La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Atlético : Valencia - 4. února 2018   20:45

Atlético
59' Á. Correa (Koke)
1:0
(0:0)
Atlético
Oblak – Vrsaljko, Savić (29. J. Giménez), Godín (C) (51. Juanfran), Lucas Hernández – Á. Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Ferreira-Carrasco (61. Gabi) – D. Costa, Griezmann.
Moyà – J. Giménez, Gameiro, Gabi, F. Torres, Juanfran, Vitolo.
Valencia
Neto – Vezo, Gabriel, Garay, Gayá – Nemanja Maksimović (66. Soler), Parejo, Kondogbia, Lato (62. Rodrigo) – S. Mina, Zaza.
Doménech – Coquelin, Montoya, Rodrigo, Soler, Vidal, Torres.

SESTŘIH LA LIGY: Atlético Madrid - Valencia 1:0

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 7:6. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:3.
Konec! Dnešní utkání nakonec končí výhrou favorita utkání poměrem 1:0. Nutno dodat, že si domácí celek výhru zaslouží, neboť soupeř nepředvedl směrem dopředu vůbec nic. Ani od Atlética to ale nebyl ideální výkon, nicméně důležitější je zisk plného počtu bodů.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává José Gayá (Valencia CF).
90+2'
Netopýři se snaží přiblíž k pokutovému území, tam je ale prostor příliš přehuštěný.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
90'
Hosté se po rozehrávce volného kopu dožadovali pokutového kopu, hlavní sudí ale rezolutně ukázal, že nic takového nepřipustí.
89'
Costa si na levé straně vybral Lucase, který napodobil svého kolegu. Atlético chce závěrečné minuty odehrát s míčem na kopačkách.
88'
Griezmann se nikam zbytečně nehnal a místo toho zkušeně pozdržel cenné vteřinky. Ochozy začínají zpívat oslavné chorály.
84'
Zároveň se nám časomíra dostala do závěrečné desetiminutovky a hosté mají už jen pár minutek ke kýžené brance. Dočkáme se srovnání?
83'
Střídající Gabi zcela evidentně tahal Kondogbiu, čímž si řekl o druhý žlutý kartónek. Rozhodčí sice odpískal faul, nicméně kartu se rozhodl neudělit.
82'
Atlético tak přežilo jeden z mála kritckých momentů v dnešním zápase, což náležitě dává najevo trenér Simeone. Ten okamžitě burcuje tiché ochozy nového stánku.
81'
Svojí oblíbenou parketu v podobě přímých kopů měl k dispozici hostující Parejo. Technická rána nakonec směřovala přímo do zdi.
80'
Po delší době jsme se dočkali kloudnějšího centru, tentokráte z kopačky Gayi. Zaza se ale nacházel pouze za protihráčem a k hlavičce se nedostal.
79'
Costa ještě zkoušel vracet kulatý nesmysl před Neta, tam se ale v době přihrávky nacházel pouze početný hlouček hráčů v opačných dresech.
78'
Netopýři sice zvýšili stupeň aktivity, nicméně stále čekáme na něco vážnějšího. Oblak je i nadále bez vážnějšího zákroku.
77'
Prvotní fáze sice nebyla ničím nebezpečná, posléze si ještě střelu přichystal Correa, proti jehož ráně musel rychle na zem Neto.
76'
I do dalšího útočného manévru se zapojil hostující Mina, který kousek za vápnem nepřesně narazil Parejovi. Místo toho se řítí na opačnou stranu Griezmann.
75'
Mina musel pořádně přidat, aby zastihl míč na hrací ploše. Následovala zpětná přihrávka na Veza, čímž se tak zpomalila útočná akce hostů.
74'
Žlutou kartu dostává Gabi (Atlético Madrid).
73'
Devátý rohový kop Atlética opět zahrával záložník Koke. Po odraženém míči se k zakončení dostal Vrsaljko, který z první pálil do hlediště.
72'
Střídající Gabi se zapojil do akce svého celku na pravé straně. Nakonec to centrovaným pokus zkoušel Juanfran, jehož centr musel odvrátit Gabriel.
71'
A nakonec to bylo takřka podobné. Doposud hodně nevýrazný Zaza měl k přihrávce příliš daleko a vše tak vyřešil odkopem zadák Giménez.
70'
Parádní kombinace na malém prostoru v podání domácích nakonec nikam nevedla. V tuto chvíli to podobným způsobem zkouší také Valencie.
69'
Netopýři jsou i nadále směrem dopředu naprosto bezradný. Parejo se snažil zrychlit hru, následná Kondogbiova přihrávka neměla potřebné parametry.
68'
Juanfran nevěděl, kudy rozehrát a nakonec si vybral vedle stojícího Lucase. Druhý jmenovaný razantně odklidil míč na druhou stranu.
67'
Akce ještě pokračovala a domácí dostali míč do brány podruhé. Už předtím byl pískán útočný faul a branka tak logicky nemůže být uznána.
66'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Carlos Soler.
65'
Ten směřoval k přední tyči, kde byl sice nejvýše ve vzduchu Giménez, jeho hlavička ale nebyla nikterak výrazná a navíc ani přesná.
64'
Ihned vzápětí mohl Griezmann vybídnou Costu ke skórování, na poslední chvíli ale předvedl důležitý skluz Garay. Následovat bude rohový kop.
63'
O územní převaze domácího celku ale nevypovídá statistické vyjádření držení míče. To naopak říká, že právě Valencie má míč častěji na kopačkách.
62'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Rodrigo.
61'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Yannick Ferreira-Carrasco, přichází Gabi.
60'
Na úvodní branku dnešního utkání jsme tak čekovali něco málo kolem hodiny hry. V tuto chvíli je na řadě soupeř, který je zatím hodně bezradný.
59'
Atlético právě vstřelilo branku!
Domácí se zničehonic dostávají do vedení! ÁNGEL CORREA převzal balón kousek za šestnáctkou, poté se ohlédl na Neta, kterého překonal tvrdou ránou k tyči.
59'
Střídající Juanfran se lehkým způsobem zbavil Latorreho a poté z hranici šestnáctky vypálil. Zakončení placírkou nakonec vyletělo vysoko nad.
59'
V krátkém časovém sledu i sedmý, ovšem se stejným výsledkem. Tentokráte se vzdušný centr snesl pouze do rukavic pozorného Neta.
58'
Na hrací ploše zůstal po souboje s Vezem Costa a hlavnímu sudí nakonec nechal pokračovat ve hře. Místo faulu se bude konat šestý rohový kop.
57'
Na druhé straně to elegantní patičkou zamýšlel Griezmann, nicméně s tímto úmyslem počítala pouze mohutná obrana hostujícího celku.
56'
Zaza si chtěl hodit balón kolem Lucase, což se ale nepodařilo. Míč se posléze svezl ven z hrací plochy a hosté tak budou vhazovat.
55'
Nikterak tvrdou hlavičku vyprodukoval naskakující Griezmann, který spíše zakončoval propagačně. Neto jeho zakončení sevřel do své náruče.
54'
Navíc se hodně ostrým zákrokem prezentoval Koke, který přišlápl Latorreho dolní končetinu. K rozehrávce se postavil samotný brankář Neto.
53'
Carrasco se snažil vyprudkovat hodně utajenou přihrávku na Costu, se kterou ale počítal i pozorný Gabriel. Akce tak končí, hosté se ubránili.
52'
Domácí celek postihla v dnešním klání další velká nepříjemnost, neboť musel být střídán i druhý ze stoperů. Uvidíme, jak to Simeone poskládá.
51'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Godín, přichází Juanfran.
51'
Nakonec se nehrálo jen pár vteřinek, nicméně i přesto musel domácí zadák opustit hrací plochu. Nejspíše to vypadá na několik vyražených zubů.
50'
Tentokráte vzal odpovědnost na svá bedra Koe, jehož centr nebyl vůbec špatný. Po jednom ze soubojů zůstal na zemi ležet Godín, který okamžitě gestem přivolává lékařský personál.
49'
Griezmannova přízemní přihrávka doputovala na místo určení, nedovolený zákrok ale vytasil Latorre. Atlético má k dispozici další standardku.
48'
Atlético si ale míče moc dlouho neužilo a v tuto chvíli sledujeme rozehrávku hostujíco celku. Zatím je to daleko od Oblakovy svatyně.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
První poločase je za námi a přesné trefy jsme se stále nedočkali. Více ze hry sice mělo Atlético Madrid, nicméně povětšinu času zasáhla pozorná obrana soupeře. Největší šanci uplynulého dějství měl na hlavě stoper Giménez, kterého fantasticky vychytal Neto.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
42'
Až nyní se hosté dostali k souvislejší práci s balónem na útočné polovině. Soupeř ale stačí pokrývat mezery na hřišti a Oblak tak může zůstat v klidu.
41'
Nadějný protiútok nakonec utnul naprosto geniální skluz v podání Garaye. Ten si čistým způsobem poradil s rychlonohým Griezmannem.
40'
Ke svému úvodnímu rohovému kopu se dostala také Valencie, nicméně se nejdnalo nic nebezpečného. Naopak domácí spěchají k opačné svatyni...
39'
První poločas se nám neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, jestli bude zapotřebí také nastavovat.
38'
Vše završila Saúlova táhlá rána, která vystoupala vysoko nad branku. Sledovali jsme velice sympatický nápor domácích fotbalistů.
37'
Aktivita domácího mužstva neutichla ani o minutu později a hostující obrana musela opět prokázat svojí připravenost.
36'
Fantastický Neto! Na centrovaný balón si totiž naskočil Giménez, proti jehož hlavičce vytáhl italský strážce tyčí reflexivní zákrok.
35'
Latorre velmi dobře vystál Costu, který tak nedokázal propasírovat svůj centr na malé vápno. Místo toho bude Atlético zahrávat čtvrtý rohový kop.
34'
K rozehrávce se postavil technicky velmi dobře vybavený Griezmann, po jehož exekuci byl odpískán útočný faul. Faulován byl totiž bek Gayá.
33'
Hodně ostře vletěl do souboje s Griezmannem Maksimovič, který může být rád, že neobdržel žlutý kartónek. Následovat bude standardní situace ze třiceti metrů.
32'
Máme za sebou něco málo přes půlhodinu hry a stále platí, že čekáme na úvodní branku. Zatím jsme sledovaly náznaky, přičemž největší šanci měl zatím domácí Saúl.
31'
Kondogbia se uvolnil ve středu hrací plochy a poté chtěl na hranici šestnáctky oslovit Latorreho. Přihrávka byla příliš čitelná a vůbec nedorazila na místo určení.
30'
Domácí tábor postihla první nepříjemnost a to v podobě vynuceného střídání. Uvidíme, jaký vliv bude mít střídání stopera.
29'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Stefan Savić, přichází José Giménez.
29'
Kouskování hry pokračuje. Kondogbia se snažil vyvézt balón, v tom mu ale zabránil napadající Costa, který místo míče trefil protihráčovu končetinu.
28'
Garay se na malém vápně neprezentoval zrovna jistým počínáním, čehož mohl využít Griezmann. Ten ještě hledal lépe postaveného Costu, ke kterému balón vůbec nedoletěl.
27'
Poprvé se nám výrazněji připomněl kanonýr Costa, který si tak dlouho připravoval balón ke střele, až poté napálil pouze mohutný blok před Netem.
26'
Koke byl donucen otočit hru k postranní čáře, kde na nic nečekal Correa, kterému ale nevyšla snaha o narážečku.
25'
Logicky tak následoval rohový kop, který ale dopadl prachbídně. V pokutovém území si totiž hodně agresivně počínal jeden z domácích.
24'
Zhruba z třiatřiceti metrů napřáhl Saúl a jeho rána mířila hezky k tyči. Včas na zemi ale byl brankář Neto, který si připsal první ostrý zákrok.
23'
K rozehrávce od vlastní brány se tak dostal Oblak, který svým výkopem nalezl pouze opačného strážce tyčí. Hra je nyní plná nepřesností.
22'
Na druhé straně se do zakončení natlačil Zaza, jednalo se ale o střelu hrudí, která navíc neměla potřebné parametry a skončila hodně vedle.
21'
Aktivní Carrasco byl ihned zakřižován Vezem a cesta vpřed tak byla znemožněná. Posléze si lehkým přistrčením pomohl stoper Savič.
20'
Valencie začíná propadat v defenzivní činnosti a málem toho využil Griezmann. Francouzský forvard se natahoval, jak jen mohl, i přesto se k míči nedostal.
19'
Correa se s míčem dostal až do šestnáctky, kde jednal tak trochu nepochopitelně. Jeho nabídka pouze prosvištěla malým vápnem.
18'
Mina to zkoušel hodně riskantní patičkou, kterou dokázal vystihnout Saúl. Následná protiakce byla příliš pomalá a Costa se daleko nedostal.
17'
Těžiště hry se nám přesunulo na polovinu Atlética, kde se Vezo dostal k exekuci autového vhazování. Hostující zadák i svým hodem vybral Garaye.
16'
Neohroženým způsobem si to k pokutovému území namířil Carrasco, který ale neměl potřebnou podporu svých kolegů. Právě i proto jsme viděli pouze tvrdou ránu do nohy soupeře.
15'
Colchoneros to zkusili tentokráte po levé straně, kde operoval mladý obránce Lucas. Nikterak přesný centr skončil v rukavicích Neta.
14'
Vrsaljko přehodnotil svůj individuální průnik po pravém křídle a místo toho zvolil zpětnou přihrávku až na obranného kolegu Saviče.
13'
Z hodně velké vzdálenosti to zkoušel Koke, nicméně jeho projektil se stočil daleko od branky. Netu se ujme odkopu od své svatyně.
12'
Těsně před pokutovým územím si ustlal Correa, nicméně tento střet hlavní sudí vůbec neodpískal. Valencie sei ale míče moc dlouho neužila.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku a zatím sledujeme očekávanou podívanou. Domácí hráči mají mírnou optickou převahu.
10'
Carrasco velmi dobře zaměstnal hned několik protihráčů a poté přihrál pod sebe na Lucase. Druhý jmenovaný se ale v dobře přihrávky nacházel v ofsajdu.
9'
Celkem zbytečná snaha o zrychlení kombinace přinesla ztrátu míče. K němu se tak dostal brankář Oblak, který okamžitě rozehrál do strany.
8'
Nyní se hostující zadáci dostali k poklidné rozehrávky u středového kruhu. Valencie nikam nespěchá a k vidění je nespočet přízemních přihrávek.
7'
Nakonec z toho byly hned dva rohové kopy, nicméně ani jeden nepřinesl nic moc závratného. Neto tak zůstává bez složitějšího zákroku.
6'
Na hrací ploše zůstal po jednom ze soubojů zůstat ležet Koke. Provinil se hostující Mina a po krátkém časovém úseku budou domácí zahrávat rohový kop.
5'
Netopýři se ubránili poněkud zdlouhavé kombinaci svého soupeře a okamžitě se pokusili o rychlý kontr. Zaza ale byl ihned obrán o balón.
4'
Carrasco operoval na levém křídle, kde si navedl míč na pravou nohu a poté roztáhl hru na druhou stranu. Tam musel Latorre srazit vzdušnou nabídku.
3'
Atlético velmi dobře vysunulo své napadání, což vedlo k zisku míče. Vrsaljko se ujme autového vhazování od pravé postranní čáry.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Atlético Madrid: Oblak – Vrsaljko, Savić, Godín (C), Lucas Hernández – Á. Correa, Koke, Saúl Ñíguez, Ferreira-Carrasco – D. Costa, Griezmann.
Náhradníci: Moyà – J. Giménez, Gameiro, Gabi, F. Torres, Juanfran, Vitolo.

Valencia CF: Neto – Vezo, Gabriel, Garay, Gayá – Nemanja Maksimović, Parejo, Kondogbia, Lato – S. Mina, Zaza.
Náhradníci: Doménech – Coquelin, Montoya, Rodrigo, Soler, Vidal, Torres..
Valencia CF

Na druhé straně stojí nevyzpytatelná Valencia, jenž sice prožila parádní vstup do letošního ročníku, poslední zápasy ale měli za důsledek pokles na třetí pozici. Netopýři prohráli pět z posledních osmi ligových utkání, naposledy si na tento celek přišel Real Madrid, který na Mestalle dokázal zvítězit 4:1. Valencia se ale opírá o velmi střelecky produktivní útočnou vazbu, jenž je třetí nejlepší v celé soutěži. O něco hůře ja na tom defenzíva, který i díky posledním zápasům spadla do ligového průměru.
Atlético Madrid

Fotbalisté Atlética Madrid si i pro letošní sezónu dali za cíl ty nejvyšší možné příčky, což se zatím nedaří moc plnit. Co se týče ligové scény, tam se svěřenci Diega Simeoneho sice nachází na druhé pozici, nicméně manko na vedoucí Barcelonu už je jedenáctibodové. Los Colchoneros jsou tam tom ještě hůře na evropské scéně. Skupinová fáze Ligy mistrů jim totiž nevyšla dle představ a konečné třetí místo znamenalo "sestup" do Evropské ligy. Nový kalendářní rok potkal Atlético Madrid ve velmi slušné formě, přičemž čtyři ligové utkání měly za výsledek 10 bodů.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská Primera Division má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat šlágr kola mezi Atlético Madrid a Valencia CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.