La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Celta Vigo : Villarreal - 30. března 2019   18:30

Celta Vigo
51' Aspas  • 71' Gómez (Olaza) • 86' Aspas
3:2
(0:2)
Villarreal
11' Toko Ekambi  (M. Gaspar) • 16' Pedraza  (Toko Ekambi)
Celta Vigo
Blanco – Mallo (C), Costas, Hoedt, Olaza (87. K. Vázquez) – Méndez, Lobotka, Yokuşlu, Boufal (72. Sisto) – Aspas (90. Cabral), Gómez.
S. Álvarez – K. Vázquez, Sisto, Jozabed, Mor, Cabral, Boudebouz.
Gil Manzano – Nevado, Martínez
Balaídos, Vigo
22 315 diváků
Villarreal
Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Quintilla (87. Raba) – Chukweze (70. Fornals), Morlanes (82. Bacca), Cazorla, Pedraza – Iborra – Toko Ekambi.
Andrés Fernández – Ratiu, Fornals, Raba, Bonera, Cáseres, Bacca.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 7:7. Rohy: 10:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:8.
Fotbalisté Celty Vigo dokázali otočit naprosto zásadní zápas pro boj o udržení ve španělské La Lize, když při čtyřbodové ztrátě na Villarreal, první nesestupový tým, právě proti týmu z východního pobřeží Celta v poločase prohrávala 0:2.

Ve druhém dějství ale po strhujícím obratu Celta zvítězila 3:2, na Villarreal ztrácí bod a souboj o záchranu bude mít obrovský náboj!
90+4'
90+4'
Výborný zákrok Mella proti Fornalsovi, jenž se chystal na centr z levého křídla.
90+4'
Rozehrála se poslední minuta avizovaného nastavení, drama vrcholí!
90+3'
Po dlouhém nákopu brankáře Asenja až do pokutového území Alfonso Pedraza ze střední vzdálenosti vysoko přestřelil branku.
90+2'
Nesmírně emotivní momenty na střídačce Celty Vigo, kde Iago Aspas má oči plné slz štěstí, tak důležitý zápas se dnes hraje.
90+2'
Po zákroku Daniela Raby domácí vybojovali standardní situaci ve středu pole.
90+1'
Rozhodčí Jesús Gil Manzano k dnešním dramatickým devadesáti přidává čtyři nastavené minuty.
90'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Gustavo Cabral.
89'
Po Cazorlově centru se hosté hromadně dožadují odpískání penalty za vysokou nohu Costase, rozhodčí Gil Manzano je ale nevyslyšel.
89'
Villarreal vybojoval standardní situaci v hloubi útočné poloviny, hosté ještě mohou zahrozit.
87'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Lucas Olaza, přichází Kevin Vázquez.
87'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Xavier Quintilla, přichází Daniel Raba.
86'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
IAGO ASPAS penaltu s ledovým klidem proměnil a rozpoutal neuvěřitelnou euforii na stadiónu Balaídos! Strhující obrat Celty.
86'
Ruiz by zřejmě ještě měl dostat druhou žlutou a potažmo červenou kartu, rozhodčí Gil Manzano jej ale ještě zřejmě nechá pokračovat v zápase.
85'
Je to penalta! Celta má našlápnuto k ohromnému obratu!
83'
Dramatická situace! Po jasném faulu Ruize na Mendeze se zdálo, že rozhodčí Gil Manzano odpískal penaltu pro Vigo, nakonec je máván ofsajd, situace se ale ještě řeší na videu.
82'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Carlos Bacca.

Velmi útočné střídání, Villarrealu bod evidentně nestačí.
81'
Alfonso Pedraza pronikl po levé straně díky narážečce s Cazorlou, pak ale nepřesně centroval před branku Celty.
79'
Stanislav Lobotka potáhl míč po útočné polovině k pokutovému území, pak nabídl střeleckou pozici pro Braise Méndeze, jeho technickou ránu brankář Asenjo vyráží!
77'
Na střelecké pokusy Celta vede 10:6, na bránu je to 3:4.
76'
Po Mallově centru Maxi Gómez prodloužil míč za sebe a Iago Aspas pak hlavičkoval těsně vedle branky Villarrealu.
75'
Wesley Hoedt si trochu zavařil při převzetí přihrávky u středové čáry, podařilo se mu ale míč udržet a přesně rozehrát na Olazu.
73'
Publikum ve Vigu bouří "Celta! Celta!", domácí by rádi dokonali i senzační obrat.
72'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Pione Sisto.
71'
Bujaré veselí na stadiónu Balaídos! Na perfektní centr Lucase Olazy si naskočil MAXI GÓMEZ a přesnou hlavičkou pokořil Sergia Asenja!
70'
Střídání v týmu Villarreal CF: ze hřiště odchází Samuel Chukweze, přichází Pablo Fornals.
69'
Villarreal se v posledních minutách velmi zatáhl a dává domácím prostor na útočné polovině, Iago Aspas z toho vytěžil průnik po levém křídle, vybojoval ale jen autové vhazování.
67'
U rohu pokutového území Villarrealu se do odraženého míče opřel Sofiane Boufal, prudkou ránu ale nasměroval výrazně nad branku.
65'
Chukweze u postranní čáry fauloval Lucase Olazu, uruguajský obránce dnes debutuje po zimním přestupu z Bocy Juniors.
64'
Domácí ve středu hřiště rozjíždějí další útočné tažení, čeká nás jistě velmi dramatická půlhodina.
62'
Hugo Mallo za svůj zákrok na Chukwezeho viděl žlutou kartu.
62'
Chukweze pak rozjel rychlý brejk, během nějž Villarreal udržel míč i po Mallově faulu, Ekambi už se ale nedokázal prosadit do střeleckého zakončení.
61'
Domácí rozehráli volný kop šikovně po zemi, do balónu se pak opřel Hugo Mallo a jeho projektil skvěle vyrazil brankář Asenjo! Zásadní zákrok hostujícího brankáře!
60'
Iago Aspas si při průniku po pravém křídle vybojoval faul a žlutou kartu pro Víctora Ruize.
59'
Pak už Celta ale nijak nezahrozila a v držení míče je Villarreal.
58'
Maxi Gómez udržel míč v souboji s Gasparem a povedlo se mu přenést hru na pravou stranu, kde pokračuje útočná snaha Celty.
56'
S centrem Santiho Cazorly si domácí defenziva poradila. Vyjma prvního gólu zápasu, který ale navíc nebyl přímým následkem rohu, tak oba týmy z dalších patnácti neměly vlastně žádnou příležitost.
55'
Rohové kopy přibývají brutálním tempem, Chukweze vybojoval sedmý pro Villarreal, domácí jsou nadále na devíti.
53'
Z následného rohového kopu už Villarreal nijak nezahrozil.
52'
A už to mohlo být zase o dvě branky! Katastrofální přihrávku Wesleyho Hoedta vystihl Karl Toko Ekambi a přes nizozemského obránce se pak probil před Blanca, toho ale z úhlu nedokázal prostřelit!
51'
IAGO ASPAS to trefil brilantně pod břevno a byť si Sergio Asenjo na míč sáhl, tak vyrazit už jej nedokázal!
50'
Boufal se šikovně vyhl Mariu Gasparovi, ten pak soupeře zastavil jasným faulem, vidí žlutou kartu a je tu nesmírně nebezpečná standardní situace pro Celtu! U míče už Iago Aspas, jenž bude střílet.
49'
Důležitý ligový souboj na stadiónu Balaídos sleduje 22 315 diváků a vyjma malého hloučku hostujících příznivců jsou zatím velmi zklamání z dosavadního průběhu zápasu.
47'
První střelecký pokus druhého poločase zaznamenal Brais Méndez, jeho střelu tečoval Víctor Ruiz nad branku a domácí pak byli velmi rozezleni, když rozhodčí neviděli teč hostujícího zadáka.
46'
Po přestávce se pokračuje beze změn v sestavách, domácí trenér Escribá tedy nadále důvěřuje své základní jedenáctce.
46'
Rozhodčí Gil Manzano k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a s uplynutím pětačtyřicáté minuty jej ukončil.

V nesmírně důležité záchranářské bitvě Celta Vigo prohrává s Villarrealem 0:2, když hosté ze tří šancí dokázali dvakrát skórovat. Celta si ale i přes devět rohových kopů nevypracovala v podstatě ani jednu šanci a pokud chce zabojovat o klíčové body, tak se musí velmi zlepšit.
45'
45'
Také devátý rohový kop Celty sbírá ze vzduchu brankář Asenjo.
44'
Žlutou kartu dostává Alfonso Pedraza (Villarreal CF).
44'
Ekambi si nabíhal na další pas za domácí obranu, dobře ale přečetl hru brankář Blanco a byl u míče dříve než kamerunský útočník.
43'
Mallův centr Quintilla odrazil do zámezí, domácí rychle vhodili míč zpět do hry.
41'
Ani dva inkasované góly v úvodu zápasu nevyburcovaly fotbalisty Viga k výraznější útočné aktivitě, útočná snaha většinou končí rohovým kopem a z nich už dál nic nevytěží.
39'
Brais Méndez si na hranici pokutového území navedl míč na levačku, pak ale technickým obstřelem netrefil vzdálenější horní roh hostující branky.
38'
Na rohy už Celta vede 8:5, ani z toho osmého ale nedokázala ohrozit brankáře Blanca. Mimochodem na střely na bránu je stav 0:3.
36'
Už to mohlo být o tři branky! Karl Toko Ekambi dostal průnikovou přihrávku od Morlanese za záda domácích obránců, ztroskotal ale na brankáři Blancovi!
34'
Alfonso Pedraza byl faulován u levé postranní čáry, z následné standardní situace Villarreal nijak nezahrozil.
32'
Po rohu Villarrealu se nikdo ve žlutém do zakončení neprobojoval.
31'
Karl Toko Ekambi z levého křídla vnikl do pokutového území, proti početní přesile ale narazil. Posléze však kamerunský útočník vybojoval rohový koů.
30'
Po dalších dvou rozích už je Celta na sedmi kouscích v této statistice, znovu ale domácí nedokázali ani vystřelit. Po druhém rohu znovu jistě stáhl míč do své náruče Sergio Asenjo.
28'
Aktivní Karl Toko Ekambi už spěchal do dalšího brejku, tentokrát ale podklouzl a míč neudržel.
27'
Střelecký pokus Iaga Aspase z otočky mířil dobré dva metry za vzdálenější tyč.
25'
Po již pátém rohu Viga vznikla skrumáž před brankářem Asenjem, Villarreal se znovu ubránil, ale drobné zdravotní potíže trápí Sergia Asenja.
23'
Další centr domácího kapitána Huga Malla postrádal potřebnou přesnost, hosté se zatím bezpečně brání útočným akcím Celty.
22'
Sergio Asenjo přesvědčivě zachytil centr z rohu do své moci.
22'
Domácí fotbalisté vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před Asenja.
20'
Celta se rozestavila na útočné polovině a hledá skulinu v zatím kompaktní defenzivě Villarrealu.
19'
Po Méndezově vzdušné kolmici podél postranní čáry byl v těsném ofsajdu přistižen Maxi Gómez.
17'
Domácí trenér Fran Escribá je notně zamyšlen, takový vstup do naprosto zásadního zápasu si nepředstavoval ani v těch nejhorších snech.
16'
Villarreal právě vstřelil branku!
Stadión Balaídos v šoku! Ekambi podél středové čáry přihrál ALFONSU PEDRAZOVI a ten zahájil svůj skvělý individuální průnik, z domácích fotbalistů i brankáře Blanca si udělal slalomové tyče a pohodlně zakončil!
14'
Střelu Yokusla brankář Asenjo nepřesvědčivě vyrazil, hostům se pak povedlo nepustit soupeře k dorážce.
12'
Pro Karla Toka Ekambiho se jednalo o patnáctý soutěžní zásah v této sezóně. Sedmkrát udeřil v La Lize, třikrát v Evropské lize a pětkrát ve španělském poháru.
11'
Ze dvou rohů v rychlém sledu ještě Villarreal neohrozil Blanca, krátce poté ale z pravé strany Gaspar přihrával před branku a KARL TOKO EKAMBI se přes bránícího protihráče protlačil k zakončení do prázdné branky!
10'
Villarreal pak rozjel bleskový protiútok, v jehož závěru Chukweze velmi nepřesně střílel. Karl Toko Ekambi pak ještě dokázal míč dostihnout na hrací ploše a vybojoval roh pro Villarreal.
10'
Po domácím rohu vznikl závar před Asenjem, nikdo v domácím dresu ale nedokázal střelecky zakončit.
9'
Boufalův pas nebezpečně proletěl předbrankovým prostorem, nikdo v modrém ale na míč nedosáhl.
8'
První střelecký pokus Villarrealu do statistik zapisuje Samuel Chukweze, ten po Quintillově střele zakončoval z hranice pokutového území nepřesně.
7'
Méndez se prokusil proniknout po útočné polovině rychlou narážečkou s Gómezem, jeho zpětná přihrávka ale postrádala přesnost.
6'
V úvodu zápasu se hraje oboustranně velmi opatrně a zatím čekáme na nějaké nebezpečnější situace.
5'
První střelecký pokus Celty, Maxi Gómez ale výrazně minul branku Sergia Asenja.
3'
Centr od rohového praporku se ale neujal a domácí už přenesli hru do středu hřiště.
2'
Už v závěru druhé minuty Villarreal vybojoval první roh zápasu a hosté se stěhují před brankáře Rubéna Blanca.
1'
Ostře sledovaný zápas byl rozehrán! Oba týmy hrají v tradičních barvách, Celta tedy ve světle modrých a Villarreal ve žlutých dresech.
1'

Real Club Celta de Vigo: Blanco – Mallo (C), Costas, Hoedt, Olaza – Méndez, Lobotka, Yokuşlu, Boufal – Aspas, Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – K. Vázquez, Sisto, Jozabed, Mor, Cabral, Boudebouz.

Villarreal CF: Asenjo – M. Gaspar (C), Álvaro González, V. Ruiz, Quintilla – Chukweze, Layún, Cazorla, Pedraza – Iborra – Toko Ekambi.
Náhradníci: Andrés Fernández – Ratiu, Fornals, Raba, Bonera, Cáseres, Bacca.

Rozhodčí: Gil Manzano – Nevado, Martínez.
Villarreal CF

Zatímco Celta se postupem času dostala do sestupové zóny, tak Villarreal to bere opačným směrem a ze dna tabulky se postupně dere vzhůru. Poslední dva zápasy Villarreal shodně vyhrál o dva góly a po dlouhé době opustil pásmo sestupu. V součtu s dvěma výhrami nad Zenitem Petrohrad v Evropské lize "žlutá ponorka" vyhrála už čtyřikrát po době.

V La Lize Villarreal při posledním zápase na hřišti soupeře zvítězil 2:0 v nedaleké Valencii nad Levante a přerušil tím sérii pěti zápasů venku bez vstřelené branky.

Villarrealu letos chybí pravidelný kanonýr, nejlepším střelcem je totiž Kamerunec Ekambi, autor šesti branek.

Hosté se musejí obejít bez distancovaného Ramira Funese Moriho, ze zdravotních důvodů pak jsou mimo hru Costa, Llambrich a Trigueros.
RC Celta Vigo

Celta se dostává do ohromných problémů, neboť v posledních dvanácti zápasech uhrála pouhopouhé čtyři body a klesla do pásma sestupu, když na svého soupeře, první tým nad čarou, ztrácí čtyři body.

Pro tým z Galície dnes nehraje skoro nic. Celta v posledních čtyřech ligových zápasech nedokázala ani vstřelit branku, navíc v domácím prostředí Villarreal naposledy porazila v roce 2006, od té doby neuspěla v dalších sedmi soutěžních zápasech (0-4-3).

V letošní sezóně Celta na svém stadiónu Balaídos uhrála většinu svých bodů, konkrétně šestnáct z pětadvaceti, z posledních pěti domácích zápasů ale hned čtyřikrát prohrála.
Hezký podvečer při sledování přenosu utkání 29. kola španělské Primera Division a to utkání extrémně důležitého, neboť se utkají dva týmy na samé hraně udržení a sestupu, osmnáctá Celta Vigo přivítá sedmnáctý Villarreal a půjde skutečně o hodně.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.