La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Las Palmas - 20. září 2017   22:00

Sevilla
83' Navas (F. Vázquez)
1:0
(0:0)
Sevilla
S. Rico – Mercado, Pareja (C), Kjaer, Escudero – Krohn-Dehli (76. Banega), N'Zonzi – Navas, Ganso (62. F. Vázquez), Correa (70. Sarabia) – Ben Yedder.
Soria – Corchia, Lenglet, Banega, Muriel, F. Vázquez, Sarabia.
José González González – Rubén Becerril Gómez, Ignacio Rubio Palomino
Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Las Palmas
Chichizola – Míchel, David García (C), Artiles, Navarro – Aquilani (66. V. Gómez), Hernán (85. Toledo) – Vitolo (58. Momo), Viera, Tana – Calleri.
Lizoain – Lemos, V. Gómez, Momo, Herrera, J. Castellano, Toledo.

SESTŘIH La Ligy: Sevilla - Las Palmas 1:0

Statistiky utkání

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 3:6. Rohy: 12:0. Ofsajdy: 5:1. Fauly: 21:8.
Je konec, Sevilla to nakonec přeci jen dokázala. Ve druhém poločase přechytračil obranu v čele s brankářem Chichizolou Jesús Navas a zařídil tak tři body pro svůj tým. Sevilla si vítězství zaslouží, protože byla valnou většinu utkání lepším týmem. Občas ji chybělo trochu kreativity, ale nakonec ji to mrzet nemusí. Las Palmas si na druhou stranu ani jednu pořádnou šanci nevypracovalo, takže se nelze divit, že odjíždí z Andalusie s prázdnou.
90+4'
90+3'
Toledo centroval z pravé strany, ale nejvýše byl ve vzduchu Simon Kjaer.
90+2'
Stalo se, ale Rico neměl problém s tím, aby míč ukořistil.
90+2'
Momo za chvíli ze standardní situace pošle míč co nejblíže k bráně Rica.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90+1'
Tana se snažil vymodlit si faul před šestnáctkou, ale jeho přáni rozhodčí nevyslyšel.
90'
Žlutou kartu dostává Jesús Navas (Sevilla FC).
89'
A taky že přišel! Míč se odrazil těsně před Ricem od Antilese. Ten ale nedokázal včas reagovat a míč vystřelit.
88'
Jonathan Viera byl faulovaný a to už je zajímavější situace. Na střelu je to sice daleko, ale zajímavý centr do šestnáctky by přijít mohl.
87'
Las Palmas se nyní dostane k míči, protože bude rozehrávat po faulu Sevilly ve středovém kruhu.
85'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Hernán, přichází Hernán Toledo.
84'
Uvidíme, zda se karty obrátí a bude to nyní Sevilla, která se bude jen bránit.
83'
Sevilla právě vstřelila branku!
Celou dobu byl Chichizola spolehlivý a působil jistým dojmem. SItuaci z 83. minuty si ale za rámeček nedá. Jednoznačně očekával, že přijde od JESÚSE NAVASE centr, ten ale místo toho píč prudce kopl přímo do brány. Asistence: Franco Vázquez.
83'
Jesús Navas centroval míč v tísni před bránu, ale balón nenašel adresáta.
82'
Sergio Escudero už se na neustále přihrávání svých spoluhráčů nemohl dívat, a tak to zkusil z velké dálky. Takovouto střelou však nemohl nikdy uspět.
81'
Franco Vázquez chtěl nechat střelou z dálky vyniknout svou levačku, ale vůbec netrefil bránu.
80'
Tlak Sevilly se znovu přiostřuje. Ale ani další rohový kop neznamenal přímé ohrožení branky hostů.
79'
Mercado vybojoval roh pro svůj tým. Ten rozehrál Banega. Sevilla je stále u míče.
78'
Podobně se za obranou objevil také Ben Yedder, ale také se píská ofsajd. Byť se něj nakonec nejspíše nejednalo.
77'
Už to vypadalo, že vedoucí gól bude mít na kopačce Franco Vázquez, ale rozhodčí jej zastavil hvizdem, protože byl hráč Sevilly v ofsajdu.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Michael Krohn-Dehli, přichází Éver Banega.
76'
Žlutou kartu dostává Momo (UD Las Palmas).
75'
Tlak Sevillských z počátku druhé půle už ochabl, pečlivá obrana už Las Palmas nestojí tolik sil.
74'
Jonathan Viera nacentroval míč do vápna. Tam si ho našel David García, ale pro jeho hlavičku si v pohodě vyskočil Rico.
73'
Las Palmas si po faulu na Jonathana Calleriho vybojovalo standardku. To je šance konečně také zaměstnat Sergia Rica.
72'
Wissam Ben Yedder se skácel v pokutovém území, ale ani tentokrát rozhodčí nepíská.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Joaquín Correa, přichází Pablo Sarabia.
69'
Nicolás Pareja si pomohl nedovoleně, do souboje až příliš okatě zapojil své ruce.
68'
Sevilla sice má opticky navrch, problém ale je, že až na šanci Ben Yeddera pouze drží Las Palmas v šachu, ale pořádnou příležitost si nevypracuje.
67'
Gabriel Mercado se vyšrouboval do vzduchu a hlavičkoval, ale pouze nedůrazně, takže Leandro Chichizola svou úlohu znovu splnil a míč chytil.
66'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Alberto Aquilani, přichází Vicente Gómez.
65'
Ani Mercadův centr do ohně změnu skóre nepřinesl.
64'
Už jen zhruba půlhodina zbývá do konce střetnutí, a stále čekáme na úvodní branku.
63'
Franco Vázquez se hned zapojil do hry a odcentroval, ale míč si našel jen rukavice Chichizoly.
62'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Ganso, přichází Franco Vázquez.
61'
Ani osmý roh v pořadí však neznamenal míč v síti Las Palmas.
61'
Aythami Artiles se dotkl míče jako poslední, bude to rohový kop pro domácí tým.
60'
Las Palmas je v útoku ve druhém poločase hodně bezradné. Rico se musí v bráně hodně nudit.
59'
Ricovi se rozehrávka příliš nepovedla, vlastně vrátil míč na kopačky hostujícího celku.
58'
Střídání v týmu UD Las Palmas: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Momo.
57'
Nikam daleko se ale hosté nedostali, a tak se po ztrátě míče zase hezky zatáhli zpět na svou půlku.
56'
Las Palmas se z nejhoršího, zdá se, dostalo a nyní už drží míč na polovině soupeře.
55'
Sevillu, jako by tato šance nakopla a dostává nyní Las Palmas pod velký tlak.
54'
Obrovská šance Ben Yeddera! Dostal přihrávku za obranu a měl už před sebou jen brankáře Chichizolu. Te ale vytáhl bravurní zákrok a Ben Yeddera dokázal vychytat.
54'
Sergio Escudero se rozběhl podél levé postranní čáry, kde bylo trochu prostoru, ale znovu vybojoval jen a pouze rohový kop.
52'
Krátce po rozehrávce rohového kopu se míč dostal zpět ke Krohnu-Dehlimu a ten byl v ofsajdu.
51'
Navas byl volný u pravé postranní čáry, ale svým centrem trefil jen prvního bránícího hráče Las Palmas Xima Navarra.
50'
Přihrávka na Jesúse Navase byl příliš dlouhá, a tak míč doputoval až brankáři Chichizolovi, který jej nakopl na útočnou polovinu hřiště.
49'
Ale rohové kopy zatím domácím moc nejdou, ani tento neznamenal pro obranu týmu z Kanárských ostrovů nebezpečí.
48'
Sevilla si vybojovala rohový kop, který rozehraje Michael Krohn-Dehli.
47'
Ani Sevilla zatím nikam nespěchá. Obě mužstva začala druhý poločas hodně zvolna.
46'
Hosté ve druhém poločase začínají trpělivou kombinací, do které zapojují i svého brankáře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 23:00.
První poločas už je minulostí. Několik šancí sice v Seville k vidění bylo, ale o žádné tutovky se nejednalo. Nejblíž gólu byl asi Mercado, ale jeho přízemní střelu dokázal Chichizola vyrazit. Většinu první půle určovala tempo hry Sevilla, ale ani Las Palmas se nebálo občas zaútočit. Nejnebezpečnější byl z jeho strany Vitolo, bývalý hráč právě Sevilly.
45+1'
45'
Vitolo je dnes hodně vidět. Nyní se položil do hlavičky a jen těsně minul pravou tyč branky Sergia Rica.
44'
Mercado fauloval Vitola a za to se dočkal žluté karty.
43'
Sergio Escudero si nedal pozor a uprostřed hřiště přišel o balón. Měl štěstí, že hosté nezaložili rychlý protiútok.
42'
Domácí už zase trpělivou kombinací obléhají pokutové území Las Palmas.
41'
Vitolo se dostal do zakončení zevnitř šestnáctky, ale míč mu dobře nesedl, střela levačkou byla hodně slabá.
40'
Míchel pošle míč do hry z autového vhazování a bude se snažit jej co nejdříve exportovat z vlastní poloviny.
39'
Tanův centr ze standardní situace byl zakroucen do nebezpečného prostoru, ale Rico nakonec žádnou práci nešel, protože hlavička mířila mimo.
38'
Nakonec ale své úsilí přehnal Michael Krohn-Dehli a fauloval Vitola.
37'
Sevilla vysunula presink a nenechává Las Palmas v klidu rozehrát.
36'
Centr Gansa od rohového praporku ale skončil jen v moci brankáře Las Palmas.
36'
Jesús Navas vybojoval svou aktivitou na pravé strany rohový kop pro Sevillu.
35'
Wissam Ben Yedder tentokrát vypálil, střela z dálky neudělala velké potíže brankáři Leandru Chichizolovi.
34'
Wissam Ben Yedder si to namířil nejkratší cestou přímočaře do vápna Las Palmas, ale nedostal se přes obránce.
33'
Correa hledal svou přihrávkou Ben Yeddera, nakonec se ale míč stočil do náruče Chichizoly.
31'
Vitolo byl faulovaný, hosté budou moci rozehrávat z vlastní poloviny.
30'
Las Palmas se zase probralo a zlobí obranu domácího mužstva. V takových to etapách se zatím utkání odehrává. Las Palmas se většinou brání, ale občas také předvede svůj útočný apetit.
29'
Hosté zahrávali standardní situaci. Po míči se hlavou natahoval Jonathan Calleri, ale nedosáhl na něj.
28'
Balón nakonec uzmuli hráči Las Palmas a poté jej nasměrovali centrem před Rica. Obrana Sevilly odvrátila míč na rohový kop.
27'
Probíhá boj o míč ve středu hřiště.
26'
Ganso byl až příliš rychlý, při svém náběhu po pravém křídle byl přistižen v ofsajdu.
25'
Akce Sevilly nakonec končí nepřesnou přihrávkou Gansa na Mercada.
24'
Las Palmas se poslušně stáhlo do bloku a nedovoluje Seville proniknout do šestnáctky.
22'
Jonathan Calleri se zlobil, že byl při vzájemném souboji s Kjaerem držen rukama, ale u rozhodčího se svými stížnosti neuspěl.
21'
Navas našel pěknou přihrávkou obloučkem Ben Yeddera. Ten ve vápně po souboji s obráncem upadl, penalta to ale není.
20'
Sevilla v posledních minutách musela myslet i na zadní vrátka a tak se zdá, že zápas nemusí být tak jednoznačný, jak to na začátku vypadalo.
19'
Znovu centroval z pravé strany křídelník Tana. Tentokrát našel rukavice přepraveného Rica.
18'
Simon Kjaer dobře zapracoval v obraně a odvrátil centr Las Palmas.
17'
Wissam Ben Yedder se dostal do šance. Tento nebezpečný střelec zatím Las Palmas ušetřil. Ale obrana týmu z Kanárských ostrovů si na něj musí dávat velký pozor.
16'
Tana se rozběhl po pravém křídle a chtěl naservírovat míč do pokutového území. Jenže nikoho ze svých spoluhráčů nedokázal oslovit přesným pasem.
15'
Nakonec letěla na Chichizolu střela z opačné strany a z velké dálky. Argentinský brankář si pohlídal, že míč prolétl nad břevnem.
14'
Ganso je mozkem útočných akcí Sevilly. Zrovna vymýšlí, jak obrannou hráz hostů překonat na levé straně hřiště.
13'
Tentokrát se Las Palmas podívalo až do vápna Sevilly. Ale přihrávka Calleriho si svého adresáta nenašla.
12'
Sevillští zatím vládnou míči a Las Palmas se pouze trpělivě brání. Dnes by jeho šancí mohlo být hrozit z protiútoků.
11'
Las Palmas se po delší době znovu podívalo na svou útočnou polovinu, ale pobylo tam jen malou chvíli.
10'
Domácí hledali skuliny v obraně Las Palmas u pravé postranní čáry, ale nepochodili. Tam bylo zavřeno.
9'
Ani další rohový kop se Seville příliš nepovedl. Hosté se celkem v pohodě ubránili.
8'
Sergio Escudero nacentroval míč zprava, ale obrana Las Palmas předvedla dobrou práci a balón odvrátila.
7'
Z následného rohového kopu nic nebezpečného pro branku Las Palmas nevzniklo.
6'
Z pravé strany vypálil jedovatě Mercado, brankář Chichizola musel míč konečky prstů vyrážet.
5'
Před každou z branek jsem už viděli jakousi akci, na první velkou šanci ale ještě čekáme.
4'
Joaquín Correa dostal centrovaný míč přesně na hlavu. Míči ale neudělil dostatečnou razanci a mířil jen do středu brány.
3'
Žlutou kartu dostává David García (UD Las Palmas).
2'
Jenže přímá střela Jonathana Viery nebyl to pravé ořechové. Míč proletěl vedle brány.
1'
Las Palmas si vybojovalo standardní situaci a bude moci poprvé ohrozit branku Sevilly.
1'

Sevilla FC: S. Rico – Mercado, Pareja (C), Kjaer, Escudero – Krohn-Dehli, N'Zonzi – Navas, Ganso, Correa – Ben Yedder.
Náhradníci: Soria – Corchia, Lenglet, Banega, Muriel, F. Vázquez.

UD Las Palmas: Chichizola – Míchel, David García (C), Artiles, Navarro – Aquilani, Hernán – Vitolo, Viera, Tana – Calleri.
Náhradníci: Lizoain – Lemos, V. Gómez, Momo, Herrera, J. Castellano, Toledo.

Rozhodčí: José González González – Rubén Becerril Gómez, Ignacio Rubio Palomino.

Vzájemné zápasy

V minulé sezoně se v obou vzájemných soubojích z vítězství radovala Sevilla. Ta sice vyhrála poslední tři vzájemná utkání, ale předtím drželo Las Palmas sérii pěti utkání se Sevillou bez prohry, z toho třikrát dokonce vyhrálo.

Poslední vzájemný zápas: Las Palmas 0:1 Sevilla
Poslední vzájemný zápas na hřišti Sevilly: Sevilla 2:1 Las Palmas
UD Las Palmas

Las Palmas je na tom v tabulce o něco hůř, ale stále to není tak špatné. Prozatímní 11. místo mu sluší, střed tabulky by byl na konci sezony asi pokládán za úspěch. Star do ligy neměl klub z Kanárských ostrovů vůbec dobrý, když prohrál úvodní dvě kola s Valencií a Atléticem Madrid. Další dva zápasy však nad Málagou a Bilbaem vyhrál a tak je na střetnutí se Sevillou dobře naladěn.

Poslední zápas: Las Palmas 1:0 Bilbao
Poslední venkovní zápas: Málaga 1:3 Las Palmas
Sevilla FC

Sevilla se nachází na skvělém čtvrtém místě tabulky a po čtyřech kolech má tak sezonu dobře rozehranou. Před sebou má už jen suverénní Barcelonu. V prvním kole Sevilla remizovala s Espanyolem, pak ale už jen a pouze vyhrávala. Postupně si poradila s Getafe, Eibarem a Gironou. Los to nebyl pravda nejtěžší, ale i tak se dá říci, že Sevilla oplývá dobrou formou. Daří se ji i na evropské půdě, kde se přes Basaksehir probojovala do základní skupiny Ligy mistrů a v ní v prvním utkání remiizovala s Liverpoolem.

Poslední zápas: Girona 0:1 Sevilla
Poslední domácí zápas: Sevilla 3:0 Eibar
Zdravím a vítám všechny fotbalové nadšence u sledování utkání španělské La Ligy mezi týmy Sevilla FC a UD Las Palmas. Zápasem vás provede Petr Sumbal.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.