La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Eibar : Huesca - 19. srpna 2018   18:15

Eibar
69' Escalante (Peña)
1:2
(0:2)
Huesca
5' Gallar  (S. Longo) • 40' Gallar
Eibar
Dmitrović – Peña, Arbilla (79. Bigas), P. Oliveira, Ángel Valdés – Orellana, Diop, Jordán, Bébé (56. Escalante) – Enrich (C), Kike García (46. Charles).
Y. Rodríguez – Bigas, Escalante, S. Álvarez, Hervías, Charles, Milla.
Prieto – Méndez, Rubio
Estadio Municipal de Ipurúa, Eibar
4 234 diváků
Huesca
Werner – Miramón, Pulido, Etxeita, Luisinho – Moisés Gómez, Melero (C), Musto (90. Ferreiro), Gallar (70. Ávila) – Hernández (77. Semedo), S. Longo.
R. Santamaría – Semedo, Ferreiro, Ávila, Gürler, Brezančić, Sastre.

Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 8:1. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:13.
Překvapení je na světě. Huesca poráží Eibar na úvod svého dobrodružství ve španělské lize. V prvním poločase dělal domácí celek obrovské chyby v obraně. Gallar nejprve mezi nohama brankáře otevřel skóre utkání a poté standardkou na zadní tyč zajisitl hostům vedení 2:0. Domácí sice přidali pořádně na aktivitě a svého protivníka ve druhém dějství mačkali. Jenže zmohli se pouze na zásah Escalanteho okolo pravé nohy Wernera. V závěru už si větší příležitost nevytvořili a odchází poraženi.
90+4'
90+4'
Dmitrovičův nákop propadl jen k Luisinhovi.
90+3'
Longo (hosté) fasuje po skluzu na levé straně proti Bigasovi žlutou kartu.
90+2'
Peňa si nemohl zpracovat křižnou nahrávku na pravou stranu a hosté nebudou s autem z vlastní poloviny nikam pospíchat.
90+2'
Peňova kombinace se spoluhráči na půli byla komplikovaná a domácí se nemůžou dostat do blízkosti vápna soupeře.
90+1'
Domácí byli v ofsajdu a na pravé straně kombinují hostující fotbalisté.
90+1'
Tři minuty nastavení pro domácí.
90'
Diop byl odstavený na pravé straně. Následně další šance domácích nepřinesla vůbec nic.
90'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Damián Musto, přichází David Ferreiro.
89'
Longo si udělal dobrý den ze dvou hráčů na levé straně, ale poté skončil jeho výlet na hranici vápna.
88'
Charles nesouhlasí. Avšak sudí postřehl faul na polovině hřiště.
88'
Ferreiro ještě půjde na hřiště v samotném závěru zápasu.
87'
Bigas ukazoval, že domácí by měli vhazovat z levé strany na vlastní polovině a sudí skutečně gestikuloval proti hostující brance.
87'
Domácí obléhají hostující vápno, ale zatím nevystřelili na Wernera.
86'
Diop přihrál na levou stranu, ale tam vyhrál Miramón jeden na jednoho svým skluzem.
86'
Peňa nastřelili zprava pouze protihráče a bere aut z poloviny hřiště.
85'
Jeden z domácích fotbalistů dostal křeče a pomáhá mu tak Miramón.
84'
Jordan centroval, hosté se ubránili při tlaku z pravé strany. Mohla za to mj. také dobrá práce Gómeze.
84'
Po ztrátě Melera na pravé straně posunuli hosté míč alespoň na autové vhazování.
83'
Diop fauloval Musta na pravé straně u středového kruhu.
82'
Peňův centr zprava levačkou na delší tyč skončil v rukavicích Wernera.
82'
Peňa byl donucený hrát až na vlastní polovině, hosté dobře vysunuli svojí obranu.
81'
Peňa byl u míče pozdě na pravé straně a hosté se poté správně dožadovali přidělení autu ze své poloviny.
80'
Dmitrovič nechal balon dopadnout za svojí branku a bude vykopávat.
80'
Werner skočil na pravé straně pod nohy protihráče a začíná tak hostující útok.
79'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Anaitz Arbilla, přichází Pedro Bigas.
79'
Dmitrovič rozehrál na pravou stranu na Diopa, vzápětí si Peňa obhodil obránce, ale s jeho centrem si věděla obrana rady.
77'
Enrich se procpal na přední tyč, ale jeho zakončení hlavou skončilo nad břevnem.
77'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Juan Camilo Hernández, přichází Rúben Semedo.
76'
Moc nechybělo, aby si hostující Etxeita vstřelil vlastní gól nataženou nohou při centru z pravé strany.
76'
Hernández zahodil další brejk po domácí chybě na polovině hřiště. Ke konci akce si pohrál s obráncem na středu zprava vystřelil vedle bližší tyče.
75'
Hosté chystají střídání na své lavičce.
74'
Enrich střílel z takových pětadvaceti metrů a pravé strany vedle přední tyče.
73'
Rychlá kombinace domácích. Následně však byla k vidění ztráta na pravé straně s vydatným přispěním Diopa.
72'
Peňa šel do souboje s Luisinhem mimo vápno. Následný centr zprava skončil centrem na zadní tyč, kde od hlavy Charlese doputoval balón za hostující branku.
72'
Peňův centr z pravé strany přináší domácím roh. Eibar stupňuje svůj tlak v posledních minutách.
71'
Po nákopu Wernera hrají domácí fotbalisté, konkrétně Peňa na pravé straně.
70'
Střídání v týmu SD Huesca: ze hřiště odchází Álex Gallar, přichází Luis Ezequiel Ávila.
69'
Eibar právě vstřelil branku!
Hosté šlapali vodu. Zablokovali několik pokusů. Až centr zprava si našel GONZALO ESCALANTE na středu vápna a po zemi okolo pravé natažené nohy Wernera snížil na 1:2.
69'
Peňův centr zprava na druhou tyč zlikvidovala hostující obrana hlavou.
68'
Peňa spolupracoval s Jordánem na pravé straně až před krajního beka domácích nastavil zřejmě Melero své tělo.
67'
Etxeita centroval do pravé části šestnáctky pouze k domácímu hráči.
67'
Lusinho se nejprve na levé straně vložil bez dovolení do domácí souhry a poté byl navíc faulovaný zezadu Escalantem na polovině hřiště.
66'
Po centru na bližší tyč a zakončení Diopa udržel Werner míč v náruči těsně před brankovou čárou.
65'
Jeden z hostů trefil míč nečistě, ale Arbillův centr zprava si nepotykal s přesností.
64'
Série nepřesností na hostující polovině až Enrich z otočky na pravé straně vybojoval rohový kop.
63'
Znovu vynikající Lusinho z levé strany, domácí však (zase) vhazují na území hostů.
62'
Střílený míč z pravé strany v podání Valdése pustil Werner a Luisinho vedle zadní tyče.
61'
Peňa si na pravé straně nepřišel na Luisinha avšak domácí disponují autem na polovině svého soka.
61'
Dnešní utkání sleduje 4 234 diváků.
61'
Jordán se dostal k míči na pravé straně a odcentroval do vápna, kde měli převahu hosté.
60'
Domácí ztráta na pravé straně si vyžádala výkop Wernera.
59'
Druhý poločas je vynikající z pohledu nezaujatého diváka.
58'
Escalante přiběhl na levou stranu z druhé vlny a z jedničky pálil vedle pravé tyče.
57'
Hernándezova branka je neregulérní, ofsajd to sice nebyl. Ovšem v závěru akce byl Peňa faulovaný na ose velkého vápna.
56'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Bébé, přichází Gonzalo Escalante.
26'
Avšak podle opakovaných záběrů jej Musto zleva zasáhl do kolene. Tohle ovšem sudí neviděl.
55'
Po pádu Enricha na pravé straně vápna se penalta nepíská.
55'
Gómez si navedl míč na pravou nohou na levé straně, ale do cesty se mu postavil bránící fotbalista.
53'
Gómez stál na konci souhry na levé straně a při snaze o zakončení do protipohybu Dmitroviče nastřelil levou nohu brankáře.
53'
Kvůli domácímu faulu na polovině hřiště chystají hosté svojí rozehrávku.
52'
Hernándezova přihrávka neskončila těsně v pravé polovině vápna. Jinak byl Gallar útočil na hattrick.
52'
Musto musel být dokonce ošetřený, ale je v pořádku.
50'
V Jordánovi (EIB) se projevila frustrace z výsledku a tvrdým skluzem zprava do Musty si zajistil žlutou kartu.
50'
Peňa nemohl reagovat na přihrávku na pravou stranu a hosté získali míč bez větší námahy.
49'
Dmitrovič odkopl míč ke středovému kruhu a tam pomohl hostům Melero.
48'
Gómez byl volný na levé straně až přes obránce poslal centr do rukavic Dmitroviče.
47'
Gómez doběhl míč na levé straně, posléze byl centr Luisinha sražený hlavou na bližší tyči.
46'
Obrovská chyba Diopa na pravé straně na úvod druhé půle.
46'
Střídání v týmu SD Eibar: ze hřiště odchází Kike García, přichází Charles.
46'
Huesca vede 2:0. Tohle asi čekal málokdo. Eibar tomu pomáhá hodně špatnou obranu. Dvakrát se prosadil Gallar, nejprve průnikem přes tři hráče a střelou mezi nohy brankáře. Následně ze standardky. A to ještě zahodil Hernández sólo proti Dmitrovičovi. Domácí byli sice aktivnější a měli převahu na držení míče. Jenže hosté jsou nesmírně efektivní a tím svému soupeři pijí krev.
45+2'
45+1'
Longo tak trošku pošetřil čas na pravé straně a vypadá to na konec poločasu.
45+1'
Minutu přidal hlavní rozhodčí v prvním poločase.
45+1'
Ofsajd hostů na pravé straně.
45'
Po faulu na pravé straně rozehrál rychle Eibar nakrátko svojí standardní situaci.
45'
Bébého střela z levé strany byla sražena.
44'
Diop byl ubráněný na bližší tyči, následuje však opět roh.
43'
Roh zleva pro domácí celek.
40'
Huesca právě vstřelila branku! ÁLEX GALLAR je hrdinou Huescy a hosté vedou už 2:0. Gallar rozehrál roh zprava levačkou a míč propadl po hlavičkovém souboji Hernándeze s Arbillou o zem až do vzdálenějšího horního rohu branky. Hernández, ani Arbilla se však balónu vůbec nedotkli.
40'
Protože Enrich fauloval na pravé straně, tak je hra přerušena před volným přímým kopem hostů.
39'
Luisinho se nechal odstavit od míče na polovině hřiště, ale dobře si posléze počínal Miramón na pravé straně.
38'
Nákop na pravou stranu nebyl v možnostech nikoho z hostů, takže ani Pulida. Rozehraje tak Dmitrovič.
38'
Hernández se na pravé straně zbavil Arbilly a hosté poté kombinují na území domácích.
38'
García se nedostal k míči v pravé části vápna a hosté prchají do brejku.
37'
Werner mířil na pravou stranu, ale tam natáhl Valdés svojí nohu, na tahu jsou tím pádem domácí.
36'
Hlavní rozhodčí jasně upozorňuje Wernera, že nemůže zdržovat před výkopem od své branky. Jinak bude potrestaný žlutou kartou.
36'
Přetažený míč z kopačky Valdése na levé straně padá vedle zadní tyče.
45'
Bébé měl proti sobě na levé straně tři fotbalisty a víceméně musel přihrát pod sebe.
44'
Hernándezovi byl na pravé straně vypíchnutý míč, ale hosté poté zabrali dobrým pohybem na půli.
34'
Na centr Arbilly zleva si na zadní tyči naskočil Enrich, ovšem balón dopadl mimo branku.
33'
V ponechané výhodě proletěl centr zprava do levé poloviny vápna k překvapenému Bébému, který prvním dotekem přes Miramóna vypálil doprostřed branky. Werner si připsal zákrok rukama.
32'
Werner si dává celkem na čas při svých rozehrávkách a domácí fanoušci na něj samozřejmě pískají.
32'
Bébé máchá rukama po faulu spoluhráče a domácí jsou celkem v posledních minutách frustrovaní.
31'
Bébé centroval zleva až na druhou stranu do zámezí, Peňa podávat míč protihráči, který si vezme aut na starost.
30'
Protože byl Enrich zastavený levou rukou Musta na pravé straně, tak sudí rozhodl o standardce v neprospěch hostů.
29'
Bébé podal pomocnou ruku hostům faulem na Mustu na středu hřiště.
29'
Po rozehrávce Dmitroviče došlo k faulu na levé straně, rozehrávat by měl Valdés.
28'
Longo chtěl prodloužit míč hlavou na pravou stranu, ale jeho úmysl nepochopil Hernández.
27'
Hernándezův centr z pravé strany skončil pouze na boční síti.
27'
Huesca si trochu oddychla od tlaku soupeře a nyní bude vhazovat z pravé strany.
26'
Centr Váldese křížem zleva hodně nepovedený, tohle vůbec nevystrašilo Wernera.
25'
Až příliš razance vložil Werner do křižné nahrávky na levou stranu, kde byl Gómez.
25'
Váldes byl donucený ke čtvrtému domácímu faulu z levé strany.
24'
Domácí jsou určitě aktivnější.
24'
Diop odkopl míč na pravou stranu, kde balón nezachytil García.
22'
Gallar předal balón na pravou stranu Miramónovi, při následném nástřelu do ohně dobíhali na zadní tyč hned tři fotbalisté hostů, ale Dmitrovič si ve složité pozici našel míč.
22'
Faul po ztrátě míče na Melera. Diop byl tím, kdo domácím překazil plány na překonání Wernera.
21'
Miramón bral aut na pravé straně, ale vzápětí byl Melerovi pískaný útočný faul na středu proti Diopovi.
20'
Hernándezovi moc nechybělo, aby se mu povedly nůžky v levé části šestnáctky.
20'
Longo se dožadoval vysoké nohy Diopa na polovině hřiště a sudí měl stejný názor. Nepřímý kop.
19'
Po postrčení Longa při střetu s Valdésem na levé straně se hraje proti hostům.
18'
García si seběhl do vápna na centr zprava, následný odražený míč poslal Enrich do koše Wernera.
18'
Slabá Peňova střela zprava do levého dolního rohu branky Wernera, snadný zákrok pro hostujícího brankáře.
18'
Bébé neměl možnost zakončení z osy hřiště a střední vzdálenosti, ale domácí pokračují v tlaku.
16'
Peňa podržel balón s Arbillou u středového kruhu, následně se přidal také Diop na pravé straně, ale jen vrátil hrací předmět na polovinu hřiště.
16'
Nyní už hlavní rozhodčí přerušil hru a zjistil, že Diop je připraven zpátky do boje. Ani nebyl domácí hráč ošetřovaný.
16'
Diop se drží za obličej, domácí tou dobou mají míč na půli.
15'
Eibar kopal roh zprava na bližší tyč, ale Diop hlavičkoval do náruče Wernera.
14'
Domácí hoří v obraně! Hernández šel sám na Dmitroviče. Obránci Eibaru se mylně domnívali, že se jednalo o ofsajd. A v podstatě hostující fotbalista jen trefil brankáře soupeře.
13'
Po rozehře Wernera na levou stranu měl domácí celek převahu na vlastní polovině.
12'
Enrich se na pravé straně provinil útočným faulem na vyskakujícího Pulida.
12'
García ukončil útok na pravé straně a vhazuje Huesca.
11'
Na poslední chvíli uhasila domácí obrana pas na levou stranu, kde byl připravený Gómez z druhé vlny.
11'
Werner rozehrál do prostoru ke stoperům domácího celku.
10'
Diop s Garcíou si nerozuměli na pravé straně, následné zakončení šlo vedle zadní tyče branky Wernera.
9'
Po dobré práci Miramóna je nařízený aut z levé strany u hostujícího vápna.
9'
Domácí sice drží míč více na svých kopačkách, ale Wernera ještě pořádně neprověřili.
8'
Hosté se osvobodili a Dmitrovič má míč na noze na pravé straně daleko mimo své vápno.
8'
Diop nakopl míč na hranici vápna, ale tam se neprosadil García.
7'
Nákop Arbilly na levé straně byl zablokovaný padajícím fotbalistou, tím pádem aut pro Valdése.
7'
První větší šance tak končí brankou.
5'
Huesca právě vstřelila branku! ÁLEX GALLAR využil na pravé straně nahrávky Longa ze středu a přes tři hráče prošel na hranu malého vápna, pravačkou mezi nohama poté propálil Dmitroviče a hosté vedou překvapivě 1:0.
5'
Domácí problémy vyvrcholily chybou na polovině hřiště a hosté následně vymýšlí odpověď Jordánem na pravé straně.
4'
García si to namířil na levé straně hned do tří hráčů a důsledkem toho je zisk míče pro hostující celek.
3'
Tak nakonec Bébé zakončoval z levé strany do kratšího dolního rohu branky, kde zasáhl Werner.
3'
Bébé převzal balón a posléze přišel pas na pravou stranu. Hosté se vzápětí ubránili na hranici vápna.
2'
Hernández měl špatnou práci s míčem na levé straně a následoval kontr domácích v jeho závěru skončila střela přes Arbillu vedle pravé tyče.
2'
Po ztrátě Longa na polovině hřiště kontrovali domácí krátce po pravé straně.
1'
García nezpracoval míč na pravé straně a hosté tak vhazují z vlastní poloviny.
1'
Eibar obstaral výkop zápasu a v prvním poločase bude útočit z pravé strany.
1'

SD Eibar: Dmitrović – Peña, Arbilla, P. Oliveira, Ángel Valdés – Orellana, Diop, Jordán, Bébé – Enrich (C), Kike García.
Náhradníci: Y. Rodríguez – Bigas, Escalante, S. Álvarez, Hervías, Charles, Milla.

SD Huesca: Werner – Miramón, Pulido, Etxeita, Luisinho – Moisés Gómez, Melero (C), Musto, Gallar – Hernández, S. Longo.
Náhradníci: R. Santamaría – Semedo, Ferreiro, Ávila, Gürler, Brezančić, Sastre.

Rozhodčí: Prieto – Méndez, Rubio.
Vzájemný zápas z přípravy
Jak už bylo řečeno, tak oba dnešní soupeř se 4. srpna utkali v přípravě. Huesca tehdy zvítězila 2:1 po gólech Kolumbijce Cucha a Itala Longa. Soupeř se zmohl pouze na branku Španěla Kikeho Garcii.
Eibar skončil v uplynulé sezoně na devátém místě, když v osmatřiceti odehraných duelech nasbíral na své konto celkem jednapadesát bodů. Na sedmou Sevillu, která se kvalifikovala do druhého předkola Evropské ligy, ztratil bodů sedm. Nejlepšími střelci týmu byli Brazilec Charles a Španěl Kike García, shodně autoři osmi přesných tref. I oni se zapojili do přípravy pro následující ligový ročník. Z ní můžeme zmínit konfrontaci Eibaru s dvěma celky z německé Bundesligy. Proti Hoffenheimu z toho byla remíza 1:1, v souboji se Stuttgartem poté prohra vypsaná poměrem 1:2.
Oviedo – 1:2
Huesca je nováčkem tohoto ročníku Primera Divison. Na jaře obsadila ve druhé nejvyšší španělské fotbalové soutěži druhou pozici se ziskem 75 bodů a ztrátou pouhého bodu na vítěze z Vallecana. Přitom poslední dva zápasy prohrála (doma s Gimnasticem a venku s Oviedem). V La Lize tak nahradila, společně s jmenovaným Vallecanem a vítězem play-off Valladoidem, trojici Málaga – Getafe – Leganes. Dnes zajíždí do Eibaru, kde je podle mínění sázkových kanceláří mírným outsiderem.
Čtvrtý sudí = Iosu Galech
Hezký den, v naší textové reportáži se zaměříme na utkání prvního kola španělské Primera Division. Konkrétně na utkání Eibaru s Huescou. Začínáme v 18:15.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.