La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  D. Alavés : Espanyol - 2. září 2018   16:15

D. Alavés
57' Bastón  • 59' Sobrino (Jony)
2:1
(0:1)
Espanyol
42' Baptistão
D. Alavés
Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez (85. Navarro), Wakaso, García (C), Jony (81. Marín) – Bastón (63. Guidetti), Sobrino.
Sivera – Navarro, Marín, Perera, Twumasi, Burgui, Guidetti.
Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, José Matías
Estadio de Mendizorroza
Espanyol
Diego López – Javi López (C) (78. H. Pérez), David López, Hermoso, Vilà – Granero (67. Melendo), Roca (83. Piatti), Darder – Baptistão, Iglesias, Sergio García.
Roberto – V. Sánchez, Ó. Duarte, Piatti, Melendo, H. Pérez, Puado.

To je ode mne vše. Brzy naviděnou!
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:2. Rohy: 0:12. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:13.
Nic dalšího se již dnes nestane. Po dvou gólech ve 2. poločase domácí Deportivo Alavés otočilo zápas s Espanyolem a po výsledku 2:1, tak doma zůstávají všechny body. Rozhodujícím se stal právě vstup do 2. poločasu, když domácí během dvou minut dvakrát skórovali, a když byl Espanyol po většinu zápasu aktivnější, manko již nedohnal.
90+7'
90+7'
Přitom jsme ale mohli vidět útočný faul, takže Espanyol musí zpátky na svou polovinu.
90+6'
Espanyol se ještě snaží vytvořit závěrečný tlak. Piattimu se podařil získat roh. Na první tyči si teď Ruben Sobrino nepočínal úplně nejlépe, a tak z toho bude ještě jeden pokus pro hosty.
90+5'
Samozřejmě domácí už nikam spěchat nebudou, navíc Duarte ještě musel být ošetřen.
90+4'
Baptistao teď přišlápl Duratovi kopačku a vyfasoval také žlutou kartu.
90+3'
Depu se teď daří držet míč na soupeřově polovině a to mu jednoznačně vyhovuje.
90+2'
Nastavovat se bude 6 minut.
90'
Na opačné straně se do palebné pozice na hranici vápna dostal Sobrino, jeho tečovanou střelu ale López zachytil.
90'
Hostující Iglesias teď nezpracoval balón úplně ideálně a následně musel faulovat Maripána.
88'
Melendo to zkoušel levou nohou, jeho centrovaný míč do první vlny ovšem skončil hned na prvním bránícím hráči.
87'
Rukou teď zahrál domácí Marín, pro hosty tak bude k dispozici slibná standartka.
86'
Po posledním střídaní v dnešním mači jsme opět mohli sledovat útočnou akci hostů. Tentokráte ji vedl po levé straně Piatti, bohužel na jeho centr do vápna si nikdo nenaběhl, a tak míč pokutovým územím pouze proletěl.
85'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Ibai Gómez, přichází Ximo Navarro.
84'
Espanyol to hned zkoušel na pravé straně hřiště, Peréz ale míč na Baptistao naprocpal, a tak na druhou stranu mohl mířit Guidetti, ani ten ale neuspěl.
83'
A máme tady i poslední střídaní hostů. Na hřiště přichází Pablo Piatti za Marca Rocu.
81'
Na domácí straně můžeme vidět opačný taktický tah. Na hřiště přišel místo záložníka Jonyho čistý obránce Marín.
81'
Střídání v týmu Deportivo Alavés: ze hřiště odchází Jony, přichází Adrián Marín.
80'
Toho se hned snažil využít Wakaso, ale jeho centr skončil pouze u Diega Lopéze.
79'
Espanyol využívá dalšího střídání a odchodu Lopéze tak bude dohrávat na 3 obránce.
78'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Javi López, přichází Hernán Pérez.
78'
Přestávka nám již skončila. U pravé strany hřiště se snažil probít Hermoso, míč ale ke smůle hostí ztratil.
76'
Opět tady máme, jako v první půli, pauzu na osvěžení.
73'
Hra se nám teď přelévá ze strany na stranu. Na středu hřiště teď zůstává Melendo, jehož tvrdě dohrál García, který už má žlutou kartu. Na další to ale hlavní rozhodčí nevyhodnotil.
71'
Ani na druhý pokus se to ale Garcíovi nepovedlo a odkopávat od brány bude Pacheco.
70'
A znovu to bude roh pro Espanyol.
69'
Již osmý roh teď zahrávali hosté, Garcíův míč ale nikoho v červeném nenašel.
67'
Střídání v týmu Espanyol Barcelona: ze hřiště odchází Esteban Granero, přichází Oscar Melendo.
66'
Domácí to teď zkoušeli dlouhým míčem, Guidetti jej ale ve hřišti nestihl.
65'
Zezadu teď fauloval Leo Baptistao, vyšlápl si na domácího kapitána Garcíu.
63'
Bastón pro dnešek dohrál. Střelce prvního gólu domácích nahradí Guidetti.
62'
Iglesiasova střela z úhlu daleko minula bránu.
62'
Borja Bastón si v souboji pomohl rukama a je mu odpískán útočný faul.
61'
Hosté se snaží odpovědět, míč ale při svém postupu dopředu ztrácí.
59'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!

Tak to snad nikdo nečekal. Po nepovedeném rohu hostů se do rychlého brejku dostali domácí. Jony potáhl míč po pravé straně a našel ve vápně naběhnutého RUBENA SOBRINA, který zvyšuje na 2:1.
57'

A domácím se přece jenom podařilo odpovědět. Dlouhý aut vhazoval Wakaso a k odraženému míči se dostal BORJA BASTÓN, který tak vstřelil první branku Alavés v této sezóně! 1:1
54'
Stejný jmenovaný se teď dostal ke střele zpoza vápna, střela ale skončila pár metrů vedle pravé tyče.
53'
Již do vápna se dostával Jony, jeho centr ale nikoho z domácích nenašel.
52'
Deportivo Alavés tak je ještě stále ve hře, bude ale muset přece jenom přidat.
50'
A nakonec tedy gólová situace byla posouzena jako ofsajdová a gól tak nemohl být uznán.
49'
Celou gólovou situaci nám ještě prozkoumává VAR a samotný hlavní arbitr Iglesias se dám přesvědčit k televizi. Nádherně to teď vykombinovali hosté. Baptistao potáhl míč po pravé straně a našel do druhé vlny nabíhajícího Sergio Garciíu, který poslal míč do sítě.
46'
Hra nám již pokračuje, před pokutovým územím teď upadl Borja Bastón, faul to ale nebyl a následně Sobrino odcentrovat nedokázal.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 17:26.
Nakonec zařízení přece jenom zajela, nicméně prakticky po pár sekundách byl první poločas ukončen. Zatím jsme mohli vidět aktivnější hru hostujícího celku, která také vyústila ve vstřelenou branku. Domácí se tak dostávali spíše jen do protiútoků a do druhé půle budou muset přidat.
45+8'
45+7'
Někteří hráči tak alespoň využili situaci a lehce se osvěžili.
45+5'
Na hřišti teď nastala zajímavá situace, jelikož na hřišti vyjeli ostřikovací zařízení, poločas ale ještě neskončil, a tak si budeme muset počkat.
45+5'
V poslední minutě nastavení ještě vidí žlutou kartu Iglesias, který zatáhal za jednoho z unikajících hráčů domácích.
45+4'
K míči se teď po delší době dostávají domácí, dlouho jej ale neudrželi. A tak to byl opět Baptistao, který je po brance při huti. Jeho přízemní střelu ale pokryl Pacheco.
45+2'
Tentokráte to byl García, který centroval. Poprvé to však nevyšlo, hostující hráči ale dostali ještě jednu šanci, při té se ale o míč postaral domácí Wakaso.
45+1'
Nastavovat se bude 5 minut. Mezitím to však byl střelec Baptistao, který sprintoval za míčem na pravé straně hřiště. Vybojoval roh pro hosty.
44'
Sergi Darder teď zbytečně došlápl jednoho z domácích a odnesl si tak žlutou kartu.
43'
Domácí se snaží hned zareagovat a vypadá to, že gól přidá na tempu hry.
42'
Espanyol právě vstřelil branku!

Míč si vzal na starosti druhý nejlepší střelec Espanyolu v loňské sezóně LEO BAPTISTAO a penaltu nekompromisně proměnil. 0:1
40'
Žlutou kartu dostává Fernando Pacheco (Deportivo Alavés).
40'
Žlutou kartu dostává Víctor Laguardia (Deportivo Alavés).
39'
Faulem se ale vápně provinil David López. Situaci ale přehodnotil VAR, a verdikt se obrátil a rozhodčí ukazuje na puntík!
38'
Na opačné straně si Sergio García pěkně narazil míč s Iglesiasem, následně se ale dostal přece jenom do většího úhlu než by sám chtěl, vybojoval ale roh pro Espanyol.
37'
Po levé straně se do sprintu dostal Jony, který se snažil centrem najít své dva útočníky, bohužel pro Depo i tento centr vápno přeletěl.
36'
Ani akce Goméze se však neuchytila, a tak nám míč opět mění majitele. Hermoso ale svůj centr přetáhl a míč tak skončil v zámezí.
34'
Ten ale nenabral úspěšného konce. Na opačné straně to tak zkouší domácí Deportivo.
33'
Hra už nám pokračuje a postupný útok zakládají hosté.
31'
Po akci Baptistaoa, jehož střela skončila vysoko nad, zde máme občerstvovací pauzu.
30'
Míč si vzal znovu na parádu Granero a poslal jej zajímavě na první tyč, zde ale byl připraven první jeden z domácích a při následném dohrání situace se mával ofsajd.
29'
Hosté teď na opačné straně hřiště získávají rohový kop.
28'
Jony teď šikovně propustil balón na Sobrina, ten jej potáhl po levé straně a Jonymu i míč vrátil. Jeho ale napříliš razantní střelu z úhlu López pokryl.
27'
Duarte si teď málem zkomplikoval situace při obranném zákroku hlavou, nakonec ale míč sám úspěšně vyvezl.
25'
Znovu to byl Sobrino, který se dostal k centrovanému míči, tentokrát z toho ale tak velká šance nebyla a David López jej ustrážil.
24'
A znovu u míče hostující Espanyol, Javi López vybojoval u pravé postranní čáry aut. A situace se ještě jednou opakuje.
22'
Tvrdou střelu teď vyslal ze střední vzdálenosti Baptistao, Pacheco ale byl připraven.
21'
Domácí kapitán teď fauloval v nepříjemné oblasti. Míč si tak vzal na starosti Granero, ale trefil pouze zeď.
20'
Žlutou kartu dostává Manuel García (Deportivo Alavés).
19'
Do obrovské šance se teď dostal Ruben Sobrino, z protiútoku již bylo skoro sám na vápně hostů, nakonec ale upadl a dožadoval se faulu. Ten se ale nepískal.
17'
Wakaso teď přišlápl jednoho z hostů, arbitr to tak sečetl za předchozí zákroky a bylo z toho žlutá karta.
16'
Domácí to tak vzali obloukem na opačnou stranu hřiště, Sobrinovi ale míč utekl do zámezí.
15'
Hosté teď získali výhodu rohového kopu, hráči se nahustili na malém vápně, centr Granera ale nikoho v červeném nenašel.
13'
A znovu to byl hostující kapitán, tentokráte jej ale fauloval Wakaso a bude z toho volný přímý kop pro Espanyol. Byl z toho sehraný signál, míč ale nikoho v červeném nenašel.
12'
Útok teď zakládají hosté, kapitán López byl donucen k dlouhém nákopu, Baptistaa ale nenašel.
11'
Espanyol teď přitvrzuje u hru u levé praporku na své polovině. Dlouhý aut ale vhazoval Jony, ten ale nevyšel.
9'
Baptistao se snažil dostat ke skákavému míči na vápně, Maripán ale byl v souboji úspěšnější a nebezpečí zažehnal.
8'
Espanyol teď aplikoval vysoký presink, domácí tak museli míč nakopávat vzduchem, ten ale skončil právě na kopačkách hostujícího celku.
6'
Na zemi se po jednom z hlavičkových soubojů ocitl Duarte a stále se zdá být u postranní čáry otřesen. Snad se ale vrátí do hry.
5'
Alavés je zatím v úvodu aktivnější, nicméně na středu hřiště ztratil míč Wakaso, a tak mají možnost hrát hosté.
3'
V šestnáctce se ocitnul osamocen Manu García a i poslal míč do sítě, bohužel pro domácí ale při zpracování zapojil ruku a tak rozhodčí gól nemohl uznat.
2'
Na podruhé to už vyšlo, Jony zakombinoval s Gómezem, míč se ale po jehi přízemním centru odrazil pouze do autu.
1'
Po úvodním výkopu se míče ujali domácí, postup do útoku se jim ale nepodařil.
1'
Hráči nám již nastupují na hřiště. Domácí Depo bude hrát v klasické bílo-modré kombinaci, hráči Espanyolu dnes oblékly červené dresy.

Deportivo Alavés: Pacheco – Aguirregabiria, Laguardia, Maripán, R. Duarte – I. Gómez, Wakaso, García (C), Jony – Bastón, Sobrino.
Náhradníci: Sivera – Navarro, Marín, Perera, Twumasi, Burgui, Guidetti.

Espanyol Barcelona: Diego López – Javi López (C), David López, Hermoso, Vilà – Granero, Roca, Darder – Baptistão, Iglesias, Sergio García.
Náhradníci: Roberto – V. Sánchez, Ó. Duarte, Piatti, Melendo, H. Pérez, Puado.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, José Matías.
Vzájemná bilance:

Celková statistika vychází naprosto vyrovnaně.

Deportivo Alavés 6 VÍTĚZSTVÍ – 6 REMÍZA – 6 VÍTĚZSTVÍ Espanyol Barcelona

V loňské sezóně se Alavés doma radoval z výhry 1:0, na Espanyolu to poté byla remíza 0:0.
Deportivo Alavés

Domácí Alavés po vydařené loňské sezóně neprožívá úplně vydeřený vstup do té letošní. Po úvodní porážce s Barcou, tak v následujícím kole alespoň remizoval s Betisem, a tak mu patří 17. pozice v tabulce.

Poslední 3 zápasy:
Alaves – Betis 0 : 0
Barcelona – Alaves 3 : 0
Huesca – Alaves 2 : 1

Espanyol Barcelona

Naporti tomu méně slavný klub z Barcelony si na svou formu stěžovat nemůže. V minulém kole se mu podařilo vynulovat Valencii 2:0, a tak Espanyolu momentálně patří 5. pozice v La Lize.

Espanyol – Valencia 2 : 0
Celta Vigo – Espanyol 1 : 1
Monchengladbach – Espanyol 1 : 3
Vítám Vás u dalšího textového přenosu z naší nabídky. Dnes se společně podíváme na zápas, kde se proti sobě v rámci 3. kola Španělské La Ligy postaví týmy Deportivo Alavés a Espanyol Barcelona.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.