La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : D. Alavés - 19. října 2018   21:00

0:1
(0:0)
D. Alavés
58' Pina  (Laguardia)
Celta Vigo
S. Álvarez – Mallo (C), Roncaglia, Cabral, Alonso (87. Hjulsager) – Lobotka, Beltrán (63. Mor) – Méndez, Boufal (74. Sisto), Aspas – Eckert.
Blanco – Costas, Yokuşlu, Mor, Sisto, Juncà, Hjulsager.
Del Cerro – Yuste, Álvarez
Abanca-Balaídos (Vigo)
D. Alavés
Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Brašanac (76. Wakaso), Pina, García (C) – I. Gómez, Calleri (74. Sobrino), Jony (90+3. Bastón).
Sivera – Vigaray, Sobrino, Burgui, Bastón, Wakaso, Diéguez.

Držení míče: 61 % : 39 %.
Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 5:3. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 9:11.
Je konec! Dnešní utkání nakonec rozlouskla jediná branka, o kterou se postaral hostující Pina, který zužitkoval ojedinělou akci svého celku. Deportivo bylo celý zápas výrazně horším celkem, avšak narozdíl od svého soupeře, skórovalo. Celta dlouhou dobu narážela na dobrou obranu soupeře, několikrát si vylámala zuby na Pachecovi, který výrazně podržel svůj celek. Domácí brankář Álvarez dnes neměl moc práce, nicméně Deportivo hrálo natolik účelný fotbal, že dokázalo sebrat plný počet bodů.
90+4'
90+3'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Borja Bastón.
90+2'
Alavés se v závěru utkání dostal ještě k jednomu volnému kopu, na zemi totiž skončil obránce Duarte, který zřejmě bude muset střídat.
90+2'
Mor se marně dožadoval autového vhazování pro svůj celek, nakonec se ho ujme soupeř. Aguirregabiria ale rozhodně nikam nespěchá.
90+1'
Žlutou kartu dostává Andrew Hjulsager (Real Club Celta de Vigo).
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Deportivo je nesmírně blízko plnému počtu bodů, počítat ale můžeme s nastaveným časem.
88'
Žlutou kartu dostává Tomás Pina (Deportivo Alavés).
88'
Posléze se v pokutovém území zdržel také obránce Roncaglia, kterému se nepodařilo zpracovat padající míč. Bude z toho odkop od hostující branky.
87'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Junior Alonso, přichází Andrew Hjulsager.
86'
Přenesení hry našlo na pravé straně Méndeze, který poslal před branku soupeře velice nebezpečný centr, který musel za cenu rohového kopu odvracet Laguardia.
84'
Nyní má menší zdravotní problémy hostující brankář Pacheco, který si vyžádal lékařské ošetření. Nicméně to nevypadá, že by se mělo střídat.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo přes deset minut. Deportivo i nadále drží hubené vedení, soupeř je v posledních vteřinách hodně neškodný.
82'
Mallovi se podařilo proniknout po pravém křídle, přihrávka pod sebe ale neslavila úspěch. Míč totiž skončil na noze Navarra, který ho odkopl do bezpečí.
81'
Nakonec to bylo úplně jinak, neboť Roncaglia usiloval o zisk míče, přičemž přišel faul od soupeře. Celta se ale nemůže dostat k opačné šestnáctce.
80'
Wakaso se rozhodl uklidnit hru, posléze udělal manévr kolem napadajícího Sista, aby posléze vybojoval autové vhazování od pravé postranní čáry.
79'
Nevýrazný Mor se připomněl střelou z velké vzdálenosti, která ale neměla šanci na úspěch. Pacheco si určitě bude dávat s rozehrávkou hodně načas.
78'
Nyní to byl opět slovenský záložník, který si v souboji s Pinou pomohl faulem. Domácí se vrací zpět za míč, následovat bude standardní situace.
77'
Střídající Sisto se okamžitě po svém nástupu na hrací plochy zapojil do kombinace. Jeho spoluhráč Lobotka se ale dopustil zbytečné ztráty.
76'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Mubarak Wakaso.
75'
Nakonec ještě Celta zahrávala volný kop, který byl rozehrán dosti prachbídně. Centr se totiž snesl přímo do rukavic pozorného Pacheca.
74'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Pione Sisto.
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Rubén Sobrino.
73'
Domácí zahazují další šanci! Aspas obral na hranici faulu jednoho z protihráčů, poté předložil do vyložené šance Méndezovi, kterého vychytal Pacheco.
69'
Odpovědnost na sebe vzal Ibai, který to pochopitelně zkusil přímo na bránu. Technická rána nakonec trefila dobře postavenou zeď.
68'
Nakonec si nedovoleným zákrokem pomohl Roncaglia, který tak soupeři věnoval standardku z velice dobré vzdálenosti od branky. Určitě to bude na přímou střelu.
67'
Tak to byla fotbalová paráda v podání Ibaie! Hostující křídelník kroutil míč do vzdálenější šibenice, Álvarez konečky prstů vyrazil míč na břevno.
66'
Celta se logicky dostala k rohovému kopu, načež Lobotka zkoušel u vzdálenější tyče najít Cabrala, na kterého byl centr příliš vysoký.
65'
Pacheco opět podržel svůj celek! Do dalšího zakončení se totiž dostal Boufal, jehož prudká rána skončila na rukavici hostujícího brankáře.
64'
Žlutou kartu dostává Jonathan Calleri (Deportivo Alavés).
64'
Posléze to velice pohotově zkoušel Méndez, který vypálil pouze doprostřed branky, kde se shodou okolností nacházel dobře chytající Pacheco.
63'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Emre Mor.
62'
Posléze se do šestnáctky dostával Calleri, kterého z dobré pozice na střelu vytlačil Cabral. Následně jsme sledovali ránu do náruče brankáře Álvareze.
61'
Po pravém křídle se vydal Aguirregabiria, který zkoušel odcentrovat tak trochu nezvykle. S tím počítal Álvarez, jenž si došel pro padající balón.
60'
Domácí to nyní budou mít hodně složité, prohrávají totiž o jednu branku. Do konce zápasu ale zbývá dostatek času, klidně se můžeme dočkat otočení stavu.
59'
Nakonec to bylo s útočným faulem Eckerta, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny. K míči se staví obránce Laguardia, který zřejmě rozehraje nakrátko.
58'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Tak pozor, hosté jdou totiž z ojedinělé akce do vedení! Do pokutového území přiletěl centrovaný balón, domácí Alonso souboj hodně podcenil, což využil Laguardia, který špičkou kopačky našel před bránou volného TOMÁSE PINU, který už měl snadnou práci.
58'
Žlutou kartu dostává Gustavo Cabral (Real Club Celta de Vigo).
57'
Alonso hledal dalekonosným pasem Aspase, který ale v hlavičkovém souboji proti Navarrovi neuspěl. Posléze velice obětavě zasahoval Aguirregabiria.
56'
Už to vypadalo, že si domácí Lobotka pomohl taktickým faulem, nakonec tomu bylo úplně jinak. Hlavní sudí faul neviděl, pokračuje se ve hře.
55'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Aspas, který to zkoušel přímo na bránu. Jeho obstřel byl velice kvalitní, Pacheco byl u své tyče včas.
54'
Nedovoleným zákrokem si pomohl Pina, který zhruba třicet metrů od branky fauloval Méndeze. Celta má k dispozici velice zajímavou standardku.
53'
Dloubáček od Duarteho měl na levém křídle najít Garcíu, což se sice povedlo, jako poslední se dotkl míč právě hostující kapitán, bude se odkopávat od brány.
52'
Až nyní měl Pacheco konečně trochu času na rozehrávku od brány. Nákop směřoval na Brašance, který pouze prodlužoval míč k Lobotkovi.
51'
Boufal se zaskvěl hezkým manévrem, načež v pokutovém území hledal Aspase, kterého špičkou kopačky dokázal ubránit Laguardia.
50'
Ibai se tak trochu vyflákl na bránění Boufala, který i přesto nevymyslel nic kloudného. Deportivo se hned úvodu druhého poločasu musí bránit.
49'
Do akce se zapojil také Méndez, kterému sice uskočil míč od kopačky, posléze ho ale stačil vybojovat zpět. Celta se drží na útočné polovině.
48'
Hned v úvodu to centrovaným balónem zkoušel Mallo, nicméně míč doskákal až do moci brankáře Pacheca, který okamžitě rozehrál.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám žádnou branku nenabídl. Směrem dopředu byla aktivnější Celta, která měla velké problémy s přechodem do útoku. Deportivo se většinu času pouze bránilo, nicméně rychlé protiútoky měly něco do sebe. Zřejmě největší příležitost dosavadního dějství měl hostující García, který jen těsně minul bránu. Celta to většinu času zkouší po křídlech, kde se nachází velice aktivní dvojice Boufal – Méndez, která neúnavně zaměstnává obranu soupeře.
45+1'
45+1'
Boufal táhl akci po levém křídle, nicméně narazil na obětavého Laguardiu, který získal míč ve svůj prospěch. První poločase zřejmě branku nenabídne.
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Alavés se raději rozhodl uklidnit hru, v tuto chvíli sledujeme celkem dlouhou kombinaci na hostující polovině. Momentálně má míč na kopačce obránce Navarro.
43'
Obrana Deportiva se na malý moment otevřela, čehož chtěl využít domácí Aspas. Ten zkusil štěstí proti trojici protihráčů, Navarro ale zasáhl čistě.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude nastavovat.
39'
Aspas přihrával na hranici pokutového území Eckertovi, který se dostával do obrovské šance, nicméně za minutu dvanáct přispěchal Laguardia, který zabránil pohromě.
38'
Domácí podnikli další rychlý protiútok, který sice nebyl špatný, nicméně Aspas na poslední chvíli podklouzl. Posléze velmi dobře zasáhl Lobotka.
37'
Deportivo mělo k dispozici volný kop z velké vzdálenosti od branky soupeře. I tak to Laguardia zkusil centrem, který si hravě pohlídal Alonso.
36'
Aspas se tentokráte vydal po pravém křídle, načež přenesl hru na opačnou stranu. Tam číhal Boufal, jehož obstřel málem skončil u vzdálenější tyče.
35'
Na opační straně se k velice nebezpečnému centru dostal Jony, který centroval ke vzdálenější tyči, kde nakonec ve vzduchu uspěl Roncaglia.
34'
Poprvé v dnešním utkání se nám připomněl Aspas. Tento šikovný útočník si navedl míč na levačku a poté vyprodukoval střelu směřující do hrudníku Pacheca.
33'
Snad poprvé se probudili také domácí fanoušci, kteří se rozhodli podpořit své miláčky. Celta je sice aktivnější, nicméně obrana Deportiva je velice pevná.
32'
Byl to právě Mallo, kde se postaral o centr z pravé strany. Eckert se snažil vyšplhat do vzduchu, přihrávka ale byla o poznání vyšší, akce je tak u konce.
31'
Na scénu přispěchal lékařský personál, který si vzal domácího kapitána do péče. Celta bude hrát chvíli v desíti, Álvarez se ujme odkopu od branky.
30'
Alavésu se konečně podařilo usadit na útočné polovině, kde se Jonymu povedlo uspět v souboji s Mallem. Druhý jmenovaný ale ulehl na hrací plochu.
29'
Boufalovi se nepodařilo udržet míč proti přesile protihráčů, poté si faulem pomohl napadající Méndez, který poslal k zemi hostujícího Duarteho.
24'
Obrannou povinnosti si nyní splnil Aguirregabiria, který u postranní čáry ubránil aktivního Boufala. Celta se i přesto drží s míčem na útočné polovině.
23'
Obrovská šance Deportiva! Jony si počkal na náběh jednoho ze spoluhráčů, následná rána placírkou putovala kousek vedle tyče.
22'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku, na úvodní branku stále čekáme. Celta je v posledních vteřinách aktivnější, na vyloženou šanci stále čekáme.
21'
Hlavní sudí musel posunout Malla na místo přestupku, na což ho upozornil hostující Calleri. Nakonec to z velké dálky zkoušel Alonso, který trefil soupeře do hlavy.
20'
Lobotka se dostal s míčem do volnějšího prostoru, následně předal míč kapitánovi Mallovi, jehož rána z hranice šestnáctky byla zablokována.
19'
Laguardia se dostal do složité situace, ze které nakonec volil zpětnou přihrávku na Pacheca, který svůj výkop poslal přímo na hruď Boufala.
18'
Jenomže Celta se rovněž daleko s balónem nedostala, jako poslední se míče dotkl levý obránce Alonso, od kterého šel míč za postranní čáru.
17'
Autového vhazování se nyní ujal Aguirregabiria, kterému se nepodařilo najít nikoho ze spoluhráčů, naopak se k míči opět dostal domácí celek.
16'
Nakonec se k míči postavil Méndez, jehož střílený centr směřoval na hlavu Cabrala, který se sice k hlavičce dostal, ta ale směřovala vysoko nad.
15'
Méndez se po souboji s jedním z protihráčů ocitl na zemi, na pořadu dne bude další standardka, o kterou se i v tomto případě postará Eckert.
14'
Cabralova dalekonosná přihrávka našla Eckerta, který naopak vybojoval úvodní rohový kop. K rozehrávce se postavil tentýž hráč, jehož centr skončil v náruči Pacheca.
13'
Hlavní sudí ponechal výhodu, akci domácího celku následně táhl křídelník Boufal, který došel až do šestnáctky, odkud přestřelil branku o dobrý metr.
12'
Po levém křídle se řítil Jony, který si musel počkat na podporu svých kolegů. Nakonec přihrával Pinovi, jenž pro změnu poslal míč až na obrannou polovinu.
11'
Roncaglia oslovil ve středu hrací plochy volného Boufala, který mu ale míč vrátil na kopačku. Celta to zkouší velice pomalou kombinací.
11'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
10'
Do rozehrávky se zapojil také domácí brankář Álvarez, který opět zariskoval. Nakonec jeho průniková přihrávka našla záložníka Lobotku.
9'
Nákopem na druhou stranu to zkoušel Roncaglia, kterému se podařilo najít naběhnuvšího Eckerta, jenž ale prohrál osobní souboj s Navarrem.
8'
Duarte se okamžitě zmocnil autového vhazování, které posílal na Calleriho. Domácí obrana sice zaspala, na poslední chvíli ale přispěchal Cabral.
7'
Na levém křídle si nedovoleným zákrokem pomohl domácí Boufal, který poslal k zemi Aguirregabiriu. Domácí záložník se výroku sudího hodně diví.
6'
Alavés zahrával rohový kop z pravé strany, ke kterému se postavil křídelník Ibai. Jeho vzdušná nabídka doplachtila pouze na hlavu Beltrána.
5'
Posléze se Álvarez dostal k rozehrávce od své branky, která ale nebyla zrovna světoborná. Naopak se málem k zakončení do prázdné brány dostal Calleri.
4'
Duarte posílal do pokutového území dalekonosný aut, který skončil na hlavě Cabrala, který z jedničky odklidil míč do bezpečí.
3'
K autovému vhazování se dostal domácí Mallo, který si pro spolupráci vybral Lobotku, jenž přišel o míč. Hostující García se ale daleko nedostal.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Real Club Celta de Vigo: S. Álvarez – Mallo, Roncaglia, Cabral, Alonso – Lobotka, Beltrán – Méndez, Boufal, Aspas – Eckert.
Náhradníci: Blanco – Costas, Yokuşlu, Mor, Sisto, Juncà, Hjulsager.

Deportivo Alavés: Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Navarro, R. Duarte – Brašanac, Pina, García – I. Gómez, Calleri, Jony.
Náhradníci: Sivera – Vigaray, Sobrino, Burgui, Bastón, Wakaso, Diéguez.

Rozhodčí: Del Cerro – Yuste, Álvarez.
Deportivo Alavés

Na opačné straně se nachází o něco lépe hrající Deportivo Alavés, které se v současné době nachází na sympatické šesté pozici. Deportivo má na kontě čtrnáct bodů, na vedoucí Sevillu ztrátíc pouhopouhé dva body. Navíc Alavés v minulém kole ukončil dvouzápasovou šňůru bez výhry, na domácím stadionu totiž porazil slavný Real Madrid, o jedinou branku tohoto zápasu se postaral García, jenž slavil trefu až v páté minutě nastavení. Alavés má na hřištích soupeřů zatím vyrovnanou bilanci, tedy dvě porážky a dvě vítězství. Poslední prohra přišla v souboji s Levante, ve kterém Alavés sice vedl 1:0, nakonec ale prohrál těsně 1:2. Nejlepším střelcem je Ibai, který má na kontě tři přesné zásahy.
Real Club Celta de Vigo

Fotbalisté Celty Vigo zatím nenaplňují očekávání vedení klubu, v současní době se totiž nacházejí ve středu tabulky, konkrétněji na desáté pozici. Celta zaznamenala celkem povedený vstup do tohoto ročníku, forma z posledních zápasů ale není vůbec ideální. Domácí tým dnešního utkání nevyhrál ani jednou z posledních pěti zápasů, poslední vítězství se datuje až k prvnímu září, kdy Celta porazila na domácím trávníku favorizované Atlético Madrid. Celta se rovněž trápí v defenzívě, ta doposud inkasovala dvanáct branek, což je z horní poloviny tabulky nejhorší počínání. Naopak neproduktivnějším hráčem je španělský forvard Iago Aspas, který má na kontě pět branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Španělská nejvyšší soutěž má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi Real Club Celta de Vigo a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.