La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Barcelona - 31. března 2018   20:45

Sevilla
36' F. Vázquez (Correa) • 50' Muriel
2:2
(1:0)
Barcelona
88' L. Suárez   • 89' Messi  (Coutinho)
Sevilla
S. Rico – Mercado (46. Layún), Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Banega – Navas (81. Nolito), F. Vázquez, Correa (72. Pizarro) – Muriel.
Soria – Layún, Carriço, Arana, Pizarro, Ben Yedder, Nolito.
J. González – R. Becerril, I. Rubio
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla).
37588 diváků
Barcelona
ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Paulinho (77. Denis Suárez), Rakitić, Iniesta (C) (81. Alcácer) – O. Dembèlé (58. Messi), L. Suárez, Coutinho.
Cillessen – Semedo, Vermaelen, Denis Suárez, A. Gomes, Messi, Alcácer.

SESTŘIH LA LIGY: Sevilla - Barcelona 2:2. Hosté urvali bod v závěru

Ode mě je to pro dnešek vše, loučím se, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc, hezké svátky a na shledanou.
Tak to byl opravdu strhující závěr. Domácí v úvodu 2. půle zvýšili svůj náskok a nemuselo ani zdaleka zůstat u dvou branek, další šance však už nevyužili, ovšem stav 2:0 drželi hodně dlouho. Až na úplném konci se podařilo Barceloně dvěma góly během dvou minut vyrovnat a vybojovat alespoň bod, který však má pro katalánský klub v tomto případě cenu zlata.
90+3'
90+2'
Denis Suárez nadělal domácí obraně nemalé problémy, jeho tým se nakonec provinil faulem a Sevilla tak může vydechnout.
90+2'
Domácí se chytili do ofsajdové pasti a hosté hodně rychle rozehrávají.
90+1'
Rico si vyběhl pro míč a ukryl jej bezpečně do svých rukou.
90+1'
Nastavovat se budou dvě minuty.
90'
Vázquez se dožadoval pokutového kopu, ovšem tohle by bylo hodně přísné.
89'
Barcelona právě vstřelila branku!
Vstřelená branka nalila Barceloně krev do žil. Hosté ihned obsadili útok, k míči doběhl LIONEL MESSI a ranou bez přípravy poslal balón k levé tyči. Rico si na míč sice sáhl, ale vytěsnit jej nedokázal.
88'
LUIS SUÁREZ zůstal na levé straně nehlídaný, doběhl k míči a zakončil ze vzduchu do odkryté části soupeřovy brány.
87'
Domácí jsou pod velkým tlakem, nyní odehráli míč na další roh.
87'
Rakitić hlavou tečoval letící míč do vzdálenější tyče.
86'
Messi z těžké pozice střílel pouze do boční sítě, míč byl ale tečován, následuje totiž roh.
83'
Muriel mohl definitivně rozhodnout, z dobré pozice však mezi tři tyče nezamířil.
82'
Pizarro se dostával po levé straně do šance, vystřelit nakonec nedokázal, Denis Suárez mu sebral míč.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Nolito.
81'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Andrés Iniesta, přichází Paco Alcácer.
80'
Messi, Alba a Iniesta si vyměnili mezi sebou míč, avšak ve finále končí balón v zámezí a rozehrávat bude Rico.
79'
Výborný přízemní pokus Navase z pravé strany, ovšem ještě výtečnější zákrok ter Stegena, který se natáhl na zemi a míč dokázal vyrazit. Jen dík hostujícímu gólmanovi má Barcelona ještě naději.
77'
Navas doběhl k odraženému míči, na nic nečekal ihned pálil směrem na bránu, avšak příliš vysoko.
77'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Denis Suárez.
76'
Messi vzal zodpovědnost na sebe, jeho pokus z dálky však končí mimo bránu.
73'
Layún byl dalším, kdo se dostal za obranu Barcelony, neměl však patřičnou rychlost, aby se dostal až k ter Stegenovi a nakonec zakončoval z pravé strany a minul vzdálenější tyč.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Guido Pizarro.
71'
Coutinho měl před sebou zcela odkrytou bránu, ale k míči mu chyběl asi krok.
70'
Piqué pokazil přihrávku na Messiho a míč poslal za postranní lajnu.
68'
Sevilla už poněkolikáté díky otevřené obraně hostů vyrazila do nebezpečného brejku, ani tentokrát jej ale nevyužívá, Muriel z pravé strany trefil pouze boční síť.
67'
Stejný hráč o chvíli později v té samé situaci, Rico vyběhl z brány a vypadalo to, že míč je jeho, avšak neposlušný balón mu vypadl z rukou a domácí gólman měl štěstí, že poblíž nebyl nikdo z protihráčů.
67'
Iniesta centroval k bráně, domácí míč odvrátili na roh.
66'
Muriel postupoval do útoku, avšak byl v něm sám a tak raději zasekl míč a počkal na spoluhráče, čas hraje ve prospěch jeho celku.
65'
Znovu hosté vyrazili do přečíslení, tentokrát čtyři na tři, Muriel přihrál na pravou stranu, kde si míč zpracoval Banega, který nakonec i pálil, avšak pouze do bránícího protihráče.
62'
Domácí šli do přečíslení tři na dva, Muriel však místo přihrávky volil střelu a minul bližší tyč. Pak jen bezmocně schoval hlavu do dresu, tohle také volalo po gólu.
61'
Suárez na pravé straně zůstal zcela osamocen, po přihrávce zakončoval skluzem, avšak trefil jen vnější stranu levé tyče domácí svatyně.
59'
Messi založil útočnou akci na jejíž konci málem Suárez zakončoval do odkryté brány, avšak k míči se nakonec nedostal, jeden z protihráčů jej včas odkopl do bezpečí.
58'
Střídání v týmu FC Barcelona: ze hřiště odchází Ousmane Dembèlé, přichází Lionel Messi.
57'
Suáreze zastavuje praporek pomezního arbitra, ofsajd.
57'
Teď měl ter Stegen lehkou práci a letící míč ukryl do rukou.
55'
Tak tohle často k vidění není. Navas naběhl do otevřené obrany Barcelony, po parádním pasu běžel zcela sám na brankáře, místo střely volil kličku, ta se mu přeci jen podařila a ten Stegena překonal, ovšem na brankové čáře zabránil brance jeden z hráčů Barcelony. Dorážež mohl ještě Vázquez, avšak místo odkryté brány trefil pouze boční síť. Teď to ne mohlo, ale mělo být už 3:0.
53'
Suárez sice prostřelil zeď, ta však jeho ránu ztlumila a Rico tak neměl mnoho práce.
53'
Iniesta si vynutil před pokutovým územím soupeře faul a jeho tým rozehraje zajímavý přímý kop.
50'
Sevilla právě vstřelila branku!
Ter Stegen dokázal první velkou šanci soupeře zneškodnit, když vyrazil prudkou ránu z levé strany, ovšem pouze před sebe, k míči doběhl LUIS MURIEL, který měl před sebou dost volného místa a míč poslal k pravé tyči hostující brány, od ní se balón odrazil za čáru.
47'
Centrovaný míč proletěl pokutovým územím Barcy, nikdo z hráčů Sevilly nebyl poblíž, aby jej tečoval do brány.
46'
Ter Stegen musel vyběhnout ven z brány a míč odkopnout do bezpečí, za postranní čárou se začíná rozcvičovat Lionel Messi.
46'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Gabriel Mercado, přichází Miguel Layún.
46'
Zatím je hra poměrně vyrovnaná, ovšem domácí dokázali jednu ze svých šancí využít a do kabin odchází spokojenější. Hosté byli v závěru blízko srovnání, avšak to se jim nepodařilo, bude tomu jinak ve druhé půli?
45+1'
44'
Žlutou kartu dostává Sergio Rico (Sevilla FC), který hodně protestoval proti neodpískání ofsajdu.
44'
Piqué před sebou měl odkrytý brankový prostor, míč ale nedokázal zasáhnout tak, jak by chtěl, a poslal jej pouze do zámezí. Nutno říct, že stál v ofsajdu, který nebyl odpískán.
44'
Suárez rozehrál přímý kop, avšak trefil pouze zeď.
42'
Domácí se hodně zlobí na hlavního sudího, který přísně odpískal faul na hráče Barcelon, po kterém hosté rozehrají na polovině soupeře.
40'
Lehké zakončení Umtitiho nenadělalo Ricovi větší potíže.
40'
Rakitić chtěl opětovat přihrávku, ovšem do dráhy míče vložil nohu jeden z protihráčů a následuje roh.
39'
Domácí se málem dostali do další šance, tentokrát ale Piqué byl rychlejší a míč poslal ter Stegenovi, který uklidnil hru.
36'
Domácí jdou zaslouženě do vedení. Po pěkné akci v pokutovém území soupeře přišla přihrávka na střed, kde stál zcela nepokrytý FRANCO VÁZQUEZ, který lehkou tečí poslal míč po zemi za brankovou čáru.
35'
Iniesta posílal před bránu soupeře centr, Umtiti si nabíhal do zakončení, ovšem na balón nedosáhl a ten skončil v zámezí.
34'
Žlutou kartu dostává Gabriel Mercado (Sevilla FC).
33'
Stejný hráč chvíli na to sám zakončoval, jeho slabý pokus schoval Rico bez větších problémů do náruče.
33'
Dembelé špatně načasoval přihrávku a míč poslal do míst, kde nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.
31'
Vázquez byl nevybíravě faulován Paulinhem, jenž může být rád, že nevidí žlutou kartu.
29'
Navas si zpracoval letící míč, naběhl více k bráně a centroval, zblokovaný balón přináší jeho celku roh.
26'
Paulinho si nabíhal v pokutovém území na přihrávku, ale k míči se nakonec nedostal.
24'
Rohový kop rozehrála Barcelona, Rico si poradil a míč vyboxoval do bezpečí.
23'
Ter Stegen byl připraven a centrovaný míč ukryl do svých rukou.
21'
To na druhé straně byl Correa více nebezpečný, obrana Barcelony jej nechala nepokrytého, domácí hráč však hlavou mířil vedle pravé tyče její brány.
21'
Dvakrát v krátkém sledu rozehráli hosté roh, ani jednou Rica neohrozili.
19'
Dembelé se vyhnul ofsajdové pasti, naběhl po pravé straně k bráně, poté přihrával, ovšem hodně nepřesně.
18'
Coutinho to zkusil z dálky, jeho rána však mířila pouze do míst, kde stál připravený Rico.
16'
Po dalším rohu hlavičkoval zblízka Muriel, avšak nebyl zrovna v ideálním postavení a míč poslal mimo bránu.
16'
Ter Stegen si při svém vyběhnutí nebyl moc jistý, ale podařilo se mu míč vyboxovat.
15'
V podobné pozici se o chvíli později zjevil Vázquez, také on však střílel jen do protihráče, jeho tým rozehraje následně roh.
12'
Correa měl před sebou na levé straně odkrytý prostor, se střelou však zaváhal a nakonec trefil pouze protihráče.
11'
Hosté rozehráli standardku, centrovaný míč zaletěl přímo do náruče vyběhnutého Rica.
9'
Suárez byl blízko první brance zápasu, po přihrávce na střed pokutového území pálil ke vzdálenější tyči, kde byla spousta prostoru, avšak nakonec těsně minul.
7'
Iniesta si všiml, že je Rico daleko z brány a zkoušel obloučkem z dálky, mezi tři tyče však nezamířil.
6'
Vázquez dvakrát přihrával před brány, dvakrát byl jeho pokus zblokován hostujícími obránci.
3'
Suárez z levé strany střílel k bližší tyči, ale Rico se stihl položit a míč lapit. První šance utkání.
2'
Domácí zastavuje ofsajd.
1'

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Kjaer, Lenglet, Escudero (C) – N'Zonzi, Banega – Navas, F. Vázquez, Correa – Muriel.
Náhradníci: Soria – Layún, Carriço, Arana, Pizarro, Ben Yedder, Nolito.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Paulinho, Rakitić, Iniesta (C) – O. Dembèlé, L. Suárez, Coutinho.
Náhradníci: Cillessen – Semedo, Vermaelen, Denis Suárez, A. Gomes, Messi, Alcácer.

Rozhodčí: J. González – R. Becerril, I. Rubio.

Barcelona

Španělského giganta netřeba příliš představovat, vedoucí mančaft má na kontě u pětasedmdesát bodů a před druhým Atléticem Madrid drží jedenáctibodový náskok. V této sezóně ještě neprohrál, z patnácti venkovních utkání vybojoval sedmatřicet bodů za jedenáct výher a čtyři remízy, vstřelil neuvěřitelných čtyřiatřicet gólů a pouhých sedm inkasoval, naposledy vyhrál 2:0 na hřišti Malagy. Nejlepším střelcem mužstva, a zároveň celé ligy, není nikdo jiný, než argentinská hvězda Lionel Messi, zaznamenal už pětadvacet přesných zásahů a před druhým Christianem Ronaldem z Realu Madrid drží třígólový náskok.
Sevilla

Domácím náleží šesté místo, které znamená účast v kvalifikaci o Evropskou ligu, zle dotírá sedmá Girona, jenž je pozadu o pouhé dva body. Na svém hřišti si z osmnácti utkání odnesli sedmadvacet bodů za osm výher a tři remízy, pouze třikrát prohráli, vstřelili dvaadvacet gólů a o šest méně jich inkasovali, naposledy před svými fanoušky podlehli Valencii 0:2. Nejlepšími střelci mančaftu jsou Wissam Ben Yedder z Francie, Luis Muriel z Kolumbie a Španěl Pablo Sarabia, všichni vstřelili šest gólů.
Příjemnou sobotu přeji všem fotbalovým příznivcům, čtyři utkání má dnes v nabídne nejvyšší španělská fotbalová liga, jak poslední přijde na řadu souboj celků z vrchní části tabulky, Sevillu čeká hodně těžký soupeř, na její hřiště zavítá gigant z Barcelony.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.