La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Barcelona : CD Leganés - 7. dubna 2018   20:45

Barcelona
27' Messi  • 32' Messi (Coutinho) • 87' Messi (O. Dembèlé)
3:1
(2:0)
CD Leganés
69' El Zhar  (Gabriel)
Barcelona
ter Stegen – Roberto (74. Alba), Piqué, Vermaelen, Semedo – A. Gomes, Rakitić, Coutinho (81. Iniesta) – O. Dembèlé (88. Denis Suárez), L. Suárez, Messi (C).
Cillessen – Alba, Umtiti, Alcácer, Iniesta, Denis Suárez, Paulinho.
De Burgos – Barbero, De Francisco
Camp Nou (Barcelona)
CD Leganés
Cuéllar – Zaldúa, Bustinza, Siovas, Carnero García – R. Pérez (78. Guerrero), Gabriel (C) – Omar, Eraso (60. Brašanac), El Zhar – N. Amrabat (46. Beauvue).
Champagne – Gumbau, Guerrero, Tito, Beauvue, Muňoz, Brašanac.

SESTŘIH LA LIGY: Barcelona - Leganés 3:1. Rozhodl Messiho 40. hattrick

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:4. Fauly: 14:12.
Je konec! Barcelona nakonec potvrdila roli favorita utkání a i nadále zůstává neporažena. V dnešním utkání si poradil s Leganésem poměrem 3-1. Domácí hráči si vytvořili řadu vyložených šancí, avšak ty využíval pouze Lionel Messi. Argentinec nastřílel hattrick, zatímco soupeř odpověděl pouze jednou brankou z kopačky El Zhara.
90+3'
90+2'
Alba řádil s míčem na levém křídle, kde stačil otřít balón o napadajícího Zaldúu. Barcelona bude zahrávat rohový kop.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Utkání nám pomalu a jistě spěje k nastavenému času. Barcelona s vysokou pravděpodobností získá plný počet bodů.
88'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Denis Suárez.
87'
Barcelona právě vstřelila branku!
Zdá se, že o osudu utkání je zřejmě rozhodnuto! Rakitič oslovil Dembélého, který na nic nečekal a polovysokým centrem našel LIONELA MESSIHO. Argentinec si hodil míč daleko od nohy, i tak ho ještě přehodil přes Cuéllara.
85'
K míči se postavil Omar, který to zkoušel zřejmě cvičeným signálem. Jeho nabídka ale doplachtila hned na prvního bránícího hráče.
84'
Zaldúa se vydal na neohrožený výlet po pravém křídle, načež ho za cenu žluté karty fauloval Alba. Následovat bude standardní situace.
83'
Iniesta se po příchodu na zelený pažit okamžitě seznámil s kulatým nesmyslem, což bouřlivým potleskem ocenil zaplněný Nou Camp.
82'
Vermaelen uplatnil v hlavičkovém souboji s Guerrerem robustní předpoklady a následně ještě stačil přesně přihrát na Albu.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Andrés Iniesta.
81'
Ani tato Suárezova šance nekončí v síti! Dembélé mu adresoval další hezký centr, na který první jmenovaný nereagoval ideálním způsobem.
81'
Alba chtěl urychlit přechod na útočnou polovinu, na jeho razantní odkop na Suárez si ale počíhal Zaldúa. Domácí budou vhazovat.
80'
Semedo se pokoušel dostat před Garcíu, který ale centr odvrátil do zámezí. Domácí se rozhodli okamžitě otočit hru na levé křídlo.
79'
Žlutou kartu dostává Joseba Zaldúa (CD Leganés).
78'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Rubén Pérez, přichází Miguel Ángel Guerrero.
78'
Žlutou kartu dostává Philippe Coutinho (FC Barcelona).
77'
Piqué si dokázal poradit s napadajícím Omarem, jenomže tím akce domácích skončila. Naopak to směrem dopředu zkouší Leganés.
76'
Žlutou kartu dostává Rubén Pérez (CD Leganés).
75'
Barcelona se snaží uklidnit hru a momentálně se sama nikam nežene. Míč putuje z kopačky na kopačku domácích obránců.
74'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Sergi Roberto, přichází Jordi Alba.
73'
Do velké šance se dostával Messi, který chtěl přehodit vyběhnuvšího Cuéllara. Hostující brankář zasáhl rukama přesně na hranici šestnáctky.
69'
Leganés právě vstřelili branku! Ono to přeci jenom půjde! Domácí defenzíva si nepohlídala volného NABILA EL ZHARA, který svojí střelu v pádu poslal přesně k tyči. Na Nou Campu to bude ještě drama!
69'
Suárez chtěl Messiho vyzvat k možnému hattricku, ještě před hranicí velkého vápna ale přihrávku dokázal srazit Siovas.
68'
Rakitič si možná trochu zbytečně pohrával s míčem, z těžké situace ho ale osvobodil nedovolený zákrok jednoho z protihráčů.
67'
Na druhé straně se Brašanac ještě dostal k míči, který ihned prudce posílal napříč pokutovým územím. Beauvue se ale zrovna nacházel úplně jinde.
66'
Až nyní se Messi dostal k míči kousek za středovým kruhem, jeho přihrávka na Coutinha ale směřovala do těsného ofsajdu.
65'
Ve druhém poločase je naprosto mimo hru Lionel Messi. Doposud dvougólový střelec dnešního večera je nebývale dlouho bez míče.
64'
Suárez si načasoval náběh za obranu, jenomže Robertova přihrávka nebyla optimálně dlouhá. Uruguayec proto centroval pouze ke Cuéllarovi.
63'
Balón se od nohy El Zhara kroutil směrem od branky, načež ho z nebezpečného prostoru odklidil Vermaelen. Domácí se opět ubránili.
62'
Hosté ale rozhodně dnešní utkání nezabalili a Semedo byl nucen odkopnout míč na rohový kop. Ter Stegen bude muset být v pohotovosti.
61'
Máme za sebou hodinu hry a v tuto chvíli to nevypadá, že by Leganés mohlo pomýšlet nad bodovým ziskem. Katalánci diktují tempo hry.
60'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Darko Brašanac.
59'
Dembélé poslal do malého vápna zajímavý centr, na který mohla reagovat hned trojice spoluhráčů. Nakonec zakončoval Piqué, jenž úplně přestřelil branku.
59'
Druhý poločas je o poznání méně zábavnější, i nadále sledujeme zatím nudnou pasáž hry. Barcelona se snaží neudělat chybu v obraně.
58'
Po jednom ze soubojů dostal tvrdě naloženo Coutinho, který se okamžitě chytil za záda. Jednoznačný faul hostujícího Erasa.
57'
Messi si počkal na náběh Dembélého, který nejdříve zastihl míč a následně si ho hodil kolem Garcíii. Ten ale použil dovolené prostředky k zastavení protihráče.
56'
Ze hry se absolutně vytratil Dembélé, který se chtěl připomenout drzou kličkou kolem Garcíi. Ten s tímto úmyslem ale počítal.
55'
54'
Beauvue se mohl řítit sám na branku, avšak náramně přesný skluz vytasil vracející se Vermaelen. Nádherný fotbalový moment.
53'
Třetí rohový kop v podání Katalánců měl najít prostor, ve kterém se nacházel Piqué. Nejvýše ve vzduchu ale byl Bustinza.
52'
Roberto se rychlostně dostal kolem El Zhara, jenomže ani tentokráte se Suárez neprezentoval úspěšným driblinkem s míčem.
51'
Žlutou kartu dostává Dimitris Siovas (CD Leganés).
50'
Co chybělo! Střídající Beauvue se na zadní tyči vyhoupl na centr, po kterém hlavičkoval těsně nad horní konstrukci.
50'
Gomes okamžitě přeposlal balón na Suáreze, který z první chtěl oslovit Messiho. Tento úmysl se vůbec nevyvedl a hrát bude Cuéllar.
49'
Ve středu hrací plochy si ostrým zákrokem pomohl Messi, kterému uskočil míč daleko od kopačky a posléze přišlápl Erasa.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu si domácí hráči opět dlouho pohrávali s míčem, načež Gomes poslal polovysoký centr na Semeda.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí. Ti budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Nordin Amrabat, přichází Claudio Beauvue.
46'
Máme za sebou úvodní dějství, které nám nabídlo jednoznačnou herní převahu Barcelony. Ta svého soupeře nepustila do žádné velké šance, naopak sama si vytvořila několik vyložených šancí. Role spalovače je pro dnešní utkání připsána Suárezovi, jeho parťák Messi si naopak připsal dvě branky. Na světelné tabuli tedy svítí výsledek 2-0.
45'
42'
Roberto se vydal blíže k pokutovému území, ještě před ním ale kombinoval se záložní řadou. Gomesovi uskočil míč od nohy, následně ho ale vybojoval zpět.
41'
Poslední minuty utkání nenabízí nic moc zajímavého, neustále sledujeme poklidné akce Blaugranas. Nyní to směrem dopředu nevyšlo.
40'
Cuéllar se po delší době opět potkal s kulatým nesmyslem, který ale odkopl ven z hrací plochy. Jeho tým se tak zbytečně zbavil míče.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo přes pět minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
38'
Napadání hostujících hráčů bylo bezúspěšné a navíc se soupeř dostane k autovému vhazování. To zanedlouho provede Semedo.
37'
Obrázek hry se nikterak nemění, Katalánci jsou i nadále dominantní. Leganés se snaží být trpělivé, což se zatím moc nevyplácí.
36'
Piqué si několikrát přehodil míč z nohy na nohu a poté přesným pasem našel u čáry volného Roberta. Ten okamžitě sklepl Coutinhovi.
35'
Pérez se okamžitě pokoušel o kontaktní branku, jenomže jeho rána z velké vzdálenosti neměla dobré parametry. Ter Stegen bude vykopávat.
34'
V tuto chvíli to bude mít Leganés hodně složité. Utekla něco málo přes čtvrt hodina utkání a na Nou Campu prohrává už o dvě branky.
32'
Netrvalo dlouho a domácí se dostávají do dvoubrankového vedení! Celou akci začal Coutinho, jenž skvělou přihrávkou mezi obránce vybídl LIONELA MESSIHO ke skórování. Pětinásobný držitel Zlatého míče chladnokrevně zakončil do levé části brány.
29'
Jenomže domácí nechtějí ponechat nic náhodě a okamžitě se tlačí za druhou brankou. Semedovi ale nevyšel manévr kolem Garcíi.
28'
Ihned po rozehrávce se k hlavičkovému pokusu natlačil zatím nenápadný Eraso, jehož zakončení putovalo zhruba metr od branky.
27'
Domácí se dostávají do vedení! LIONEL MESSI dostal další příležitost z přímého kopu, tentokráte z šestadvaceti metrů od brány. Jeho náramný obstřel zapadl přesně k tyči, Cuéllar se natahoval marně.
27'
Rakitič se podíval vpřed a okamžitě zkoušel kolmicí nastartovat Suáreze. Vzdušná nabídka byla příliš krátká a skončila na hlavě Siovase.
26'
Následně s nedovoleným zákrokem přispěchal Vermaelen, který nejprve přišel o balón a posléze sám fauloval Péreze.
25'
Leganés začíná být čím dál více pasivnější, což pochopitelně vycítil také soupeř. Messi se ale zatím nemůže dostat přes mohutný blok protihráčů.
24'
Zároveň se nám utkání dostalo za úvodní dvacetiminutovku, která nabízí očekávaný scénář hry. Barcelona začíná pořádně dominovat.
23'
K rozehrávce se pochopitelně postavil Messi, jehož obstřel měl směřovat na brankářovu stranu. Míč ale narazil pouze do zdi.
22'
Aktivní Suárez si chytře hodil míč od kopačky a těsně před šestnáctkou upadl na zem. Barcelona má k dispozici lukrativní přímý kop.
21'
Neskutečné! Messi totiž přihrával Suárezovi před poloodkrytou část brány, nicméně druhý jmenovaný nastřelil padajícího brankáře.
20'
A další velká šance domácích! Suárez si naběhl na dalekonosný pas, po kterém špičkou kopačky mířil těsně vedle.
19'
El Zhar operoval s míčem zády k brance, avšak to vůbec nevadilo. Přenesení hry mělo směřovat na Garcíu, který se ale pohyboval úplně někde jinde.
18'
Tohle nebylo špatné. Coutinho měl uvnitř pokutového území o něco více prostoru a jeho prudký projektil musel Cuéllar vyrazit.
17'
Dembélé si tak dlouho naváděl balón ke střele, až se nakonec neodvážil vypálit. Místo toho přiťukl vedle stojícímu Semedovi.
16'
A i o pár vteřinek je pískáno a opět v tom měl prsty mladý francouzský křídelník. Ten neodhadl dráhu letu míče a místo toho trefil Gabriela.
15'
Cuéllar si dával s výkopem od branky pořádně načas, načež se soupeř jako první dostal k míči. Dembélé se ale prezentoval útočným faulem.
14'
Do šestnáctky také zavítal Piqué, který se snažil uklidnit Coutinhův centr do brány. Jeho hlavička ale mířila vysoko nad branku.
13'
Suárez rozkmital své rychlé končetiny, avšak rychlostně ho v poklidu stíhal Siovas. Domácí forvard navíc nepřesně přihrával pod sebe.
12'
Zaldúa spolupracoval u postranní čáry El Zharem, který poslal skákavý centr do šestnáctky. Tam se k němu dostal Amrabat, jenž nenašel cestičku k brance.
11'
Před Dembélém číhala závěrečná přihrávka na naběhuvšího Suáreze, zablokovaný centr ale odklidil Bustinza. Následně ještě tvrde do protihráče pálil Gomes.
10'
Leganés se po delší době podíval s míčem na útočnou polovinu, kde Amrabat uklidnil hru. Hosté evidentně nikam nespěchají.
9'
Semedo překvapil soupeře, kterého oloupil o míč a následně se do šance mohl hnát Coutinho. Na poslední chvíli ho ale odtlačil Bustinza.
8'
Siovas měl na rozehrávku hodně málo času, neboť ho napadal aktivní Suárez. Hostující zadák proto nenašel nikoho ze spoluhráčů.
7'
Barcelonští museli podniknout další útočnou akci až od vlastní šestnáctky. Vermaelen ale zrychlil kombinaci a míč je poblíž branky Cuéllara.
6'
Suárezova přihrávka přeci jenom našla Rakitiče, který z první posílal dloubáček za obranu. Bustinza s tímto úmyslem ale počítal.
5'
Těžiště hry se nám dostalo na druhou stranu, kde si Amrabat pokoušel zpracovat míč na hruď. To se sice povedlo, posléze ho ale odzbrojil Vermaelen.
4'
Dembélé si na pravé straně náramným způsobem pohrál s Garcíou, následně ho ale nevybíravým způsobem poslal k zemi Gabriel.
3'
Barcelona opět začala zápas klasickou kombinací kolem středového kruhu. U balónu se vystřídala kompletní čtyřčlenná obrana.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Vermaelen, Semedo – A. Gomes, Rakitić, Coutinho – O. Dembèlé, L. Suárez, Messi (C).
Náhradníci: Cillessen – Alba, Umtiti, Alcácer, Iniesta, Denis Suárez, Paulinho.

CD Leganés: Cuéllar – Zaldúa, Bustinza, Siovas, Carnero García – R. Pérez, Gabriel (C) – Omar, Eraso, El Zhar – N. Amrabat.
Náhradníci: Champagne – Gumbau, Guerrero, Tito, Beauvue, Muňoz, Brašanac.

Rozhodčí: De Burgos – Barbero, De Francisco.
CD Leganés

Fotbalisté Leganésu by určitě chtěli zapomenout na loňskou sezónu, ve který stěží přežili ve smetánce celků z nejvyšší soutěže. Letošní výkony jsou ale velice podobné, avšak Leganés se v tuto chvíli nachází na celkem poklidném čtrnáctém místě. Tento tým má na první sestupové místo náskok patnácti bodů, což by na záchranu v soutěži mělo stačit. Leganés se ale nemůže dostat do optimální formy, neboť po výhře okamžitě přijde porážka. Prokleté jsou hlavně venkovní stadióny, na kterém Leganés naposledy zvítězil v říjnu loňského kalendářního roku.
FC Barcelona

Fotbalisté Barcelony stále celkem v poklidném tempu proplouvají letošním ročníkem španělské nejvyšší soutěže, neboť z první pozice se na druhé Atlético dívají s devítibodovým náskokem. Zároveň Katalánci stále nenašli přemožitele, přičemž v minulém kole byla první porážka opravdu blízko. Sevilla pár minut před koncem vedla o dvě branky, nicméně příchod Messiho na hrací plochu přinesl Barceloně alespoň remízu. Blaugranas se i v letošním ročníku opírají o střelecké schopnosti Lionela Messiho, který vévodí tabulce střelců La ligy. Pod taktovkou Ernesta Valverdeho se rovněž zlepšila defenzíva, která je druhá nejlepší v celé lize.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Barcelona a CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.