La Liga - 25. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Celta Vigo - 23. února 2019   18:30

D. Alavés
Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte – Brašanac (77. Wakaso), Pina, García – Inuj (77. Rolán), Calleri (82. Bastón), Jony.
Sivera – Wakaso, Bastón, Marín, Rolán, A. Blanco, Vigaray.
Celta Vigo
Blanco – N. Araujo, Costas, Hoedt – Mallo, Lobotka, Yokuşlu (66. Beltrán), Juncà – Méndez (90+3. Jozabed), Gómez, M. Jensen (69. Boufal).
S. Álvarez – Jozabed, Hjulsager, Apeh, Boufal, Cabral, Beltrán.

Držení míče: 47 % : 53 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 10:1. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 15:9.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí! Celta Vigo si odváží z Alavés bod za bezbrankovou remízu.

Bez gólů, bez šancí, bez většího nasazení. Ani jeden z týmů se v úvodním dějství příliš nepředvedl. Jedinou nebezpečnější příležitost v první půli měli hosté. V jedenácté minutě pronikl do vápna z levé strany Mathias Jensen, ale místo střely přihrával a ani následné nůžky Méndese brankáře Pacheca nepřekvapily.

Ani po změně stran šancí výrazně nepřibylo. Po hodině hy protáhl tvrdou střelou z volného přímého kopu Jony Rubéna Blanca. V devadesáté minutě sice Maxi Gómez dopravil míč až do sítě, ale po zcela jednoznačném ofsajdu. Hlavní rozhodčí branku nemohl uznat.
90+3'
90+3'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Jozabed.
90+2'
Araujo opět dlouho čekal s autovým vhazováním. Nakonec se hosté přece jen dostali k míči na pravém kraji, ale Hugo Mallo se až k zakončení ve vápně neprosadil.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Maxi Gómez sice dokázal dopravit míč po samostatném úniku do sítě, ale jen po přecházejícím ofsajdu. Hlavní rozhodčí ještě pustil situaci, ale poté se poradil u videa a branku neuznal.
89'
S blížícím se závěrem zápasu přibývá faulů. Nyní podržel za dres Lobotku Tomás Pina. Hosté rychle rozehráli, ale míč skončil po nepřesné přihrávce u Pacheca.
88'
Diego Rolán vletěl do pokutového území jako tank. Při snaze hlavičkovat zboural bránícího Costase, ale ani tak nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
87'
Hosté šetří každou sekundu. Nyní dlouho otálel s rozehrávkou zpoza postranní lajny Néstor Araujo, ale zatím se zdržování obešlo bez udělené žluté karty.
86'
Už už to vypadalo, že by se Sofiane Boufal mohl ze strany hnát do vápna. Nepřesného zpracování ale využil k vyběhnutí proti střelci Pacheco.
85'
Právě Fernando Pacheco se snažil rychle rozehrát do útoku na Jonyho, ale hostující obrana byla včas v solidním počtu za balonem.
84'
Méndese zastavil jen za cenu faulu Mubarak Wakaso. Hosté se tak mohli přesunout až do pokutového území Alavés. Lehký centr ale přistál jen u Pacheca.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením do konce druhého poločasu. Celta drží bezbrankové skóre na trávníku favorizovaného Alavés.
82'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jonathan Calleri, přichází Borja Bastón.
81'
Celta Vigo dokonce rozehrávali rohový kop. Před Pachecem se dostal k hlavičce ze záklonu Gómez, ale pomohl si dalším faulem a tak by ani možná branka neplatila.
80'
Také hosté se mohou zahrozit. Méndes nebezpečně kličkoval před vápnem Alavés, dokonce si poradil se dvěma obránci, ale poté už mohl odkopnout do bezpečí Navarro.
79'
Blanco dlouhým výkopem pouze pozdravil svého kolegu v brance soupeře Pacheca. Domácí zkoušeli následně projít středem trávníku, ale přes zhuštěný prostor se jim to nepodařilo.
78'
Alavés se i nadále snaží zápas rozhodnout. Střídající Rolán narazil ještě před vápnem na Hoedta a přišel o míč. Při snaze vybojovat ho zpět fauloval.
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Darko Brašanac, přichází Mubarak Wakaso.
77'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Takaši Inuj, přichází Diego Rolán.
76'
Celta Vigo nyní se štěstím získala míč u středového kruhu. Od Malla následně putoval míč směrem ke Gómezovi. Ten byl ale obrán o hrací předmět Pinou.
75'
Brašanac posouval míč nad obranou do vápna, následně se skácel ve vápně García po souboji s Juncou, ale hlavní rozhodčí byl blízko a penaltu nepíská.
74'
Alavés pospíchá s rozehrávkou. Aktuálně šestý tým LaLigy by totiž v případě vítězství mohl využít zaváhání Sevilly a posunout se už na čtvrté místo.
73'
Alavés mohlo rozehrávat z místa přestupku. Dlouhý pas do šestnáctky posílal Jony, nakonec pálil z blízkosti Calleri, ale Blanco dokázal svůj tým v kritický okamžik podržet.
71'
Znovu byl v akci Sofiane Boufal. Tentokrát hledal Gómeze, který ale o balon rychle přišel. Na druhé straně musel hasit nebezpečný protiútok faulem za žlutou kartu Hugo Mallo.
70'
Ke slovu se dostává také Celta Vigo. Hosté se museli do této chvíle ve druhém poločase převážně bránit. Nyní ale dostal střídající Boufal míč do vápna, kde sebral nebezpečí do rukavic Pacheco.
69'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Sofiane Boufal.
68'
Brais Méndes si navedl z levé strany míč až k ose trávníku, poté se kličkou zbavil Maripána, ale táhlou střelou k levé tyči Pacheca nepřekonal.
67'
Po několika hlavičkách ve středu pole se dostal k míči Hugo Mallo. Právě od krajního obránce Celty však míč skončil za postranní lajnou.
66'
Střídání v týmu Real Club Celta de Vigo: ze hřiště odchází Okay Yokuşlu, přichází Fran Beltrán.
65'
Alavés ještě rozehrávalo rohový kop, ale Brašanacova hlavička neměla větší šanci na úspěch. Rozehrávat bude od své branky Rubén Blanco.
64'
Manuel García obral o balon Yokusla, následně dvěma rychlými kroky přišel do vápna, odkud vyslal pořádně prudkou ránu k levé tyči. Blanco stačil míč vytáhnout na rohový kop.
63'
Jako poslední záchrana nyní vletěl do souboje v pokutovém území Hugo Mallo. Po balonu se řítili Calleri společně s Jonym, ale Mallo stačil včas zasáhnout.
62'
Calleri se tlačil s míčem u kopačky do vápna. Na Costase si ale nepřišel, stoper Celty dokázal míč odkopnout daleko mimo nebezpečný prostor před šestnáctkou.
61'
Rubén Duarte vidí od sudího žlutou kartou, po tom, co sestřelil ve středu pole rozehrávajícího Méndese.
60'
I po hodině hry je stav zápasu 0:0. Ve druhém poločase se ale začínají tvořit šance. Lépe nakročeno k otevření skóre mají domácí.
59'
Alavés se usadilo na útočné polovině. Spolupráce Brašanace s Pinou ale neklapla podle představ, hosté se však uchýlili jen k dalekému odkopu.
58'
Alavés ještě pokračovalo v tlaku rohovým kopem. Ve vápně hlavičkoval v nouzovém postavení Tomás Pina a podle toho to také dopadlo. Míč skončil daleko vedle.
57'
Domácí navíc měli k dispozici nadějnou rozehrávku od rohového praporku. Míč si postavil na místo přestupku Jony. Sedmadvacetiletý Španěl mířil přes pětičlennou zeď ke vzdálenější tyč, ale Blanco byl na místě.
56'
Maripán společně s Laguardiou zastavili akci hostů. Na druhou stranu poté mohl pádit s balonem u nohy Calleri, kterého zastavil jen za cenu žluté karty Okay Yokuslu.
55'
Brašanac nepříjemně dotíral na Costase. Hosté se dokázali prokombinovat až do útoku, ale těsně před vápnem byl sražen k zemi Gómez. Hlavní rozhodčí nepíská.
53'
Lobotka ustál atak Piny. Hosté mohli pokračovat v akci na levém kraji. Gómez si pomohl přihrávkou na Juncu, ale přes zhuštěný prostor před vápnem cesta nevedla.
52'
Johy posílal přízemní přihrávku před Blanca. Calleri nyní zkoušel zakončit ve skluzu, ale k balonu mu chybělo několik decimetrů.
51'
Manuel García našel povedeným centrem Calleriho, který sice dokázal hlavičkovat směrem na branku, ale byl při Garcíově přihrávce v ofsajdu.
50'
Do útoku se poprvé ve druhém poločase vydali také domácí hráči. Jony čekal na balon v pokutovém území, ale dlouhý hod zpoza postranní lajny k němu nedoputoval.
49'
Rubén Blanco rozehrával od své branky jen do kombinace. K Lobotkovi se seběhli hned tři soupeři, slovenský záložník přišel o balon, ale zachránil ho hvizd rozhodčího.
48'
Celta vstoupila do druhého dějství ve vyšším tempu. Mallo byl opět u balonu na pravém kraji, ještě si dokázal narazit s Méndesem, ale to už byla domácí obrana na svých místech.
47'
Druhý poločas odstartoval rozehrávkou hostujícího týmu. Costas musel rychle odkopávat míč před napadajícím Jonym. Následně se hosté přesunuli do vápna soupeře, ale Mallo se proti Duartemu neprosadil.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:33.
Tři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí bezbrankovou remízou.

45+3'
45+2'
Hosté měli k dispozici vhazování u středové čáry. Mallovi ale po zpracování odskočil míč od kopačky až k Maripáovi. Poté se provinil faulem Ximo Navarro a je potrestán žlutou kartou.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase tři minuty.
45'
Ximo Navarro dokázal čistě obrat o balon Juncu. Domácí mohli ještě jít do útoku, ale v pokutovém území si pomohl při snaze získat prostor ke hlavičce Calleri.
44'
Minutu před pauzou se dostal k balonu Okay Yukuslu. Turecký záložník Celty zkoušel najít Méndese, toho opravdu našel, ale útočník hostů byl v milimetrovém ofsajdu.
43'
Celta Vigo drží balon u středu trávníku. Lobotkova přihrávka na pravou stranu našla Malla, který si ještě narazil s Méndesem, ale to bylo vše.
42'
Stanislav Lobotka byl pod tlakem hned tří napadajících hráčů soupeře, poté dal zodpovědnost Juncovi, který zvolil dlouhý nákop do bezpečí.
41'
Kuriózní situace! Trávník se začal v průběhu hry kropit. Hlavní rozhodčí musel na okamžik zápas přerušit, ale vše už je v pořádku a může se pokračovat.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Rubén Blanco nespěchal s rozehrávkou od své branky a vysloužil si od domácího publika pískot.
39'
Hoedt odkopával míč až za postranní lajnou a domácí měli nadějnou příležitost. Po autovém vhazování se dostal k hlavičce Inuj, ale míč zamířil pouze nad břevno.
37'
Ve střední části trávníku byl zadržen Garcíou Yokuslu. Hosté ale nedokázali rozehrávky opět využít a pokračují v kombinaci u středového kruhu.
36'
Laguardia rozehrál útočnou akci Alavés. V pokutovém území se sice skácel na zem Jony, ale o faulu Costase nemohla být řeč. Útočník domácího týmu pádu výrazně přidal.
35'
Ani na druhé straně se nedaří. Jony si nabíhal za obranu, ale přetažená přihrávka skončila po odskoku po trávníku až u Blanca.
34'
Ani s přibývajícím časem se nemůže jeden z týmů usadit na útočné polovině. Araujo sice posílal míč podél postranní lajny, ale Mallo byl obsazen.
33'
García zaváhal při rozehrávce a hned bylo před domácí brankou horko. Pacheco musel řešit nepříjemnou střelu Méndese, naštěstí pro gólmana Alavés šel pokus do středu branky.
32'
Gómeze nedovoleně zastavil na třiceti metrech od branky Tomás Pina. Celta Vigo rozehrávala volný přímý kop, ale v pokutovém území se postaral o bezpečí Pacheca Maripán.
31'
Další mizerná přihrávka. Tomás Pina hledal Calleriho, ale místo toho poslal míč až do náruče hostujícího brankáře Rubéna Blanca.
30'
Ani půlhodina hry větší šanci nenabídla. Méndes sice proklouzl do pokutového území, poté zkoušel Junca najít Jensena, ale ten s prudkou přihrávkou už nepočítal.
29'
Hosté postupovali do útoku v nadějném počtu. Gómez čekal na přihrávku na hranici vápna, ale nedočkal se. Jensenův pas zastavil ještě před útočníkem Celty Laguardia.
27'
Od rohového praporku se ale domácím nezadařilo. Manuel García si sice naskakoval na zadní tyči, ale míč ho o několik desítek centimetrů přeletěl.
26'
Nyní už měl Inuj před sebou o něco více prostoru. Takaši Inuj si popíchl míč kolem Costase, který ale dokázal na poslední chvíli zahrát na rohový kop.
25'
Brašanac vyslal do útoku Inuje. Japonský útočník bojoval o míč proti Hoedtovi, co to jen šlo, ale nakonec bude rozehrávat od vlastní branky Blanco.
24'
Costas poslal přízemní pas na Lobotku, slovenský záložník ještě prodlužoval na Gómeze, který ale už byl za posledním obráncem.
23'
Od Navarra se odrazil míč jen k hostujícím útočníkům. Jensen zkoušel individuálně proniknout do vápna, ale Laguardia ho dokázal skvěle vykrokovat.
22'
Hugo Mallo sice našel míč na pravé straně ve volném prostoru, ale pořádně nepřesným centrem odpálil balon až daleko za koncovou lajnu.
21'
Ani více jak dvacet minut branku nepřineslo. Ve středovém kruhu nyní schytal pořádně tvrdý úder Brais Méndes. Hosté ale rozehrávky nevyužili a u balonu jen jen Blanco.
20'
Rubén Blanco chtěl vyběhnutím mimo vápno pomoci obráncům, ale spíše jim zatopil. Hoedt musel podstoupit souboj u postranní lajny a domácí budou nakonec vhazovat.
19'
Celta se zatahuje až do vlastního vápna. Na Garcíův centr si ale naskočil jako jediný Blanco a sebral míč pohodlně do rukavic.
18'
S Brašanecem spolupracoval na pravém kraji Takaši Inuj. Japonský útočník následně přihrával pod sebe na Pinu, který už v rychlé akci domácího týmu nepokračoval.
17'
Yokuslu zkoušel překvapit domácí obranu dlouhým pasem na rozběhnutého Jensena. Dánský útočník Celty se však proti Laguardiovi vůbec k balonu neprosadil.
16'
Celta měla k dispozici rozehrávku od rohového praporku. Juncův pas do šestnáctky zastavil na první tyči Navarro, ale hosté budou pokračovat autem.
15'
Alavés se snaží uklidnit hru ve středu pole. Pina si několikrát přihrál s Garcíou, ale tomu napotřetí utekl balon až za postranní lajnu.
13'
Maxi Gómez musel být ošetřován na hrací ploše. Sám ale v předchozích sekundách fauloval a tak se rozehrávalo proti brance hostujícího celku. Ve vápně se předvedl jen Rubén Blanco.
12'
Lobotka přišel o balon těsně před vápnem, domácí na nic nečekali a hned mířili směrem k Blancovi. Míč ale jen prosvištěl kolem levé tyče.
11'
Pořádně nebezpečná situace před domácí brankou! Junca vysunul na levé straně Jensena, ten se v pokutovém území uvolnil, ale v gólové šanci ještě přihrával pod sebe. Ani následné nůžky Méndese už se do branky nevešly.
10'
Úvodní desetiminutovka příliš fotbalové krásy nenabídla. Costas musel pod tlakem hrát jen k Blancovi, který se s rozehrávkou příliš nepáral a napálil míč daleko na útočnou polovinu.
9'
Celta Vigo se snaží určovat tempo zápasu, ale dále než několika metrů za půlící lajnu se zatím hostující tým s balonem nedokázal probojovat.
8'
Od Blanca putoval balon na pravou stranu, kde podstoupil tvrdý hlavičkový souboj Mallo s Duartem. Úspěšnější byl domácí krajní obránce, který se udržel na nohou a získal míč.
7'
Calleri se nedokázal prosadit proti vysokému Costasovi. Následně musel García hrát jen za postranní lajnu, aby náhodou nenamazal napadajícímu Méndesovi.
6'
Inuj sice sklepl míč do středu trávníku na Pinu, ten byl ale okamžitě obrán o balon a poté musel faulovat. Lobotka rychle rozehrál, ale hosté museli začít až od brankáře.
5'
David Junca společně s Jensenem kombinovali na levé straně, následně se odvážil k centru právě druhý jmenovaný, ale v pokutovém území domácího týmu zasáhl Laguardia.
4'
Rubén Blanco si poprvé sáhl na balon. Přetažený pas Brašanace odskočil od trávníku jen do náruče hostujícího gólmana. Ani Celta se ale v úvodu příliš do útoku nežene.
3'
Po několika soubojích u středového kruhu se balon odrazil k nohám Navarra. Alavés následně zkoušelo projít do útoku po pravém kraji, ale Inuj si na Hoedta nepřišel.
2'
Alavés začíná zápas zdlouhavou kombinací ve středu pole. Od Brašanace ale zamířil míč jen za postranní lajnu a vhazovat tak mohou hosté.
1'
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali domácí fotbalisté. Pina hledal rychlou přihrávkou na levou stranu Jonyho, ale obrana Celty napoprvé uspěla.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas pětadvacátého kola nejvyšší španělské soutěže LaLigy může za několik málo okamžiků odstartovat.

Deportivo Alavés: Pacheco – Navarro, Laguardia, Maripán, R. Duarte – Brašanac, Pina, García – Inuj, Calleri, Jony.
Náhradníci: Sivera – Wakaso, Bastón, Marín, Rolán, A. Blanco, Vigaray.

Real Club Celta de Vigo: Blanco – N. Araujo, Costas, Hoedt – Mallo, Lobotka, Yokuşlu, Juncà – Méndez, Gómez, M. Jensen.
Náhradníci: S. Álvarez – Jozabed, Hjulsager, Apeh, Boufal, Cabral, Beltrán..

Deportivo Alavés

Alavés zakončilo loňský ročník nejvyšší španělské soutěže konečným čtrnáctým místem, ale s pořádným náskokem na sestupové příčky. Závěr sezony ale nebyl od Alavés vůbec špatný, v posledním měsíci dokázalo porazit zvučnější týmy v čele s Malagou nebo Bilbaem.

V přípravě na aktuální sezonu odehrálo Alavés hned osm zápasů pouze se španělskými protivníky. Po těsných vítězstvích nad Oviedem a Realem Sociedad však v generálce Alavés podlehlo 1:2 Huesce, když oba týmy dohrávaly téměř celý druhý poločas v deseti.

Nepříliš povedená předešlé sezona je ale dávno zapomenuta. Nyní patří Alavés po čtyřiadvacátém kole fantastické šesté místo. Navíc na čtvrtou Sevillu ztrácí pouhý jeden bod! V roce 2019 ale Alavés čeká na solidnější formu. Hned čtyři utkání v řadě Alavés nedokázalo dovést do vítězného konce, až před dvěma týdny se podařilo vyhrát na domácí půdě 2:0 nad Levante. V minulém kole poté Alavés uhrálo bod za remízu 1:1 s Betisem.
Real Club Celta de Vigo

Celta Vigo působila v loňské sezoně v klidném středu tabulky. Tým z úplného západu Španělska se po nevydařeném závěru roku usadil na konečném třináctém místě s velkým odstupem od sestupových pozic.

Ani příprava na novou sezonu nejvyšší španělské soutěže se Vigu nevydařila. Z pěti odehraných zápasů se Celta neradovala z vítězství ani jednou. Cenné mohou být pro španělský celek nerozhodné výsledky proti silným zahraničním týmům v čele s portugalskou Bragou nebo anglickým Fulhamem. Generálka dopadla jen těsně pro Mohuč, která si ze Španělska odvezla vítězství nad Celtou 2:1.

Celta má po více než polovině sezoně velké potíže. Na osmnáctou, tedy sestupovou příčku má náskok pouze jediný bod. Dlouhou sérii bez získaného bodu od začátku prosince ukončila Celta až v souboji se Sevillou, kterou i s Tomášem Vaclíkem v brance zaskočila vítězstvím 1:0. Od té doby ale Celta znovu dvakrát zcela jasně prohrála, nejprve 1:3 v Getafe, před týdnem v domácím prostředí 1:4 proti Levante.
Krásný sobotní večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší španělská soutěž LaLiga pokračuje již pětadvacátým kolem a my se společně zaměříme na utkání Alavés, které před domácím publikem přivítá Celtu Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.