A máme zde konec utkání. Hostům nakonec stačily dvě branky ještě z prvního poločasu a berou si všechny tři body z dnešního utkání, čímž navyšují svůj náskok nad druhým Realem Madrid již na pět bodů!
90+4
90+4
Z té však nic nevzešlo a utkání se blíží ke konci!
90+3
Ještě jedná zajímavá pozice pro standardní situace pro domácí.
90+2
A máme tu další červenou kartu za nesportovní chování. Tentokrát pro domácího Morena!
90+2
Žlutou kartu dostává Paco Montañés (Espanyol Barcelona).
90+2
Žlutou kartu dostává Héctor Moreno (Espanyol Barcelona).
90+1
Barcelona vede utkání do vítězného konce.
90
Rozhodčí bude nastavovat tři minuty!
89
Vypadá to, že Barcelona si nakonec z dnešního utkání vezme všechny tři body.
87
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Xavi.
86
Bravo drží Barcelonu! Stuani se dostal z levé strany do úniku, ale jeho střelu skvěle vyrazil brankář hostů.
85
Poslední pětiminutovka do konce základní hrací doby! Zvládnou domácí ještě něco s utkáním provést?
83
Sergio Busquets si pomohl v souboji rukama a obdržel žlutou kartu.
83
Utkání ztratilo své tempo a hraje se momentálně velmi pomalý fotbal, což samozřejmě vyhovuje hostujícím hráčům.
80
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Luis Suárez, přichází Ivan Rakitić.
80
Cañas obdržel za úder loktem do Brava žlutou kartu.
80
Na zemi zůstává ležet po střetu brankář Claudio Bravo, ale vypadá to, že by měl být v pořádku.
79
Zajímavý pokus Garcíi, jehož nenápadná střela málem skončila v brance.
78
Skvělá individuální akce Neymara, který oběhl několik hráčů a poté přihrál stojícímu Suárezovi, kterému však jeho pokus včas zblokoval jeden z obránců.
76
A další šance domácích! K balonu se ve vápně dostal Stuani, ale jeho střela mířila vysoko nad branku. Velká škoda pro domácí.
74
Míč mají na kopačkách domácí hráči, ale rychlý pressing Barcelony jim dělá problémy.
72
Hráči Barcelony si přihrávají a kombinují na vlastní polovině hřiště.
70
Ještě dvacet minut nám zbývá do konce základní hrací doby!
70
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Felipe Caicedo, přichází Christian Stuani.
70
Ke střele ve vápně se dostal Sergio García, ale jeho střelu zachytil do svých rukavic brankář Claudio Bravo.
69
Messi nastřelil pouze skákající zeď.
68
Zajímavá standardní situace z nějakých pětadvaceti metrů pro Barcelonu. K míči se staví Lionel Messi.
67
Další střelecký pokus Caiceda, který byl nakonec ztečovaný a skončil v zámezí. Rohový kop pro domácí.
66
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Rafinha, přichází Jérémy Mathieu.
64
U postranní lajny se již rozcvičuje Mathieu a je velká pravděpodobnost, že tohoto hráče uvidíme brzy na hřišti.
63
Zahozená šance Barcelony. Suárez našel ve vápně zcela volného Neymara, který z velké blízkosti trestuhodně přestřelil!
62
Další žlutá karta. Tentokrát pro Arbillu.
62
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Abraham González, přichází Salva Sevilla.
60
Máme za sebou hodinku hry a domácí mají ještě půlhodiny na to, aby s výsledkem něco udělali.
59
Za nesportovní chování dostává žlutou kartu také Dani Álves.
59
Žlutou kartu obdržel za zákrok na Messiho stoper Álvaro González.
59
Tohle byl Messi, jakého ho moc neznáme. Výborným pressingem vybojoval pro Barcelonu alespoň autové vhazování.
58
Skvělá akce Lionela Messiho! Ten po spolupráci se Suárezem nastřelil zpoza vápna tyč!
57
Neymarovi utekl balon do zámezí a hrát mohou domácí.
55
Tak tohle je nepříjemné oslabení pro hosty! Jordi Alba se stále hádal s rozhodčím, kterému již vytekly nervy a vytasil červenou kartu!
54
Jordi Alba obdržel žlutou kartu za nesportovní odkopnutí míče.
51
Na míči tentokrát hráči domácích, kteří na začátku druhého poločasu předvádějí lepší hru než předváděli v tom prvním.
50
A máme zde druhou šanci v druhém poločase, tentokrát na straně hostí, když utekl po levé straně Neymar, ale skvěle ho vychytal brankář Casilla!
49
V první vážnější šanci domácích Caicedo, který z bezprostřední vzdálenosti přestřelil!
48
Do prvního protiútoku v druhé půli se dostal Caicedo, ale vytěžil z toho pouze rohový kop.
46
O úvodní výkop druhého poločasu se postarali hráči domácích.
46
Nenastavila se ani minutka a skončil nám tedy první poločas, který Barcelona vyhrála v poměru 2:0 po brankách Neymara a Messiho. V zápase mají zatím převahu očekávaně hráči hostí, kteří dopřáli domácím pouze jedinou střelu. Druhý poločas nám začne přibližně v 17:02.
45
45
Luis Suárez nebezpečně vypálil zpoza vápna, ale jeho střela minula asi o metr pravou tyč branky.
43
Hosté by neradi dostali obdrželi ještě do konce prvního poločasu kontaktní branku a dopředu se nijak neženou.
42
Domácí nakonec přežili i rohový kop a mohou se na chvilku osvobodit.
41
Rohový kop pro Barcelonu.
41
Další skvělá příležitost Neymara! Ten se dostal k balonu před vápnem po přihrávce Suáreze a vypálil velmi nepříjemnou přízemní střelu, kterou však Casilla vyrazil!
39
Dlouhý pas Iniesty na Suáreze byl nepřesný a skončil až v rukavicích brankáře domácích.
38
Barcelona se znovu dostává do tlaku, který měla v úvodu, ale zatím žádná šance nepřichází.
36
Statistika držení míče

18% – 82%
35
Tlak Barcelony trochu ustrnul a momentálně jsou na míči více hráči domácích.
33
Další výhodu standardní situace z poloviny hřiště mají domácí, ovšem momentálně zvolili variantu přihrávky po zemi, jelikož nechtěli riskovat další ztrátu.
31
Momentálně se hraje víceméně pouze ve středu hřiště.
29
Znovu na míči hráči hostí, kteří kombinují na vlastní polovině.
28
Tak jsem to zakřikl. Ve vápně se dostal k balonu urostlý ekvádorský útočník Caicedo, ale balon poslal asi dva metry nad branku.
27
Domácí tým si zatím žádný střelecký pokus nevytvořil. Dá se říci, že hru tvoří pouze hráči hostí.
26
Barcelona právě vstřelila branku!
A znovu velmi pohledná akce Barcelony! Suárez unikl po pravé straně obráncům domácích, poslal balon na vápno, kde mu ho sklepl zpátky Mascherano a posléze Suárez přihrál balon na zadní tyč, kde byl Messi, který neměl problém dostat balon do branky – 0:2.
24
Alba ztratil míč na polovině soupeře a odkopávat od branky bude Casilla.
22
První žlutou kartu obdržel za faul na Mascherana García.
19
Domácí chtějí s výsledkem hned něco udělat, ale zatím se jim to nedaří.
17
Nádherná kombinace hostí! Messi si na polovině hřiště udělal prostor a nádherným pasem našel nabíhajícího Albu, který míč poslal z prvního doteku do vápna, kde ho pustil Suárez na NEYMARA, který se nemýlil a poslal Barcelonu do vedení – 0:1.
16
Na vlastní polovině byl faulován Dani Alvés a výhodu balonu má Barcelona.
15
Dlouhý nákop až za hranici vápna Barcelony však zamířil až do ochozů stadionu a od své branky bude odkopávat brankář Bravo.
14
Domácí mají výhodu standardní situace na polovině hřiště.
12
Poprvé se dostali do problému obránci hostí, když je proháněl na vlastní polovině útočník Caicedo, ale veškeré nebezpečí zažehnal přihrávkou na vlastní spoluhráče brankář Bravo.
11
Messi poslal nádherný pas na nabíhajícího Neymara, který dle pozdní ukázky v ofsajdu nebyl, ale Neymar, který se snažil přehodit vybíhajícího brankáře Casillu bohužel přestřelil.
11
Autové vhazování pro Barcelonu na polovině soupeře.
10
Caicedo zůstal po souboji na polovině hřiště zůstat ležet na zemi, ale rozhodčí zůstal klidný a souboj neposoudil jako faul ze strany hostí.
9
Rubén Duarte obral na vlastní polovině o míč Iniestu, ovšem chvilku poté znovu hráči domácích přišli o míč.
7
Domácí se stále nedostali za polovinu a pouze brání.
6
Suárez nebezpečně hlavičkoval ve vápně, ovšem pouze do stojícího Casilly. Barcelona má alespoň rohový kop.
4
Hosté zatím nezkazili jedinou přihrávku a daří se jim vše, na co sáhnou. Momentálně upadl před vápnem Neymar, nicméně o faul se dle rozhodčího však nejednalo.
3
Znovu na míči hráči hostí, kteří balon domácím půjčili prozatím pouze jednou.
2
První velká šance zápasu, kterou měl na svědomí Neymar! Ten dostal průnikovou přihrávku do vápna domácích a levou nohou trefil pouze brankáře Casillu. Velká škoda pro hosty.
1
První rychlejší přihrávka mířila od Rafinhy, která však minula Messiho a k míči se poprvé dostali hráči Espanyolu.
1
Utkání začali hráči Barcelony a míč se dostal až ke stoperům, kteří si jako již obvykle přihrávají na své polovině.
1
Hráči jsou již v tunelu a za několik málo sekund budou nastupovat na hřiště.

Espanyol Barcelona: Casilla – Arbilla, Álvaro González, H. Moreno, Duarte Sánchez – Abraham González, Cañas – Vázquez, S. García (C), V. Álvarez – Caicedo.
Náhradníci: Pau – Sevilla, Stuani, J. López, Fuentes, Colotto, Montañés.

FC Barcelona: Bravo – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Alba – Rafinha, Busquets, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez, Neymar.
Náhradníci: ter Stegen – Rakitić, Xavi, Pedro, Roberto, Adriano, Mathieu.

Rozhodčí: Mateu – Cebrián, Núñez.
FC Barcelona se se svým arcirivalem z hlavního města Španělska – jako již tradičně – přetahuje o vedoucí příčku v tabulce. Svěřenci Luise Enriqueho mají na kontě o dva body více než Real Madrid, potvrdit svou pozici budou určitě chtít i v dnešním městském derby. Messi a spol. vstoupí do utkání s postupem přes silné PSG ve čtvrtfinále Ligy Mistrů v zádech, naopak negativní vliv může hrát únava vyplývající z nahuštěného programu. Konec spekulacím – ať se rozhodne na trávníku!
Espanyolu patří desátá příčka v tabulce, dá se tak říct, že má už jistou záchranu. Modrobílí disponují solidní formou z nedávných zápasů, z posledních pěti neprohráli ani jeden – Barcelona remizovala na hřišti La Coruni, doma s Elche a v Levante, plný bodový zisk slavila překvapivě ve Villarealu a proti Bilbau.
Dobrý den, vítejte u sledování textového přenosu ze šlágru 33. kola španělské Primera División! V rámci městského derby přivítá Espanyol Barcelona svého věhlasnějšího rivala – FC Barcelona. Výkop je naplánován na šestnáctou hodinu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.