Je tu konec zápasu 3. kola španělské Primera Division mezi domácí Sevillou a hostujícím Getafe. Domácí jasně dominovali v prvním poločase a těsně před odchodem do kabin se dostali zaslouženě do vedení. Ve druhém poločase hráli více hosté, jenže o definitivní podobě výsledku rozhodl v 89. minutě Vidal. Sevilla vyhrála doma s přehledem 2:0.
90+4
90+3
Lacen na polovině hřiště fauloval Banegu a domácí tak zůstanou u balonu.
90+2
Hráči Sevilly se již nikam nehrnou a v poklidu kombinují na vlastní polovině.
90+1
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Střídající Ever Banega se teď dostal na hranici vápna k míči, střela mu ale vůbec nesedla a v pohodě zasáhl Guaita.
89
Domácí se snaží zápas dohrát v klidu a pohodě. Zatím se zdá, že se jim to podaří.
87
Sevilla právě vstřelila branku!
Otřepané pravidlo "Nedáš – dostaneš" se potvrdilo i v tomto zápase. Po šanci Getafe se domácí dostali k rychlému protiútoku a po přihrávce z pravé sttrany se pohodlně prosadil ALEIX VIDAL.
86
Hosté měli po rohovém kopu obrovskou šanci. Po centru do vápna se odražený míč dostal k Hinestrozovi, který ranou přes hlavu mířil parádně do brány. Skvělý zákrok ale předvedl gólman Rico.
85
Rychle se blíží závěr zápasu a stále platí, že hosté zkoušejí alespoň srovnat. Nyní jsou to domácí, kteří se soustředí na defenzivu.
84
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Carlos Bacca, přichází Iago Aspas.
83
Do dobré střelecké pozice se dostal Bacca, míč ale poslal mimo tři tyče.
81
Dlouhý nákop na polovinu soupeře zkoušel Lacen, zbytečně ale svůj tým připravil o balon.
80
Hosté teď dlouze kombinují v okolí půlící čáry a snaží se hledat skulinku v defenzivě soupeře.
78
Tempo hry už není tak velké jako v posledních minutách. Zdá se, jako by hostům trochu docházely síly.
76
Žlutou kartu za dost zbytečný faul nyní dostal Escudero. U míče budou domácí.
76
Domácí se snaží hru trochu uklidnit a chtějí zápas dohrát v klidu.
74
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Juan Rodríguez, přichází Mehdi Lacen.
73
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Coke, přichází Diogo Figueiras.
73
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Denis Suárez, přichází Éver Banega.
72
Hosté stále cítí, že mají šanci s výsledkem něco udělat. Sledujeme zajímavou podívanou.
70
Opět se hraje v plném počtu.
69
Problémy má očividně i Lafita, oba hráči obou ale pravděpodobně v pořádku a budou moci pokračovat ve hře.
68
Hosté nyní přitvrdili, což odnesl Coke, který bude must být ošetřovaný.
66
Jen o malou chvilku později fauloval Diego Castro a také on dostává žlutou kartu.
65
Míchel zbytečně kopl balon do ležícího protihráče a dostává žlutou kartu.
64
Trémoulinas musel být ošetřovaný, bude ale v pořádku.
63
Hostující Lafita nyní poslal ostře k zemi Trémoulinase a může být rád, že nedostal kartu.
62
Roh rozehrál centrem do vápna Míchel, nic z toho ale nebylo.
61
Hosté ale rychle získali balon zpět a dokonce se jim podařilo vybojovat rohový kop.
60
K balonu se dostal střídající Diego Castro, nic ale vymyslet nedokázal.
59
K centru se dostával Trémoulinas, nic z toho ale nebylo.
57
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Fredy Hinestroza.
57
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Sammir, přichází Diego Castro.
55
Na druhé straně měli hosté možnost zahrávat Sammirem rohový kop, defenziva Sevilly ale zafungovala dobře.
54
Standardku rozehrál Pareja, míč sice mířil do brány, avšak také přímo do rukavic připraveného Guaity.
53
Teď budou mít domácí navíc dobrou možnost v podobě přímého kopu.
52
Hráči Sevilly jasně kontrolují vývoj zápasu a míč se pohybuje prakticky stále na polovině Getafe.
50
Po centru z pravé strany se míč dostal na hranici vápna k nehlídanému Suárezovi, jeho rána ale mířila vysoko nad bránu.
49
Domácí jsou stále stejně jako v prvním poločase u balonu, hosté se budou muset nadále bránit.
47
Domácí měli možnost kopat osmý rohový kop v zápase, bránu soupeře ale neohrozili.
46
Druhý poločas začne přibližně v 20:02.
Máme za sebou první poločas zápasu mezi Sevillou a Getafe. Domácí byli výrazně lepším celkem, avšak do šancí se prakticky nedostávali. Vysvobodil je ale hostující brankář Guaita, který zcela nesmyslně po rohu fauloval ve vápně a následnou penaltu proměnil útočník Bacca.
45+1
45
Před penaltou dostali žlutou kartu ještě Carriço a Alexis za dohady a lehkou strkanici před zahráváním pokutového kopu.
45
45
Již se hraje poslední minuta prvního poločasu, u míče jsou hráči domácího celku.
44
CARLOS BACCA poslal míč přesně k tyči a v pohodě posílá domácí do vedení. Brankář Guaita skákal na druhou stranu a neměl tak šanci zasáhnout.
43
Brankář Guaita nyní po rohovém kopu pěstí udeřil do hlavy protihráče a je pískaný pokutový kop!
43
Penalta pro domácí!
41
Domácí se dostali k rychlému brejku, avšak svou slibnou šanci nedokázali dotáhnout do konce.
39
Lafita si nyní v souboji u lajny pomohl rukama a je pískáno. Míč mají domácí.
37
Domácí jsou ale nadále u balonu a soupeři se musí bránit.
35
Krychowiak fauloval ve vápně po rohovém kopu a dostává žlutou kartu. Zbytečná karta na polovině soupeře.
33
Po centru do pokutového území se jeden z domácích hráčů ve skrumáži pokoušel o nůžky, byla mu ale odpískaná hra vysokou nohou.
33
Akce domácích ale pokračovala a ke střele vnějším nártem se dostal opět Bacca, míč byl ale ztečovaný na další roh.
32
Po rohu domácích byl ve vápně zatahaný za dres Krychowiak, avšak po jeho teatrálním pádu se penalta nepískala.
31
Domácí se natlačili k vápnu soupeře a hned vybojovali rohový kop.
30
Domácí nyní rychle rozehráli, avšak hra byla okamžitě přerušena kvůli údajnému ofsajdu, ve kterém byl Bacca.
29
Nyní to ale Naldo přehnal a je mu odpískaný faul.
28
Dobrý defenzivní zákrok si skoro až u brankové čáry připsal Naldo, který dokázal odkop napálit do Vitola a je z toho odkop od brány Getafe.
27
Hosté sice trochu vysunuli presink, přesto jsou u balonu nadále více fotbalisté Sevilly.
25
Z velké dálky zkusil vystřelit Escudero, jeho skákavá rána ale zamířila mimo.
24
Po rohu se do odraženého míče zkoušel opřít Sammir. Balon ale netrefil ideálně a domácí defenziva dobře zafungovala.
24
Teď budou mít ale hosté možnost v podobě rohového kopu.
23
Máme za sebou skoro již polovinu prvního poločasu a stav zápasu je stále bezbrankový. Gól jsme neviděli a zatím čekáme i na první šanci.
21
Po dlouhých debatách a strkanicích ve vápně zahrával roh Suárez, k míči se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
20
Arroyo nyní v nouzi odehrál míč raději na rohový kop.
19
Hosté jsou zatím v ofenzivě hodně nesmělí a do žádných velkých akcí se nepouštějí.
18
Arroyo zastavil u postranní čáry unikajícího protihráče a dostává žlutou kartu.
17
Domácí mají nadále značnou územní převahu a defenziva hostů musí být v neustále permanenci.
15
Bacca je zpět na trávníku a hned se dostal ke střele. Jeho rána pravačkou vnějším nártem ale nebyla povedená.
15
Po přímém kopu Suárez se míč po dobrém defenzivním zákroku hostů dostal zpět k Suárezovi. Jeho opakovaný centr ale už nebyl tak nebezpečný.
14
Sarabia nyní fauloval kousek od vlastního vápna a následuje zajímavý standardka pro domácí. Takový výhodnější zkrácený roh.
13
Hned se začal rychle rozcvičovat Aspas, uvidíme, zda bude muset Bacca střídat.
12
Na trávníku nyní zůstal ležet domácí útočník Bacca, který musí být dokonce ošetřovaný.
10
U míče jsou v úvodu zápasu výhradně domácí fotbalisté, zatím ale nejsou nijak nebezpeční a brankář Guaita může být v klidu.
8
Dobrý defenzivní zákrok předvedl na pravé straně Coke. Ten spolehlivě pokryl balon a vybojoval aut pro domácí.
7
Při ponechané výhodě se k míči na levé straně dostal Trémoulinas, jeho centr do vápna byl ale hodně nepovedený a skončil v zámezí.
6
První zajímavější útočná akce domácích. Po centru z pravé strany se ale k zakončení nikdo nedostal.
6
Úvod dnešního utkání je hodně opatrný. Ani jedno z mužstev nechce udělat chybu.
4
Hraje se ve středu pole, míč mají ve své moci fotbalisté Sevilly.
2
Domácí ale o balon rychle přišli a musí teď čekat, s čím na ně vyrukuje soupeř.
1
Již se konečně hraje, u balonu jsou v bílých dresech hrající domácí fotbalisté.
1
Ještě před začátkem zápasu musí být upravena síť za bránou Getafe.
1
Hráči obou mužstev jsou již na trávníku v Seville. Utkání za pár chvil začne.

Sevilla FC: S. Rico – Coke, Pareja, Carriço, Trémoulinas – Iborra, Krychowiak – Vidal, Suárez, Vitolo – Bacca.
Náhradníci: Soria – Figueiras, J. Reyes, Banega, Aspas, Deulofeu, F. Navarro.

Getafe CF: Guaita – Arroyo, Alexis, A. Pérez, Escudero – Míchel, Lacen – Sarabia, Sammir, Lafita – Vázquez.
Náhradníci: López – Lago, D. Castro, J. Rodríguez, Hinestroza, Valera, Valázques.

Rozhodčí: Álvarez – Gallego, Barranco.
Při vzájemných soubojích obou týmů v posledních sezonách platí, že se více daří tomu, kdo hraje v domácím prostředí. Loni Sevilla vyhrála doma 3:0 a poté v jarní odvetě vyhrálo Getafe v domácím prostředí 1:0. Getafe vyhrálo na půdě Sevilly naposledy v roce 2010, Sevilla získala plný bodový zisk v Getafe naposledy dokonce až v roce 2008.
Klub Getafe z madridského předměstí se pravidelně pohybuje ve středu tabulky a více něž na boje o poháry se každoročně musí soustředit na boje o záchranu. Loni skončilo Getafe na třinácté příčce a podobné umístění by bralo i pravděpodobně i letos. Do nového ročníku Primera Division vstoupil tým vedený rumunským trenérem Cosminem Controu prohrou na půdě Celty Vigo (1:3), reputaci si pak zlepšil doma s Almeríí, kterou porazil 1:0.
Fotbalisté Sevilly patří k těm ambicióznějším španělským týmům a každoročně jsou pasováni na tým, který by měl usilovat o účast v evropských pohárech. Nejinak je tomu i letos. Sevilla mimo jiné loni vyhrála Evropskou ligu a ve stejné soutěži bude hrát i letos, kde v základní skupině hraje s Feyenoordem, Rijekou a Standardem Lutych. Ve španělské nejvyšší soutěži má letos zatím bilanci jedné výhry a jedné remízy. V prvním kole svěřenci Unaie Emeryho remízovali doma s Valencií 1:1, ve druhém kole pak vyhráli na půdě Espanyolu 2:1.
Hezký nedělní večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže z utkání 3. kola Primera Divison mezi domácí Sevillou a hostujícím Getafe. Domácím fotbalistům patří po dvou odehraných zápasech sedmá příčka, hosté jsou aktuálně třináctí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.