Las Palmas - Celta Vigo: Divoký zápas málem rozhodl Díaz, ale trefil jen břevno

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 4:3. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:23.
Utkání sledovalo 21 194 diváků.
Máme za sebou utkání, ve kterém by si po první půli na domácí asi nikdo nevsadil. Jenže po přestávce jsme viděli zcela jiný tým Las Palmas a ten dokázal srovnat na 3:3! Jako první se trefil v 52. minutě po přímém kopu Pedro Bigas a zahájil tak stíhací jízdu. V 66. minutě přidal druhý gól Jonathan Viera, když proměnil pokutový kop a o další dvě minuty proměnil rychlý kontr ve vyrovnávací trefu Kevin-Prince Boateng. Tím byl střelecký výčet uzavřen, byť na obou stranách byly další šance, které už ale gólovou radostí neskončily. Las Palmas je po tomto výsledku na desátém místě se 13 body, Celta Vigo je devátá se čtrnácti body.
90+2
90+1
Rozhodnutí celého utkání měl na kopačce hostující Díaz, když se dokázal na levé straně uvolnit a z úhlu mířil pod břevno. Trefil však právě brankovou konstrukci a míč se vrátil do hřiště.
90
Rozhodčí nastaví dvě minuty.
90
Další žlutá karta, tentokrát na straně hostů. Za tvrdý faul zezadu ji spatřil Marcelo Díaz.
89
Z následné standardky nic nebylo, domácí zahajují protiakci z vlastního vápna.
88
Nyní se už ale pískalo a za faul na Hernándeze dostal domácí Momo žlutou kartu.
88
Aspas těsně před pokutovým územím domácího týmu upadl, ale rozhodčí v tom faul neviděl. Pokračuje se ve hře.
87
Po několika centrech si hosté mohli alespoň na chvíli oddechnout, míč byl sražen na autové vhazování.
86
Bylo to ve formě signálu, vše skončilo dalším rohovým kopem.
86
Rohový kop pro Las Palmas, publikum žene své oblíbence do útoku.
85
Je to tady, Mateo García nahrazuje Sergia Arauja.
84
Na lavičce Las Palmas se chystá závěrečná změna, do hry by měl zasáhnout Mateo García.
83
Praporek pomezního vyletěl nahoru, domácí si mohli oddychnout, Hernández přejímal přihrávku v ofsajdovém postavení.
82
Za obranu hostů už pospíchal Boateng, měl to ale k míči o kousíček dál, než gólman Álvarez a ten tak pohotovým zákrokem uhasil rodící se šanci.
81
Domácí touží po dokonalém obratu a jsou opět usazeni na půlce soupeře.
80
Chybná rozehra domácích, vystihl ji Hugo Mallo a Celta může vyrazit do protiútoku.
78
Hosté se po delší době dostali na dostřel, jenže v druhé půli to není ono. Už jsou u míče zase hráči Las Palmas.
76
Poslední změna hostů, Daniel Wass jde pomalým krokem ke střídačce, místo něj bude hrát Theo Bongonda.
75
Tenhle přímý kop se až tak nevydařil, hosté se v klidu ubránili a odkopli míč do bezpečnějších míst.
75
Domácí střídají, končí Tana, nastupuje Momo.
74
U hranice pokutového území fauloval Daniel Wass a kromě přímého kopu se uděluje další žlutá karta.
72
Livaja posunul na Araúja, jeho zakončení se ale vzneslo vysoko k nebi a branku neohrozilo.
70
A domácí tlačí dál!
69
Střídání Celty, končí Pione Sisto, novou tváří je Jonny Castro.
68
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Tak tohle je zápas jako řemen! Už máme srovnáno, když po centru z pravé strany se před brankou zjevil KEVIN-PRINCE BOATENG a tomu stačilo jen nastavit nohu a usměrnit míč do odkryté branky.
66
Na penaltový puntík si míč postavil JONATHAN VIERA a razantní střelou do opačného kouta, než skočil gólman snížil na 2:3!
65
Sergi Gómez navíc dostal žlutou kartu a jelikož to byla jeho dnes druhá, následovala i červená.
65
Penalta pro Las Palmas! Sergi Gómez stáhl soupeře k zemi a rozhodčí po vteřince odpískal pokutový kop!
64
Livaja si nabíhal na centr z pravé strany, obrana Celty jej zvládla pokrýt, k zakončení nedošlo.
62
První střídání Las Palmas. Ze hřiště odchází Vicente Gómez, zahraje si Marko Livaja.
61
Následný centr si už dobře a pečlivě pohlídal gólman Álvarez.
60
Za faul na Boatenga dostal žlutou kartu hostující Pablo Hernández.
59
Domácí opět tlačí, obrana Las Palmas teď brání takřka v deseti lidech.
58
Aspas už pospíchal do sóla, jeho šanci ale rychle zastavil pomezní rozhodčí, Aspas byl v ofsajdu.
56
Boateng se dostával u pokutového území k míči, hosté jej ale nakonec zvládli odzbrojit.
55
Hosté se teď snaží uklidnit tempo hry, nechtějí zápas vybláznit.
53
Vzápětí to ale zase mohlo být o tři góly, neboť hosté se dostali do kontru dvou na jednoho Hernández stál proti Lizoáinovi, jenže svou střelu zamířil pouze do tyče!
52
Je tu snižující gól! Na centr z přímého kopu si v pokutovém území nejvýše naskočil PEDRO BIGAS a hlavičkou překonal trochu nedůrazného Álvareze – 1:3.
52
Jak vidno, tak i ve druhém poločasu uvidíme tvrdě vedené utkání...
51
Boateng nyní hledal na levém křídle Araúja, přihrávku ale vystihl jeden z obránců a celou akci přerušil.
50
Žlutá karta na straně domácích. Za loket ve výskoku ji dostal Kevin Prince Boateng.
48
Hned v úvodu druhé půle mohl snížit David García, dostal na hranici pokutového území další dobrou přihrávku a technickou ranou mířil na vzdálenější tyč. Těsně minul.
46
Druhý poločas začne přibližně ve 21:47.
Máme za sebou první poločas a hosté musí být maximálně spokojení. Ihned od startu utkání byli aktivnější a už ve 21. minutě vedli o tři branky. Skóre otevřel v šesté minutě z přímého kopu Daniel Wass a poté přišly chvíle Iaga Aspase. Ten nejprve ve 14. minutě z úhlu přehodil gólmana a ve 21. minutě využil vysunutí za hořící obranu Las Palmas. Domácí se dlouho probouzeli a první vážnější okamžiky si schovali až na závěr půle. Boateng a po něm i García si ale na brankáře Álvareze nepřišli. Hosté tak vedou 3:0 a mají skvěle našlápnuto k zisku tří bodů.
45+2
45+1
Domácí rychle rozehráli, nedokázali však dostat míč do šestnáctky.
45
Tohle bylo o mnoho lepší, po rychlé akci po pravé straně přišla přihrávka na střed a David García z hranice vápna protáhl Álvareze. Ten vyrazil na roh.
45
Jonathan Viera se na rozehrání přímého kopu chystal opravdu dlouho, ale pak pouze napálil Álvarezem postavenou zeď.
43
Další žlutá karta pro Celtu, nyní ji za faul poblíž pokutového území dostal Iago Aspas.
42
Mesa zakládá akci Las Palmas, jenže je to pomalé a do postavené obrany soupeře.
40
Sergi Gómez tvrdě atakoval Boatenga a za faul dostal žlutou kartu.
39
Boateng se připomněl svou přítomností, když zpoza vápna vyslal svižnou střelu. Ta ale mířila doprostřed branky, takže Álvarez měl usnadněnou práci.
38
Hra se nám v posledních okamžicích opět trochu uklidnila, sledujeme kombinace daleko od obou branek.
36
Po centru se míč několikrát odrazil a nakonec pálil Cabral. Z otočky ale netrefil míč čistě a vznikla z toho slaboučká střela.
35
Z rohu nic nebylo, hosté se velice rychle dostali do protiútoku a sami si vybojovali stejnou standardní situaci.
34
Ještě před rozehráním ale přichází střídání hostů. Fabian Orellana nemůže po Araújově zákroku pokračovat a musí střídat. Místo něj nastoupil Marcelo Díaz.
33
Rohový kop pro Las Palmas, na tuto standardku uklidil míč Radoja.
33
Platí to i po střele Gómeze, kterou před brankářem zblokoval Hernández.
32
Celta ale hraje výborně i v obraně, neboť i tento centr nemusel brankář Álvarez řešit, vše za něj udělala obrana.
31
Faul hostujícího Malla, je tu standardka pro Las Palmas. Možnost něco udělat s hrubě nepříznivým stavem.
30
Sisto centroval z levé strany, David García ne zcela povedeným způsobem odvracel. Celta Vigo se ještě chvíli snažila o nápor, domácí ale nakonec odkopli do bezpečí.
28
Z velké dálky to zkusil Jonathan Viera a podařilo se mu prověřit připravenost gólmana Álvareze.
27
Svůj důraz ale přehnal Nemanja Radoja a za faul zezadu dostal žlutou kartu.
26
Hosté jsou při chuti i při svém velkém náskoku a jdou za gólem číslo čtyři.
25
Po delší době se domácí dostali k pokutovému území, Radoja však předvedl čistý a účinný zákrok a celou akci ukončil.
23
Obrana domácích dostává i nadále zabrat, nyní pálil z úhlu Orellana, gólman Lizoáin zvládl u své tyče vykopnout.
21
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Tak tohle už pro domácí vypadá na slušný debakl. Orellana totiž vysunul za děravou obranu Las Palmas IAGA ASPASE a ten hravě překonal i gólmana. Ten neměl nárok a mohl jen smutně zajít pro třetí míč ve své síti.
19
Hraje se teď spíše ve středu hřiště, což hostům vyhovuje, jejich branka je totiž v bezpečí.
17
Dokonce si nabíhal na centrovaný míč, ten se ale stal kořistí Wasse, který jej hlavou srazil k vlastnímu brankáři.
16
Boateng byl tvrdě faulován Cabralem, domácí hráč se chvíli bolestí nechtěl postavit, ale už je i on nachystán na rozehrávku přímého kopu.
14
Už je to 0:2. Přihrávku obloučkem za obranu dostal IAGO ASPAS, byl u míče o zlomek vteřiny dříve, než gólman Lizoáin, povedlo se mu ho přehodit a z úhlu trefit branku Las Palmas. Výborný vstup pro hosty!
12
Ale ani domácí nezůstávají pozadu, panuje nám na trávníku docela zjitřená atmosféra.
11
Začalo se opravdu tvrdě, zejména hosté přijeli s razantním způsobem fotbalu.
10
Boateng byl faulován Sergim Gómezem, Las Palmas rozehrává přímý kop z hloubi pole.
9
Byl tu rohový kop, rozehrávka do druhé vlny ale nepřipravila žádnou střeleckou pozici, Boateng byl utopen mezi protivníky.
8
Las Palmas opět v tlaku, nyní po pravé straně.
7
Domácí rázem musí překopat svou strategii, rychlá ztráta zajisté nebyla v plánu.
6
Míč si postavil DANIEL WASS, podařilo se mu prostřelit zeď a jelikož gólman Lizoáin střelu neviděl, zareagoval na ni příliš pozdě a míč mu prolétl pod tělem – 0:1!
5
Je tu velice nebezpečný přímý kop pro hosty, gólman Lizoáin si staví bytelnou zeď.
4
Těsný ofsajd domácí Araúja. Ten se snažil si naskočit na vysoký míč za obranu, ale rozhodčí si všiml jeho nedovoleného postavení.
3
Rozhodčí se vrací k původné faulovanému Gómezovi, ten po chvilce vstal, nebylo ani potřeba ošetření.
2
Tana dostal od rozhodčího výhodu, tu ale nevyužil. Prakticky ihned totiž přišel o míč.
1
O výkop se postarali hráči Celty Vigo.
1

UD Las Palmas: Lizoain – Michel, David García (C), Bigas, D. Castellano – Viera, Mesa, V. Gómez – Tana, Araujo, K-P. Boateng.
Náhradníci: Varas – Simón, Lemos, Montoro, Livaja, Momo, Mateo.

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo (C), Cabral, Roncaglia, Sergi Gómez – Radoja, Wass – Orellana, P. Hernández, Sisto – Aspas.
Náhradníci: Blanco – Fontàs, Díaz, Bongonda, Guidetti, J. Castro, Rossi.

Rozhodčí: Mario Melero – Manuel Torre, José Martínez.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de Gran Canaria začne ve 20:45, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Mario Melero, kterému budou na pomezí pomáhat Manuel Torre a José Martínez.
Real Club Celta de Vigo

Hosté jsou na tom o pozici v tabulce lépe a to samé platí i o bodovém zisku. Celta Vigo se dokázala otřepat z drtivé porážky 5:0 na půdě Villarrealu, nejprve remizovala 2:2 s Ajaxem v rámci Evropské ligy a o minulém víkendu se Celta radovala z jasné výhry 4:1 nad Deportivem La Coruňa. Dvakrát se trefil Aspas a po jednom gólu přidali Mallo a Orellana. Jak vidno, forma je slušná!

UD Las Palmas

Domácí tým je momentálně na devátém místě tabulky se ziskem 12 bodů, ale s nepříliš dobrou formou v zádech. Už pět zápasů tým neví, co je to výhra, naposledy prohrál na půdě Villarrealu 2:1. Jedinou branku svého týmu vsítil Boateng, dal Las Palmas vedení, ale po pauze Villarreal skóre otočil a radoval se tak z výhry.

Pět posledních ligových utkání

Real Sociedad – Las Palmas 4:1
Las Palmas – Real Madrid 2:2
Osasuna – Las Palmas 2:2
Las Palmas – Espanyol 0:0
Villarreal – Las Palmas 2:1
Dobrý večer u španělské Primera División. Ta má na programu 10. kolo a v jeho rámci se střetnou UD Las Palmas a Real Club Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.