Máme tu konec zápasu 2. kola Primera Division, po kterém budou spokojenější domácí. Těm vyšly dvě standardní situace, po kterých se dostali do dvoubrankového vedení. Hosté sice dokázali ještě v prvním poločase snížit, jenže druhý gól již přidat nedokázali a utkání tak skončilo výhrou Atlética 2:1.
90+3
90+2
Po levé straně unikal Siqueira, jeho centr do vápna zakončil hlavou mimo Raúl García.
90+1
Druhý poločas bude nastavený o tři minuty.
90
Další střelecký pokus zaznamenal Jiménez, po zemi ale Iruretu nezaskočil. Hostující gólman byl na místě.
89
Sledujeme rozhodně zajímavý závěr. Z dálky zkusil vypálit Raúl García, míč ale poslal hodně mimo.
88
Teď přišla velká šance hostů, která bude asi nejvíce mrzet Ángela Rodrígueze. Ten využil zaváhání Godína a hnal se sám na brankáře. Než stačil ale vystřelit, skočil mu pod nohy vracející se obránce a Rodríguez poslal v pádu míč těsně mimo!
86
Zápas rychle spěje ke svému konci a nadále jsou hosté nebezpeční.
84
Individuálně se snažil do vápna soupeře vniknout Nieto, neměl ale šanci na úspěch a bude z toho nakonec odkop od brány.
83
Domácí kopali přímý kop, po kterém Raúl García přepadl přes dlouhého stopera Albentosu. Oba zůstali ležet na trávníku a jen těžko se zvedají.
82
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Dani García, přichází Pérez Saúl.
80
Už už se zdálo, že se do zajímavé šance dostane Manu del Moral, míč ale ve vápně Atlética dobře netrefil a gólman Moyà byl na místě.
79
Zajímavá statistika
Držení míče – 43%:57%
78
Hosté se snaží v závěru ještě zvýšit své úsilí a máme se určitě na co těšit.
77
Začíná se nám blížit závěr zápasu a domácí se budou muset ještě hodně snažit, aby zápas dotáhli do vítězného konce.
76
Daniel García dobře zasáhl skluzem před Kokem, jenže protihráč mu následně šlápl na nohu a García se jen těžko zvedá z trávníku.
75
Po následném přímém kopu měl velkou šanci na srovnání Bóveda, míč hlavou ale poslal těsně mimo!
74
Gabi fauloval právě Manu del Morala a dostává žlutou kartu.
73
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Mikel Arruabarrena, přichází Manu del Moral.
73
Po centru Gabiho se k hlavičce dostával Godín, byl ale hodně tísněný a zamířil hodně mimo.
72
Navas se nyní hodně zlobil na Raúla Garcíu, že nafilmoval úder do obličeje. Navas svého soupeře přitom lehce plácl rukou do hrudi.
71
Rohový kop centrem do vápna posílal Koke, dobře ale zasáhl Irureta.
69
Něco málo přes dvacet minut před koncem zápasu je vše stále zcela otevřené. Domácí by rádi přidali třetí gól, jenže se jim nedaří.
67
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Mario Mandžukič, přichází Saúl Ñíguez.
67
Po nakrátko rozehraném rohu zkoušel centrovat do vápna Nieto a míč musel odhlavičkovat Suárez.
66
Nyní hosté předvedli rychlou akci a zasahovat musel dokonce Moyà. Následuje roh.
65
Suárez si teď hodně koledoval a druhou žlutou kartu v zápase, po zákroku na polovině hřiště, kdy trefil soupeře do obličeje ale zůstal rozhodčí hodně shovívavý.
64
Další žlutou kartu za faul zezadu dostal nyní domácí Koke. Nutno dodat, že soupeře skoro netrefil.
63
Po centru z pravé strany hlavičkoval střídající Jiménez. Byl ale ve složité situaci zády k bráně a v pohodě zasáhl gólman Moyà.
62
Koke se dostával k rychlé akci podél lajny. S míčem na kopačce ale opustil hrací plochu a bude z toho aut pro hosty.
62
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Ander Capa Rodríguez, přichází Daniel Nieto.
60
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Raúl Jiménez.
58
Po faulu na Arruabarrenu budou u míče hostující fotbalisté.
56
Hosté se dostali k zahrávání rohového kopu. Centr do vápna posílal Lara, domácí měli teď štěstí, že se dokázali ubránit.
55
Dnešní utkání sleduje 48.000 diváků.
54
Na hranici vápna fauloval Suárez a je z toho dokonce první žlutá karta v dnešním zápase.
53
Vzhledem ke stavu 2:1 stále platí, že domácí musí hrát velmi obezřetně. Zatím jim chybí lehkost z loňské sezony.
51
Standardku rozehrál Koke, jeho rána ale nebyla povedená a mířila nad bránu.
50
Zajímavou standardku budou nyní zahrávat domácí. Asi dva metry za vápnem byl faulovaný Griezmann.
49
Míč mířil na zadní tyč, kde chtěl hlavičkovat Albentosa, efektivně ale zakončit nedokázal.
48
U lajny fauloval Godín, následovat bude centr do vápna Atlética.
47
Domácí začali hodně aktivně, zatím se ale nadále hraje ve středu pole.
46
Je za námi první poločas, který přinesl tři branky. Domácí se sice poměrně rychle a v pohodě dostali do dvoubrankového vedení, jenže ve 33. minutě parádní střelou snížil hostující Abraham a od té doby byli právě fotbalisté Eibaru o něco aktivnější. Do další šance se ale již nedostali a do kabin se tak odchází za stavu 2:1 pro Atlético.
45+1
45+1
První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.
45
Od vlastní brány odkopával Moyà, hosté ale rychle získali balon a již se pomalu blíží k bráně soupeře.
44
Paradoxně jsou to nyní hlavně hosté, kteří drží balon na svých kopačkách. Domácí by nejraději poločas dohráli v klidu.
42
Na centr do vápna si seběhl Arruabarrena, ve skluzu ale poslal míč jen vedle brány a Moyà zasahovat nemusel.
40
Konec prvního poločasu se rychle blíží a v posledních minutách se nedá říct, že by domácí měli zápas ve svých rukou.
38
Centr do vápna posílal jako již tradičně Koke, defenziva Eibaru nikoho z hráčů Atlética k zakončení nepustila.
37
Prakticky z kroku nyní vystřelil hodně dobře Raúl García a gólman Irueta měl nyní co dělat, aby míč mířící pod břevno vytěsnil na rohový kop.
36
Čas rychle plyne a opět jsou to domácí, kteří jsou více u míče.
35
Domácí chtěli hned odpovědět, jenže Griezmann se ocitl v ofsajdu a zakončit nedokázal.
33
Eibar právě vstřelil branku!
Hosté se dostali zpět do zápasu a bylo to po nádherné akci. Po narážečce na hranici vápna se k míči dostal ABRAHAM a jeho technická rána zamířila přímo do horního rohu domácí brány!
32
Tvrdě kolem zdi vypálil Lara a gólman Moyà se musel vytasit s dobrým zákrokem, aby tvrdou střelu vyrazil před sebe. Nikdo z hostů se pak již k dorážce nedostal.
30
Koke na hranici vápna fauloval Capu a je z toho standardka pro hosty. Je z toho velká příležitost na snížení!
29
Z pravé strany si na střed seběhl levonohý Griezmann a následně vypálil. Jeho povedená rána skončila těsně mimo.
28
Hosté hodně běhají bez balonu, dnes to budou mít ale už hodně těžké.
27
Domácí fotbalisté mají otěže zápasu pevně ve svých rukou a ani za stavu 2:0 soupeři nepůjčují balon.
25
Atlético právě vstřelilo branku!
Gabi poslal parádní načechraný balon na hlavu MARIA MANDŽUKIČE, který potvrdil svou pověst kanonýra a bezpečně zvýšil na 2:0!
24
Mandžukič byl nyní kousek za vápnem faulovaný Albentosou a je z toho standardka pro domácí. Je to rozhodně pozice na střelu.
22
Čas rychle plyne a stav zápasu je stále 1:0 pro domácí.
20
Z pravé strany zkoušel do vápna posílat míč Juanfran, míče se ale v pohodě ujal brankář Irureta.
19
Hra obou týmů je ale zatím dnes dost nepřesná a v posledních minutách se hraje hlavně ve středu pole.
17
Hráči Atlética hodně drží balon a soupeř se bude muset patrně dnes hlavně bránit.
15
Godín je již v pořádku a vrátil se na hrací plochu.
14
Krvavý šrám na noze měl Godín a musel si nechat vyměnit stulpnu.
12
První branka domácím očividně hodně prospěla a hned se tlačí znovu do útoku.
11
Domácí kopali rohový kop a na přední tyč si na centr Kokeho ideálně naběhl MIRANDA, který hlavičkou s pomocí břevna otevřel skóre zápasu!
9
Bóveda poslal do vápna centr směřující na zadní tyč, tam ale dobře zasáhla opět domácí defenziva.
8
U lajny byl faulovaný Bóveda, míč budou mít v držení hosté. Přímý kop z úhlu bude zahrávat opět Lara.
6
Na druhé straně kopal přímý kop levou nohou Griezmann, jeho centr do vápna byl ale příliš nízký a první obránce na hranici velkého čtverce míč odvrátil.
5
Po rohu se hosté do zakončení nedostali a domácí defenziva již zafungovala dobře.
4
Centr do vápna posílal Lara a po lehkém zaváhání domácí defenzivy je tu rohový kop pro Eibar.
3
První zajímavou standardku si ale zkusí hosté. Je to z pravé strany a na centr do vápna.
2
Domácí začali úvodním náporem a jsou nastěhovaní na polovině soupeře.
1
První střelecký pokus v zápase si připsal Griezmann, jeho rána levačkou z hranice vápna byla ale hodně nepřesná.
1
1
Hráči obou mužstev jsou již na trávníku. Zápas 2. kola Primera Division za pár chvil začne.
Domácí fotbalisté se budou muset dnes obejít bez podpory svého trenéra Diega Simeoneho, který si odpykává dlouhý osmizápasový trest za své nevhodné chování v odvetném utkání španělského superpoháru proti Realu Madrid.

Atlético Madrid: Moyà – Torres Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Gabi, M. Suárez – Koke, Raúl García, Griezmann – Mandžukič.
Náhradníci: Oblak – Ansaldi, Giménez, Mendes, C. Rodríguez, Ñíguez, Jiménez.

SD Eibar: Irureta – Bóveda, Albentosa, Navas, Abraham – D. García, Errasti – Capa Rodríguez, Arruabarrena, Lara – Á. Rodríguez.
Náhradníci: Jaime Jiménez – Lillo, Ekiza, D. Boateng, del Moral, D. Nieto.

Rozhodčí: Prieto – García, Aboy.
Hezký sobotní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 2. kola španělské Primera Division mezi domácím Atléticem Madrid a hostujícím Eribarem. Domácí jsou samozřejmě velkým favoritem zápasu, uvidíme, zda se papírové předpoklady naplní a nebo zda budeme svědky nějakého překvapivého výsledku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.