La Liga - 36. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Valencia - 5. května 2018   20:45

Villarreal
86' M. Gaspar (Trigueros)
1:0
(0:0)
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina (46. J. Costa) – Hernández, Trigueros – Castillejo, Raba (83. N. Sansone), Čeryšev (67. Fornals) – Bacca.
Andrés Fernández – Fornals, J. Costa, Ünal, N. Sansone, Fuego, Bonera.
Gil Manzano – Nevado Rodríguez, Martínez Nicolás
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
19 079 diváků
Valencia
Neto – Vezo, Garay, Gabriel, Gayá – Soler (71. Torres), Parejo (C), Kondogbia, Guedes (81. Pereira) – S. Mina (67. Vietto), Rodrigo.
Doménech – Murillo, Vietto, Zaza, Pereira, Lato, Torres.

SESTŘIH LA LIGY: Villarreal - Valencia 1:0

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky u pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 18:18
Je konec, andaluské derby patří domácímu Villarrealu, který porazil Valencii 1:0 a zajistil si tím Evropskou ligu pro příští sezónu. Sledovali jsme zápas, který hlavně ve druhém poločase moc šancí nenabídl, Valencii se moc nechtělo hrát, ale nakonec jí sázka na remízu nevyšla, protože se v 86. minutě ze standardní situace prosadil kapitán domácích Mario Gaspar. Villarreal vyhrál zaslouženě, protože byl aktivnější. V prvním poločase měly šance oba týmy, ale to se předvedli oba brankáři.
90+4'
90+3'
Fornals byl na chvíli u míče v pokutovém území, ale nedokázal ho dostat pod kontrolu, aby dokázal vypálit.
90+2'
Sergio Asenjo dostává žlutou kartu za zdržování hry.
90+2'
Jenže Parejovi kop vůbec nevyšel. Míč trefil špatně a překopl nejen zeď ale i branku Villarrealu.
90+2'
Míč si postavil kapitán Dani Parejo a bude to na něm.
90+1'
Je tu ještě jedna šance pro hosty. Budou mít přímý kop těsně před vápnem.
90+1'
Nastavovat se budou tři minuty.
90'
Villarreal se úspěšně brání. Znovu se dostal k míči a pak ho jen odkopl na polovinu soupeře.
89'
Valencie se konečně znovu dostala k míči, je to brankář Neto, u kterého začíná akce Valencie.
88'
Valencia se poprvé ve druhém poločase snaží aktivně dostat k brance soupeře. Geoffrey Kondogbia to ale přehnal s tvrdostí a fauloval Castilleja.
87'
Stále se oslavuje gól, to rozhodně Valencii neprospívá.
86'
Villarreal právě vstřelil branku!
Domácí se prosazují ze standardní situace a rozjásali domácí publikum. Jako správný kapitán dostal míč po Triguerosově centru do sítě hlavou MARIO GASPAR. Asistence: Manu Trigueros.
86'
Domácí budou mít šanci ohrozit branku Neta prostřednictvím standardní situace.
85'
Villarreal je už zpět u míče a už zase hledá skulinky v postavené obraně Valencie těsně před vápnem.
84'
Víctor Ruiz dostal žlutou kartu za útočný faul.
84'
Centr Villarrealu z pravé strany vypadala nebezpečně, ale jen prolétl pokutovým územím bez toho, aby ho kdokoliv zasáhl.
83'
Nicola Sansone přichází na hřiště s jasným úkolem. Měl by vstřelit vítězný gól Villarrealu.
83'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Daniel Raba, přichází Nicola Sansone.
82'
Míč doputoval až k brankáři Villarrealu Asenjovi, který se po dlouhé době mohl zase zapojit do hry.
81'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Andreas Pereira.
80'
Vietto se i s trochou štěstí prodral přes dva hráče středem hřiště. Před pokutovým územím pak po souboji s Gonzálezem upadl, ale rozhodčí faul nepískal.
80'
Neto byl tím, kdo byl u centrovaného míče od rohového praporku jako první a vyboxoval ho ven ze šestnáctky.
79'
Castillejo napodruhé už dostal míč před branku, ale nepodařilo se mu oslovit žádného ze svých spoluhráčů. Akce ale ještě pokračovala a je z ní rohový kop Villarrealu.
78'
Villarreal měl vhazování na útočné polovině, ale házet dlouhý aut do vápna mu není vlastní, takže raději hru otočit zpět na vlastní polovinu.
77'
Nejvýš byl ve vzduchu Gonçalo Guedes a míč hlavou odvrátil z pokutového území Valencie.
77'
Nyní bude mít standardní situaci zase pro změnu Villarreal. Kope rohový kop z pravé strany.
76'
Také se tak stalo. Přilétl přetažený míč na zadní tyč. Skluzem ho chtěl vrátit do ohně Rúben Vezo, ale nepodařilo se mu to.
75'
Valencia bude rozehrávat přímý kop z pravé strany. Pravděpodobně přijde centr do šestnáctky Villarrealu.
74'
Villarreal na levé straně neviděl prostor, kterým by se dostal dopředu, a tak se rozhodl vrátit míč zpátky na obránce.
73'
Villarreal toho hned využil a vyrazil kvapem dopředu. Dostal by se i do šance, kdyby jejich záměr nepřečetl brankář Neto, nevyběhl a míč nedostal do bezpečí.
73'
Rodrigo si chtěl vytvořit prostor pro střelu, ale naběhl si do tří protihráčů a míč musel zákonitě ztratit.
72'
Jaume Costa svůj centr namířil na zadní tyč, ale tam se nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal včas dostat.
71'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Carlos Soler, přichází Ferrán Torres.
70'
Valencia se dostala na dostřel branky Villarrealu. Bude mít autové vhazování, které klidně může doletět až do šestnáctky.
69'
Probíhá trochu hlušší pasáž utkání. Po dvojnásobném střídání se zatím hra nerozjela na plné obrátky. K vidění jsou nepřesnosti.
68'
Villarreal může v klidu založit další akci, protože Valencia vyrobila faul na jeho polovině.
68'
Dnešní utkání sleduje 19 079 diváků.
67'
Střídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Santiago Mina, přichází Luciano Vietto.
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Denis Čeryšev, přichází Pablo Fornals.
66'
Rohový kop byl velmi špatně rozehrán. Jen do místa, kde byli dva hráči Valencie.
66'
Villarreal bude kopat rohový kop z pravé strany.
65'
Villarreal rozjel rychlou akci na jeden dotek po levém křídle. Tu ale nakonec zastavila nepřesnost a míč se jen dokutálel k Netovi.
64'
Dlouhý nákop Valencii nevedl k žádnému postupu vpřed, domácí stopeři si vysoký míč v pohodě pohlídali.
63'
po faulu Villarrealu na polovině soupeře bude z místa přestupku rozehrávat Valencia.
62'
Parejo zaváhal při rozehrávce a málem poslal do velké šance Rodriho. Na poslední chvíli za něj chybu napravil Paulista, který by u míče jako první.
61'
O rozehrávku standardní situace se postaral Samuel Castillejo .Míč se po hlavičce Álvara Gonzáleze dostal na horní síť branky Neta.
60'
Trigueros si to namířil středem hřiště a možná by mu jeho průnik i vyšel, kdyby ho nefauloval Dani Parejo. Ten dostává žlutou kartu a příští utkání proti Gironě si nezahraje.
59'
Když už to vypadalo, že Valenciea ve středu pole vybojovala míč, píská se faul Parejy, který byl v souboji s Rabou pozdě.
58'
Centr letěl do nebezpečného prostoru na malé vápno, ale nikoho z hráčů ve žlutých dresech se nepodařilo dostat k hlavičce.
57'
Castillejo a Gaya se potkali u rohového praporku na útočné polovině Villarrealu. Rozhodčí musí uklidňovat emoce, je to přímý kop pro domácí.
56'
Asenjova rozehrávka nebyla úplně ideální, ale Villarreal nakonec udržel pod tlakem míč. Poté posílal míč do vápna soupeře Raba, ale nikoho tam nenašel.
55'
Valencia je zalezlá před vlastním pokutovým územím. Proto se Villarreal i s míčem vrátil zpět na vlastní polovinu, aby hráče hostů trochu vylákal.
54'
Jaume Costa vybojoval už skoro ztracený míč a pak poslal skvělou přihrávku pod sebe. Střílel Samuel Castillejo, ale Neto předvedl parádní zákrok a míč dokázal vyrazit.
53'
Trigueros poslal míč z pravé strany a hledal Carlose Baccu. Ten byl ale přikrytý obránci Valencie.
52'
Villarreal získal míč ve středu pole a může opět začít jeho obléhání šestnáctky Valencie.
51'
Druhý poločas se zatím hraje v hodně poklidném tempu. Míč drží častěji domácí, ale stejně jako Valencia se zatím do žádné šance nedostali.
50'
Hosté se poprvé svou kombinací dostali alespoň na chvíli do pokutového území. Pak se ale stáhli a nakonec se píská Vezův útočný faul na Čeryševa.
49'
Úvod druhé půle patří Villarrealu. Tentokrát domácí centrovali z levé strany, ale míč přeletěl Baccu i Rabu na zadní tyči.
48'
Trigueros chtěl překvapivou přihrávkou poslat do šance Baccu, ale jeho prudký pas obránci Valencie vystihli.
47'
Gabriel byl na zemi svým skluzem včas a zastavil průnikovou přihrávku Villarrealu po levém křídle.
46'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Antonio Rukavina, přichází Jaume Costa.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
První poločas utkání mezi Villarrealem a Valencií je za námi, branka v něm žádná nepadla. Úvod poločasu byl bez nějakých větších šancí, za zmínku stála snad jen Čeryševova střela do boční sítě. Pak měla dvě velké šance Valencia, ale jak Rodrigovu střelu, tak i Minův nájezd dokázal zneškodnit. Na konci první půle se předvedl také Neto. Nejprve měl štěstí, když Bacca z blízka jeho branku přestřelil a pak toho samého hráče výborně dokázal vychytat.
45+1'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Míč už měl na pravé straně po rychlém brejku domácích na střel u nachystaný Castillejo, ale v poslední chvíli k němu přistoupil Geoffrey Kondogbia a on přestřelil.
45'
Valencia se tentokrát rozhodla dostat do předu dlouhým nákopem. To jí sice vyšlo, ale Mina se pak nechal připravit o míč.
43'
José Gayá dostává žlutou kartu za příliš tvrdý souboj s Castillejem.
43'
Rohový kop se Villarrealu nepovedl, hru vrátil až na vlastní polovinu a dokonce až k brankáři.
42'
Další velká šance Baccy. Tentokrát po střele pravačkou zevnitř pokutového území. Brazilský brankář Valencie jednou rukou přizvedl míč nad břevno.
41'
Castillejo se vymanil z těsného bránění hráčů Valencia, dokonce mu byla poskytnuta výhoda. Nakonec vše vyústilo v centr před branku od Čeryševa, který hledal před brankou Baccu. Ten ale před prázdnou brankou zklamal a přestřelil. Dobře ho bránil Paulista.
40'
Santi Mina uklouzl a pak dostal možná od jednoho z hráčů Villarrealu omylem kopačkou do zátylku. Ale už je na nohou a pokračuje ve hře.
39'
Valencia teď prováhala několik šancí vystřelit. Bylo tam pár možností, ale hosté si jen předávali míč před pokutovým územím a pak už se stihli domácí vrátit ve větším počtu a míč získali pro sebe.
38'
Čeryšev zamýšlel vysunutí Castilleja dlouhým míčem, ale to by musel být přesnější, aby se mu to povedlo. Takhle to byla jen přihrávka pro Neta.
37'
Teď je to zase Villarreal který velmi nebezpečně napadá rozehrávku Valencie. Ale dopadlo to stejně jako před chvílí, hostující fotbalisté se dokázali z tlaku vymanit.
36'
Valencia vysunula presink a to dělalo domácím problémy. Nakonec se ale z napadání soupeře dokázali vymanit.
35'
Hosté to zkusili po pravém křídle. Ale nepodařilo se jim dostat akci až do šestnáctky a nebude to ani rohový kop. Jen odkop od branky Asenja.
34'
Hosté zastavili akci Valencie jen za cenu faulu. Potrestán je Rodri za faul zezadu na Solera. Ten se drží za rameno.
33'
Asenjo musel vyběhnout daleko za pokutové území, aby předešel nebezpečné akci soupeře.
33'
V pokutovém území Valencie došlo na několik hlaviček, hostům se dlouho nedařilo míč pořádně odvrátit. Nakonec se jim to povedlo.
33'
Tlak Villarrealu bude pokračovat rohovým kopem z pravé strany.
32'
Villarreal už je zase nastěhovaný na polovině Valencie a obléhá pokutové území.
31'
Hosté to nakonec zkusili přímou střelou. Byl to Dani Parejo, kdo vypálil, ale mířil nad břevno a Asenjo navíc celou situaci jistil.
30'
Valencia bude tím pádem mít zajímavou standardní situaci. Villarreal postavil tříčlennou zeď.
29'
Denis Čeryšev se dopustil ostrého nedovoleného zákroku proti Guedesovi a od rozhodčího dostal žlutou kartu,
29'
Valencia rozehrála rohový kop na krátko, ale míč do pokutového území domácího mužstva nedostala.
28'
Asenjo předvedl druhý skvělý zákrok večera. Sám na něj nabíhal Santiago Mina, ale Asenjo byl včas z branky a dokázal míč vyrazit na rohový kop.
28'
Trigueros přešel přes jednoho hráče Valencie krásnou kličkou, pak ale balón ztratil pro hraničním obranném zákroku.
27'
Castillejo z pravé strany mohl centrovat, ale chtěl přihrávat pod sebe. Nerozuměl si však se svými spoluhráči a míč tak prakticky jen odevzdal hráčům soupeře.
26'
Hosté se snažili prosadit středem hřiště. Tudy to nešlo, tak bude Valencia praktikovat postupný útok.
25'
Zatím největší šanci zápasu měla právě Valencia. Z pravé strany centroval Mina a našel nabíhajícího Rodriga na zadní tyči. Skvělý zákrok levou rukou předvedl Asenjo. Na zemi byl včas.
24'
Villarreal zavezl míč na útočnou polovinu a zpomalil hru. Nyní rozvážně kombinuje, Valencia se přesouvá za míčem.
23'
Denis Čeryšev znovu ukázal, že si s míčem skvěle rozumí. Po kličce nacentroval míč před branku, kde ho sebral Neto.
22'
Už se znovu hraje. Villarreal je napadán Valencií a musel si vypomoci přihrávkou na brankáře Asenja.
22'
Manu Trigueros je přímo na hřišti ošetřován, takže se nějakou chvíli hrát nebude.
21'
Gonçalo Guedes nevybíravým způsobem zezadu fauloval Manu Triguerose a dostává za to žlutou kartu.
20'
Ruský křídelník Denis Čeryšev z levé strany posílal míč před branku, ale bylo to příliš dlouhé a ani Raba nedokázal míč udržet na hrací ploše.
19'
Hosté se ale nenechali přečíslit a Čeryševovi míč sebrali. Sami nyní rozehrávají od svých obránců.
18'
Villarreal vybojoval ve středu hřiště míč a zkouší zaútočit po levé straně hřiště.
17'
Dani Parejo vystřelil z dálky. Dostal přihrávku do nohy a z hranice pokutového území branku střelou po zemi minul.
17'
Antonio Rukavina z levé strany nakonec nacentroval míč do šestnáctky a nechybělo moc k tomu, aby se Castollejo dostal do zakončení. Nakonec míč ale skončil u Neta.
16'
Villarreal se svou rozehrávkou v tuto chvíli nijak nespěchá, v klidu kombinuje na své polovině hřiště.
15'
Z levé strany prudce vypálil Denis Čeryšev, který je v úvodu utkání hodně aktivní. Ale trefil jen boční síť branky Neta.
14'
Gonçalo Guedes poslal zleva přízemní míč před branku Villarrealu, ale bylo to příliš prudké pro zpracování.
13'
Z pravé strany centroval Samuel Castillejo. Viděl nabíhajícího Čeryševa, ale dřív byl u míče brankář Neto a sebral ho ze vzduchu.
12'
Valencia kopala rohový kop z pravé strany. Villarreal dokázal na několikátý pokus odkopnout míč z šestnáctky.
11'
Antonio Rukavina fauloval Carlose Solera a dostává žlutou kartu. V příštím kole tak nebude moci hrát proti Barceloně.
10'
Po rychlé akci Villarrealu se do zakončení z pravé strany dostal Samuel Castillejo, ale docela o velký kus netrefil branku.
10'
Valencia se snažila prosadit po levé straně své ofenzívy, ale její akci zastavil pomezní rozhodčí kvůli ofsajdu, ve kterém byl José Gayá.
9'
Manu Trigueros se stal obětí nedovoleného zákroku ve středu pole, rozehrává Villarreal.
8'
Centr od pravého rohového praporku letěl na hranici malého vápna a hráči Valencie ho celkem v pohodě ubránili. Vzápětí se pískal ofsajd Villarrealu.
7'
Kombinace Valencie ve středu pole byla nepřesná. Hosté šli okamžitě dopředu. Bacca si hned nabíhal na přední tyč, ale míč se k němu nedostal. Je tu první rohový kop Villarreal v tomto zápase.
6'
Nakonec míč z pravé strany centroval Manu Trigueros, ale vůbec se mu to nepovedlo. Byl to příliš vysoký míč pro úplně všechny.
6'
Villarreal se snaží prosadit po pravé strany. Bude mít autové vhazování v blízkosti pokutového území hostů.
5'
Míč doputoval až k brankáři Villarrealu Sergiu Asenjovi, který se tím pádem dostal poprvé v utkání do akce, když rozehrál míč.
4'
Santi Mina byl faulovaný. Rodrigo Hernández se snažil rychle získat zpět, ale s agresivitou to přehnal.
3'
Rohový kop rozehrál kapitán Valencie Dani Parejo. Mířil na přední tyč, tam ale nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.
3'
Valencia bude mít z levé strany první rohový kop utkání.
2'
Hostům se zatím nedaří déle držet míč na svých kopačkách, Nyní byli nuceni se vrátit až ke svému brankáři.
1'
A ještě jednou vzrušení před brankou Valencie už v první minutě. Z dálky to zkoušel Rodrigo Hernández a málem zaskočil brankáře Neta. Ten nakonec míč chytil.
1'
Čeryšev předvedl hned v úvodu utkání perfektní práci. Individuálně z levé strany prosmýkl do pokutového území a pak poslal nebezpečný centr na malé vápno.
1'
Fotbalisté obou mužstva už jsou nastoupení na trávníku. Domácí Villarreal bude hrát ve svých tradičních žlutých dresech, hosté v bíločerné kombinaci.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Antonio Rukavina – Hernández, Trigueros – Castillejo, Raba, Čeryšev – Bacca.
Náhradníci: Andrés Fernández – Fornals, J. Costa, Ünal, N. Sansone, Fuego, Bonera.

Valencia CF: Neto – Vezo, Garay, Gabriel, Gayá – Soler, Parejo (C), Kondogbia, Guedes – S. Mina, Rodrigo.
Náhradníci: Doménech – Murillo, Vietto, Zaza, Pereira, Lato, Torres.

Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado Rodríguez, Martínez Nicolás.

Vzájemné zápasy

V prvním vzájemném utkání těchto dvou týmů v této sezóně Villarreal vyhrál na hřišti Valencie 1:0. O vítězství pro hosty v 17. kole rozhodl gólem v prvním poločase Carlos Bacca. Ve druhém poločase dostal útočník Valencie Simone Zaza dvě žluté karty během tří minut a byl tím pádem vyloučen.

Villarreal pět z šesti posledních utkání proti Valencii neprohrál, z toho čtyřikrát dokonce zvítězil. Na hřišti Villarrealu však dvakrát z posledních tří duelů brala tři body Valencia. Jen jedno z posledních deseti vzájemných utkání skončilo remízou.
Valencia CF

Valencia je na tom v tabulce ještě o něco lépe než její dnešní soupeř, patří jí s 67 body čtvrté místo. Valencii už zbývají do konce ligy odehrát jen tři utkání a na pátý Betis má náskok osm bodů. Liga mistrů je tak pro Andalusany už téměř jistá, stoprocentní razítko dodá Valencii jediný bod nebo jakékoliv zaváhání Betisu. V posledních utkáních nicméně Valencii trochu došel dech, už čtyři střetnutí čeká na výhru. Zlepšením alespoň je, že po dvou prohrách přišla dvě remízy. Nejprve s Celtou Vigo 1:1 a poté s Eibarem 0:0. Valencia teoreticky může pomýšlet i na třetí místo, ale na Real Madrid ztrácí čtyři body a má odehráno o jedno utkání více. Na hřištích soupeřů Valencia ze sedmnácti ligových utkání osmkrát vyhrála, z posledních šesti zápasů před cizím publikem polovinu vyhrála.
Villarreal CF

Villarreal má před sebou ještě hodně perný závěr sezóny, v posledních čtyřech kolech bude bojovat o pohárové umístění v nejvyšší španělské soutěži. Aktuálně je tento klub s 54 body na šestém místě tabulky, což by mu pro příští sezónu zaručovalo Evropskou ligu. Na osmé místo, které zůstává jako prví bez pohárů, má Villarreal náskok pěti bodů, připravit se o něj tak může už jen vlastní vinou. Poslední dvě utkání Villarrealu vyšly, dokázal porazit nejprve 2:1 Leganés a pak 4:1 Celtu Vigo. Dnes bude hrát už třetí zápas v řadě na domácí půdě. Doma Villarreal z celkových sedmnácti ligových utkání pětkrát prohrál, z posledních tří utkání před domácím publikem má tři výhry.
Zdravím a vítám všechny příznivce španělského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 36. kola La Ligy mezi týmy Villarreal CF a Valencia CF. Zápas se odehraje na Estadio de la Ceramica.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.