Dnešní utkání je u konce! Real Sociedad San Sebastián nezvládl domácí utkání a s UD Las Palmas prohrál 0:1!

Do dnešního duelu vstoupil jednoznačně aktivněji domácí celek, nicméně hned ve třinácté minutě mělo Las Palmas k dispozici penaltu. José však Rulliho nepřekonal! San Sebastián měl následně k dispozici hned několik šanci, avšak prosadit se nedokázal. V závěru poločasu zahrával Las Palmas volný přímý kop, ze kterého se prosadil José William!

San Sebastián byl ve druhém poločas jasně lepším týmem, nicméně Las Palmas pracovalo velmi dobře v obraně a v závěru si dokonce vytvořilo jednu velkou šanci. Castellano však mířil mimo! Domácí už vyrovnat nedokázali ...

To je z mé strany vše, a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou!
90+4
90+3
San Sebastián dokázal vybojovat rohový kop, kterého se ujal Vela, avšak jeho centr nebyl příliš nebezpečný!
90+2
V pokutovém území spadl útočník Jonathas, kterého měl poslal po vzájemném souboji k zemi Lemos. Hlavní rozhodčí však stál blízko a penaltu neodpískal!
90+1
V první nastavené minutě ještě dostává žlutou kartu hostující Mesa, který ve středu hřiště nedovoleně poslal k zemi Granera!
90
Hlavní rozhodčí nastavuje celkem čtyři minuty nad rámec základní hrací doby!
89
Las Palmas se dostal do dalšího zajímavého protiútoku, který táhl po pravé straně Nili. Jeho následný centr našel ve vápně Dani Castellana, jehož rána však mířila těsně mimo!
88
Hostující celek postupoval na útočnou polovinu, celou akci táhl středem hřiště Montoro. Střídajícího hráče však fauloval Granero a Las Palmas ušetří dašlí cenné vteřinky na útočné polovině.
87
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Momo, přichází Dani Castellano.
86
Dnešní utkání se blíží ke konci a Las Palmas je velmi blízko zisku tří bodů, kterému by tomuto celku výrazně pomohli v boji o záchranu!
85
Teď se hostujícímu týmu povedlo dostat míč na pravou stranu, kde se nacházel střídající Carlos Martínez. Ten se uvolil přes Garrida a poslal nebezpečný centr před branku. Varas však míč vyboxoval!
84
Hra domácích je v posledních minutách poměrně čitelná. illarramendi poslal míč na levou stranu, kam si naběhl Yuri, avšak jeho průnik přesný nebyl a bude z toho pouze aut!
82
Las Palmas zatím zvládá závěr dnešního zápasu skvěle po taktické stránce a svého soupeře do žádné větší šance nepouští!
81
Domácí celek kombinoval na útočné polovině, nicméně Yuri nedokázal projít přes středopolaře Mesu a u míče budou hosté!
80
Las Palmas postupovalo do rychlého protiútoku, který táhl po levé straně Montoro, avšak jeho centr Josého na hranici vápna nenašel.
78
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Tana, přichází Angel Montoro.
77
San Sebastián opět kombinoval na útočné polovině, celou akci táhl po levé straně Yuri. Jeho následný centr však přesný nebyl a míč skončil v zámezí!
76
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Rubén Pardo, přichází Esteban Granero.
74
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Nabil El Zhar, přichází Francisco Nili.
74
Hlavní rozhodčí Antonio Mateu uděluje po minutě další žlutou kartu, tentokrát ji dostává hostující Tana, který na pravé straně nedovoleným způsobem zastavil Illarramendiho!
73
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Aritz Elustondo, přichází Carlos Martínez.
73
Žlutou kartu dostává Aritz Elustondo (Real Sociedad San Sebastian).
72
Domácím se dnes při standardních situací vůbec nedaří! Místo Parda rozehrál standardní situaci Zurutuza, avšak ani jeho centr nebyl ideální.
71
Yuri se pokoušel prodrat po levé straně do vápna, což se mu nakonec povedlo. David García šel do risktantního skluzu, který se mu nakonec povedl a míč skončil v zámezí!
70
Real se opět velmi rychle přesunul na útočnou polovinu. Ve středu hřiště si udělal prostor střídající Zurutuza, avšak jeho rána mířila mimo branku.
69
Las Palmas následně vyrazilo do protiútoku, který táhl po pravé straně Momo. Španělský křídelník mohl přihráva Josému, avšak to neudělal a dobře bránící Reyes ho vytlačil do strany!
68
San Sebastián následně velmi rychle rozehrál a vybojoval rohový kop. Exekuce se opět ujal Pardo, jehož centr však příliš povedený nebyl a obrana Las Palmas si opět poradila!
67
Las Palmas se po delší době dostalo opět do kombinace na útočné polovině. Tana svedl ve středu hřiště souboj s Pardem, po kterém zůstal hostující záložník otřesen na trávníku. Vypadá to však, že by měl pokračovat ve hře.
65
Domácí celek svého soupeře zatím ve druhém poločas poměrně jasně přehrává, nicméně se nemůže dostat do nějakých větších šancí!
64
Yuri táhl další útočnou akci svého týmu po levé straně a následně i odcentroval. Do vápna si nabíhal Jonathas, který však na centr svého spoluhráče nedosáhl!
63
San Sebastián opět postupoval do zajímavého protiútoku, který táhl Vela. Jeho přihrávka našla na levém křídle Yuriho, ten se však nacházel v ofsajdu!
62
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian: ze hřiště odchází Xabi Prieto, přichází David Zurutuza.
61
Exekuce rohového kopu se ujal El Zhar, jehož centr mířil před branku. Brankář Rulli si však dokázal ve vzduchu udělat prostor a míč vyboxoval!
60
Las Palmas velmi rychle rozehrálo a dostalo se do protiútoku. Do zakončení se hosté sice nedostali, avšak dokázali vybojovat rohový kop!
59
Pardo se dostal na levé straně k míči a nadýchaným lobem se pokoušel dostat balon k Jonathasovi. Brankář Varas však velmi dobře četl hru a svého soupeře k míči nepustil.
58
Real Sociedad stupňuje svůj tlak a ve druhém poločase je zcela jasně lepším týmem! Mometnálně domácí kombinují na soupeřově polovině.
56
Následné standardní situace se ujal Pardo, jehož prudká střela byla sražena na rohový kop. Následného rohového kopu se ujal také Pardo, nicméně jeho centr obrana Las Palmas dokázala odvrátit!
55
Domácí celek postupoval do zajímavého protiútoku a na levou stranu si naběhl na přihrávku Jonathas. Hned poté ho poslal k zemi Lemos, který dostává žlutou kartu!
54
Las Palmas se dostalo poprvé ve druhém poločase do kombinace na útočné polovině, nicméně po nepřesné přihrávce Moma jsou u míče znovu domácí!
52
San Sebastián pokračuje v útočném aktivitě, nicméně Las Palmas zatím odolává. Yuri se dostal k dalšímu centru z levé strany, nicméně ten skončil v zámezí.
51
Následného rohového kopu se ujal Pardo, jehož centr však příliš povedený nebyl a obrana Las Palmas dokázala míč odhlavičkovat do bezpečí.
50
Teď měl domácí celek velkou šanci na srovnání stavu! Mikel Oiarzabal si dokázal udělat prostor na hranici vápna a vyslal technickou ránu. Varas však dokázal míč vyrazit!
48
Yuri je zatím ve druhém poločase velmi aktivní a tentokrát se dostal k centru z levé strany. Na jeho centr si naběhl útočník Jontahas, který mířil těsně vedle a navíc se nacházel v těsném ofsajdu!
47
Hned na začátku druhého poločasu dokázal odcentroval z levé strany obránce Yuri, který hledal ve vápně Prieta. Domácí záložník si však pomohl faulem v souboji s Lemosem a hra je přerušena.
46

Druhý poločas začne přibližně v 19:18!
45+1
45
A San Sebastián se přece jen dostal ještě do zakončení! K odraženému míči se dostal před vápnem Oiarzabal, nicméně jeho střela nebyla přesná.
44
Sociedad se opět dostává do kombinace na útočné polovině a jistě by se ještě rád postaral o vyrovnání před závěrem prvního poločasu.
43
Kombinace Las Palmas však pokračovala a Garrido se po narážečce s Josém dostal dokonce do zakončení. Jeho střela však mířila mimo!
42
Hostující celek se dokázal prokombinoval až na útočnou polovinu a na levé straně operoval s míčem Garrido. Ten si narazil míč s Vierou, avšak Elustondo zatím dostal míč do bezpečí.
41
Las Palmas je rázem aktivnějším týmem a momentálně kontroluje hru na vlastní polovině. Stoper Lemos se dostal pod tlak napadajícího Jonathase, a tak si pomohl zpětnou přihrávkou ke svému brankáři.
39
Las Palmas právě vstřelilo branku!
A Las Palmas se dostává v závěru poločasu do vedení! Jonathan Viera se ujal rozehrávky volného přímoho kopu uvnitř pokutového území, když přiťukl míč do běhu pro WILLIANA JOSÉHO. Jeho tvrdá rána nakonec dokázala proskákat do branky a Las Palmas jde do vedení!
38
Do pravé strany vápna dostal míč Martínez, jehož střelu dokázal vyrazit Rulli. Následně se k dorážce dostával Tana, avšak toho faulvoal Martínez a je z toho volný přímý kop!
36
Následného rohového kopu se ujal Pardo, jenže jeho centr nebyl tak přesný a obrana Las Palmas dokázala centr odvrátit!
35
Aktivní Yuri si opět dělal cestu na levém křídle. Španělský bek se dostal až do vápna, jenže poté přilétl do souboje García, který čistým způsobem dostal míč do zámezí.
32
Následné standardní situace se ujal Pardo, jehož centr směřoval do pravé části vápna. K hlavičce se pokoušel prodrat Reyes, tomu se to však nakonec nepodařilo a míč doskákal do zámezí.
31
David García nestíhal na pravé sraně v souboji s Velou a mexického útočníka poslal k zemi. Od hlavního rozhodčího viděl žlutou kartu.
30
San Sebastián postupně stupňuje svůj tlak, nicméně obrana Las Palmas zatím odolává a svého soupeře zatím drží v dostatečné vzdálenosti brance Varase.
29
Hostující Las Palmas se dostalo po delší době do kombinace na útočné polovině. Garrido posílal míč na nabíhajícího Moma, jenže ten podklouzl a míč skončil u obránce Davida Garcíi.
27
Obránce Yuri dostal přihrávku na levé křídlo, avšak jeho náběh nebyl dostatečně rychlý a Yuri míč na hrací ploše nestihl.
25
Ve středu hřiště svedl domácí Oiarzabal s Lemose velmi tvrdý vzdušný souboj. Daleko hůře dopadl domácí borec, který je již však po ošetření a vypadá to, že bude pokračovat ve hře!
24
A další šance Sociedadu! Carlos Vela si udělal prostor na pravé straně, kde se obtočil kolem Moma a přesným centrem našel osamoceného Jonathase. Tomu se však zakončení vůbec nepovedlo!
22
Domácí celek si teď vypracoval velkou příležitosti! Pardo dokázal na levém křídle poslat míč na volného Martíneze, který poslal přízemní centr přímo před branku, kam směřoval Jonathas. Těsně před ním však dokázal míč odkopnout Artiles!
21
V dnešním zápase je k vidění opravdu zatím nadprůměrné množství nedovolených zákroků. Jeden takový předvedl El Zhat v souboji s Prietem, za tento zákrok se mohlo také žlutit, nicméně rozhodčí ponechal situaci bez karty!
20
Hlavní rozhodčí Antonio Mateu uděluje druhou žlutou kartu v krátkém časovém sledu. Garrido na pravé straně neuhlídal Velu, kterého fauloval a žlutá karta byla zcela zasloužená!
19
San Sebastian táhne většinu akcí po pravé straně, kde se opět dokázal uvolnit Elustondo. Španělský bek si však v tomto případě míč příliš předkopl, a ten skončil v zámezí.
18
Domácí celek postupoval do nebezpečného protiútoku, který táhl po pravé straně Elustondo. Jeho povedený centr našel ve vápně Velu, jehož povedenou hlavičku však dokázal lapit Varas!
16
Hostující celek postupoval do rychlého protiútoku, který musel zastavit nedovoleným zákrokem Illarramendi. Domácí záložník za svůj zákrok v souboji s Momem dostává žlutou kartu!
16
Elustondo dostal míč na pravou stranu, kam si naběhl Carlos Vela. Mexický záložník si dokázal obhodit Garrida, avšak poté se mu míč zamotal mezi nohy a obrana Las Palmas se dokázala ubránit!
15
Real Sociedad pokračuje ve své aktivní hře a opět komibnuje na útočné polovině. Obrana Las Palmas však zatím svého soupeře drží v bezpečné vzdálenosti od branky Varase.
13
Pozor, pozor! K penaltovému puntíku se postavil hostující útočník José Willian, který však kopl penaltu opravdu hodně špatně a Rulli míč dokázal vyrazit! Následná rána Moma mířila vysoko nad branku!
12
Domácím fanouškům se rozhodnutí hlavního rozhodčího příliš nelíbí, nicméně Antonio Mateu zřejmě jednal správně. Po rohovém kopu se dostal k míči Artiles, kterého poslal k zemi Martínez!
12
Penalta pro Las Palmas!
10
Tana si chtěl ve středu hřiště narazit míč s Vierou, avšak ten byl obsazený Pardem a o míč přišel. Real šel do protiútoku, avšak ten rovněž nebyl vyřešený dobře a u míče je brankář Varas.
9
Las Palmas se snad poprvé v tomto utkání dostává k postupné kombinaci na útočné polovině. Uvidíme, zdali se svěřenci trenéra Setiéna dostanou do zakončení.
7
Real Sociedad pokračuje v aktivním nástupu do dnešního utkání a svého soupeře opět zamkl na útočné polovině. Následně vypálil ze středu Pardo, jehož střela nebyla špatná, avšak mířila do středu branky a Varas zasáhl!
6
Pardo se dostal před vápnem k odraženému míči a uvolnil na levé straně Oiarzabala. Jeho následný ostrý centr hledal ve vápně Jonathase, avšak ten se k hlavičce nedostal.
5
Následné standardní situace se ujal Illarraemdni, tedy hráč, který působil i ve slavním Realu Madrid. Španělský záložník se opřel do míče, avšak jeho rána mířila nad branku Varase!
4
Real skvěle napadal, Pardo vybojoval míč, a ten dostal do středu hřiště, kam si nabíhal Vela. Mexického ofenzivního záložníka následně poslal k zemi Artiles a je z toho zajímavá standardní situace!
3
Domácí San Sebastian je zatím výrazně aktivnější v dnešním zápase. Vela dostal tentokrát míč na Jonathase, který spadl po souboji s Lemosem, avšak hra pokračuje!
2
Martínez dostal přihrávku na levou stranu a pokoušel se prodrat do vápna. Postup španělského obránce však zastavil García, který dokázal dostat míč do středu hřiště.
1
Hlavní rozhodčí Antonio Mateu právě zahájil dnešní utkání. Úvodní výkop měli k dispozici domácí hráči, kteří momentálně kombinují na vlastní polovině.
1

Real Sociedad San Sebastian: Rulli – A. Elustondo, D. Reyes, I. Martínez, Yuri – Illarramendi, Pardo – Vela, Prieto, Oiarzabal – Jonathas.
Náhradníci: Olazábal – Carlos Martínez, Mikel González, Bergara, Granero, Zurutuza, Litri.

UD Las Palmas: Varas – David García, Lemos, Artiles, Garrido – Mesa – El Zhar, Tana, Viera, Momo – José.
Náhradníci: Lizoain – Simón, Araujo, Ángel López, Montoro, Nili, D. Castellano.

Rozhodčí: Antonio Mateu – Pau Cebrián, Ignacio Rubio (vš. Španělsko).
Příjemný sobotní podvečer všem fotbalovým fanouškům a fanynkám! Španělská Primera Division má dnes na programu zápasy svého 30. kola. My se společně zaměříme na souboj Realu Sociedad San Sebastian s UD Las Palmas. Úvodní výkop je naplánován v 18:15 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN
Španělský celek z města San Sebastián se v posledních letech dostal do popředí nejvyšší španělské ligy, a zahrál si i slavnou Ligu mistrů. Velkou zásluhu na tom měl Antoine Griezmann, francouzský útočník, který podával skvělé výkony, a nakonec si vystřílel přestup do Atlética, kde na své výkony navazuje! V letošní sezoně se Real nachází na desátém místě tabulky se ziskem 35 bodů.

San Sebastiánu se v posledních zápasech příliš nedaří. Nejdříve uhrál v domácím prostředí s Málagou remízu 1:1, avšak v následném zápase schytal debakl 0:3 na hřišti Atlética. V dalším ligovém kole se Real představil opět doma, a zápas s Levantem skončil remízou 1:1. V posledním ligovém zápase se Sociedad představil na půdě Celty de Vigo, kde prohrál po brance Aspase 0:1.

Trenéra Eusebia Sacristána navíc trápí početná marodka, na které je celkem sedm hráčů, včetně nejlepšího střelce týmu – Agirretxeho!
UD LAS PALMAS
Las Palmas letos zažívá poměrně povedenou sezonu, nicméně záchranu ještě tento španělský celek jistou nemá. Momentálně se nachází na patnáctém místě tabulky se ziskem 30 bodů. Na první sestupovou příčku, kterou momentálně okupuje Getafe, má náskok tří bodů! Do dnešního souboje navíc celek z Kanárských ostrovů nevstupuje v pozici favorita ...

Las Palmas mělo v posledních kole opravdu těžký los. Nejprve se představilo na hřišti Villarrealu, kde se dokázal ostrovní celek dostat rychle do vedení a to již udržet až do konce zápasu! V posledním ligovém kole se Las Palmas představilo doma v zápase s Realem Madrid. Las Palmas bylo velmi blízko k zisku bodu po vyrovnání Josého v 87. minutě. O dvě minuty později však poslal Real znovu do vedení Casemiro!