Díky za pozornost a u dalších zápasů se budu těšit na počtenou.
Máme za sebou utkání 20. kola nejvyšší španělské soutěže. Domácí zaslouženě berou tři body, když o své výhře prakticky rozhodli již po dvaceti minutách. Penaltu proměnil Albacar, vyloučen byl zároveň Baena a už nebylo moc co řešit. Ve druhém poločase mělo Elche velké šance na zvýšení skóre, ujala se až střela Márqueze. Výsledek tedy jasný 2:0.
90+2
Domácí diváci jsou spokojeni, tři body dnes jejich tým stoprocentně získá.
90+1
Tři minuty nad plán se bude hrát v tomto zápase.
90
Další šance Gila končí u brankáře. Ten si počkal na střelu a míč v pohodě vyrazil.
89
Ještě jeden odkop od brány Rubéna. Čeká na konec zápasu, který se neúprosně blíží.
88
Ještě zde mohla být třetí branka, ale střídající Boakye stál v postavení mimu hru.
86
I hosté už rezignovali, čeká se na konec zápasu. Rayo toho už má zřejmě plné kecky. Celý zápas se bránilo a krom jedné šance, neohrozilo brankáře.
85
Elche v klidu kombinuje s míčem, už se ale nikam zbrkle nežene.
84
Utkání se tak pouze dohrává, o výsledku je rozhodnuto. Ani nějaké delší nastavení zřejmě nebude.
83
Nebude, domácí proto museli střídat.
82
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Rubén Pérez, přichází Carlos Sánchez.
80
Pérez vypadá na střídání, leží na hřišti zraněn. Tak uvidíme, jestli bude moci pokračovat.
79
Elche právě vstřelilo branku!
Teď už se zdá, že je rozhodnuto. Rubén hodil míč velice špatně, rozehrál nepřesně, obrana v tísni přišla o míč, který vybojoval Boakye a přihrál přesně na JAVI MÁRQUEZ. Jeho přízemní rána končí v síti Raya podruhé a domácí se tak přeci jen dočkali druhé kýžené branky. Asistence: Richmond Boakye.
79
Zhruba deset minut před koncem je stav stále 1:0 a nic nenasvědčuje tomu, že bychom se měli dočkat nějakého zvratu. U míče jsou stále domácí.
78
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Jonathan Viera, přichází Adrián Embarba.
77
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Cristian Herrera, přichází Richmond Boakye.
77
Je jasné, že Rayo nebude mít už tolik sil, přeci jen hraje od devatenácté minuty o deseti.
76
Aktuálně 8:1 střely na bránu. Nebýt výborně chytajícího Rubéna, kdo ví jak by to dnes dopadlo.
75
Elche stále nemůže přidat druhou branku, a že těch šancí už mělo.
74
Dlouhý pas, tohle Bangoura neměl šanci doběhnout.
72
Střídající Moral mohl zvýšit na 2:0. Z hranice pokutového území těsně míjí pravou tyč Rubénovy brány.
71
Žlutou kartu dostává González Adrián (Rayo Vallecano).
69
Střídání v týmu Elche CF: ze hřiště odchází Aarón Ñíguez, přichází Manu del Moral.
69
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Nery Castillo, přichází Joaquín Larrivey.
69
A už to zase hořelo. Herrera si naběhl na centr z pravé strany a střelou z malého vápna zamířil jen těsně nad bránu Vallecana.
68
Stále se ještě hraje a u míče jsou domácí fotbalisté.
67
Elche stále chybí ještě alespoň jedna uklidňující branka, přeci jen výsledek 1:0 je hodně ošidný. A také to vypadá, že se trenér chystá posílit útok.
66
Poslední deset minut se z toho začíná dělat souboj mezi Elche a brankářem Rubénem.
65
Poslední minuty hoří hostující obrana jak papír. Do otevřených dveří vběhl pohodlně Suaréz a další zákrok si připisuje brankář Rubén.
64
Ñíguez je k nezastavení. Další jeho tutovka končí perfektním zákrokem. Přičemž domácí hráč byl už velice blízko Rubénovy brány, ale trefuje jen vyběhnuvšího gólmana.
62
Centr Suáreze byl v pravou chvíli odvrácen.
61
Domácí se díky předešlé akci probudili a najednou zase hrozí. Ñíguez hraje dobrý zápas, nyní byl před bránou a byla z toho sražená střela na roh.
60
Po hodině hry měli totiž hráči Elche další tutovku. Ñíguez dostal přesný centr do pokutového území a ihned z první vystřelil, Rubén byl však i tentokrát pozorný.
59
Na hostech je sympatické, že to nezabalili, ba naopak. Otevřeli hru a snaží se víc tlačit před domácí bránu. To je však i pro Elche voda na mlýn.
58
Bangoura zastaven pro ofsajd.
57
Žlutou kartu dostává Javi Márquez (Elche CF).
56
Herrera sice vystřelil na Rubéna, ale ještě předtím fauloval, takže se bude kopat od hostující brány.
55
Tohle by mohla být šance pro hosty, rychlé brejky. Po pravé straně unikl Bangoura a dostal se až před pokutové území, ale jeho slaboučký centr v klidu likviduje Tono.
53
Je to bohužel stále hodně neurovnané, ve druhém poločase jsme toho mnoho zajímavého neviděli.
51
Sudí hru často kouskuje, ono se tak nedá nic dělat, fauly to jsou jasné.
50
Zatím je to takové opatrné a rozhárané, chybí tomu větší šťáva a samozřejmě nasazení.
49
Domácí nesmí polevit v koncentraci, stále je pro ně výsledek nedostatečný. Tak se již snaží něco s výsledkem udělat a kombinují před Rubénovou svatyní.
48
Vallecano nemá prakticky co ztratit, v deseti lidech může jen překvapit nějakou například rychlou akcí.
47
Už se po pauze zase hraje, vypadá to, že se žádné další střídání nekonalo.
46
Druhý poločas začne přibližně v 19:00.
Ta právě skončila a jde se do kabin za stavu 1:0. Nutno říct, že výsledek odpovídá tomu, co jsme viděli na hřišti. I když hosté nezačali špatně, velice záhy přišli o Baenu, který se provinil penaltovým faulem a toho využil vedoucí brankou Alcabar. Elche mělo i další solidní šance, Rubén však druhý gól nepřipustil. Tolik tedy první část zápasu.
45+1
45+1
Zkusil to Ñíguez, ale o něco málo přestřeluje domácí branku. Nastavuje se jedna minuta.
45
Albacar fauloval před pokutovým územím Buena a vida, je tu standardka z velice dobré střelecké pozice.
45
Žlutou kartu dostává Edu Albacar (Elche CF).
45
Už se hraje poslední minuta prvního poločasu, ještě si zkoušel proklestit cestu před hostující bránu Herrera, ukličkoval se.
44
Kdepak, centr se snesl přímo do rukavic Rubéna.
43
A na druhé straně další rohový kop. V závěru poločasu by se domácí rádi dočkali dalšího gólu.
42
Rayo se po delší době osmělilo a přešlo do útoku, jenže špatný centr Trashorrase nemohl Tona překvapit.
41
Pokračuje ovšem dál a Elche stále kontroluje průběh zápasu. Do poločasu nám zbývá něco kolem pěti minut.
40
Další zákrok na penaltu, rozhodčí ho tentokrát pustil. Bylo to více než sporné. Gil se složil k zemi po zápasnickém chvatu Nígueze a tohle se dalo rozhodně pískat.
39
Statistika střel na bránu hovoří jasně, již 5:0 pro domácí hráče.
38
Prudký centr posílal do vápna Coro a opět musel zasahovat Rubén, který míč vyboxoval do bezpečí.
37
Márqueozova dělovka nebyla vůbec přesná, navíc sražená hodně mimo.
36
Asi pro vás nebude překvapení, když oznámím, že se stále hraje na útočné polovině Elche. Nu, přesilovka je přesilovka. Vždy to nemusí být výhoda, ale při současném výsledku hraje vše do karet domácím.
35
Tito výborně přečetl hru a byl u míče dřív než rozběhnutý útočník Herrera.
34
Z balonu jsou momentálně hráči Raya, kteří se snaží kombinovat a trochu přibrzdit ten tlak soupeře.
32
Hostující trenér logicky střídal, ale musel přihlížet další tutovce Elche. Niguez dostla na hranici vápna až mnoho prostoru, ale nezvolil zrovna nejlepší řešení. Vystřelil doprostřed, kde skvěle zasáhl Rubén.
31
Ani čtvrtý roh se neujal, Rubén si došel pro míč s jistotou.
30
Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Nacho Martínez, přichází González Adrián.
30
Do na druhé straně pažitu se stále něco děje. Teď zase musel hasit požár Baena, který uklidil míč pro jistotu na další roh.
29
Po inkasovaném gólu je Vallecano dost zakřiknuté a pouze v deseti hráčích nemá mnoho prostoru k nějakým útočným výpadům.
28
Bangoura se snažil doběhnout dlouhý pas, který na něj mířil, ale jeho smutný pohled v obličeji hovoří za vše.
26
Roh byl hodně přetažený a Alcabar si tak další solidní počin v tomto zápase nepřipíše. Tedy zatím.
25
Domácí hrají ve velké pohodě. Coro se znovu dostal k míči na pravé straně, která je hodně propustná a centroval do vápna. Míč nakonec srazil na roh Martínez.
24
Giluv nadýchaný centr z pravé strany nebezpečně plachtil před Rubénovu bránu, hostující strážce musel zasáhnout. Nakonec je míč v autu a bude se kopat od brány.
22
Přičemž nezačali vůbec špatně, nějaké šance Rayo přeci jen mělo. Teď to bude mít složité.
21
Takže obrovský problém pro hosty, kteří prohrávají a navíc jsou pouze v deseti.
19
Navíc je třeba doplnit jeden důležitý fakt zápasu. Za penaltový zákrok byl vyloučen Baena a hosté budou hrát prakticky celý zápas pouze v deseti.
19
S naprostým přehledem dává úvodní gól zápasu EDU ALBACAR. Vybral si levou stranu, kterou sice Rubén dokázal vystihnout, leč ta rána byla tak prudká, že se zasahovat nedalo. Domácí tak jdou do vedení a utkání dostane další zápletku. Stále se do této chvíle bylo na co dívat.
18
O zajímavé momenty není nouze. Teď se budou dít věci, domácí budou kopat penaltu!
17
...na pravou stranu pokutového území se dostal Viera a jeho rána končí metr vedlle levé tyče domácí branky.
16
Obrovské šance na obou stranách. Nejprve se po odehraném trestném kopu dostal k odraženému míči Herrera, který vypálil tvrdou pumelici na Rubénovu bránu. Hostující gólman skvělým zákrokem podržel svůj tým a založil rychlý kontr...
15
Tito si koledoval o žlutou kartu, když zcela jednoznačně stáhl na hřiště Péreze. Nakonec jen namopenutí a standardka pro Elche.
14
Herrera si zkusil obhodit obránce Gálveze, což se mu v prvním případě i povedlo, pak ale zbytečně fauloval a je po akci.
13
Hra se malinko uklidnila, domácím se však stále nedaří udržet míč na svých kopačkách.
12
Bangoura hýří aktivitou, nyní zkusil vypálil z dálky a byla to rána bohužel nepřesná.
11
Dlouhý centr do vápna posílal Castillo, ale míč k Tonovi neprošel.
10
Zatím to není vůbec špatné utkání, oba týmy se snaží hrát útočný a kombinační fotbal.
9
Byl rozehrán na krátko a poté přišel přetažený centr do vápna, kde nikdo z hostujících hráčů nebyl.
8
No, i na druhé straně to nevypadalo špatně. Bangoura hledal na malém vápně v dobré pozici Buena, ale toho na poslední chvíli odkázal ubránit jeden z domácích beků. Bude z toho alespoň roh.
7
Elche kopalo další roh, soupeř si tentokrát dokázal v obraně poradit.
6
Následně se ale do šance dostali domácí. Nejprve sice zahrávali standardku a roh, oboje bylo sice nevydařené, ale pak přišla z ničeho nic střela Gila a brankář Rubén se musel vyšroubovat do vzduchu. Mič vyrazil nad bránu.
5
A ti nyní zakombinovali velice šikovně. Bangoura hledal uličkou za obranmu Vieru a mnoho nechybělo, aby se dostal k míči. Nakonec vyběhl včas brankář Tono.
4
Začátek je hodně opatrný, o něco více ze hry mají hráči Vallecana.
3
První centr do vápna poslal hostující Bueno, ale to byla pro brankáře lahůdka.
2
Duel odstartoval na perfektně připraveném zeleném pažitu a za příjemného počasí.
1

Elche CF: Toño – D. Suárez, Botía, Lombán, Albacar – Gil, R. Pérez, J. Márquez, Coro, Ñíguez – C. Herrera.
Náhradníci: Marc Martínez Aranda – Pelegrín, Cisma, Fidel, C. Sánchez, del Moral, Boakye.

Rayo Vallecano: Rubén – Tito, Gálvez, Ñíguez, N. Martínez – Bangoura, Baena, Castillo, Trashorras, Viera – Bueno.
Náhradníci: Cobeño – Rodri, M. Gómez, Adrián Adrián, Falqué, Embarba, Larrivey.

Rozhodčí: Pérez – Matías, Hernández.
Elche CF:

Podobně jsou na tom i hráči Elche. Sedmnácté místo, osmnáct bodů. Také je třeba podovat a tento zápas o záchranu bude nesmírně důležitý. I pro zlepšení formy, která není v poslední době moc oslnivá.

Nicméně, Elche mělo těžký los. Prohrálo na hřišti Barcelony 4:0 a doma remizovalo 1:1 se Sevillou. Nyní hraje s papírově podobným soupeře, i v tomto případě by se plný bodový zisk hodil.
Rayo Vallecano:

Za devatenáct zápasů to není z pohledu Raya žádná velká sláva. V boji o záchranu přituhuje a je třeba sbírat body. Například dnes se bude jednat o dva vyrovnané soupeře a tři body by nebyly rozhodně marné.

V minulém zápase hrálo Vallecano v Levante, kde prohrálo těsně 1:0. Dnes by to chtělo zabrat, stále je ústup ze sestupových pozic ve hře.
Sportu zdar a fotbalu zvlášť. Hezký podvečer přeji u sledování nejvyšší španělské soutěže. Dnes budeme sledovat dvou týmů, které bojují o setrvání v lize. Elche se nachází na sedmáctém místě, Vallecano se dokonce krčí na devatenácté pozici. Rozdíl mezi oběma celky jsou pouhopouhé dva body.