La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Bilbao - 17. prosince 2018   21:00

0:0
(0:0)
D. Alavés
Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez (73. Bastón), García (C), Pina, Jony (85. Burgui) – Calleri, Guidetti (46. Sobrino).
Sivera – Martín, Bastón, Burgui, Sobrino, D. Torres, Wakaso.
Lahoz – Devís, Fernández
Estadio de Mendizorroza, Vitoria-Gasteiz
19 349 diváků
Bilbao
Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Beñat (75. San José) – Susaeta (C), Raúl García, I. Córdoba (62. Muniain) – Aduriz (68. I. Williams).
Simón – Guruzeta, Muniain, Núñez, San José, I. Williams, de Marcos.

Z tohoto utkání je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 2 – 2.
Je dobojováno! Dohrávka šestnáctého kola LaLigy proti sobě svedla dva baskické týmy, které potřebovaly nutně bodovat z naprosto opačných důvodů. Možná i proto byl k vidění fotbal založený na zabezpečených obranách, ani jedna strana si nevytvořila žádnou stoprocentní šanci, ze které by mohla padnout branka. Na tvářích všech zúčastněných je znát, že získaný bod pro Alavés ani Bilbao nic moc neřeší. Deportivo nevyhrálo už počtvrté v řadě a zase se mu zkomplikoval boj o vysněné poharové příčky. Athletic naopak bodoval ve třetím z posledních čtyř duelů, avšak zůstává namočený v sestupovém pásmu.
90+3'
90+3'
Bilbao ještě rozjelo postupnou kombinaci končící až na hraně velkého vápna, kde Williamsovu přihrávku vystihl Laguardia a se spoluhráči odkopl balón pryč.
90+2'
Hostující fotbalisté byly postupně vytlačování z blízkosti Pachecovy branky a dokonce se vrátili až k Herrerínovi. Skutečně to nevypadá, že by se mělo na bezbrankovém stavu ještě něco měnit.
90+1'
Nad rámec druhého poločasu jsou přidány další tři minuty. Bilbao v první z nich nevyužilo standardku, ale ještě bude vhazovat Yurim Berchichem.
90'
Athleticu se na vlastní půlce nepovedlo dostat míč do bezpečí. Ximo Navarro však zazdil možnou akci Deportiva těžce nepovedenou střelou z necelých třiceti metrů.
89'
Susaeta na pravém křídle nezískal pro Athletic rohový kop ani autové vhazování. Utkání v poklidu míří do remízového konce.
88'
Manu García si nedělal těžkou hlavu a před Yerayem odkopl balón ven ze hřiště. Z blízkosti domácí střídačky bude vhazovat Capa.
87'
Calleriho zradil první dotek po přihrávce od Duarteho. Athletic neváhal a podnikl výpad před opačné pokutové území, kde Bastón fauloval Muniaina za žlutou kartu.
86'
Vynikající obranný zákrok Piny zabil hostující akci a hra se velmi rychle přesunula na útočnou půlku Alavésu. Hosté se však stihli vrátit a už je z toho útok do plných.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Burgui.
84'
Trochu nepřehledná přehazovaná přes půlící čáru dopadla lépe pro Bilbao a jmenovitě Williamse. Tomu se však nepodařilo utančit Maripána, který doprovodil míč do autu.
83'
Iñaki Williams si vyměnil míč s Berchichem a kolmou přihrávkou se snažil vysunout dalšího z hostů, kterému pohotově skočil pod nohy Pacheco.
81'
Pochvala pro domácího gólmana Pacheca, který vystartoval proti únikové přihrávce a byl u míče před čerstvým Williamsem. Ten navíc vybíhal z odhaleného ofsajdu.
80'
Bastón zády brance přesměroval centr z pravé strany za sebe, kde stál jen hostující brankář Herrerín. Ten si v klidu připraví dlouhý odkop.
79'
Dvojce hráčů v souboji nedosáhla na dlouhý výkop, který tak propadl až na Calleriho. Ten se nečekaně snadno dostal do střelecké pozice, jenomže křižnou střelou netrefil ze svého pohledu levou tyč.
78'
Jony rozehrál standardní situaci po faulu na Pinu. Herrerín v přímém ohrožení nebyl, neboť druhý asistent rozhodčího viděl ofsajd.
77'
Capa úplně nemusel sahat na centr od Navarra, který letěl mimo dosah všech domácích hráčů. Ti díky němu získali výhodu rohového kopu, jenž Bilbao snadno ubránilo.
76'
Dnešní utkání sleduje 19 349 diváků.
75'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Beñat, přichází Mikel San José.
74'
První doteky s míčem pro Williamse, kterého trochu zahnal Muniain. Přesto se hezky prodral do vápna, ale na hraně malého vápna narazil na Laguardiu.
73'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Borja Bastón.
72'
Tempo hry v posledních desítkách vteřin zase trochu opadlo. Dvacet minut před koncem je stále v nedohlednu úvodní gól tohoto nepříliš atraktivního souboje.
70'
Rubén Sobrino se snažil získat míč na útočné polovině. Místo míče ale nakopl nohy Yeraje a po faulu bude rozehrávat Herrerín.
69'
Calleri potáhl míč po ose hřiště, kde ho přenechal Sobrinovi. Ten vypálil z nějakých sedmadvaceti metrů, ale Herrerínovu branku o pořádný kus netrefil.
68'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Aritz Aduriz, přichází Iñaki Williams.
67'
Víctor Laguardia vyskočil hodně vysoko, přičemž sáhl rukou do obličeje Capy. Rozhodčí přesto pískají v neprospěch Bilbaa.
66'
Domácí zakládají novou akci z vlastní poloviny a do kombinace zapojili i brankáře Pacheca. Z tribun se mezitím neúnavně ozývá jeden chorál za druhým.
65'
Podle očekávání se konal nákop, který Maripán prodloužil jenom za koncovou čáru. Herrerín vykopává, zatímco na lavičce Athleticu se chystá do hry nebezpečný útočník Iñaki Williams.
64'
Jasný faul Raúla Garcíi na domácího kapitána, kterým je jeho jmenovec Manu García. Deportivo navazuje standardkou z hodně velké dálky.
63'
Jeray šel do skluzu na hranici vlastního vápna a vypíchl Jonymu míč na roh. Ibai Gómez rozehrál na krátko, ovšem Jonyho centr nenadělal v obraně Bilbaa sebemenší paseku.
62'
Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Iñigo Córdoba, přichází Iker Muniain.
62'
Na Jonyho centr z hloubi pole si neúspěšně naskakovala dvojice domácích útočníků. Duarte se opřel do odvráceného míče nůžkami, ale branku vůbec netrefil.
61'
Držení míče: 43% – 57%.
60'
Susaetův centr z levého kraje hrací plochy si domácí obrana pohlídala. Capa ještě vracel míč do šestnáctky a přitom našel rukavice gólmana Pacheca.
59'
Beñatův nákop ze standardní situace byl příliš krátký. Alavés úplně nedostal míč do bezpečí a bude se muset zaměřit na bránění rohového kopu.
58'
Rubén Duarte byl v souboji s Capou příliš pozdě a za neoddiskutovatelný faul vyfasoval napomenutí žlutou kartou.
57'
A další hvizd hlavního rozhodčího. Opět se provinil Aduriz, nicméně jeho spoluhráči míč rychle získali zpět a nadále platí, že Bilbao má o dost více ze hry.
56'
Deportivo se zbytečných chybami připravuje o balón a zároveň se dostává pod tlak. Další jeho akci zastavil odmávaný ofsajd Calleriho.
55'
Aritz Aduriz byl v souboji o nakopávaný míč a minimálně počtvrté mu byl odpískán nedovolený zákrok, jehož obětí se stal Victro Laguardia.
54'
Jony neodcentroval přes vracejícího se Susaetu, ale získal pro Alavés rohový kop. Ten sám rozehrál a kroutil balón směrem od branky. Žádná střela se však nekonala ani po opakovaném pasu z levé strany.
53'
Začátek druhého poločasu přece jenom slibuje o něco zajímavější podívanou. Oba týmy mají stále dostatek času na případné rozhodnutí zápasu.
52'
Raúl García táhl rychlý protiútok Bilbaa. Vyřešil ho přihrávkou doleva na Córdobu, jehož přízemní střelu Pacheco rukou vyrazil a nemusel řešit žádnou dorážku.
51'
Pacheco dobře přečetl hru a úmysl Raúla Garcíi, který se snažil vysunout Adurize, ovšem domácí gólman byl u míče o chloupek dříve.
50'
Ximo Navarro nabral solidní rychlost, ze které centroval z pravé strany, jenomže před Herrerínem neobjevil žádného ze svých spoluhráčů. Nejblíže to měl Jony, který balón podskočil.
48'
Jonyho střela z dobrých třiatřiceti metrů sice trefila branku, ale míč měl tak málo razance, že málem ani nedoskákal do náruče Herrerína.
47'
Druhá žlutá karta na hostující straně. Iñigo Martínez trefil rukou soupeře do obličeje a kromě karty bude čelit přímému kopu.
47'
Iñigo Córdoba dostal přihrávku, kterou se rozhodl nezpracovávat a bez přípravy vystřelil několik metrů nad domácí branku.
46'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází John Guidetti, přichází Rubén Sobrino.
46'
Hlavní rozhodčí Lahoz neměl sebemenší důvod nastavovat a poslal oba týmy do kabin za stavu 0:0. Rozhodně se nedá říct, že by byl k vidění nějaký atraktivní fotbal. Po nějaké době začalo být aktivnější Bilbao, které si vytvořilo pár náznaků šancí, ale na překonání Pacheca to nestačilo. Herrerín na druhé straně zasahoval jen proti neškodné střele Gómeze, a tak se na bezbrankovém skóre nemohlo nic změnit.
45'
45'
Deportivo nechalo trochu pootevřená vrátka v zadních řadách. Córdoba měl volnou cestu do vápna, ale než se pořádně rozkoukal, tak se domácí stihli vrátit v dostatečném počtu.
44'
Dobře postavený Tomás Pina překazil trochu překombinovanou akci hostujícího mužstva. Náznak rychlého brejku Alavésu však skončil už na půlící čáře.
43'
Velmi plynulý přechod Athleticu z půlící čáry až do velkého vápna. Chvíli to vypadalo, že se bude konat další roh, ale nakonec je z toho jen odkop od Fernanda Pacheca.
42'
Přímo z rohu Bilbao nezahrozilo, ovšem balón se do ohně rychle vrátil. Aritz Aduriz se položil do křižné střely z voleje, jež proletěla mezi dvěma obránci, ale pak i kolem pravé tyče Pachecovy brány.
41'
Susaeta měl spoustu prostoru na levém křídle, jenže pokaženým centrem našel pouze Laguardiu. Další pas už posílal krajní bek Berchiche a vybojoval roh.
40'
Yuri Berchiche přetáhl svůj centr z levé strany a Bilbao z následného boje vytěžilo pouze autové vhazování v podání Capy.
39'
Ander Capa našel odvahu a nelehkou individuální akci, kterou se dostal až do pokutového území, ale tam mu jeden z domácích balón ukopl.
38'
Hosté zakombinovali na levé straně, odkud přiletěl centr, ovšem Susaeta v pokutovém území neměl dostatek klidu na nějaké kloudnější zakončení.
37'
Aduriz podstupuje opravdu velký počet soubojů. Ten s Laguardiou prohrál a vzešel z toho aut provedený domácím obráncem Navarrem.
36'
Snad čtyřikrát během necelých dvaceti vteřin se oběma týmům podařilo získat míč ještě v momentě, kdy byl hodně vzdálen od jednoho či druhého brankáře.
35'
Susaeta přetáhl nákop určený pro Aritze Adurize. Pacheco vyběhl ze své branky a na okraji šestnáctky si vysoký balón jednoduše stáhl do rukavic.
34'
Krásně zaplněný dvacetitisícový stadion viděl první střelu na Herrerína. Přesně do něj po Calleriho přihrávce vypálil Ibai Gómez, jenž zkusil štěstí ze sedmnácti metrů.
33'
Calleri poslal míč nechytatelně pro Guidettiho. Alavés tak balón odevzdal a jeho fanoušci na to zareagovali nespokojeným pískotem.
32'
Držení míče: 50% – 50%.
31'
Z centru na zadní tyč resultoval zákrok Manuela Garrcíi a rohový kop. Raúl García hlavičkový souboj prohrál a Calleri odkopl míč co nejdál od své branky.
30'
O rozehrávku se postaral Beňat, jenže pomalý centr se domácím podařilo odhlavičkovat do bezpečí. Přesto se na Pacheca žene další útok.
29'
Ander Capa na pravé straně odpadl od faulujícího Jonyho. Před domácí branku bude moci přiletět centr z pravého křídla.
28'
Jedna z mnoha přihrávek však minula Andera Capu, který čekal na míč na pravé autové čáře. Ani Alavés míč neudržel a po faulu ve středu pole zase brání.
27'
Bilbao přece jenom začíná mít trochu více ze hry a v těchto vteřinách sbírá procenta do statistiky držení míče.
26'
Ibai Gómez skončil na zemi u půlící čáry. Faul se nepískal, a tak se konal první solidnější útok Athletica po pravé straně. Tvrdou střelu z voleje v podání Raúla Garcíi každopádně Herrerín zneškodnil.
25'
Domácí trochu zaváhali v rozehrávce, ale mrzet je to nijak nemusí, protože Raúl García si ihned poté ukopl balón za postranní čáru.
24'
Dani García přihrál z levého kraje velkého vápna do druhé vlny. Adurizovi střela z dálky vůbec nesedla a Pacheco se nemusel nějak vzrušovat.
23'
Brankář Bilbaa směřoval svůj výkop na Adurize. Ten už poněkolikáté fauloval a hra se vrátí na útočnou polovinu Deportiva.
22'
Ani z tohoto mráčku ale nezapršelo. Rozhodčí viděli u penaltového bodu faul na jednoho z hostů a nařídili Herrerínovu rozehrávku.
21'
Znovu domácí tým hledal Guidettiho. Jmenovitě na něj nakopával míč Ibai Gómez a Yeray musel hrát na rohový kop.
20'
Yeray nekompromisním odkopem uťal domácí útok, když nepustil Jonyho krátkou přihrávku ke Guidettimu.
19'
Guidetti byl v pokutovém území až příliš důrazný a místo toho, aby se dostal k přihrávce z levého křídla, tak fauloval.
18'
První menší závar před hostujícím gólmanem. Vše se ale obešlo bez zakončení a brejk Bilbaa zase skončil kousek za půlící čarou.
17'
Berchice vhazoval nedaleko od domácí šestnáctky, jenomže jeho spoluhráči o míč v následných soubojích rychle přišli.
16'
V úvodní čtvrthodině se neudálo prakticky nic, co by se mohlo vrýt do paměti fanoušků. Na trávníku je to velký boj o každý metr.
14'
Dani García ve středovém kruhu naběhl do Rubéna Duarteho a jako první fotbalista si od hlavního arbitra Lahoze prohlédl žlutou kartu.
13'
Aritz Aduriz pomohl při bránění standardní situace a trochu neohrabaně odkopl balón na roh, ze kterého domácí jedenáctka rovněž nezahrozila.
12'
Guidettiho minul centr z levého křídla. Balón propadl až k rohu vápna na Gómeze, jenž ho vracel do ohně, ale defenziva Bilbaa nedopustila žádné ohrožení své branky.
11'
Klíčový hlavičkový souboj před brankou Fernanda Pacheca zvládli domácí fotbalisté. Athletic se vrátil s míčem až k Herrerínovi a pak přišla laciná ztráta.
10'
Laguardia povalil na zem Adurize a Bilbao bude moci poslat jeden z mnoha nákopů až do pokutového území. U míče stojí Beňat.
9'
Když už to vypadalo, že Alavés zkusí rozjet kombinační akci po zemi, tak přišla naprosto nepřesná přihrávka od Ibaie Gómeze. Míč pro hosty.
8'
A znovu dlouhý nákop na faulujícího Adurize. Přes padesát metrů přihrával také jeden z domácích a poslal balón k Herrerínovi.
7'
Prakticky totožná situace byla k vidění také na druhé straně, kde se proti pravidlům provinil střelecky se trápící John Guidetti.
6'
Beňatův dlouhý pas našel Adurize, který se snažil zpracovat míč na hranici pokutového území, ale během toho si pomohl menším faulem.
5'
Herrerín sebral nepřesný nákop přes většinu délky hrací plochy. Bilbao se pokusilo zabydlet na útočné polovině, jenže nepřesnou přihrávkou darovalo Navarrovi vhazování.
4'
Córdoba se nechal obrat o míč na vlastní polovině. Po faulu na Xima Navarru rozehrál Laguardia k vlastnímu brankáři Pachecovi.
3'
Švédský útočník Guidetti využil mírného kontaktu s Martínezem a řekl si o faul, po kterém domácí pokračují v útočné aktivitě.
2'
Deportivo na nic nečekalo a okamžitě vyrazilo vstříc Herrerínovi, který se svými kolegy úspěšně čelil premiérovému rohovému kopu.
1'
Úvodní výkop zápasu obstarali domácí, kteří nastupují v modrobílých, zatímco hosté v červenobílých dresech.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, García (C), Pina, Jony – Calleri, Guidetti.
Náhradníci: Sivera – Martín, Bastón, Burgui, Sobrino, D. Torres, Wakaso.

Athletic Bilbao: Herrerín – Capa, Yeray, I. Martínez, Berchiche – Dani García, Beñat – Susaeta (C), Raúl García, I. Córdoba – Aduriz.
Náhradníci: Simón – Guruzeta, Muniain, Núñez, San José, I. Williams, de Marcos.

Rozhodčí: Lahoz – Devís, Fernández.
Athletic Bilbao

Baskický klub zůstává jedním ze tří zakládajících celků Primera División (od roku 1929), které nikdy nesestoupily z nejvyšší soutěže. Dalšími dvěma kluby nepřekvapivě jsou Real Madrid a Barcelona.

Letos se tento fakt skloňuje častěji, neboť Bilbau se vůbec nevydařil vstup do probíhající sezóny, neboť v úvodních patnácti kolech Athletic zvítězil jen dvakrát a to v první a také zatím posledním zápase, přičemž obě vítězství se urodila na vlastním stadiónu, naposledy 1:0 nad Gironou.

V tabulce Bilbau před dnešní dohrávkou patří sestupové osmnácté místo, k panice je ale ještě daleko, neboť na nesestupové pásmo Lvi ztrácejí jediný bod.
Deportivo Alavés

Deportivo Alavés se v úvodu sezóny stalo největším překvapením soutěže, když chvíli i vévodilo celé tabulce, v posledních týdnech už to ale tak ideální není, když v posledních pěti kolech Alavés získal jen čtyři body za jednu výhru, jednu remízu a tři porážky, přesto stále může pomýšlet na boj o evropské poháry.

Nutno ale podotknout, že všechny tři zmíněné porážky se udály na stadiónech soupeřů, na vlastním Estadio Mendizorrotza, kde se odehraje dnešní utkání, Alavés zůstává neporažen (4-3-0, skóre 9:5).

V roce 2016 se Alavés po dlouhých deseti letech vrátil do španělské nejvyšší soutěže, po návratu přivítal Bilbao na svém stadiónu dvakrát a v obou zápasech Deportivo slavilo vítězství (1:0 v květnu 2017 a 3:1 v květnu 2018).
Hezký pondělní večer při sledování přenosu z dohrávky šestnáctého kola španělské La Ligy, střetnou se dva týmy z opačných pólů tabulky, sedmé Deportivo Alavés přivítá osmnáctý Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.