D. Alavés - CD Leganés | ONLINE | 7.4.2019 12:00 | La Liga 2018/2019 | ŽIVĚ | iSport.cz

La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : CD Leganés - 7. dubna 2019   12:00

D. Alavés
18' Calleri
1:1
(1:0)
CD Leganés
90+3' J. Silva  (Santos)
D. Alavés
Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Inuj (78. Twumasi), García (C), Pina, Jony (89. Navarro) – Calleri, Bastón (75. Wakaso).
Sivera – Brašanac, Guidetti, Navarro, Twumasi, Vigaray, Wakaso.
Mateu Lahoz – Cebrián, Naranjo
CD Leganés
Cuéllar – Nyom, Bustinza (C) (69. Arnaiz), Tarín, Siovas, J. Silva – Gumbau, R. Pérez, Eraso (75. Santos) – Merino (75. El Zhar), Braithwaite.
Lunin – El Zhar, Arnaiz, Juanfran, Santos, D. Reyes, Vesga.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 1:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 17:15.
Fotbalisté Deportiva Alavés remizovali s CD Leganés 1:1, když na domácí penaltovou trefu Calleriho z úvodní dvacetiminutovky hosté odpověděli až v nastaveném čase, kdy nevídanou branku vstřelil Jonathan Silva a postaral se o zaslouženou dělbu bodů.

Alavés v tabulce zůstává sedmé, už za chvíli jej ale bude moci přeskočit Athletic Bilbao, Leganés se posouvá na jedenácté místo.
90+4'
90+3'
Leganés právě vstřelili branku! V nastaveném čase hosté vyrovnávají! JONATHAN SILVA na levém křídle chtěl velmi pravděpodobně centrovat, míč se ale neuvěřitelně snesl ke vzdálenější tyči Pachecovy branky!
90+1'
Rozhodčí Mateu Lahoz oddaluje závěr zápasu o čtyři nastavené minuty.
89'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Ximo Navarro.

Velmi defenzivně laděné střídání, krajního záložníka nahrazuje obránce.
87'
Žlutou kartu dostává Patrick Twumasi (Deportivo Alavés).
86'
Velmi tvrdý souboj Wakasa s Laguardíou, rozhodčí Mateu Lahoz nechal ve hře pokračovat a domácí budou moci vhazovat.
84'
Santos běžel zcela osamocen na brankáře Pacheca, kterého také obešel, pak ale z ostrého úhlu mířil jen do boční sítě, rozhodčí mu ale odmávali ofsajd.
83'
Braithwaitova kolmice na rozběhnutého Santose byla příliš dlouhá, pod nohami rozběhnutého uruguajského fotbalisty ale byl včas brankář Pacheco.
81'
Před brankou je pak pískán nedovolený zákrok Nyomovi a kopat se bude od Fernanda Pacheca, byť je to hostující obránce, kdo si stěžuje, že byl tahán za dres.
81'
Arnaiz na levém křídle vybojoval rohový kop, standardní situace pro Leganés.
80'
Hosté se usadili na polovině Deportiva a za pískotu publika hledají cestu do domácí defenzivy.
78'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Patrick Twumasi.
76'
Žlutou kartu dostává Rodrigo Ely (Deportivo Alavés).
75'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Javi Eraso, přichází Michael Santos.
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Sabin Merino, přichází Nabil El Zhar.
75'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Borja Bastón, přichází Mubarak Wakaso.
73'
Calleri se na pravém křídle neprotlačil mezi bránící dvojicí Tarín – Silva.
72'
Nepřesný centr Gumbaua doletěl jen do míst, kde kraloval brankář Pacheco.
71'
Inuj střílel ze střední vzdálenosti, trefil ale jen bránícího Rodriga Tarína.
69'
Střídání v týmu CD Leganés: ze hřiště odchází Unai Bustinza, přichází José Arnaiz.
69'
Domácí se z rohu nijak neprosadili, pak navíc Duarte musel hasit rychlý brejk hostů jen za cenu žluté karty.
68'
Calleriho na pravém křídle nepustil k centru Siovas, domácí budou zahrávat rohový kop.
66'
Jonyho dobře bránil Nyom, domácí záložník jej navíc fauloval a hrát mohou hosté.
65'
Po dalším faulu domácí zahrávali standardní situaci už na útočné polovině, Jonyho centr ale doletěl přímo do rukavic brankáře Cuéllara.
63'
García byl faulován u postranní čáry, rozehrávky se ujme domácí brankář Fernando Pacheco.
62'
Velmi nepovedená střela Manuela Garcíi, míč trefil vnějším nártem a nasměroval jej velmi daleko od Cuéllarovy branky.
61'
Deportivo na trávníku přebírá iniciativu, domácí už jsou zase rozestaveni po útočné polovině.
59'
Jony se pak pokusil ohrozit Cuéllara přímou střelou z ostrého úhlu, míč ale nasměroval těsně nad břevno, nicméně hostující brankář měl situaci pod kontrolou.
58'
Jonathan Calleri vybojoval standardní situaci na pravém křídle.
56'
Další neúspěch Braithwaita, hostujícího útočníka tentokrát obral o míč Manuel García.
54'
Braithwaite potáhl míč po útočné polovině, před pokutovým územím si ale naložil příliš velké sousto a proti výrazné početní převaze neměl šanci na úspěch.
53'
Po Nyomově centru se v pokutovém území objevil naprosto osamocený Gerard Gumbau, míč ale jen jemně pohladil a trefil brankáře Pacheca! To byla obrovská šance pro Leganés.
52'
Martín pronikl po pravé straně hřiště, pak ale příliš přetáhl svůj centr a nasměroval jej do území nikoho.
50'
Na centr Nyoma si naskočil dosud zcela neviditelný Braithwaite, tísněn Manuelem Garcíou ale dánský útočník nedokázal svoji hlavičku nasměrovat na branku.
49'
Hosté se přesunuli na útočnou polovinou a budou vhazovat u rohového praporku.
48'
Žlutou kartu dostává Martín (Deportivo Alavés).

Martín je potrestán žlutou kartou za zásah do obličeje Gumbaua.
46'
V prvním poločase souboje Deportiva Alavés s Leganés jsme viděli jen minimum vzruchu, přesto to domácím zatím stačí k vedení díky penaltové trefě Jonathana Calleriho.

To byla shodou okolností vůbec jediná šance domácích během prvního poločasu, hosté zahrozili jen únikem Merina, jenž ještě za bezbrankového stavu zahodil stoprocentní příležitost.
45+1'
45+1'
Po následném centru byl před brankou Pacheco faulován Unaiem Bustinzou.
45'
Jonathan Silva byl faulován ve středu hřiště při průniku kolem Tomáse Piny.
43'
Gumbau napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho štiplavý projektil Pacheco vyrazil.
41'
Sabin Merino pronikl po pravé straně hřiště, pak na jeho jemný centr těsně nedosáhl nabíhající Gumbau. U vzdálenější tyče si pak míč ještě našel Jonathan Silva, i jeho pas před branku ale byl nepřesný.
39'
Domácí teď zdařile rozebrali defenzivu soupeře, Jony se na levém křídle objevil zcela sám, pří pokusu o centr se ale ukopl a míč nasměroval za branku.
38'
Erasův centr do pokutového území trefil jen bránícího Manuela Garcíu, hosté ale zůstávají v držení míče.
36'
Nepřesný centr Jonyho doletěl jen ke Cuéllarovi, ten se hned pokusil velmi dlouhým výkopem založit rychlý protiútok, Eraso ale neměl šanci míč zkrotit ve hřišti.
34'
Nedorozumění mezi Bustinzou a Cuéllarem, kapitán Leganés před svým brankářem odehrál míč do zámezí a znemožnil tak Cuéllarovi míč jednoduše zachytit.
32'
Unai Bustinza byl tentokrát faulován Tomásem Pinou a ten se stává prvním domácím hráčem se žlutou kartou.
30'
Unai Bustinza ve středu hřiště stáhl Borju Bastóna. Hostující kapitán si musí dávat pozor, neboť už hraje pod žlutým ohrožením.
29'
Inujův centr zachytil Cuéllar a už hledá, komu by rozehrál.
28'
Na Duarteho nákop nedosáhl Bastón, míče se zmocnil Iván Cuéllar.
26'
Hosté z této nadějné standardní situace nic nevytěžili, Gumbau střílel jen do zdi.
25'
Javi Eraso vybojoval nedovolený zákrok v blízkosti pokutového území domácích a to bude velmi nebezpečná palebná pozice pro Leganés.
23'
Série nepřesností na obou stranách, mimochodem úspěšnost přihrávek hostů je na padesáti procentech a domácí této hodnoty ani nedosahují.
21'
Nepřesný centr Jonathana Silvy doletěl až za branku Deportiva a odkopu od branky se ujme Fernando Pacheco.
19'
Hosté udělali výraznou chybu hned po výkopu ze středového kruhu, Bastón ale nepřesně přihrával na levé křídlo Jonymu.
19'
Po penaltě ještě viděl žlutou kartu za protesty i Javi Eraso.
18'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
JONATHAN CALLERI s přehledem kopl penaltu do protipohybu brankáře Cuéllara a otevírá skóre zápasu!
16'
Žlutou kartu dostává Unai Bustinza (CD Leganés).
16'
V pokutovém území byl Calleri sražen Bustinsou a rozhodčí Mateu Lahoz k nevoli hostů ukazuje na bílý bod!
16'
Penalta pro Alavés!
16'
Jonyho centr od rohového praporku jen proletěl pokutovým územím a doskákal za vzdálenější postranní čáru.
15'
Jony pronikl po levém křídle, následnou přihrávku před branku Unai Bustinza srazil vedle branky a pokračovat se bude rohovým kopem Deportiva.
14'
První výraznou šanci měli hosté! Sabin Merino dostal výbornou přihrávku za domácí obranu a běžel zcela osamocen vstříc brankáři Pachecovi, ten jeho ránu vyrazil a poté pokryl i dorážku Javiho Erasa!
12'
Neúspěšná akce hostů po levém křídle, po Gumauově nedovoleném zákroku bude rozehrávat brankář Pacheco.
10'
Ani hosté ale ze svého prvního rohu nedokázali nijak ohrozit soupeřova brankáře, Gerard Gumbau jen nakopl míč až na tribunu za domácí brankou.
9'
Sabin Merino si na hranici pokutového území nenašel střelecký prostor, v souboji s Duartem vybojoval alespoň rohový kop pro Leganés.
8'
Bastón po zisku míče podnikl rychlý útočný výpad po ose hřiště, pak přihrál do křídla Jonymu, toho ale odstavil od míče důrazný Allan Nyom.
7'
Po zákroku Borjy Bastóna hosté budou rozehrávat volný kop ze středu hřiště.
5'
Jonyho centru se hosté bezpečně ubránili a odehráli míč za postranní čáru.
4'
Domácí vybojovali rohový kop a mohou se nastěhovat před branku Ivána Cuéllara.
3'
Neúspěšná souhra Piny s Inujem u levé postranní čáry, hosté vhazují.
1'
Rozehráno! Deportivo hraje tradičně v modro-bílých dresech, hosté oblékli tmavou kombinaci.
1'

Deportivo Alavés: Pacheco – Martín, Laguardia, Ely, R. Duarte – Inuj, García (C), Pina, Jony – Calleri, Bastón.
Náhradníci: Sivera – Brašanac, Guidetti, Navarro, Twumasi, Vigaray, Wakaso.

CD Leganés: Cuéllar – Nyom, Bustinza (C), Tarín, Siovas, J. Silva – Gumbau, R. Pérez, Eraso – Merino, Braithwaite.
Náhradníci: Lunin – El Zhar, Arnaiz, Juanfran, Santos, D. Reyes, Vesga.

Rozhodčí: Mateu Lahoz – Cebrián, Naranjo.
CD Leganés

Leganés se nachází v opačné situaci oproti Alavésu. Po dlouhou část sezóny hospodařil mírně nad čarou ponoru do druhé ligy, výborně si ale vedl v posledních dvou kolech, kdy po výhře 2:0 na hřišti již zmiňovaného Getafe Leganés zdolalo i Valladolid 1:0.

V těch dvou zápasech se Leganés přitom muselo obejít bez svého nejlepšího střelce Jusúfa Nasjrího, marocký útočník si poranil koleno a bude chybět i v dnešním zápase. Nasjrí vstřelil i jedinou branku prvního vzájemného zápasu s Deportivem Alavés a mimo hru je kvůli testu za žluté karty i Guido Carillo, autor jediné trefy z minulého utkání s Valladolidem.
Deportivo Alavés

Fotbalisté Deportiva Alavés nezvládli poslední dvě kola, jinak ale zažívají skvělou sezónu a nadále bojují nejen o účast v evropských pohárech, ale rovnou dokonce v Lize mistrů. Ještě před minulým víkendem dokonce figurovali na čtvrté pozici zajišťující účast v soutěži největších evropských gigantů, trochu jim ale podlomila kolena poslední dvě kola, nejdříve Alavés podlehl Atléticu Madrid v domácím prostředí 0:4 a pak si přivezl prohru 0:2 ze Sevilly.

Po drobném propadu tabulkou tak baskický klub vstupuje do dnešního utkání ze sedmé příčky, ale jen s tříbodovou ztrátou na čtvrté Getafe. Mezi oběma příjemnými překvapeními této sezóny jsou pátá Valencia a šestá Sevilla, přičemž Valencia už má svůj zápas tohoto kola neúspěšně za sebou, když včera podlehla 0:2 Rayu Vallecano.
Hezké nedělní poledne při sledování úvodního utkání nedělního programu 31. kola španělské La Ligy, v němž Deportivo Alavés vyzve CD Leganés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.