Po přihrávce od Özila šel sám na brankáře Ronaldo. Zakončil ale mimo a navíc je pískaný ofsajd.
1
Výkop měli domácí fotbalisté.
1
Hráči jsou již na trávníku. Domácí budou samozřejmě celí v bílém, hosté jsou v černém.
V základní sestavě Realu Madrid se dnes objevuje jedno velice překvapivé jméno. V základní jedenáctce se vůbec poprvé ve své kariéře objevuje dvacetiletý útočník Álvaro Morata. Ten dostal přednost před Karimem Benzemou, který bude dnes jen na lavičce náhradníků. Do dnešního dne odehrál Álvaro Morata v dresu A-týmu Realu osm utkání, v nichž zaznamenal jednu branku. Vždy ale na hřiště přišel jako střídající hráč a navíc většinou jen na pár minut. Letos za Real nastoupil v šesti zápasech a odehrál pouhých 89 minut.

Real Madrid: Diego López - Sergio Ramos, Varane, Pepe, Fábio Coentrão - Özil, Khedira, Kaká, Essien, Cristiano Ronaldo - Álvaro Morata

Rayo Vallecano: Rubén - Tito, Gálvez, Jordi Figueras, Cassado - Bangoura, Roberto Trashorras, Domínguez, Javi Fuego, Piti - Léo Baptistão

Rozhodčí: Paradas - Zancada, Mateo.
Fotbalisté domácího Realu se budou muset dnes obejít bez několika členů základní sestavy. Ještě dlouho bude mimo hru se zlomeným prstem na ruce gólman Iker Casillas a do zápasu kvůli karetním trestům nenastoupí ani Luka modrić, Gonzalo Higuaín a Álvaro Arbeloa. Na straně hostů nepustí zranění na hřiště Labaku a Rodrího.
Rayo Vallecano vyhrává hlavně v domácím prostředí. V domácích podmínkách tým porazil Getafe (3:1), Real Betis (3:0) a v posledním kolem zdolal dokonce i Atlético Madrid (2:1). Naopak na hřištích soupeřů Rayo Vallecano v posledních dvou zápasech prohrálo. Nestačlo na Granadu (0:2) a ani na Sevillu (1:2).
Oba týmy mají za sebou v kalendářním roce již šest ligových zápasů. Lepší bilanci mají fotbalisté Realu, kteří čtyři zápasy vyhráli, jednou remízovali a jednou prohráli. Velkou ztrátou pro Real byla především porážka na hřišti zachraňující se Granady 0:1. Chuť si madridští fotbalisté spravili o minulém víkendu, kdy na domácím stadionu vyhráli vysoko 4:1 nad Sevillou. Nejvýznamněji se pod výhru Realu podepsal Cristiano Ronaldo, který v zápase zaznamenal svůj dvacátý hattrick v dresu nejslavnějšího španělského klubu.
Dobrý večer při sledování online reportáže ze zápasu 24. kola španělské Primera Division mezi Realem Madrid a týmem Rayo Vallecano. Dnes nás čeká zajímavý souboj dvou celků z horní poloviny tabulky. Domácí fotbalisté jsou na třetím místě, hosté jsou šestí. Oba týmy dělí v tabulce devět bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.