La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Betis - 28. října 2018   12:00

Getafe
60' J. Molina (Ángel Rodríguez) • 62' Foulquier (Arambarri)
2:0
(0:0)
Getafe
Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Maksimović, Arambarri, Ndiaye (84. Cristóforo) – Ángel Rodríguez (71. Jaime Mata), J. Molina (C) (89. R. Ibáñez).
Latre – Bueno, Tresaco
Coliseum Alfonso Pérez (Getafe)
12 086 diváků
Real Betis
Robles – Mandi (C), Bartra, Sidnei (71. Tello) – Barragán, Lo Celso, W. Carvalho, Boudebouz (61. Canales), Firpo – Morón, A. Sanabria.
Pau López – Tello, Canales, Feddal, Inuj, Kaptoum, Altamirano.

On-line přenos končí, na počtenou.
Getafe si po dnešku vytvořilo vítěznou minisérii, díky níž zůstalo v závěsu za pohárovými pozicemi. V tabulce dokonce předskočilo už i devátý Real Madrid.
Real Betis se propadá tabulkou stále hlouběji, po třetí porážce v řadě klesl na třináctou příčku. V posledních třech utkáních navíc ani neskóroval. Ukončit trápení se sevillský celek pokusí v příštím kole proti Vigu.
Držení míče: 30 % : 70 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 8:14.
90+4'
90+2'
Nic takového nehodlá připustit Antonio Barragán (Real Betis), který se nebojí odvracet útoky unfair-play třeba i za cenu žluté karty.
90+1'
Na zdramatizování duelu mají domácí čtyři minuty.
90'
Trenér domácího týmu právě vyčerpal všechny střídání, takže Suárez dohraje zápas i s bolístkou.
89'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Jorge Molina, přichází Robert Ibáñez.
87'
No, zatím pokračuje.
85'
To je nemilé. Suárez (Getafe) se drží za bolavou nohu a nejspíš zápas nedohraje, už před úvodním gólem svého týmu byl v péči lékařů.
84'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Sebastián Cristóforo.
82'
Canalesův centr dopadl do klubka hráčů a následně z něj vylétl mimo rizikovou zónu.
81'
Tello (Real Betis) se pustil do souboje muž proti muži a odnesl si z něj možnost rozehrát roh.
79'
Ofsajd, v něm se nechal přistihnout Mata (Getafe).
77'
Hosté se díky tomu znovu dostali k míči, ale tentokrát dvou akci do zrádného konce nedotáhli.
76'
Foulquier (Getafe) spáchal faul.
74'
Hosté se nevzdávají! O snížení usilující Morón se propracoval k hlavičce, kterou pohladil na správném místě stojící Soria.
71'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Sidnei, přichází Cristian Tello.
71'
Střídání v týmu Getafe CF: ze hřiště odchází Ángel Rodríguez, přichází Jaime Mata.
70'
Po výhozu gólmana se hraje uprostřed hřiště.
68'
A nejen to. Canales (Real Betis) zavelel k útoku, který sám zakončil. Soria byl připravený.
66'
Real Betis se snaží ukočírovat rozverné tempo.
65'
Aktivní Foulquier (Getafe) se znovu objevil záři reflektorů! Uvnitř pokutového území vyšplhal do vzduchu a hlavičkoval těsně mimo.
62'
Getafe právě vstřelilo branku!
To jsou věci! Sotva se domácí stihli doradovat z otevření skóre, přidali druhý gól. Parádní akci předvedl technicky vybavený DIMITRI FOULQUIER, z několika soupeřů si udělal kužely a o teč jednoho z nich poslal balon k pravé tyči.
61'
Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Sergio Canales.
60'
Diváci se dočkali úvodního gólu, jejich téměř hodinové čekání ukončil JORGE MOLINA! Zkušený útočník si naběhl před bránu na Rodríguezův povedený centr zprava, ve vysoké rychlosti vytyčil nohu před vracejícího se obránce a placírkou doklepl balon do sítě.
58'
Suárez (Getafe) se nechává ošetřovat, snad se nejedná o nic vážného.
57'
Zakončení vzduchem se zrodilo také po tažení hostů, Morón hlavičkoval vysoko nad.
55'
To se nedá říct o další akci, při které si Antunes (Getafe) naskočil na načechraný centr. Svůj hlavičkový pokus uklidil do Roblesova koše.
52'
Z něj už zahrozit nedokázali.
51'
Antunes sklidil potlesk publika za vyděšení Roblese překvapivou ranou z ostrého úhlu. Po zákroku brankáře budou domácí pokračovat v útočení prostřednictvím rohového kopu.
49'
A také bojovný, což sesláním Arambarriho k zemi předvedl Giovani Lo Celso (Real Betis), za tvrdý zákrok nemohl očekávat nic jiného než karetní trest.
48'
Začátek druhé půle je z obou stran opatrný.
46'
Aktéři zápasu se vrátili na hrací plochu.
V prvním dějství bylo nebezpečnější Getafe. Tým z jižních předměstí Madridu si vypracoval dvě megašance, které ovšem zazdil. Chvílemi zmatečně působící hosté navzdory své výrazné územní převaze můžou být rádi za bezbrankový stav.
45+1'
45'
S nezadržitelně přibližujícím se závěrem poločasu se zdá, že hráči odejdou do kabin při skóre 0:0.
43'
Ofenzivní akce nevyšla ani druhé straně.
42'
Po zisku míče roztáhli fotbalisté Getafe hru doprava, následný pas byl příliš přetažený.
40'
V koncovce úvodního dějství gladiátoři svádějí urputné souboje ve středu arény.
38'
Rodící se protiútok zastavil Damián Suárez (Getafe) podražením a vyfasoval za něj žlutou kartu.
37'
K tomu jim měla pomoct standardní situace, jenže hosté se na její bránění důkladně připravili.
36'
Fotbalisté Getafe se uhnízdili v okolí pokutového území, které by v následujících okmažicích rádi dobyli.
34'
Ofsajd a v něm Morón (Real Betis).
33'
Suárez (Getafe) se v přerušené hře pustil s jedním ze soupeřů do slovní potyčky, která málem přerostla ve fyzický kontakt. Emoce pracují naplno.
31'
To byla hračka, Robles (Real Betis) si zleva centrovaný míč jednoduše stáhl pro sebe.
30'
Statistika držení míče: 35% : 65%.
29'
Útočný faul. Spáchal ho Firpo (Real Betis).
27'
A tak přišla protiakce. Barragán (Real Betis) obdržel přihrávku do pravé strany šestnáctky a křižnou střelou o podstatný kus minul vzdálenější šibenici.
26'
Znovu Foulquier. Domácí hráč dokázal obehrát dvojici soupeřů, toho dalšího už ovšem ne.
24'
K brejku zavelel Foulquier (Getafe) a zakončoval ho střelou odraženou od jednoho z beků.
22'
A dokonce čelili rohovému kopu, jehož rozehrávku obstaral Boudebouz (Real Betis).
21'
Protože se ale domácí nikam daleko nedostali, tak se zase museli vracet zpátky na své území.
19'
Barragán (Real Betis) fauloval uprostřed hřiště.
17'
Real Betis přečkal krušné chvíle! Hodně ohánět se musel Robles, aby Maksimovićovu dělovku zpoza pokutového území vyrazil před sebe a poté ještě zkrotil pohotovou dorážku Foulquiera. Tím ovšem nebezpečí nebylo zažehnáno! Šanci měl totiž Molina, do jehož nebezpečné rány padl obětavý obránce.
14'
Hra se otočila a Carvalho (Real Betis) poškádlil Soriu nečekanou střelou z uctivé vzdálenosti.
12'
A ne jeden, nýbrž hned dva. Při prvním z nich zakročili obránci a ten další Antunes raději rozehrál nakrátko.
10'
Hned z další akce vytěžili hráči Getafe roh.
9'
Hosté ukázali, jak se fotbal hrát nemá. Při takzvané malé domů vyrobili fatální chybu, kterou Rodríguez nedokázal potrestat! Tváří v tvář vyběhnutého Roblese sice prostřelil, ale zároveň o kousek minul jeho bránu.
7'
Ten žádné vzrušení nepřinesl, protože Boudebouzův centr odvrátili obránci do bezpečí.
6'
A tak zaútočili hosté, ti ze svého tažení po levém křídle vybojovali premiérový roh.
4'
Získalo ho Getafe, průniková přihrávka mířila na Rodrígueze nacházejícího se v ofsajdu.
3'
Hru navázal odkop domácího brankáře, po kterém hráči usilovně zápolí o míč ve středu pole.
2'
První útok Realu Betis nevyšel podle představ, když Firpo neby schopen obehrát svého strážce.
1'
Po podání rukou se mezi kapitány uskutečnil los, který rozhodl o tom, že výkop provedou hosté.
Santiago Latre oficiálně přivedl hráče na hřiště.

Getafe CF: Soria – Damián Suárez, Dakonam, Cabrera, Antunes – Foulquier, Maksimović, Arambarri, Ndiaye – Ángel Rodríguez, J. Molina (C).
Náhradníci: Chichizola – Alejo, Cristóforo, R. Ibáñez, Bruno González, Šibasaki, Jaime Mata.

Real Betis: Robles – Mandi (C), Bartra, Sidnei – Barragán, Lo Celso, W. Carvalho, Boudebouz, Firpo – Morón, A. Sanabria.
Náhradníci: Pau López – Tello, Canales, Feddal, Inuj, Kaptoum, Altamirano.

Rozhodčí: Latre – Bueno, Tresaco.
Zatímco fotbalisté obou celků se na hřišti intenzivně rozcvičují, vy si prohlédněte sestavy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou přivítat u sledování textivého on-line přenosu z utkání 10. kola LaLigy mezi Getafe a Realem Betis.
Koho sledovat?

Rodríguez (Getafe) – 3 góly
Loren (Real Betis) – 2 góly
Vzájemné souboje v minulé sezoně

Real Betis – Getafe 2:2 (0:2)
Branky:
68. Sanabria, 87. Boudebouz – 18. Bergara, 34. Portillo.

Getafe – Raal Betis 0:1
Branka:
89. Léon.
V 65. min. neproměnil Portillo (Getafe) penaltu.
Real Betis

V zápasech Realu Betis padá nejméně branek napříč ligovou soutěží, dva a více gólů padlo pouze ve dvou případech z devíti. Jaký je to rozdíl oproti loňské sezoně, ve které byl klub ze Seville pátý nejlépe skórující a zároveň čtvrtý nejhůře bránící celek ligy. Abychom však Betisu nekřivdili, nesmíme opomenout jeho účast v Evropské lize, kde v konkurenci AC Milán, Olympiakosu a Dudelange vede svoji skupinu.
Getafe CF

Ještě minulý týden se horko těžko drželi nad sestupovou propastí, po vydřené výhře na půdě nováčka z Vallecana už se ale fotbalistům Getafe dýchá o poznání lépe. V našlapané tabulce může svěřencům Pepeho Bordalase dodat potřebné sebevědomí každý bod, protože rozdíly mezi jednotlivými týmy jsou opravdu minimální.
Po svátečním obědě se utkají týmy, které před začátkem víkendu lámaly střed tabulky. Na půdu Getafe dorazí o příčku hůře postavený Real Betis.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.