La Liga - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Atlético - 29. dubna 2018   16:15

0:1
(0:0)
Atlético
78' Gameiro
D. Alavés
Sivera (63. Pacheco) – Alexis (C), Laguardia, Maripán, Diéguez – Sobrino, Pina, Wakaso (79. García), Pedraza – Guidetti (72. I. Gómez), Munir.
Pacheco – Martín, García, D. Torres, I. Gómez, Krkić, Demirović.
D. Fernández – R. Cabañero, J. Matías
Estadio de Mendizorroza (Vitoria-Gasteiz).
18944 diváků
Atlético
Werner – Partey, Savić, Lucas Hernández, Vrsaljko – Á. Correa, Gabi (C), Koke (62. Godín), Vitolo – F. Torres, D. Costa (63. Gameiro).
Dos Santos – Godín, Sergi, Isaac, Olabe, Gameiro, Sané.

Já děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek slunné neděle.
Druhá půle dlouho dobu nepřinášela nic zajímavého, nakonec se přeci jen diváci dočkali hned dvou penalt, obě dostali k dispozici hosté, avšak proměnili až tu druhou, těsné vedení pak uhájili až do konce, třebaže měli na své straně i pořádný kus štěstěny.
90+5'
90+5'
Hlavnímu arbitrovi došla trpělivost a Ángel Correa (Atlético Madrid) dostává vzápětí druhou žlutou a tím pádem i červenou kartu.
90+5'
Žlutou kartu dostává Ángel Correa (Atlético Madrid), jenž nechtěl nechat soupeře rozehrát.
90+4'
Munir si vynutil faul na polovině soupeře a tohle bude zřejmě poslední možnost pro Alavés, dopředu jde i Pacheco.
90+3'
Thomas se dostal k míči a ihned jej odkopl daleko od své brány, soupeři se čas neúprosně krátí.
90+2'
Gómez zblízka nedokázal míč zasáhnout tak, jak by si přál, pouze jej lehce tečoval do náruče připraveného Wernera.
90+1'
Žlutou kartu dostává Fernando Torres (Atlético Madrid).
90+1'
Daleký centr domácích byla práce pro Wernera, jenž opět míč ukryl do rukavic.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Alexis hlavičkoval míč přímo do náruče Wernera, jenž rozehrávku zdržuje, jak jen to jde.
89'
Gabi přiťukl míč Thomasovi, který zkoušel střelu po zemi, jenže mířil pouze do zdi.
88'
Střelec zatím jediné branky Gameiro si vynutil faul na hranici pokutového území, jeho tým tak může prakticky rozhodnout o své výhře.
86'
Munir dobrou přihrávkou vyzval ke skórování svého spoluhráče, ten ovšem ranou z voleje poslal míč podél bližší tyči do zámezí.
83'
Domácí byli blízko vyrovnání, Pedraza obešel v pokutovém území několik bránících protihráčů, dostal se do zakončení z ostrého úhlu, pálil na vzdálenější tyč, o kterou se míč otřel a nakonec skončil v zámezí.
81'
Hosté drží hru na soupeřově polovině, nyní hraje čas v jejich prospěch.
79'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Mubarak Wakaso, přichází Manuel García.
78'
Atlético právě vstřelilo branku!
KÉVIN GAMEIRO se s tím nepáral, míč poslal přízemní ranou prakticky přímo na střed brány a díky tomu, že Pacheco uskočil stranou, je z toho gól.
77'
Žlutou kartu dostává Mubarak Wakaso (Deportivo Alavés).
77'
Neuvěřitelné, po Torresově střele zahrál Wakaso rukou, a znovu bude jeho tým kvůli němu čelit pokutovému kopu.
76'
Thomas zkoušel střelu z dálky, ale ta se mu vůbec nepovedla a míč letí vysoko nad soupeřovu svatyni.
75'
Teď měl Pacheco poměrně lehkou práci, neboť slabý pokus skončil přímo v jeho náruči.
72'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Ibai Gómez.
71'
Fernando Torres zamířil ze svého pohledu po zemi k levé tyči, avšak Pacheco vystihl jeho záměr, natáhl se a balón stačil vytěsnit mimo svoji bránu.
70'
Wakaso stáhl v pokutovém území k zemi Vitola a hlavní arbitr bez váhání nařizuje pokutový kop.
68'
Žlutou kartu dostává Gabi (Atlético Madrid).
67'
Po jeho rozehrávce se míč snesl po hlavičce jednoho z hráčů do vzduchu, odkud si jej sebral Werner.
66'
Zatím největší šance Deportiva. Guidetti měl před sebou dost volného prostoru, jeho rána mířila k bližší tyči, avšak Werner se dokázal natáhnout a míč vyrazit na roh.
65'
Pacheco si poprvé sáhl na míč, když jej sebral do rukou a poté dalekým odkopem rozehrál.
63'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Antonio Sivera, přichází Fernando Pacheco.
63'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Diego Costa, přichází Kévin Gameiro.
62'
Střídání v týmu Atlético Madrid: ze hřiště odchází Koke, přichází Diego Godín.
61'
Sivera se však při svém zákroku nejspíš zranil a bude nutné střídání.
60'
Po čtvrt hodině hry druhé půle konečně nějaké vzrušení. Vitolo napřáhl z dálky a pořádně prověřil domácího brankáře, který tvrdou ránu ke své pravé tyči dokázal vyrazit.
58'
Gabi místo střely přihrál D. Costovi, ten si s míčem pohrál a chtěl přihrávat zpět, to se mu ale už nepovedlo.
58'
Hosté rozehrají rohový kop, přinese nějakou šanci?
56'
Znovu si hosté nedokázali dobře přihrát a přes obránce Alavésu neprošli.
55'
Zatím je to ve druhé půli stejný scénář, obě mužstva se hodně soustředí na defenzívní činnost a oba brankáři nemají prakticky žádnou práci.
52'
Rychlý brejk domácího celku a v šanci se zjevil Sobrino, jenž obdržel výborný pas do běhu, jeho rána však byla nakonec zblokována na roh.
52'
Domácí si dávali příliš dlouho přednost v zakončení, nakonec nevystřelil ani jeden z hráčů Alavésu.
51'
Sivera v klidu vyběhl z brankové čáry a míč ze vzduchu ukryl do svých rukavic.
49'
Maripán si zpracoval letící míč, ale pak tak dlouho čekal zda vystřelit nebo přihrát, až mu jej jeden z protihráčů sebral.
46'
První půle branku nepřinesla a jako šafránu bylo i gólových šancí. Domácí začali aktivněji, ale Wernera vážněji neohrozili, hosté měli pár střel, avšak na bránu pouze jedinou, kdy D. Costa v závěru nechal vyniknout jen Siveru. Bude druhý poločas na góly honosnější?
45+1'
45'
Žlutou kartu dostává Rubén Sobrino (Deportivo Alavés).
Žlutou kartu dostává Diego Costa (Atlético Madrid).
45'
A do třetice D. Costa, který se dostal do křížku se Sobrinem u postranní lajny, hlavní arbitr oba kohouty odměňuje žlutou kartou.
43'
Stejný hráč o chvíli později čekal osamocen před bránou na přihrávku, avšak ta k němu nedorazila.
42'
D. Costa mohl v závěru první půle poslat svůj tým do vedení, když se v pokutovém území hezky uvolnil a vystřelil ke vzdálenější tyči, Sivera však výtečně zasáhl a balón vyrazil.
41'
Domácí tým zastavuje podruhé v zápase ofsajd.
39'
K hlavičce se dostal Torres, avšak Sivera neměl žádnou práci, míč se snesl nad jeho svatyni.
38'
Další rohový kop pro favorita zápasu.
35'
Domácí rozehráli přímý kop, Munir však mířil přímo do náruče Wernera.
34'
Žlutou kartu dostává Lucas Hernández (Atlético Madrid).
32'
Podobně se vedlo i domácím, Munir přihrával příliš slabě a k míči jako první doběhl soupeř.
30'
Koke hodně špatně načasoval svoji přihrávku vzduchem, nikdo ze spoluhráčů neměl pro jeho záměr pochopení.
28'
D. Costa musel na chvíli za postranní lajnu, neboť soupeř mu roztrhl dres a musel jej vyměnit za jiný. Hostující hráč se hodně zlobil, že protivníkovi nebyl udělen karetní trest.
27'
Domácím se málem povedlo překvapit obranu madridského celku, avšak rychlou souhrou se do šance nedostali, soupeři se povedlo finální přihrávku zneškodnit.
24'
Vrsaljko se snažil co to šlo, aby míč udržel na hrací ploše, avšak nepodařilo se. Rozehrávat bude Sivera.
23'
Hosté dostali Deportivo pod mírný tlak, jeho hráči nakonec odvrátili míč na rohový kop.
20'
Žlutou kartu dostává Alfonso Pedraza (Deportivo Alavés).
20'
Sobrino hledal přihrávkou před bránou své spoluhráče, avšak to se mu nepodařilo.
18'
Thomas vzal zodpovědnost na sebe, jeho rána nebyla špatná, míč jen o kousek minul břevno soupeřovy brány.
18'
Na druhé straně budou hosté rozehrávat přímý kop.
17'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
16'
Nejlepší střelec Alavésu Munir postupoval sám na brankáře, neměl ale patřičnou rychlost a příliš dlouho váhal se zakončením, protihráči jej doběhli a míč mu sebrali.
14'
Correa nedokázal zpracovat Gabiho prudký pas a o míč přišel.
12'
Thomas zahrál u středové lajny rukou, což pozornosti hlavního arbitra neušlo.
9'
Nic na tom nemění ani Vitolův centr před bránu, jenž zaletěl přímo do Siverovy náruče.
8'
Hra se odehrává převážně u středové lajny, daleko od obou branek, na první šanci se stále čeká.
5'
Werner musel rychle vyběhnout z brány a míč rychle odkopnout do bezpečí, domácí jsou zatím hodně aktivní.
4'
Domácí vyrazili do rychlého protiútoku, ale přes obranný val hostů neprošli.
2'
Domácí, jmenovitě El Haddadi, se chytil do ofsajdové pasti.
1'

Deportivo Alavés: Sivera – Alexis (C), Laguardia, Maripán, Diéguez – Sobrino, Pina, Wakaso, Pedraza – Guidetti, Munir.
Náhradníci: Pacheco – Martín, García, D. Torres, I. Gómez, Krkić, Demirović.

Atlético Madrid: Werner – Partey, Savić, Lucas Hernández, Vrsaljko – Á. Correa, Gabi (C), Koke, Vitolo – F. Torres, D. Costa.
Náhradníci: Dos Santos – Godín, Sergi, Isaac, Olabe, Gameiro, Sané.

Rozhodčí: D. Fernández – R. Cabañero, J. Matías.
Posledních pět vzájemných zápasů

Atlético Madrid – Alavés 1:0
Alavés – Atlético Madrid 0:0
Atlético Madrid – Alavés 1:1
Alavés – Atlético Madrid 0:1
Atlético Madrid

Hostům patří druhé místo s 72 body s náskokem jednoho bodu před třetím Realem Madrid. Ze sedmnácti mačů hraných mimo svůj trávník získali jednatřicet bodů za devět výher a čtyři remízy, skórovali v šestadvaceti případech a čtrnáct gólů inkasovali. Na venkovní výhru však hráči Atlética čekají už poměrně dlouho, naposledy se z ní radovali 25. února, kdy poměrem 5:2 zvítězili v Seville. Nejlepším střelcem mančaftu, a pátým nejlepším střelcem celé ligy, je s devatenácti přesnými zásahy Francouz Antoine Griezmann.
Deportivo Alavés

Domácím patří třinácté místo s jednačtyřiceti body, před osmnáctou La Coruňou, jenž drží první sestupové místo, mají třináctibodový náskok. Na svém trávníku si ze sedmnácti duelů připsali pětadvacet bodů za osm výher a jednu remízu, vstřelili osmnáct gólů a o tři víc inkasovali, naposledy podlehli před svými fanoušky Gironě 1:2. S devíti góly je nejlepším střelcem týmu Munir El Haddaddi ze Španělska.
Dobrý den, druhým zápasem nejvyšší španělské ligy, který se dnes odehraje, bude duel v klidném středu hrajícího Deportiva Alavés s Atléticem Madrid, které vstupuje do zápasu jako velký favorit. Utkání začne krátce po čtvrté hodině odpolední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.