La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bilbao : Valladolid - 22. prosince 2018   20:45

Bilbao
45+1' Aduriz
1:1
(1:0)
Valladolid
90+3' Plano  (Ünal)
Bilbao
Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Beñat (78. San José) – I. Williams, Raúl García (85. Guruzeta), Muniain (69. I. Córdoba) – Aduriz.
Simón – I. Córdoba, de Marcos, Guruzeta, Núñez, San José, Susaeta.
Valladolid
Masip – Moyano (75. B. Fernández), Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Keko (76. Antoñito), Míchel, Alcaraz, Plano – Leo Suárez (62. D. Verde), Ünal.
Y. Rodríguez – Delgado, Antoñito, B. Fernández, J. Moreno, Tuhami, D. Verde.

To je z mé strany vše, hezký večer.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:3. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 25:12.
Je dobojováno. Sledovali jsme duel, který nakonec nemá vítěze, Bilbao remizovalo s Valladolidem 1:1. Domácí poslal do vedení z penalty Aritz Aduriz, ale hosté dokázali v posledních vteřinách vyrovnat, když se se štěstím prosadil Óscar Plano.
90+4'
90+3'
Real Valladolid právě vstřelil branku!
Neuvěřitelné, hostům se přeci jen podařilo vyrovnat na 1:1! Po závaru se k míči dostal OSCAR PLANO, který s pořádnou dávkou procpal míč do branky!
90+3'
Hosté to ještě zkouší a tlačí se dopředu.
90+1'
Rozhodčí přidal tři minutky.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89'
Po centru reklamovali hosté ruku domácího hráče, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.
87'
Domácí zatím zvládají konec utkání na jedničku. Valladolid se sice tlačí dopředu, ale do zakončení se nedostává.
85'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Raúl García, přichází Gorka Guruzeta.
83'
Ale ani tentokrát z toho nic nebylo. Bilbao se v pohodě ubránilo a stále kráčí za vítězstvím.
82'
Hosté se usadili na polovině svého soupeře a snaží se něco vymyslet.
80'
Domácí hráči zůstal ležet na trávníku a chvíli se hrát nebude, bude se ošetřovat.
79'
Žlutou kartu dostává Raúl García (Athletic Bilbao).
78'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Mikel San José.
76'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Keko, přichází Antoñito.
75'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Javi Moyano, přichází Borja Fernández.
73'
Další akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
71'
Hosté mají dvacet minutek na to, aby něco udělali s nepříznivým výsledkem, ale na nějaký obrat to zatím nevypadá.
69'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Iñigo Córdoba.
67'
Nyní to vyzkoušel Enes Ünal, ale místo branky spíše ohrozil rohový praporek, takže stav utkání se ani tentokrát nemění.
65'
Po centru se do zakončení prodral Óscar Plano, ale z dobré pozice domácí branku jen těsně minul! Velká škoda pro Valladolid!
63'
Žlutou kartu dostává Yuri Berchiche (Athletic Bilbao).
62'
Střídání v týmu Real Valladolid: ze hřiště odchází Leonardo Suárez, přichází Daniele Verde.
61'
Je před námi posledních zhruba třicet minutek. Bilbao stále vede pouze o jednu branku a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Domácí to zkusili kombinací a poté dlouhým nákopem, ale ani z jedné akce nic nebylo.
57'
Na trávníku se nic zajímavého neděje. Hráčům nelze upřít snahu, ale to je tak vše a to je velmi málo.
55'
Ander Capa napřáhl z hranice velkého vápna, ale hradbu těl před sebou nepropálil a z tohoto pokusu tedy nic nebylo.
53'
Dobrá pasáž hostujícího celku, který se stále tlačí dopředu, ale Iago Herrerín je zatím bez práce.
51'
Óscar Plano se dostal k centru z pravé strany, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení neprotlačil.
50'
Domácí se ve druhém poločase stále tlačí dopředu, ale do zakončení se zatím nedostali. Valladolid dnes opravdu velmi dobře brání.
48'
Tak nakonec bylo vše jinak a domácí rohový kop nezahrávali.
47'
Rohový kop pro Bilbao.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:50 hodin.
První poločas je za námi. Příliš nám toho nenabídl, ale jedné branky jsme se přeci jen dočkali. V závěru prvního poločasu nařídil rozhodčí pokutový kop, který domácí Aduriz proměnil a Bilbao tak vede 1:0.
45+2'
45+1'
Bilbao právě vstřelilo branku!
ARITZ ADURIZ zahrál pokutový kop hodně zvláštním způsobem, protože ji zahrával z kroku, ale brankáře překonal a Bilbao tak vede 1:0!
45'
Pokutový kop pro Bilbao!
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Žlutou kartu dostává Keko (Real Valladolid).
43'
Nyní to zkoušeli hosté, ale také tentokrát to skončilo útočným faulem.
41'
Domácí znovu zastavil útočný faul. Trenér Bilbaa se nyní hodně zlobí, ale k ničemu to jeho celku není, naopak. U míče jsou hosté.
39'
Ani domácím se útok nepovedl. Vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.
37'
Enes Ünal dostal přihrávku do vápna, ale nezvládl zpracování míče a do zakončení se tedy nedostal.
35'
Po centru domácího hráče si pro míč došel Jordi Masip, který tak hodně pomohl svým zadákům.
33'
Žlutou kartu dostává Míchel (Real Valladolid).
32'
Po centru se ve vápně dostal k míči Iker Muniain, ale z otočky branku trefit nedokázal a rozehrávat tak bude Jordi Masip.
30'
Míč létá ze strany na stranu a nic zajímavého se na trávníku neděje. Ani se nedivím, že diváci občas pískají.
28'
Domácí přidali a nyní jsou lepším týmem, ale do zakončení se jim nedaří dostat.
26'
Žlutou kartu dostává Dani García (Athletic Bilbao).
25'
Ale ani z rohového kopu nic nebylo. Bilbao tak hraje s Valladolidem stále bez branek.
24'
23'
Domácí drží míč a kombinují, ale i tentokrát daleko od hostující branky. Valladolid zatím brání na jedničku.
21'
Útok domácího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.
19'
Ve vápně domácích upadl po souboji Óscar Plano, ale rozhodčí zůstal zcela klidný a pokutový kop neodpískal.
17'
Po kombinační akci se ve vápně dostal k míči Aritz Aduriz, ale s jeho slabým zakončením si Jordi Masip v pohodě poradil.
15'
Ale nakonec z toho byla jen další nepřesná přihrávka a u míče už jsou hosté.
14'
Bilbao kombinuje na polovině svého soupeře, ale zatím stále daleko od branky, kterou střeží Jordi Masip.
12'
Další útočný faul domácích. Těch je zatím k vidění také opravdu hodně.
10'
Zatím sledujeme zápas plný nepřesných přihrávek. Míč létá ze strany na stranu a na první šanci stále čekáme.
8'
Tentokrát hosty zastavil útočný faul a na tahu jsou domácí fotbalisté, tak uvidíme, zda konečně něco kloudného vymyslí.
6'
Domácí to zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl až příliš dlouhý a pro míč si došel pozorný Jordi Masip.
4'
Hosté jsou v úvodu utkání aktivnějším týmem, ale zatím směrem dopředu nic nevymysleli.
2'
Z prvního útoku Bilbaa ale nic nebylo. Stejně dopadl také Valladolid, protože Rubén Alcaraz pokazil přihrávku.
1'
O úvodní výkop se obstarali domácí fotbalisté, kteří míč okamžitě poslali na polovinu soupeře.
1'
Hráči jsou na trávníku, vše je připraveno, jdeme na to!

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Beñat – I. Williams, Raúl García, Muniain – Aduriz.
Náhradníci: Simón – I. Córdoba, de Marcos, Guruzeta, Núñez, San José, Susaeta.

Real Valladolid: Masip – Moyano, Olivas, F. Calero, Nacho Martínez – Keko, Míchel, Alcaraz, Plano – Leo Suárez, Ünal.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Delgado, Antoñito, B. Fernández, J. Moreno, Tuhami, D. Verde..
Poslední vzájemné zápasy

Valladolid – Bilbao 1:3
Bilbao – Valladolid 1:2
Bilbao – Valladolid 1:1
Bilbao – Valladolid 4:2
Valladolid – Bilbao 1:2
Athletic Bilbao zatím nezažívá nejlepší sezonu. Domácí mají zatím pouze 15 bodů a jsou na sestupovém 18. místě, což je samozřejmě velkým zklamáním, protože Bilbao má v každé sezoně pohárové ambice, ale v této sezoně bude mít nejspíše starosti s tím, aby se udrželo v soutěži.

Real Valladolid je na tom o něco málo lépe. Hostující mužstvo zatím získalo 20 bodů a nachází se na 12. pozici, takže hosté mají o trochu větší klid, ale pokud by dnes prohrálo, tak je Bilbao stáhne na pouhé dva body. Valladolid z posledních pěti utkání pouze jednou vyhrál, takže formu hosté také nemají zrovna nejlepší.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. LaLiga má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Bilbaem a Valladolidem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.