La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Sevilla - 2. února 2019   20:45

Celta Vigo
73' Yokuşlu
1:0
(0:0)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Cabral, N. Araujo, Juncà – Yokuşlu (86. Costas) – Méndez, Beltrán, Jozabed (69. Lobotka), Boufal (80. Sisto) – Gómez.
S. Álvarez – Costas, Sisto, Lobotka, K. Vázquez, Boudebouz, Apeh.
De Burgos – Díaz, Núñez
Estadio Municipal de Balaídos, Vigo (kapacita: 29 000 diváků)
17 503 diváků
Sevilla
Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Promes, Banega (C), Sarabia (76. Escudero), F. Vázquez (70. Amadou), Arana (35. Mesa) – Ben Yedder, André Silva.
Soriano – Amadou, Carriço, Mesa, Escudero, Lasso, Gil.

To je ode mě vše, u fotbalových přenosů na počtenou a dobrou noc!
Je za námi napínavá druhá část tohoto zápasu, která končí překvapivým vítězstvím Celty de Vigo! Jedinou trefu zápasu obstaral do poloprázdné branky turecký záložník Okay Yokuşlu. Sevilla nedokázala využít žádnou z nabídnutých příležitostí, nejblíže byl Wissam Ben Yedder, který trefil tyčku. Celta se touto výhrou dostává ze sestupového pásma La Ligy.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 4:6. Rohy: 4:9. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 12:12.
90+7'
90+7'
Stále není konec zápasu, Sevilla útočí, ale míč odvrací jeden z obránců Celty.
90+6'
Už se i přetahuje, po autovém vhazování bude mač zřejmě ukončen.
90+5'
Kjaerova hlavička přímo do náruče Blanca! To už zřejmě domácí zvládnou.
90+4'
Od Malla se míč odrazil na roh, zahraje jej Banega.
90+4'
Escuderova rána k levé tyči a připravený Blanco! Následuje rohový kop Sevilly.
90+3'
Silvův centr nenašel Roqueho Mesu, odkop od branky Rubéna Blanca.
90+2'
Nastavení ubíhá velice rychle, stále se Sevilla nemůže dostat k útočení.
90+1'
Celých 5 minut nastaví De Burgos!
90'
Místo rozhodujících příležitostí přicházejí žluté karty, hra se ke konci utkání přitvrzuje.
89'
Žlutou kartu dostává Brais Méndez (Real Club Celta de Vigo).
89'
Žlutou kartu dostává Éver Banega (Sevilla FC).
89'
Ben Yedder ani na dvakrát netrefil branku, zasáhl jen obránce Celty.
88'
Žlutou kartu dostává Wissam Ben Yedder (Sevilla FC).
88'
Žlutou kartu dostává David Costas (Real Club Celta de Vigo).
88'
Hosté zvládli na chvíli udržet domácí v jejich vápně, výsledná rána šla mimo tři tyče.
87'
Sevilla se nemůže dostat k souvislejšímu tlaku, spíše hledá místa pomocí dlouhých míčů.
86'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází David Costas.
85'
Gómezův centr do šestnáctky Celty nevyšel, domácí navíc mohou pokračovat do protiútoku.
84'
Připravuje se Vazquéz, ten s největší pravděpodobností nahradí tureckého záložníka.
83'
Yokuşlu je ošetřován týmovými lékaři za čarou, zřejmě se bude střídat.
82'
Na zemi leží střelec první branky – Okay Yokuşlu, snad to nebude nic vážného.
81'
Sergi Gómez hlavičkou uklidil míč ke svému brankáři.
80'
Žlutou kartu dostává Fran Beltrán (Real Club Celta de Vigo).
80'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Pione Sisto.
79'
Tento rohový kop se nevydařil, pokus Maxiho Gómeze nemohl Vaclíkovu branku ohrozit.
79'
Boufal získal další roh, tlak domácích narůstá.
78'
Hugo Mallo se prosmýkl z pravé strany do vápna Sevilly, včas zasáhl Sergi Gómez, rohový kop si opět vyzkouší domácí.
77'
Rohový kop našel jen hlavu prvního obránce Celty, ta může uklidnit hru.
76'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Sergio Escudero.
76'
Do protiútoku mířil André Silva, a vybojoval rohový kop!
76'
Celta pokračuje v útočení, první gól ji nabudil.
75'
To je překvapení! Vítězství by pro Celtu znamenalo odlepení od sestupových příček a udržení trenéra Cardose.
73'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Góól! Domácí jdou vedení po rohovém kopu! OKAY YOKUŞLU se ocitl sám před poloprázdnou brankou, pak už to měl lehké. 1:0!
72'
Rohový kop pro Celtu, ta může ohrozit branku Tomáše Vaclíka.
71'
Gomézova přihrávka došla až k Blancovi, který v pohodě rozehraje.
70'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Franco Vázquez, přichází Ibrahim Amadou.
70'
Tyčka může Sevillu hodně mrzet, takových šancí jsme měli zatím jako šafránu.
69'
Gólovou šanci měl Ben Yedder! Podobně jako v první půli, zničehonic se dostal až před Blanca, trefil pravou tyč!
69'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Jozabed, přichází Stanislav Lobotka.
68'
Promesův centr z levé strany trefil jen hlavu kapitána Celty Huga Malla.
67'
Mendezův centr hledal Boufala, ale našel jen připraveného Vaclíka. Červení se ženou do protiútoku.
67'
Přímý kop hned za hranicí vápna pro Celtu!
66'
Banega zkusil svou levačkou vypálit, ani on dnes nemá přesnou mušku, vysoko přestřelil branku.
65'
Banegův rohový kop nebyl nebezpečný, snadná práce pro domácí obranu.
64'
Červení v poklidu drží míč, modří se k němu jen tak nepřiblíží.
63'
Žlutou kartu dostává Sergi Gómez (Sevilla FC).
62'
Domácí se pokusili vystřelit za hranicí vápna, velmi přestřelili.
61'
Celta zatlačila Sevillu na její polovinu, dočkáme se zakončení i od modrých?
60'
Sarabia nebezpečně vypálil, mířil jen o kousek nad branku Celty!
58'
Banega nedovoleně zastavil Beltrana, hlavní rozhodčí de Burgos píská Seville faul.
57'
Ben Yedder a skvělý Blanco! Francouzského střelce vychytal domácí brankář jen tak tak, pokus mířil pravé části domácí branky!
56'
Prvních 10 minut této půle bylo mnohem intenzivnějších než celý první poločas.
55'
Sarabia se ujme autového vhazování na levé straně hřiště, jeden aut střídá druhý.
54'
Mallo nacentroval z pravé strany do vápna Sevilly, kde našel hlavu Simona Kjaera, jenž odvrátil balon pryč z nebezpečného prostoru.
53'
Ofsajd zachránil hostující obranu, nebýt něj, tak by domácí mohli skórovat.
52'
De Burgos neudělil žlutou kartu Andrému Silvovi, který po odpískaném faulu odkopl míč pryč.
51'
Úvodní minuty druhého poločasu nasvědčují, že budeme svědky otevřenější hry.
50'
Jozabed ostře z dálky vypálil přesně do rukavic Tomáše Vaclíka!
50'
Hugo Mallo vybojoval míč pro své barvy, navíc jeho spoluhráči rychle postupují vpřed.
50'
Banega poslal centr do vápna, ani on nenašel své spoluhráče.
49'
Dnešní utkání sleduje 17 503 diváků.
49'
Žlutou kartu dostává Okay Yokuşlu (Real Club Celta de Vigo).
48'
Méndez zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti, našel jen nohy červených obránců.
47'
Modří drží míč na polovině Sevilly, pokusí se ohrozit branku?
46'
Je tu druhá polovina dnešního mače mezi Celtou a Sevillou! Doufejme, že bude plná útočných akcí a branek.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
Je za námi první poločas, který nebyl, nutno říci, příliš zajímavý. Doufejme, že druhá polovina dnešního mače bude lepší. Zápas nedohrál sevillský Arana, kterého střídal už ve 35. minutě Mesa. Šanci na skórování měl i domácí Boufal, ten našel jen připraveného Vaclíka.
45+2'
45+2'
Jozabed hledal centrem v šestnáctce své spoluhráče, našel však jen obranu Sevilly. Více se v prvním poločase už nestane.
45+2'
Nepřesný pas od Kjaera končí v zámezí, Blanco nebude s odkopem pospíchat.
45+1'
Wissam Ben Yedder "zazdil" slibnou šanci, ve vápně trefil jen stojícího obránce Celty.
45+1'
Dvě minuty nastaví hlavní arbitr De Burgos.
45'
To byla zdaleka nejlepší akce první půle! Do jejího konce se skóre zřejmě nezmění.
44'
Boufal skvěle získal míč, vypálil za hranicí šestnáctky! Vaclík jeho přízemní střelu k pravé tyči chytá!
43'
Hosté v naprostém klidu drží míč na své polovině, Celta má co dělat, aby se k němu dostala.
42'
Mercado rychle zastavil průnikovou přihrávku Celty, modří jsou stále na balonu.
41'
Ach, ty ofsajdy... opět se do něj dostal André Silva.
41'
Promesův pokus byl při cestě k brance tečován, druhý rohový kop pro fotbalisty z Andalusie.
40'
Máme pět minut do konce první půle, která zatím nenaplňuje očekávání.
39'
Ofsajd pískán Andrému Silvovi, oběma mužstvům standardky dnes nevycházejí.
38'
První rohový kop získala Sevilla, konkrétně Roque Mesa.
38'
Červení dominují na míči, postupným útokem se snaží překvapit obranu Celty, ta odolává.
36'
Modří se hnali dopředu, Sarabia rychle odstavil jednoho z pronikajících protihráčů.
35'
Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Guilherme Arana, přichází Roque Mesa.
34'
Roque Mesa se zahřívá, za nedlouho přijde na trávník místo Arany.
33'
Ben Yedder se ocitl v ofsajdovém postavení, Arana opět leží na zemi. Bude zřejmě střídat.
32'
Hugo Mallo se zničehonic zjevil ve stoprocentní šanci! Beltrán jej našel skvělou průnikovou přihrávkou, Mallo zakončil těsně vedle Vaclíkovy branky!
31'
Quincey Promes hledal ve vápně Andrého Silvu, neúspěšně. Obrana Celty je dnes připravena na 100%.
30'
Maxi Gómez nezvládl zachytit slibný pas, a tak získávají míč opět červení fotbalisté.
29'
Žlutou kartu dostává Pablo Sarabia (Sevilla FC).
29'
Hráči Sevilly však vrátili balon na svou polovinu, do útoku se nevydali.
29'
Autové vhazování pro Sevillu, blízko pokutového území Celty.
28'
Pabla Machína skoro trefil Jozabed, který se hnal za míčem, jenž skončil za postranní čarou.
27'
Sevilla vysoko presuje, snaží se Celtě míč co nejrychleji sebrat.
27'
Zatím je to taktická bitva se vším všudy, ani jeden z týmů nechce udělat chybu, rychle se zavírají mezírky v obraně.
26'
Více než polovina prvního poločasu je za námi, stále čekáme na záblesk nějaké příležitosti, či střely.
25'
Po dlouhém nákopu od Blanca, se dostal míč do zámezí, kde je v posledních vteřinách velmi často.
24'
Arana je zpátky, hned se ujmul autového vhazování.
24'
Arana je ještě ošetřován týmovým lékařem, krev z nosu byla naštěstí zastavena.
23'
Mallův centr do vápna vystihl Sergi Gómez.
22'
Následný volný kop nebyl nebezpečný, od Mercada se míč odrazil do zámezí. Odkop od Blancovy branky.
21'
Arana byl při vzdušném souboji trefen ramenem Maxiho Gómeze. Bude ošetřován za čarou.
20'
Ben Yedder se prodral mezi dvěma obránci, založil rychlý protiútok, avšak jeho spoluhráč Sarabia mu nedokázal vrátit míč zpět.
19'
19 minut za námi, stále jsme neviděli střelu na branku, ani stoprocentní šanci.
17'
Technickou nadanost ukazují i domácí, když je hosté pustí k míči. I brankář Blanco si rád pohraje s balonem.
16'
Jedna přesná přihrávka červených střídá druhou, většina českých týmů by mohla takovou přesnost závidět.
15'
Zatím jsme viděli jednu střelu od obou týmů, ani jedna ale branku neohrozila.
14'
Aktuální držení míče: Celta 37%, Sevilla 63%. Podle očekávání.
13'
André Silva nepřesně přihrál, a tak mohla jít do protiútoku Celta, než ji zastavila záloha Sevilly. Banegův pokus z dálky našel jen tělo domácího obránce.
12'
Nedorozumění při přihrávce Sevilly, autové vhazování pro Celtu. Dnes pouze jako divák přišel na stadion Balaídos Iago Aspas, jenž je zraněný už od prosince.
11'
Promes si v klidu několikrát vyměnil míč s Mercadem, jedna přihrávka střídá druhou ze strany Sevilly.
10'
Roh nebyl vůbec špatně kopnutý, jen chybělo lepší zakončení hlavou od Jozabeda, od něj se míč odráží daleko od branky.
9'
Jozabed našel Maxiho Goméze, který vybojoval rohový kop na úkor Kjaera. První standardka pro Celtu v dnešním zápasu.
9'
Stadion ve Vigu je příjemně zaplněn, vyprodáno dnes určitě ale nebude.
8'
Červení fotbalisté z jihošpanělské Andalusie drží míč na svých kopačkách, zapojují se i stopeři – Mercado a Kjaer.
7'
Miguel Cardoso nahradil u Celty Antonia Mohameda 12. listopadu, a ani jemu se nedaří Celtu vytáhnout tam, kam patří.
6'
Jesus Navas je stále zraněný, zastupuje jej Quincey Promes. A více než dobře, minulý týden proměnil dorážku z penalty proti Levante.
5'
Vážné šanci zamezilo ofsajdové postavení Sofiana Boufala, kterého trefil jeden ze spoluhráčů patičkou.
4'
Juncà vybojoval míč pro své spoluhráče, vytvořil tak šanci na postupný útok středem obrany Sevilly.
3'
Modří jsou u míče, kombinují na své polovině. Hosté se snaží rozehrávku napadat.
3'
V loňské sezoně Celta zde přejela Sevillu 4:0, takový výsledek, by byl dnes takřka neuvěřitelný.
2'
Úvodní minuty probíhají v klidném tempu, týmy se ještě rozehřívají.
1'
A toto utkání je zahájeno! První jsou u míče hosté v červených dresech, domácí nastoupili v modré kombinaci.
1'
V brance Sevilly nechybí Tomáš Vaclík, na lavičce začne zápas nová posila Celty Rijád Boudebouz.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Cabral, N. Araujo, Juncà – Beltrán, Yokuşlu, Jozabed – Méndez, Gómez, Boufal.
Náhradníci: S. Álvarez – Costas, Sisto, Lobotka, K. Vázquez, Boudebouz, Apeh.

Trenér: Miguel Cardoso

Sevilla FC: Vaclík – Mercado, Kjaer, Sergi Gómez – Promes, Banega (C), Sarabia, F. Vázquez, Arana – Ben Yedder, André Silva.
Náhradníci: Soriano – Amadou, Carriço, Mesa, Escudero, Lasso, Gil.

Trenér: Pablo Machín

Rozhodčí: De Burgos – Díaz, Núñez.
Sevilla FC
Hosté z Andalusie schytali naposledy debakl od Barcelony 6:1 v rámci Španělského poháru. V lize předtím smetli Levante 5:0, a prohráli 0:1 s Realem Madrid. Jedničkou Sevilly je český brankář Tomáš Vaclík, který nejspíše nastoupí i proti Celtě. Červenobílí se mohou opřít o Wissama Ben Yeddera, jenž vsítil 10 branek v 18 zápasech. Bookmakeři jasně favorizují právě tento tým, který bojuje o čtvrtou příčku, jež zajišťuje přímý postup do Ligy mistrů.
Real Club Celta de Vigo
Celtě se vůbec nedaří, prohrála už pět zápasů v řadě! Naposledy podlehla Valladolidu 1:2, její poslední vítězství se datuje na 8. prosince, když přehrála Villareal 3:2. Domácí se nacházejí až na 18. příčce, jež by znamenala sestup do nižší soutěže. Na 17. Vallecano ztrácí ale jen dva body, proti 4. ve formě hrající Seville, to budou mít svěřenci trenéra Miguela Cardosa nesmírně těžké.
Hezký sobotní večer! Zápasem mezi Celtou de Vigo a Sevillou, vás bude provázet Tadeáš Podolka. Výkop je na severozápadě Španělska naplánován na příjemných 20:45.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.