Já Vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Dnešní utkání je u konce. Rozhodlo se už v první poločase, kde vývoj utkání dokázali hosté Getafe CF dvěma rychlými brankami otočit a dnes zaslouženě vítězí. Ve druhém poločase byli jasně lepší domácí, kteří nakonec nezvládli konec utkání a obdrželi další branku.
90+4
K exekuci přímého volného kopu se postavil Vargas, ale branku přestřelil. Střela mu nesedla tak, jak by si představoval.
90+3
O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto. Utkání už se pouze dohrává.
90+2
Lafita nepříjemným skluzem zastavil další akci soupeře. Nebude potrestán žlutou kartou.
90+1
Dnešní utkání bude prodlouženo o čtyři minuty.
90
Domácí Mathieu neudržel nervy na uzdě a od hlavního rozhodčího obdržel druhou žlutou kartu. Odchází do kabin.
88
Getafe právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Do samostatného úniku se dostal PEDRO LEÓN a střelou k tyči nedal svému sokovi žádnou šanci – 1:3!
88
Hosté se dostali na útočnou polovinu a opatrnou kombinací šetří cenné sekundy.
87
Další přízemní centr k Codinově brance vyslal Cartabia, ale míč z jeho kopačky byl na Alcácera příliš rychlý.
87
Hosté pouze půjčili míč Guaitovi. Ten okamžitě rozehrál.
86
Z volného přímého kopu se bude centrovat až do šestnáctky. Hráči obou mužstev na stopkách.
85
Další rychlý protiútok Senderose zastavil nedovoleným zákrokem Lafita.
85
Dlouhý centr z pravé strany vyslal Feghouli, ale žádného adresáta v pokutovém území nenašel.
84
Volný přímý kop zahráli hosté. Míč si v pokutovém území našel López, ale zakončoval z ofsajdové pozice.
83
Getafe hraje velmi dobře se zabezpečenou defenzívou kombinuje na útočné polovině.
81
Do útoku se nakonec dostávají hráči Getafe, ale zatím bez střely na branku.
80
Valencia už nemá tolik vážných střeleckých příležitostí jako v sedmé desetiminutovce.
78
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Rafa, přichází Mehdi Lacen.
77
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Javi Fuego, přichází Araújo Vinícius.
76
Tlak domácího týmu nyní více povolil. Obrana hostujícího týmu se stíhá zformovat a likvidovat další útoky.
75
Na druhé straně byl při rychlém úniku sražen León. Senderos ani nyní žlutou kartu neobdržel.
74
K exekuci přímého kopu se postavil Alcácer, ale branku vysoko přestřelil.
73
Obranným zákrokem za hranicí pravidel se provinil hostující Mosquera.
72
Na druhé straně šetřil cenné sekundy Lafita, ale Senderos jej o míč obral.
72
Domácí se pokoušeli o kombinaci na jeden dotek, ale neuspěli.
71
Chvíli se hrálo kolem středového kruhu, ale to už je minulostí. Valencia s míčem na útočné polovině.
70
Barragán byl při rychlém průniku stažen k zemi, ale nikdo nebyl potrestán. Na druhé straně trest pro Pareja.
69
Volný přímý kop zahrával Parejo, ale jeho přízemní centr byl zablokován obráncem.
68
Valencia stále tlačí, Getafe stále odolává.
67
Už jsme se vrátili zpět na polovinu Getafe. Další centr byl odvrácen na rohový kop.
66
Hosté se malinko vyprostili z obrovského tlaku a vyběhli s míčem na polovinu hřiště.
65
Obrovskou dělovkou napálil Alcácer horní tyčku!
64
Senderos si naskočil na dobrý centr z rohového kopu a jen těsně přestřelil hostující branku!
64
Domácí mužstvo v obrovském tlaku bude zahrávat další rohový kop!
63
Mathieu se dožadoval odpískání pokutového kopu a obdržel žlutou kartu.
63
Rafa teď zachránil jistou branku!
62
Vargas obdržel míč do rychlého protiútoku a předložil Cartabiovi. Ten trefil prvního bránícího hráče.
61
Valencia se pouští do kombinace na útočné polovině. Momentálně je to právě ona, která diktuje tempo hry.
60
Feghouli obdržel střílený centr na přední tyč, ale pravou kopačkou usměrnil míč pouze do boční sítě.
60
Do poslední půlhodiny dnešního utkání jsme vstoupili ránou z úctyhodné vzdálenosti. Marica však branku netrefil.
59
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Jonas, přichází Paco Alcácer.
59
Další centr z rohového kopu byl až příliš daleký a nenašel žádného adresáta.
59
Domácí mužstvo teď tlačí svého soupeře! Velkou šanci po rohovém kopu zachránil na brankové čáře Codina!
57
Escudero odkulhal s nepříjemným zraněním.
56
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sergio Escudero, přichází Alexis.
55
Domácí se stále ženou do útoku a zapomínají na otevřenou obranu. Toho zatím hráči Getafe nedokázali využít další brankou.
54
Centr z rohového kopu přistál na noze překvapeného Jonase. Ten nakonec nezakončil.
53
Vargas se po pohledné souhře na jeden dotek dostal až před Codinu. Tam poměrně zbytečně hledal lépe postaveného Jonase. Domácí zahrají rohový kop.
52
Barragánův centr z levé strany byl až příliš dlouhý. U protilehlé čáry jej zpracoval Cartabia.
51
Getafe právě vstřelilo branku! Nakonec však pomezní rozhodčí vztyčil praporek a posoudil situaci za ofsajdovou.
50
Na druhé straně byl nedovoleným zákrokem sražen k zemi León. Okamžitě se tak staví k zahrání volného přímého kopu.
49
Hra se více přiostřuje. Hosté brání svůj těsný náskok zuby nehty.
48
Feghouli posouval do strany na Bernata, ale k tomu míč nakonec nedoputoval.
47
Ihned v úvodu druhého poločasu se hosté tlačí na útočnou polovinu.
46
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Juan Rodríguez, přichází Pablo Sarabia.
46
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Oriol Romeu, přichází Sofiane Feghouli.
46
První poločas je u konce. Domácí mužstvo se v šesté minutě dostalo do rychlého vedení zásluhou Vargase a na hřišti dominovali. Poté přišla pětadvacátá minuta a vyrovnání perfektní střelou Lafity. Po dvou minutách se hostům podařila další akce a obrat byl dokonán.
Nechme se překvapit, jaké události nám přinese druhé dějství.
45+1
45+1
Hosté drží míč na kopačkách na vlastní polovině a brání své vítězství v prvním poločase.
45
První poločas bude prodloužen o jednu minutu.
44
Hosté využívají početní výhody a vybojovali rohový kop. Před jeho zahráním se Marica vrátil pomoci svému týmu.
43
Marica v doprovodu klubových doktorů doprovozen za postranní čáru. Hra může pokračovat.
42
Lópezovi se nelíbilo posouzení rozhodčího a za protesty obdržel žlutý trest.
42
Marica byl na polovině hřiště nekompromisně sražen k zemi Senderosem. Musí být ošetřen.
41
Valencie stále hledá cestu k Codinově brance. Hosté velmi dobře brání.
40
Bez ohledu na nastavený čas prvního poločasu, běží posledních pět minut.
39
Vargas se dostal do samostatného úniku! Skákající míč se mu nepodařilo usměrnit za Codinu. Velká šance domácího týmu!
38
Domácí se nakonec dostali až k pokutovému území. Následný přízemní centr si Codina pohlídal.
37
Hraje se na kolem půlící čáry. U míče domácí mužstvo.
36
Hráči Valencie mají přechod na útočnou polovinu velmi ztížen. Hosté hrají velmi dobře v této fázi utkání.
35
Borja napřáhl ke střele z první, ale míč zaplul příliš nad branku.
34
Hra je momentálně velmi vyrovnaná. Domácí mužstvo otevřelo obranu a musí čelit rychlým protiútokům Getafe.
33
León si pomohl faulem při rychlém protiútoku Cartabia. Rozhodčí ani chvilku neváhal a vytasil žlutou kartu.
32
Mosquera poslal míč do míst, kde nestál žádný v červeném.
32
Hosté stále při chuti. Po tlaku budou zahrávat další rohový kop.
31
Rafa se dostal k dalekonosné střele. Ta mířila k pravé tyči Guaitovy branky. Domácí brankář ji dobrým zákrokem ukryl.
30
První půlhodina utkání je za námi. Domácí Valencie se dostala do rychlého vedení, ale dvěma brankami během dvou minut se podařilo hostujícímu celku otočit stav utkání.
29
Domácímu týmu se vývoj utkání z posledních minut pochopitelně nelíbí a okamžitě se snaží znovu vyrovnat stav utkání.
28
Na druhé straně měl obrovskou šanci po Parejově centru Vargas, ale trefil pouze dobře postaveného Codinu! Domácí budou zahrávat rohový kop.
27
Tak tohle je velmi důležitá branka pro hosty, kteří během dvou minut otáčejí skóre dnešního utkání. Po ne dobře zahrané standardní situaci zůstali u míče a dostali se k dalšímu centru. K tomu se na hranici ofsajdu dostal CIPRIAN MARICA a hlavou nedal Guaitovi žádnou šanci – 1:2!
27
Hosté při chuti, budou zahrávat volný přímý kop.
25
A ten je také proměněn perfektním zakončením! Dlouhý centr si na útočné polovině našel ÁNGEL LAFITA a jakmile zjistil, že je osamocen, vyslal z hranice pokutového území tvrdou střelu, která si našla cestu do levé tyče branky a následně do sítě. Velmi povedená akce španělského útočníka – 1:1!
24
Hosté můžou do rychlého protiútoku.
23
Další rychlý útok domácího týmu byl zastaven nedovoleně. Nyní rozhodčí Gil posoudil souboj jako nekaretní.
22
Hráči Getafe stále hledají skulinku v obraně domácího celku. Ta je v dnešním utkání zatím neprostupná.
21
Domácí dlouho drželi míč na polovině hřiště a rychle se uchýlili k přechodu ke Codinově brance. Ten zastavil velmi drsným zákrokem Escudero a obdržel první žlutou kartu utkání. Koneckonců, může být rád, že karta není červené barvy.
20
S druhým rohovým kopem si domácí obrana poradila ještě lépe a hned vyslala své útočníky do rychlého útoku.
19
Po odvrácení nebezpečí ze standardní situace se rohový kop bude ještě jednou opakovat.
18
Velmi nebezpečnou střelou se z úctyhodné vzdálenosti vyslal Mosquera. Hosté budou zahrávat rohový kop.
17
Po několika emotivních gestech hostujícího trenéra, zvýšili hráči Getafe své napadání a momentálně dělají velké problémy při rozehrávce domácího mužstva.
16
Rychlý útok domácího mužstva selhal na nepřesné přihrávce za polovinou hřiště.
15
Rohový kop byl bez potíží zneškodněn domácí obranou. Valencia tak může do protiútoku.
15
Do rychlého protiútoku se po levé straně dostal León. Jeho následný centr byl odvrácen na první rohový kop Getafe.
15
Obě mužstva se nyní setkávají s poměrně dost nepřenostmi. Hraje se na polovině hřiště.
14
Tlak hostujícího mužstva ochabl. Do dalšího tlaku se dostává domácí tým Valencie.
13
Za polovinou zůstává na zemi ležet Jonas, kterému adresoval míč k zahrání standardní situace soupeř. Bohužel pro domácího útočníka, jej trefil do velmi choulostivého místa.
12
K exekuci se standardní situace se postavil León a zakroutil míč těsně vedle levé tyče Guaitovy branky.
11
Fuego zalehl míč, což se nelíbilo hlavnímu rozhodčímu. Hosté budou zahrávat volný přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
10
První desetiminutovka utkání je za námi. Domácí Valencie se dostala do rychlého vedení a momentálně musí čelit velmi aktivnímu soupeři.
9
Hra se nyní poněkud uklidnila. U míče stále zůstávají fotbalisté z Getafe, ale jejich přechod na útočnou polovinu je značně komplikován.
8
Hosté stále zůstávají na útočné polovině. Jejich kombinace zatím není příliš nebezpečná.
7
Hosté se snaží najít co nejrychlejší odpověď. Lafitův centr do malého vápna zneškodnila domácí obrana.
6
Valencia právě vstřelila branku!
A je tu první branka utkání. Na velmi dobrý centr z rohového kopu si v malém vápně naskočil EDUARDO VARGAS a hlavičkou doprostřed branky překvapil Codinu – 1:0!
6
Míč z rohového kopu vyboxoval Codina, ale domácí nadále zůstali u míče. Mathieu se dostal k nebezpečnému centru z pravé strany šestnáctky, ale Codina jeho míč posunul na další rohový kop.
5
Domácí pomalu, ale jistě přejímají otěže zápasu. Po rychlém přechodu k soupeřově pokutovém území budou zahrávat první rohový kop utkání.
4
Následný centr do šestnáctky byl přetažený a skončil za hostující brankou.
4
Cartabia se po levé straně pokoušel dostat ke Codinovi. Jeho průnik byl zastaven nekompromisním sražením k zemi.
3
Po pádu z velké výšky na záda, zůstává na zemi ležet hostující Borja. Ve hře nejspíš bude pokračovat.
3
Zatím se hraje na polovině hřiště. Ani jeden z týmů se nemůže dostat na útočnou polovinu.
2
Barragán zastavil rychlý průnik Escudera po levé straně hřiště. U míče však zůstanou hosté.
1
Úvodním výkopem zahájilo mužstvo Getafe dnešní utkání.
1
Za Salvadora Gomara probíhá na stadioně ve Valencii minuta ticha.
Obě mužstva už jsou nastoupena na hrací ploše. Hosté nastupují v červených barvách, domácí v bílo-černé kombinaci.

Valencia CF: Guaita – Barragán, Senderos, Mathieu, Bernat – Fuego, Romeu, Vargas, Parejo, Cartabia – Jonas.
Náhradníci: Diego Alves – João Pereira, Piatti, Feghouli, Míchel, Alcácer, A. Vinícius.

Getafe CF: Codina – Arroyo, López, Rafa, Escudero – J. Rodríguez, B. Fernández, Mosquera – León, Marica, Lafita.
Náhradníci: César – Alexis, Lacen, Sarabia, Míchel, Ivi, Colunga.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Barbero – Caucelo.
Vážení sportovní diváci, vítejte u dalšího pokračování španělské Primera Division. V dnešním utkání se střetnou dva ambiciózní celky, když na hřiště Valencie CF zavítá mužstvo Getafe CF. Utkání by mělo nabídnout velmi kvalitní podívanou s několika šancemi na obou stranách.

Utkání začíná ve 21:00. Podrobným komentářem Vás provede Marek Indruch.
Pokud máte nějaké dotazy ohledně tohoto utkání, ptejte se na Twitteru. Stačí označit svůj příspěvek @MarekIndruch a já se Vám pokusím co nejrychleji odpovědět.
Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy těchto dvou mužstev většinou končí těsným výsledkem, ale často jako vítěz odchází právě Valencie. Z posledních pěti vzájemných střetnutí se jim hned čtyřikrát podařilo zvítězit. Getafe nad svým dnešním soupeřem zvítězilo naposledy na domácím hřišti na jaře roku 2012 poměrem 3:1.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.