Tak to je z letošního ročníku La Ligy vše, doufám, že jste se při našich onlajnech dobře bavili. Přeji hezký večer a u dalších přenosů na shledanou.
Rozhodčí César Muñiz odpískal konec a týmy se rozešly smírně po výsledku 2:2. Hosté, byť hráli v oslabení se hned v úvodu druhé půle dostali do vedení díky přesné trefě Aurtenetxeho, jenže Vallecano dokázalo odpovědět. Notně ale domácím pomohl brankář Iraizoz, když neudržel míč v rukavicích a Piti měl už velice jednoduchou pozici. Další branky už nepadly a tak týmy zakončily letošní ročník remízou.
90+3
Centr se dostal až na zadní tyč, kde hlídkoval Gálvez, tomu však v zakončení zabránil obětavý zákrok jednoho z hostujících obránců.
90+2
Rohový kop domácího týmu, ale ještě před ním musí rozhodčí uklidňovat planoucí vášně.
90+1
Žlutá karta pro hostujícího Mikela San Josého.
90
Rozhodčí přidá tři minuty.
90
Přímý kop pro Vallecano, domácí hráči jej rozehráli nakrátko a snaží se rychlými přihrávkami dostat do zakončení.
87
Iraizozovu pozornost chtěl vyzkoušet kdo jiný, než Vásquez, ale ani tentokrát netrefil prostor vymezený třemi tyčemi.
86
Hezký ťukec Vallecana před pokutovým územím soupeře, do zakončení se nakonec dostal Vásquez, jenže jeho rána levačkou zamířila nad banku Bilbaa.
83
Z levé strany pálil Trashorras, na Iraizoze si však nepřišel.
81
Hosté provedli změnu, dnes dohrál Ibai a místo něj se přestaví Gaizka Toquero.
80
Mezi potrestané se dnes zapíše i gólman hostů, Gorka Iraizoz.
80
Žlutou kartu za hru rukou dostal domácí Javi Fuego.
79
Hostující gólman měl problém udržet Bangourovu střelu z dálky a umožnil tak Vásquezovi dorážku. Byť s potížemi, dokázal si s ní poradit.
77
Utkání se nám pozvolna blíží do své koncovky a tempo trochu upadlo.
74
Poslední změna v domácím dresu. Za potlesku tribun odchází Alejandro Domínguez a do hry pouští Andriju Delibašiće.
73
Teď už to vypadalo daleko lépe, na malé vápno přiletěl ostrý centr, ale Iraizoz vyboxoval do bezpečí.
72
Vallecano si bude moci dát repete a to takřka ze stejného místa.
70
Hosté si mohli oddechnout, rozehrávka této standardky nepatřila k těm povedeným, protiakci zahájí gólman Iraizoz.
70
Přímý kop pro domácí tým po De Marcosově faulu.
69
Hosté se už několik minut nedostali na útočnou polovinu, nyní se pouze brání.
66
Další pěkná střela ze střední vzdálenosti, tentokrát v podání Fuega. I on o malý kousek minul.
64
Stadionem to jen zahučelo, když od své kopačky vyslal Domínguez prudký projektil. Mířil však těsně nad.
63
Střídají i hosté, Ander Herrera má splněno a na trávníku se objevuje Xabier Castillo.
61
Domácí začínají stupňovat svoje nasazení, chtějí co nejrychleji přidat třetí gól.
59
Druhá změna v domácím dresu, odchází Jordi Figueras a místo něj bude hrát Alhassane Bangoura.
57
Ten si už Iraizoz pohlídal a nedovolil Vallecanu se ani přiblížit k zakončení.
56
Další rohový kop pro domácí tým.
55
Vallecano právě vstřelilo branku!
Hostující obránce neudržel centr od rohového praporku, a dal tak PITIMU dárek na zlatém podnosu. Trefit ze dvou metrů odkrytou branku pro něj nebyl problém – 2:2.
54
Rohový kop Vallecana.
52
Vůbec není poznat, že Bilbao hraje v oslabení, dokonce jsou teď hosté aktivnější.
50
O rychlou odpověď se snažil Arbilla, vystřelil přes obránce, ale i když toho Iraizoz moc neviděl, dokázal vyrazit!
48
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté jdou i v oslabení do vedení! Po rychlém brejku po pravé straně odcentroval De Marcos, k míči se na hranici penalty dostal JON AURTENETXE a střelou k tyči nedal Rubénovi šanci zasáhnout.
47
Po následném rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Domínguez a polonůžkami zamířil těsně nad!
47
První změna v domácím dresu, odešel Nacho Martínez a do hry se zapojil Tito.
46
Hned první útok domácích znamenal nebezpečí pro branku Iraizoze. Trashorras však i díky teči pálil vedle.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Rozhodčí odpískal konec první půle, po které je stav nerozhodný 1:1. První důležitý moment se odehrál už v 10. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen hostující Aduriz. Vallecano využilo přesilovku v 19. minutě, to se hlavou prosadil Vásquez. Očekával se další nápor Vallecana, jenže bylo to Bilbao, které udeřilo a v 31. minutě díky Susaetovi srovnalo na současný stav.
45+1
Ještě jeden rohový kop pro domácí celek, zůstal však bez využití.
45
Rozhodčí přidá jednu minutu.
43
Domácí nikam nespěchají, jejich rozehrávka je velice pozvolná a opatrná.
40
Menší zaváhání si připsal i hostující gólman. Dlouho váhal s rozehrávkou a málem jej o míč obral Fuego. Iraizoz nakonec odkopl do zámezí.
29
Herrera se snažil o samostatný průnik po levém křídle, byl však zbaven míče. Hosté budou pokračovat autovým vhazováním.
37
Ten domácí nezužitkovali, od své branky bude rozehrávat Iraizoz.
36
Pěkné prostrčení za obranu Bilbaa, přišel ostrý centr do vápna, kde musel San José odvracet na roh.
35
Sám jej i rozehrál, našel však pouze hlavu hostujícího obránce.
34
Rohový kop pro domácí tým, vybojoval ho Piti.
32
Ostrý faul na domácího Vásqueze, tentokrát se to obešlo bez karty.
31
Je vyrovnáno! Ibai dostal skvělou pŕihrávku mezi obránce a i když mohl sám zakončovat, přihral na zcela volného MARKELA SUSAETU a ten už pálil do odkryté Rubénovy brány!
30
A opět v akci Domínguez, tentokrát svedl běžecký souboj proti hostujícímu brankáři, a ten si v něm připsal vítězství.
27
Domácí rozehráli nakrátko rohový kop, po následném centru pálil z voleje Domínguez, ale vedle.
25
Z něj nic vážného nevzniklo, dopředu už pospíchají hráči Vallecana.
24
Hostující De Marcos dostal ideální přihrávku do pokutového území, mířil pod břevno, ale domácí brankář dokázal vyškrábnout na roh!
21
Rayo to tlačilo středem, tam však bylo přehuštěno a do protiútoku tak může vyrazit Bilbao.
21
Domácí trochu zazmatkovali v rozehrávce, toho chtěl využít De Marcos, zaváhání svých obránců však vyřešil brankář Rubén.
19
A tato standardka končí gólem! Na Carlosův centr si u vzdálenější tyče vyskočil FRANCO VÁSQUEZ a hlavou nedal Iraizozovi šanci – 1:0 pro Vallecano.
19
Po faulu Ibaie budou domácí rozehrávat přímý kop z pravé strany.
17
Snaha Vallecana o využití přesilovky zatím naráží na zpevněnou obranu Bilbaa. Ta nic nevymýšlí a pokud je potřeba, klidně odkopne míč do zámezí.
15
Pokus o vysunutí Domíngueze končí včasným vyběhnutím domácího brankáře. Akce Bilbaa tak vyšuměla bez využití.
13
Další karta pro hosty, za faul spatřil žlutý kartónek Carlos Gurpegi.
11
Uvidíme, jak si s osmdesátiminutovou přesilovkou domácí poradí.
10
Aritz Aduriz se podruhé během krátké doby dopustil žlutého faulu a to znamená, že míří do sprch! Vallecano bude hrát přesilovku.
9
Akce na druhé straně, po pravém křídle postupoval Vásquez, chtěl odcentrovat na malé vápno, tam ovšem vládne Iraizoz, který tento centrovaný pokus lapil do rukavic.
7
Hosté byli blízko vedoucímu gólu, do pokutového území se dostal Ibai, kličkou se zbavil soupeře a pak kŕížnou ranou trefil tyč!
5
Na Iraizoze mířil vysoký centr, ještě přiživený hlavičkou, nakonec si gólman Bilbaa poradil a míč chytil.
4
Aritz Aduriz je prvním hráčem, který spatřil žlutou kartu.
3
Po chybné Herrerově rozehrávce končí snaha hostů o vymanění se z obrany. Domácí mohou opět zaútočit.
2
Domácí přimáčkli soupeře před branku a i když hosté reklamují faul, bude to Vallecano, které bude pokračovat v útočné snaze.
1

Rayo Vallecano: Rubén – Arbilla, Gálvez, Figueras, Martínez – Trashorras, Fuego – Vásquez, Carlos, Piti – Domínguez. Trenér: Paco Jémez.

Athletic Bilbao: Iraizoz – Iraola, Gurpegi, San José, Aurtenetxe – Iturraspe, Herrera – Susaeta, De Marcos, Ibai – Aduriz. Trenér: Marcelo Bielsa.

Rozhodčí: César Muñiz – José Fernández, Moisés Mateo.
Dobrý večer u španělského fotbalu, který dnes uzavírá závěrečnou kapitolu svého letošního ročníku. Los svedl dohromady týmy Rayo Vallecano a Athletic Bilbao, celky z poklidného středu tabulky.

Rayo Vallecano je momentálně na osmé příčce se ziskem 52 bodů a určitě se bude chtít prezentovat dobrou formou z posledních kol, která znamenala šest bodů z hřišť soupeřů. Naposledy se fanoušci tohoto klubu mohli radovat z výhry na Getafe v poměru 2:1, kterou zařídili obratem ve skóre Domínguez a vlastňák Diega Castra v poslední minutě.

To Bilbao je na třináctém místě se 44 bodíky a poslední zápas se týmu moc nevydařil. Jednalo se o rozlučku s domácím publikem a ta skončila těsnou porážkou 0:1 od Levante. Už to vypadalo na bezbrankovou dělbu bodů, když se v první nastavené minutě trefil Juanlu a zařídil tak odvoz bodů z Bilbaa.

Jestli se Athleticu podaří alespoň na dálku ukonejšit své fandy výhrou, nebo jestli Vallecano bude pokračovat v dobré formě, to zjistíme od 21 hodin, kdy bude zápas na Estadio del Rayo Vallecano zahájen. Pískat jej bude César Muñiz a nápomocni mu budou José Fernández a Moisés Mateo. Pojďte se rozloučit s ročníkem La Ligy a sledujte náš onlajn, ke kterému jste co nejsrdečněji zváni.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.